Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 4:20 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 311 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna

Cztery najlepsze utwory z płyty to:
Save Us 10%  10%  [ 14 ]
Alligator 12%  12%  [ 17 ]
On My Way To Work 0%  0%  [ 0 ]
Queenie Eye 18%  18%  [ 26 ]
Early Days 6%  6%  [ 8 ]
New 8%  8%  [ 12 ]
Appreciate 10%  10%  [ 14 ]
Everybody Out There 7%  7%  [ 10 ]
Hosanna 2%  2%  [ 3 ]
I Can Bet 4%  4%  [ 6 ]
Looking At Her 5%  5%  [ 7 ]
Road 8%  8%  [ 12 ]
Turned Out 3%  3%  [ 5 ]
Get Me Out Of Here 3%  3%  [ 4 ]
Scared 3%  3%  [ 5 ]
Struggle 1%  1%  [ 2 ]
Razem głosów : 145
Autor Wiadomość
PostWysłany: Czw Sie 29, 2013 10:51 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Paul napisał do mnie maila, to się treścią podzielę :)

Paul McCartney napisał(a):
What's New with Paul McCartney?

Today, Paul McCartney has made some New music available.

It's available from HERE!

Speaking about the New track, Paul said: "We can do what we want, we can live as we choose."

This new track hints at things to come from Paul's forthcoming New album, set for release on October 14th in the UK (October 15th in the US). This will be his first album of brand New solo material in six years.

Paul's New album will include 12 new songs, which he worked on with new collaborators.

Paul's New song is produced by Mark Ronson.

More new details to follow in the coming weeks...


Uroczy utworek, silna trója :)

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sie 29, 2013 11:03 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
hans80 napisał(a):
Paul napisał do mnie maila, to się treścią podzielę :)

Paul McCartney napisał(a):
What's New with Paul McCartney?

Today, Paul McCartney has made some New music available.

It's available from HERE!

Speaking about the New track, Paul said: "We can do what we want, we can live as we choose."

This new track hints at things to come from Paul's forthcoming New album, set for release on October 14th in the UK (October 15th in the US). This will be his first album of brand New solo material in six years.

Paul's New album will include 12 new songs, which he worked on with new collaborators.

Paul's New song is produced by Mark Ronson.

More new details to follow in the coming weeks...


Uroczy utworek, silna trója :)


a dlaczego nie 4 z minusem na zachętę? :(


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sie 29, 2013 11:27 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Bo mogłoby zabraknąć skali dla lepszych utworów ;)

Ktoś pamięta kiedy ostatnio Paul wydał singla będącego jednym z lepszych utworów na promowanej płycie? The World Tonight na Flaming Pie w 1997?

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sie 29, 2013 1:10 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Na razie mi się nie podoba. Mam wrażenie, że to już gdzieś było... kiedyś.
I jeszcze mam takie wrażenie, że bym nie zwróciła uwagi na ten utwór, jakby mi puścili go gdzieś w tle, w centrum handlowym na przykład.
Ale przesłuchałam tylko raz, bo jestem w pracy. Czasami do Paulowych singli muszę się przekonać. Zgadzam się z Karolem, single u Paula są ostatnimi laty stosunkowo słabe w porównaniu z resztą płyty. Ale póki co obawiam się, że cały album może być w stylistyce Memory Almost Full, którego nie lubię.

PS Ale za to poprzedzająca wydanie płyty/singla akcja na Twitterze - mistrzostwo. Dobrze to Paulowi spece od marketingu wymyślilil;)

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sie 29, 2013 1:23 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 495
Miejscowość: Nowhere Land:)
No, też dostałem, taki sobie.

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sie 29, 2013 1:43 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
Oczywiście można mu zarzucić "wtórność", ale szczerze mówiąc nie chcę oczekiwać od Paula nadmiernego eksperymentowania.
To facet, którego muzykę znam na tyle dobrze,by dać mu kredyt zaufania na wszystko. Oczekuję siedemdziesięciolatka, który zgryzł
zęby na rock`n`rollu,bierze gitarę i gra co mu w duszy gra. A gra mu od ...1957 roku. Jeśli ktoś szuka orginalnych brzmień,
to niech sobie sięgnie po ostatnią płytę Dhaniego Harrisona,tam od niuansów aż trzeszczy :shock: . Paulowi, szczyty list przebojów już nie grożą
i całe szczęście ,bo po co mu one...niczego już nie musi udowadniać.
Co do tej piosenki, u mnie solidna czwórka...może dlatego że bardzo lubie takie ckliwe melodie a`la ...Your Mother Should Know :D


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sie 29, 2013 2:10 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Ja jak najbardziej oczekuję od Paula oryginalnych brzmień, co nie znaczy, że brzmień ultranowoczesnych do bólu czy przekombinowanych.
W książce o muzyce klasycznej, o której ostatnio wspominałam, Paul został zrównany z Czajkowskim jako "mistrz melodyki".
To NIE jest utwór, którego oczekiwałabym od mistrza melodyki. Ma fajne momenty, ale jako całość nie zachwyca.

PS Po czterokrotnym przesłuchaniu nadal jestem na nie. Sorry Karol, że tak sobie wezmę za przykład Twoje słowa;), ale wyobrażacie sobie, że słyszycie po raz pierwszy Uncle Albert/Admiral Halsey, Pipes of Peace, czy nawet Young Boy lub My Valentine, i pierwsze określenie, jakie przychodzi Wam do głowy, to "uroczy utworek"? :D

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Ostatnio edytowany przez Rita, Czw Sie 29, 2013 3:05 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sie 29, 2013 3:05 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
hans80 napisał(a):
Ktoś pamięta kiedy ostatnio Paul wydał singla będącego jednym z lepszych utworów na promowanej płycie? The World Tonight na Flaming Pie w 1997?


Najlepszy singiel Paula ostatnich 30 lat to dla mnie Beautiful Night. A pilotujących płytę - Fine Line. Zazwyczaj są jednak poniżej poziomu płyty, dlatego podchodzę do singlów z pewną dozą dystansu.

Płyta ma mieć 12 utworów, a mówiło się coś o 21 skończonych numerach. Założę się, że niejeden odrzut przebije wartość singla.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sie 29, 2013 3:14 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Helter-Skelter napisał(a):
Oczywiście można mu zarzucić "wtórność", ale szczerze mówiąc nie chcę oczekiwać od Paula nadmiernego eksperymentowania.
To facet, którego muzykę znam na tyle dobrze,by dać mu kredyt zaufania na wszystko. Oczekuję siedemdziesięciolatka, który zgryzł
zęby na rock`n`rollu,bierze gitarę i gra co mu w duszy gra. A gra mu od ...1957 roku. Jeśli ktoś szuka orginalnych brzmień,
to niech sobie sięgnie po ostatnią płytę Dhaniego Harrisona,tam od niuansów aż trzeszczy :shock: . Paulowi, szczyty list przebojów już nie grożą
i całe szczęście ,bo po co mu one...niczego już nie musi udowadniać.
Co do tej piosenki, u mnie solidna czwórka...może dlatego że bardzo lubie takie ckliwe melodie a`la ...Your Mother Should Know :D

Nie chodzi mi o brak eksperymentowania (choć nie można przecież powiedzieć żeby Paul nawet dosyć często ich nie przeprowadzał - choćby Fireman), ale od tego siedemdziesięciolatka oczekiwałbym czegoś bardziej znaczącego, głębszego. Czegoś co mnie jakoś poruszy, jak choćby My Valentine ostatnio. A tu mamy taki sobie utworek, niby fajny, niby gdzieś tam przypomina Peny Lane, czy Your Mother Should Know, niby da się posłuchać bez zgrzytania zębami, ale mimo wszystko mam niedosyt. Nie spodziewam się już wielu nowych płyt Paula, tym bardziej jest dla mnie ważne, żeby wydawał dzieła przemyślane i o określonej wadze. Singla nie przekreślam, natomiast w kontekście płyty liczę na dużo więcej. O tyle więcej, że najprawdopodobniej się zawiodę ;)

A co do Dhaniego, to od wielu lat śledzę jego poczynania i wraz z przedostatnią płytą (thefearofmissingout) poczynił wraz z zespołem wielki progres. Gdybym robił prywatny ranking poznanej w 2012 roku muzyki, to płyta z pewnością byłaby poważną kandydatką do albumu roku. Chyba o żadnej z płyt Paula w ostatnich latach tak nie myślałem, choć płyty oceniam raczej pozytywnie.

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sie 29, 2013 8:39 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Cóż , pierwsze koty...Miłe, kołyszące dźwięki. Końcówka nieco w stylu Beach Boys. Przyjemne i nic więcej.
Mam jednak przeczucie , ze nowa płyta artysty spodoba mi się. Czego i Wam życzę!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sie 30, 2013 12:28 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Oooooooooooh i wszystko co dzieje się w tle strasznie mi się podoba i mnie kręci. Naprawdę bardzo miła kompozycja. W prostocie siła, lecz myślę, że Paul nas i tak mocno zaskoczy resztą materiału. Ten kawałek to taki "Koń Trojański" dla naszych umysłów.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sie 30, 2013 11:43 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
Piosenka faktycznie jakby złożona z gdzieś już usłyszanych motywów - bardzo w stylu, w jakim tworzy ostatnimi laty Paul. Trudno więc mówić, że nas Paul czymś tu zaskoczył. Szczególnie znajomy jest ten pasażyk z 1:35 - ale totalnie nie mogę sobie przypomnieć skąd pochodzi.

Jako całość bardzo przyjemnie się słucha i na pewno nie zniechęca do płyty! No i oczywiście jest też proste, uniwersalne życiowe przesłanie :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sie 30, 2013 11:58 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Ja tam po cichu liczę, że to będzie najsłabszy utwór z płyty, typowy utwór do radia. Jeśli obok niego na płycie będzie coś ambitniejszego to może nawet fajnie się wpasować. Słuchany oddzielnie bardzo szybko się nudzi. Plusik za ostatnie 30 sekund i tylko dzięki temu jestem w stanie przyznać mu 5 w skali 1-10.

Najbardziej czekam na utwór w stylu She's So Heavy. Coś czuję, że to będzie świetna płyta.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Wrz 02, 2013 9:20 am 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 495
Miejscowość: Nowhere Land:)
W zasadzie to wszystkie posty mi się podobają i się zgadzam z nimi (także te, dotyczące syna George'a). Paul jest McCartney'em :) i to wystarczy za referencje. Po prostu czasem oceniamy muzykę, czy coś nam się podoba, czy nie, bez względu na to czy to piosenka ulubionego Artysty czy anonimowego. Piosenki na miarę 'Penny Lane', 'Fool On The Hill' nie powstaną z prostych powodów, w zalewie muzyki, setek gatunków, odmian i stylów dzisiaj gusta słuchaczy się zmieniły i mało który utwór może zdominować nasze umysły jak kiedyś. Generalnie panuje wśród wszystkich uznanych krytyków muzyki The Beatles, że żaden z nich nie napisał w czasie kariery solowej równie udanej kompozycji, jakie popełnił w czasie istnienia Fab Four. Niespecjalnie się z tym zgadzam. Inne czasy, inne miejsce. 'This Is Love' George'a mogłoby być wielkim hitem zespołu, podobnie 'Imagine', 'Mind Games', 'Woman' czy 'Jealous Guy' Johna. Także Paul napisał wiele wspaniałych numerów, które wydane w czasie "beatlesowskim' byłyby TĄ klasyką (choć i tak Paul zawsze tworzy klasyki): np. Mull Of Kintyre, This One, Band On The Run, Bluebird i wiele innych. Dzisiaj dużo trudniej jest przekonać do swojej muzyki, przełamać się przez setki tysięcy singli co rok i tysiące albumów - nawet mając nazwisko. Lubimy już też inną muzykę. Wiem to po sobie. Absolutnie kocham wszystko co Beatles. Każdy ich utwór kocham dzisiaj mocniej niż wczoraj, a słabiej niż będę kochał jutro ale nie zamykam się na wszystko inne. Bardzo lubię rock alternatywny, czasem dobry rap, spojrzenie na mój top singli na blogu MOJTOPWSZECHCZASOW.blogspot.com Was w tym utwierdzi. Sumując: chwała Bogu, że Paul chce nadal być czynny twórczo bo dla nas, fanów jego i Beatlesów, jego nowa muzyka zawsze będzie wielkim wydarzeniem. Aha, na koniec, podoba mi się muzyka syna, młodego McCartney'a. Pozdrawiam wszystkich.

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Wrz 02, 2013 12:55 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Ryszard napisał(a):

Generalnie panuje wśród wszystkich uznanych krytyków muzyki The Beatles, że żaden z nich nie napisał w czasie kariery solowej równie udanej kompozycji, jakie popełnił w czasie istnienia Fab Four.


Może wśród niektórych, ale na pewno nie wśród wszystkich. Zazwyczaj takie śmiałe tezy wygłaszają osoby, które solowym dorobkiem się nawet nie interesują lub znają ja powierzchownie.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Wrz 04, 2013 8:16 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Dzisiejszy The Sun napisał krótką notkę o albumie Paula i przy okazji ujawnił trzy nowe tytuły z albumu "New". Więcej informacji po polsku na stronie głównej z newsami.
Image

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Wrz 04, 2013 10:01 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Paul na Twitterze umieścił jeszcze jeden tytuł: Alligator. Ponoć dużo o nowej płycie w najnowszym wydaniu NME.

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Wrz 04, 2013 10:20 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
Czyli, cytując tytuł kultowego serialu..."Blisko,coraz bliżej" :D


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Wrz 05, 2013 1:07 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Dzięki Noelka. Czekam z podwyższonym ciśnieniem na kolejne "przecieki", również muzyczne.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Wrz 06, 2013 3:07 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 14, 2011 6:16 pm
Posty: 347
Miejscowość: Kołobrzeg
Już mamy wszystkie utwory :D :

1. Save Us-2:38
2.Alligator-3:27
3.On My Way To Work-3:44
4.Queenie Eye-3:47
5.Early Days-4:08
6.New-2:58
7.Appreciate-4:29
8.Everybody Out There-3:20
9.Hosanna-3:31
10.I Can Bet-3:22
11.Looking At Her-3:04
12.Road--4:32

bonusy do wersji deluxe:

13.Untitled-3:00
14.Untitled-6:14

Wejdźcie na angielską wikipedie, aby to zobaczyć, a i już jest pre order na Amazonie :) .

pozdrawiam
winter rose :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 311 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY