Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 1:06 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Nie Sie 31, 2008 9:08 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Miałam wrzucić ten tekst na główną, ale wydaje mi się, że nie pasuje do newsów i lepiej wrzucić to na forum.

Ringo nigdy nie był doceniany.
Jest on najbardziej zabawnym Beatlesem pod względem zachowania i wyglądu ( ma taki głupkowaty wyraz twarzy, nieprawdaż?).

Image

Jednak kiedy miał skomponować albo zaśpiewać piosenkę, no cóż.... daleko mu do duetu Paul McCartney/John Lennon. Nawet nie dorównuje w tej kwestii Georgowi Harrisonowi.

Ale prawdą jest, że Ringo nie jest aż taki zły. Jest on wszechstronnym perkusistą z wielkim poczuciem rytmu. On naprawdę zasługuje na coś więcej.
Chcecie dowodu? Posłuchajcie jego uderzeń w instrumentalnej wersji Hello Goodbye.

Hello Goodbye Take One

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Sie 31, 2008 11:56 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
eee... nie jest źle, ja bym na jego miejscu nie narzekał
facet nie może sie odgonić od fanow (i fanek), kilka niezłych kawałków skomponował, koncertuje co roku, za same jego autografy mozna niezły grosz na ebayu zarobić
jego gry może bym za przykład nikomu nie dawał, do podręcznikow ani do szkół muzycznych chyba nie trafi ale grać umie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lut 21, 2009 12:37 am 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Paź 26, 2008 10:17 pm
Posty: 120
Miejscowość: Poznań
dla mnie ten artykuł do obraża... zeby wyśmiewac sie z jego twarzy? mi się on tam podoba, zreszta co ma głupkowaty wyraz twarzy do talentu chłopaka... Ja go doceniam...mimo iż miał nie miał najwikęszego wkładu w twórczosć beatli, to jednak beatle bez ringo to jak samochod bez jednego koła :D:D


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lis 10, 2012 10:02 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 14, 2011 6:16 pm
Posty: 347
Miejscowość: Kołobrzeg
Ja tam lubie Ringa, dlatego ze to fajny sympatyczny gosc :) .Trzeba posluchac jego dyskografi-naprwde swietna (i rzadka) sprawa 8) .Ja lubie Rotogravure,Ringo,Bad Boy,Old Wave(jedyny niewypal to Be My Baby-koszmarek :? ),Time Takes Time.
Ringo jest fajny :wink:


pozdrawiam
winter rose :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Gru 27, 2012 5:17 pm 
Offline
młodszy fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Sie 10, 2011 10:55 pm
Posty: 20
Ja też go bardzo lubie, taki niepozorny siedział sobie za tą perkusją ;) Mnie tak jakoś rozczula swoim poczuciem humoru i zachowaniem. A ostatnio rozgorzały we mnie szczególnie pozytywne uczucia względem Ringa jak przeczytałam w Listach Lennona, że w rubryce ulubieni kompozytorzy wpisał: McCartney i Lennon :) Jeśli to był taki ironiczny żarcik to całkiem udany, ale jeśli wyraz podziwu dla ich talentu kompozytorskiego to jeszcze bardziej uwielbiam Ringa :)
Do tego wydawał mi się zawsze pełen energii, do tego stopnie że aż "cierpliwy George Martin [...] wyjaśnił zdziwionemu Ringo, że grać na pełnym zestawie perkusyjnym, tamburynie i marakasach jednocześnie to lekka przesada"

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sty 13, 2014 6:38 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Paź 26, 2012 8:52 pm
Posty: 187
Ringo zasługuje na szacunek! Znalazłam na ten temat spory artykulik po angielsku dla zainteresowanych ;) 13 powodów, by szanować Ringo: http://web2.airmail.net/gshultz/bryant.html
dorzucę od siebie, że poczucie rytmu miał naprawdę perfekcyjne sprawdzałam na paru piosenkach metronomem i wahania rytmu są minimalne, dla przykładu utworu o tempie 144 (nie wiem jak się to fachowo określa z użyciem jednostek, uderzenia na minutę?) przez większość utworu jest to 144, zdarza się 145 i 146, ale dalej już nie wykracza, różnice tempa są praktycznie niezauważalne. Może tylko w Taxmanie jest taki moment, że można wysłyszeć chwilową nierówność ;)

_________________
mój FB ------> https://www.facebook.com/darietaband


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sty 13, 2014 7:40 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Jest większym perkusistą niż to się wielu wydaje. W ‘Recording Sessions’ Lewisohn pisze, że prawie nigdy błędy w trakcie nagrywania przez Beatlesów kolejnych ‘tejków’ nie wynikały z jego winy, mylili się ‘pozostali’.

Jest jakąś sztuką zagrać na koncercie 20-to minutowe solo na perkusji, ale Sztuką jest ‘wymyślić’ Drobne Smaczki: np. w tak ‘tradycyjnym’ (rytmicznie) utworze jak ‘Let It Be’ Ringo w każdej zwrotce gra INACZEJ.

A w ‘I Want You’, przed wejściem w finał, wyraźnie słychać jak sprowadza ‘pozostałych’ do WŁAŚCIWEGO TEMPA, bo trochę ich ‘poniosło’ i rwali się do przodu-po prostu Wielka Klasa!

Dowodem na to jak trudnym instrumentem potrafi być perkusja i dobre na niej granie jest… Paul McCartney-wszechstronny, grający na wielu instrumentach, a jak się bierze za perkusję, to wychodzi kicha! Np. lubiany przeze mnie ‘On The Way’ jest skaszaniony przez ‘perkusję’…

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sty 14, 2014 5:34 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Dalida napisał(a):
Może tylko w Taxmanie jest taki moment, że można wysłyszeć chwilową nierówność ;)


Co to za moment? :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sty 14, 2014 8:12 pm 
Offline
Taxman
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Maj 28, 2006 10:40 am
Posty: 229
Miejscowość: Warmia
Od zawsze wiedziałem, że będzie mi dane zobaczyć Ringo. Jako dzieciak lubiłem słuchać jego wypowiedzi. Ma przecudny głos do opowiadania bajek. To prawda, że to jego pozytywne nastawienie do świata i poczucie humoru scaliła zespół.
Był potrzeby dla pozostałej trójki!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Sty 15, 2014 1:07 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
Już pomijając oczywiste zalety Ringo, dla mnie niezrozumiałe całkiem jest, jak można być fanem jakiegoś zespołu i wyśmiewać się z jednego z jego członków? Prawdziwy fan Beatlesów kocha ich wszystkich.
Takie jest moje zdanie i będę go bronić jak niepodległości! ;)

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sty 16, 2014 5:24 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Paź 26, 2012 8:52 pm
Posty: 187
Yer Blue napisał(a):
Dalida napisał(a):
Może tylko w Taxmanie jest taki moment, że można wysłyszeć chwilową nierówność ;)


Co to za moment? :)

Muszę przesłuchać na spokojnie żeby wskazać w sekundach gdzie to, niebawem do tego wrócę, chwilowo jestem niezbyt sprawna mentalnie :D

_________________
mój FB ------> https://www.facebook.com/darietaband


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Sie 20, 2014 4:44 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lip 30, 2014 2:54 pm
Posty: 265
Miejscowość: Pepperland
Zawsze pozostawal w cieniu pozostalej 3, ale to nic dziwnego. A czy ludzie nie maja szacunku do Ringo? Moim zdaniem, jest on dobrym perkusista, moze nie najlepszym, ale rownym i mysle, ze kazdy go szanuje. Poza tym jak tu nie lubic Ryska. Sympatyczny facet

_________________
"Life is very short, and there's no time for fussing and fighting, my friend"


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY