Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Maj 02, 2024 7:27 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 311 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Następna

Cztery najlepsze utwory z płyty to:
Save Us 10%  10%  [ 14 ]
Alligator 12%  12%  [ 17 ]
On My Way To Work 0%  0%  [ 0 ]
Queenie Eye 18%  18%  [ 26 ]
Early Days 6%  6%  [ 8 ]
New 8%  8%  [ 12 ]
Appreciate 10%  10%  [ 14 ]
Everybody Out There 7%  7%  [ 10 ]
Hosanna 2%  2%  [ 3 ]
I Can Bet 4%  4%  [ 6 ]
Looking At Her 5%  5%  [ 7 ]
Road 8%  8%  [ 12 ]
Turned Out 3%  3%  [ 5 ]
Get Me Out Of Here 3%  3%  [ 4 ]
Scared 3%  3%  [ 5 ]
Struggle 1%  1%  [ 2 ]
Razem głosów : 145
Autor Wiadomość
PostWysłany: Nie Wrz 22, 2013 1:41 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
Dzięki Ringo!

Wrażenia na szybko:

Save us jak dla mnie super - przebojowe.

Everybody - może to tylko wrażenie z wersji koncertowej i w studyjnej będą ciekawiej brzmiały w szczególności te akustyczne mini solówki, ale na ten moment średnio mi się podoba.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Wrz 22, 2013 5:41 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Z początku wydawały mi się potwornie nijakie, ale powoli coś w nich dostrzegam. Oba wydają sie być na poziomie tytułowego czyli jest niestety mocno przeciętnie.
Trzeba przyznać, że Everybody Out There został świetnie zaśpiewany. Ciekawe jakie będą studyjne wersje.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Wrz 22, 2013 5:50 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2329
Miejscowość: New Salt
Po odsłuchaniu nowych piosenek jestem na razie zawiedziony.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Wrz 22, 2013 6:30 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 867
Everybody Out There ma potencjał przeboju. ciekawe , ale początek przypomina mi nieco intro do "Solsbury Hill" Petera Gabriela

http://www.youtube.com/watch?v=_OO2PuGz-H8


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Wrz 22, 2013 8:18 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
Mnie wyjątkowo się podoba Everybody Out There, porywajacy rytm, power i taki lekko, ale nie przesadnie, "wrzeszczący". głos Paula. Mocno ekspresyjny. Do Save Us zaczynam się powoli przekonywać.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Wrz 23, 2013 9:25 am 
Offline
fan

Rejestracja: Sob Cze 29, 2013 1:48 pm
Posty: 30
Niestety słabe te nowe piosenki.

_________________
Moje Konto YouTube http://www.youtube.com/channel/UCLCjhqj ... JFg/videos


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Wrz 23, 2013 10:11 am 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Czw Cze 10, 2004 9:36 pm
Posty: 145
Miejscowość: Sulechów
To nie to czego oczekiwałem.Na razie.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Wrz 23, 2013 11:35 am 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
* Save Us - Po pierwszym przesłuchaniu uważałem, że to nijaka rąbanka, ale teraz, mimo, że zupełnie nie miałem czasu posłuchać, łapię się na tym, że coś sobie nucę ...i po krótkim śledztwie okazuje się, że to jest właśnie Save Us. Utwór da się lubić.

* Aligator - utwór uroczy, ciekawy przez nagromadzenie wielu linii melodycznych i zmienność klimatu, porywający refren. Macca pokazuje tym, którzy krytykują brzmienie jego głosu, że śpiewa tak, jak chce. Piękny, czysty falset. Jak chcę - mówi Macca - to mam głos zachrypnięty, ale jak mam ochotę, to śpiewam czysto i tak wysoko, jak mało kto potrafi. Wszystko jest pod kontrolą. Dlaczego właściwie Aligator nie jest singlem?

* Queenie Eye - trochę nierówna piosenka, rewelacyjny refren ale i słabsze momenty. Zgadzam się jednak z tymi, którzy uważają tą piosenkę, za jeden z jaśniejszych punktów płyty.

* Everybody Out There - wow! to pewnie będzie jeden z moich ulubionych utworów Paula w ogóle. Wysłuchałem raz, a potem drugi i trzeci. Linia melodyczna jest nietuzinkowa, a jednocześnie bardzo maccartneyowska. Dos-ko-na-ły kawałek. Motywu otwarcia nie powstydziłby się sami Mistrz Świata w Akordach Otwarcia - George Harrison. To pewnie będzie kolejny koncertowy evergreen, w czasie którego każdy z nas krzyknie to swoje "Hey!" i "o-o-o-o".

* Looking At Her - aż się cieszę na samą myśl, że będę poznawał tą piosenkę. Delikatna i piękna melodia przepleciona ciężkim "urban music". Może trochę szkoda, że nie heavy metalowymi gitarami, ale i tak jest OK. Ta piosenka łączy lekkość bombki choinkowej z siłą pioruna.

Po wydaniu singlowego New zapadło pełne konsternacji milczenie, ale uważam, że tych kilka bardzo dobrych utworów to lepiej niż na niejednej dotychczasowej płycie Paula. Nareszcie Paul skomponował kilka utworów dla mnie :D

Jest w tym albumie trochę brzmień znanych z Driving Rain, a praktycznie nie występują miękkie i "śliczne" aranżacje orkiestrowe. Płyta brzmi przez to inaczej (nowocześniej?) niż hitowe dokonania Paula, ale hitów tutaj nie brakuje.
Mimo brzmień z Driving Rain, mnie się płyta kojarzy dużo bardziej z Flaming Pie, bo widzę tu kilka porywających melodii. Może nie jest tego aż tyle, co na Flaming Pie, ale dla tych kilku warto mieć płytę.
Myślę, że dzisiejsi krytycy tej płyty po kilkukrotnym przesłuchaniu posypią głowy popiołem i przyłączą się do entuzjastów.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Wrz 23, 2013 12:33 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
Podoba mi się póki co "Save us". "Everybody..." jest ciekawe, ale może potrzeba większej ilości przesłuchań albo właśnie wersji studyjnej.
BTW cieniem na utwory może się kłaść też to, że Paul ei miał wtedy najlepszego dnia na śpiewanie... Tak mi się zdaje.

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Wrz 23, 2013 3:57 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Emeela napisał(a):
BTW cieniem na utwory może się kłaść też to, że Paul ei miał wtedy najlepszego dnia na śpiewanie... Tak mi się zdaje.


Dla mnie wokal to akurat główna zaleta Everybody Out There.
Największa wada tych utworów to wg mnie średnio-słabe melodie, Save Us z początku wydawał mi się pod tym względem tragiczny. Ale po którym odsłuchu stwierdziłem, że jednak da sie słuchać bez bólu. Wersje studyjne melodii raczej nie poprawią.
Ogólnie to zawód jest, znamy 3 utwory, 3, które chyba są znaczące skoro Paul udostępnia je jako pierwsze i wszystkie 3 mocno poniżej oczekiwań. Nadziei jednak nie tracę, bo zazwyczaj najwartościowsze utwory na płytach Paula nie są promowane ani na koncertach ani na singlach (Riding to Vanity Fair, Travelling Light czy Rinse the Raindrops). Mam nadzieje, że takich słodko-banalno-wesołych numerów nie będzie aż tak dużo na "New".

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Wrz 23, 2013 4:14 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2329
Miejscowość: New Salt
Ja również mam nadzieję, że na początek prezentuje te najprostsze, łatwo wpadające i wypadające z ucha. Takie, które ciężko zagrać na koncercie usłyszymy dopiero z płyty. Przynajmniej tym się pocieszam.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Wrz 23, 2013 6:16 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Czw Cze 10, 2004 9:36 pm
Posty: 145
Miejscowość: Sulechów
Ja się obawiam że te pozostałe utwory mogą mieć podobny charakter.Paul chce byc nowoczesny ale niestety jest w pewien sposób "zaszufladkowany" w klimat lat 60 tych i 70 tych ,co zresztą widac na koncertach.Ciężko sie mu będzie przebić z czyms co dorówna tamtym nagraniom.Te utwory są poprawnie zrobione ale nie staną się przebojami.Z drugiej strony mam cichą nadzieję że może jeszcze jakaś perełka się znajdzie.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Wrz 23, 2013 8:06 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
Przedmówca pisze o przebijaniu sie(to gdzieś tak w na początku lat 60 mu groziło :wink: ) i przebojach...tylko po co?
To ma być dobra muzyka i coś, za co każdy z nas kocha Paul`a. Wszyscy oczekują perełek, na podstawie swojego
postrzegania jego twórczości. Może jestem naiwny, ale na razie wszystkie trzy premierowe piosenki spełniają moje
oczekiwania. W dwóch nowych trochę pobrzmiewa mi Jet trochę Vandebilt.( w końcu 40 lat minęło :wink: )
Nawet jeśli to będą trzy najlepsze piosenki, to i tak odsłucham ten nowy album ze 176 razy, tylko do końca tego roku :D


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Wrz 23, 2013 9:43 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2329
Miejscowość: New Salt
Jak ta okładka będzie tą właściwą to ja wymiękam i zaczynam tęsknić za tą czarno białą.
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Wrz 23, 2013 11:56 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Paul dzisiaj podał na swojej stronie oficjalne info na temat okładki albumu w wersji deluxe i podał zestaw utworów. Niestety nie potwierdziło się wcześniejsza informacja na temat dwóch bonusowych piosenek. Nie będzie Scared ani Secret Life Of A Party Girl. Ponoć pierwszy kawałek wystąpi na płycie jako hidden track.

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Wrz 24, 2013 10:18 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Z dyskusji na forum Paula wynika, ze będą w sumie cztery bonusy, ale dostanie je jedynie wersja japońska. Generalnie można się spodziewać różnych zestawów bonusów Europie, a innych w USA (inne w sieci Target, inne w BestBuy), tak że w celu zdobycia wszystkich czterech dodatkowych utworów trzeba będzie kupić co najmniej dwie wersje albumu lub sprowadzić wydanie japońskie. Uwielbiam takie gierki :?

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Wrz 24, 2013 1:51 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
Eee tam, mi to nie przeszkadza, że są proste. To Paul McCartney. On nie musi już nikomu nic udowadniać. On ma już swoje stałe miejsce w historii XX wieku - nie tylko historii muzyki, ale historii w ogóle. Nie musi święcić tryumfów na listach przebojów, ani pisać wybitnych kawałków. Ma 72 lata i jeszcze mu się chce. To samo w sobie jest już super. Więc, jeśli mu się chce, niech sobie pisze, co chce. Grunt, żeby to nie było żenujące. A nie jest. Więc dla mnie wszystko jest ok.

Yer Blue napisał(a):
Emeela napisał(a):
BTW cieniem na utwory może się kłaść też to, że Paul ei miał wtedy najlepszego dnia na śpiewanie... Tak mi się zdaje.


Dla mnie wokal to akurat główna zaleta Everybody Out There.


No ok. Ale co, uważasz, że jego wokal brzmi pewnie i mocno? W Warszawie na moje skromne ucho brzmiał lepiej...

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Wrz 24, 2013 2:34 pm 
Offline
Little Child
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 24, 2013 11:56 am
Posty: 17
Jestem bardzo ciekawa albumu!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Wrz 24, 2013 3:57 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Emeela napisał(a):

No ok. Ale co, uważasz, że jego wokal brzmi pewnie i mocno? W Warszawie na moje skromne ucho brzmiał lepiej...


Brzmi bardzo dobrze.

Okładka kojarzy mi się teraz z płytą z techno remixami, ale na pewno prezentuje się lepiej od czarno-białej. Prawie jak bym tam widział oczy i nos w wersji futurystyczno-landrynkowej (ten cholerny róż). Nadal słabo.

Kurcze, wystarczyło zamiast tych jałowych kresek dać napis choćby po chińsku i od razu by to intrygowało. Nawet jeden "krzaczek" oznaczający "New" po chińsku byłby lepszy od tego układu. I nawet marketingowo by się to opłacało, Chińczycy kupili by pewnie więcej egzemplarzy ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Wrz 24, 2013 6:25 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
czarno biała okładka byłaby ok - minimalizm formy i treści... wersja różowa wyraźnie burzy tę równowagę - i jak zauwazyły Piotrek - pierwsze skojarzenie techno-mixy ;)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 311 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 27 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY