Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 12:10 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 311 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Następna

Cztery najlepsze utwory z płyty to:
Save Us 10%  10%  [ 14 ]
Alligator 12%  12%  [ 17 ]
On My Way To Work 0%  0%  [ 0 ]
Queenie Eye 18%  18%  [ 26 ]
Early Days 6%  6%  [ 8 ]
New 8%  8%  [ 12 ]
Appreciate 10%  10%  [ 14 ]
Everybody Out There 7%  7%  [ 10 ]
Hosanna 2%  2%  [ 3 ]
I Can Bet 4%  4%  [ 6 ]
Looking At Her 5%  5%  [ 7 ]
Road 8%  8%  [ 12 ]
Turned Out 3%  3%  [ 5 ]
Get Me Out Of Here 3%  3%  [ 4 ]
Scared 3%  3%  [ 5 ]
Struggle 1%  1%  [ 2 ]
Razem głosów : 145
Autor Wiadomość
PostWysłany: Nie Maj 18, 2014 9:11 am 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lut 07, 2012 7:49 am
Posty: 158
Miejscowość: Chicago
Ja tego nie pamiętam , ale nie wiem czy ktokolwiek wiedział o co chodzi ( czy w ogóle o cokolwiek chodzi :roll: ) Lennonowi w 1967 w tym fragmencie MMT/? teledysku do I'm the Walrus.
Tu widzę również podobieństwo ( nie tylko muzyczne).
Nie martw się Bobski ( i inni malkontenci) - za kilkadziesiąt lat widzowie uznają ten klip za "kultowy" :wink:


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Maj 18, 2014 11:22 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
Jakoś pasuje mi ten teledysk do tej piosenki. A że jakoś za nią nie przepadam... To i klip robi na mnie podobne wrażenie. Fu.

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Maj 18, 2014 2:57 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Dżejdżej napisał(a):
Nie martw się Bobski ( i inni malkontenci) - za kilkadziesiąt lat widzowie uznają ten klip za "kultowy" :wink:

Nie to, że się czepiam. Ja żyjącym Beatlesom serdecznie kibicuję i martwię się, że Ringo od kilku albumów i Paul ostatnio "skopali" swoje okładki płyt, a ten teledysk mnie po kilku przeglądnięciach rozczarował. Może za kilkadziesiąt lat mi przejdzie.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Cze 24, 2014 9:15 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Jeśli ktoś jeszcze nie widział, jest nowy teledysk Paula do Save Us. Naprawdę fajny:
http://www.youtube.com/watch?v=cFrJQB6uZj4

Od 1:23 widać Karinę - polską fankę (ta z "oh" na puszczonym oczku). Wystarczyło mieć tylko dobry pomysł i proszę, każdy mógł się znaleźć. Dopiero jak zobaczyłem teledysk to przyszło mi coś do głowy - mianowicie napis "Save Us Now" z kwiatów w miejscu "Polish beatles fan" na okładce fanowskiej Peppera - trzymaną w dłoniach. "Save Us" na biało, "Now" na dole i na czerwono i reszta jak na naszej okładce. Mogło by to przejść bo raczej nietypowe, a tym samym bylibyśmy wszyscy w teledysku Paula.
Macca zapowiada kolejne takie akcje, tym razem trzeba będzie zastosować odpowiedni refleks.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lip 17, 2014 8:01 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
Ojej, NAPRAWDĘ fajny! Lubię ten numer! Od samego samego początku!

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Wrz 17, 2014 7:25 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
No i doczekaliśmy się najnowszej nowości, czyli super ultra deluxe kolekcjonerskiej wersji NEW, zawierającej na dodatkowej płycie CD znane nam już z wydania japońskiego Struggle, aż dwa dotychczas nieznane nagrania - Hell To Pay i Demons Dance (fragment Demons Dance, można usłyszeć na jakimś soudchecku na YT) oraz trochę nagrań koncertowych z koncertu w Tokio. Dostajemy też DVD z wywiadami, fragmentami minikoncertów promujących NEW oraz teledyskami (+ "making of").

http://www.paulmccartney.com/news-blogs/news/something-new-from-paul

No rewelacja. Możemy chyba powoli zacząć spekulować o co zostanie wzbogacona przyszłoroczna edycja ;)

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Wrz 17, 2014 7:35 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Na razie nie ma tego na Amazonie, znaczy jest oznaczone jako "import" z napisem chwilowo niedostęne. Jestem ciekawa jaka będzie cena zestawu.

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Wrz 17, 2014 8:11 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Ja bym obstawiał koło 20 funtów, ale już nic mnie w kwestii cen nie zdziwi.

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Wrz 17, 2014 8:27 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Najciekawsze są te 2 premierowe utwory - obydwa tytuły brzmią jakby to było coś co brzmi jak Why Don't We Do It In The Road z ubiegłorocznych zapowiedzi Paula przed wydaniem New. Strzelam, że to będzie Hell To Pay.

Na Secret Life Of The Party Girl przyjdzie jeszcze poczekać. Jak wyjdą wszystkie niewydane nagrania z sesji do New, w jakiej hiper super edycji to może i szarpnę na taki zestaw ale tak po kawałku (czy tam dwóch) dokupowywać to średnio ekscytująca sytuacja.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Paź 14, 2014 8:01 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Dzisiaj mija rok od premiery New. Jak po roku słuchania oceniacie tę płytę? U mnie wrażenie delikatnie wzrosło. Doceniłem bardzo On My Way To Work, Scared i Early Days. Dziś uważam, że to są perełki tej płyty. Wcześniej zaledwie je lubiłem. Polubiłem i zaakceptowałem Everybody Out There. Jest to ciągle dolna partia jakości New ale dziś słucha się już bez zgrzytów. Ciągle nie znoszę Save Us, włącznie płyty od Alligatora na dobre weszło mi w krew.
Ale jeden utwór trochę mi zbladł przez ten rok. Tytułowe New. Niewątpliwie teledysk jakoś go wzmocnił i nadał siły sentymentu, ale od jakiegoś czasu myślę sobie, że to jednak przeciętna piosenka. Chociaż nie psuje mi płyty.

Gdyby nie Save Us, New być może byłoby moja ulubioną płytą Paula. A tak jednak wolę Ram i tej płyty chyba już nic nie przebije. New pozostaje moim numerem 2.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Paź 14, 2014 8:35 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lip 30, 2014 2:54 pm
Posty: 265
Miejscowość: Pepperland
U mnie bylo tak, ze po pierwszym przesluchaniu od razu mnie nie zachwycila. Byly kawalki, ktore mi sie od razu spodobaly: New, Alligator, Appreciate natomiast wtedy to bylo tyle. Z czasem ja docenilem i polubilem takie utwory jak Struggle, Everybody Out there i inne

_________________
"Life is very short, and there's no time for fussing and fighting, my friend"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Paź 28, 2014 4:19 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Yer Blue napisał(a):
Dzisiaj mija rok od premiery New. [...]

Dzisiaj mija dzień od premiery New - Collector's Edition :)
Ktoś już słuchał drugiego CD? Za darmo można przesłuchać całości w webowej aplikacji Spotify i Deezer. W sklepie muzycznym Google można odsłuchać fragmentów, bądź kupić całość za 17,49 pln (4,99 za indywidualne utwory).

Struggle już znamy, pozostałe nowe utwory muszę jeszcze przetrawić, ale faworytem zdecydowanie jest Hell to Pay. Dużo fajnego dzieje się tu z melodią - bajka i klasyczne bogactwo McCartney'a :) Oba utwory bazują na pianinie, ale Demons Dance jest zdecydowanie lżejsze w odbiorze. Całkiem przyjemny kawalek, gdyby nie irytująca mnie przygrywka na pianinku. Takie to trochę zbyt nachalne i odpustowe, ale pewnie po pewnym czasie przestanie mnie aż tak kłuć po uszach :). Ogólnie solidne "odrzuty" z sesji do NEW.
Natomiast bardzo pozytywnie zaskoczyły mnie utwory koncertowe na płycie. Save Us zdecydowanie lepszy niż na wersji studyjnej, do pozostałych tez nie można się przyczepić. Ciekawe na ile nagrania te zostały studyjnie podrasowane, bo aż trudno uwierzyć, żeby to szło 100% live ;)

EDIT:
Godzinę później - aaaaaaaaaaaaaaa, niech mnie ktoś uwolni od Demons Dance!!!! ;)

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Paź 28, 2014 6:26 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Po pierwszym przesłuchaniu:

Hell To Pay wzbudził we mnie raczej obojętność. Dużo się dzieje ale dużo niczego. Nic wyrazistego się nie dosłuchałem poza mocniejszymi akcentami wokalnymi Paula. Typowałem go na utwór, który po zapowiedziach Makki miał brzmieć na Why Don't We Do It.... No więc chyba spudłowałem.

Trochę lepiej wypadło Demons Dance. Melodyjne, łatwo wpadające w ucho, aczkolwiek raczej jakość odrzutu. Zdecydowanie poniżej poziomu New.

Aczkolwiek to wyroki po zaledwie jednym przesłuchaniu, więc możliwe, że patykiem po wodzie pisane ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Paź 29, 2014 11:56 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Pomysł wydania (w rok po premierze!) albumu ‘New’ w wersji ‘Collector’s Edition’ - składającej się z TRZECH (!) krążków, gdzie tak naprawdę tym najistotniejszym składnikiem ‘nowego’ wydawnictwa są DWA (!) premierowe utwory można uznać chyba za… bandycki (że użyję mocnego słowa). Niestety to już reguła… Rezultat takiej ‘polityki’: artyści i przemysł fonograficzny są (współ)odpowiedzialni za piractwo i darmowe udostępnianie/kopiowanie.
Wyobrażam sobie, że gdy album ‘New’ doczeka się kiedyś wznowienia w ramach cyklu ‘Archive Collection’, to będzie to wówczas pewnie box 5-cio płytowy, na który dorzucą nam ze DWIE kolejne premiery w porównaniu z obecną (już CZWARTĄ!) wersją albumu ‘New’…

Powyższe utyskiwania to temat na osobny wątek, ale oddzielając te ‘logistyczne’ narzekania od czystej muzyki, powiem krótko, że ten bonusowy dublet BARDZO mi się podoba :) . To jest taki (typowy) Macca, jakiego zawsze chciałbym słyszeć: sprawny-rzetelny Kompozytorsko, Aranżacyjnie i Wykonawczo. Lubię, gdy w McCartneyu jest dużo McCartneya :) .

Po jednym przesłuchaniu zdecydowanie wyróżniam ‘Hell To Pay’.
http://www.youtube.com/watch?v=ZoJyPlKFo8Q

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Paź 29, 2014 12:40 pm 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 03, 2013 2:35 am
Posty: 83
Miejscowość: Żuromin
Jestem pozytywnie zaskoczony!
"Demons Dance" - lekki, przyjemny, z przymrużeniem oka, jakby ukradziony Ringo, który mógłby go też spokojnie zaśpiewać ;)
"Hell To Pay" - przebojowy, ciekawy aranżacyjnie, bardzo mi się podoba. Podsumowując - moim zdaniem obydwa wolałbym na płycie "New", znajdując dwa gorsze utwory do podmiany.

_________________
http://www.facebook.com/BogeyMusic - moja muzyka.
http://www.mondaysession.pl - coverband. "Help": http://www.youtube.com/watch?v=h7q6IeF3S0w
Szukam osób do coverbandu Beatlesów.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Paź 29, 2014 12:52 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Na plus trzeba zaliczyć fakt, że dodatkową płytę można kupić osobno w wersji cyfrowej, a od biedy można kupić nawet i poszczególne utwory. Na razie nie znalazłem lepszej ceny niż w sklepie Google, ale trzeba przyznać, że cenę mają tam bardziej niż uczciwą. Ktoś może stwierdzić, że to tylko wersja cyfrowa, no ale takie mamy czasy i jest to jeden z dostępnych formatów - wybór w każdym bądź razie jest :). Co oczywiście nie znaczy, że popieram powszechną praktykę wydawania po wielokroć tego samego.

Oba nowe utwory zyskują z każdym kolejnym odsłuchem i takie Hell to Pay spokojnie mógłbym zobaczyć na NEW w miejscu powiedzmy utworu tytułowego (tylko co wtedy z tytułem płyty? Czy nie byłoby genialnym zagraniem nazwać płytę od utworu, który pojawia się dopiero rok po premierze, na rozszerzonej wersji kolekcjonerskiej? ;) ) i nie odstaje, moim zdaniem, w żaden sposób od ogólnego poziomu płyty. Demons Dance idealnie pasuje na b-side - zgrabny, zaraźliwy (no i te niby-gospelowe chórki), ale w kontekście płyty chyba by się nie odnalazł.

A co sądzicie o utworach z Tokio Dome? Moim zdaniem wszystkie oprócz New brzmią lepiej niż w wersjach studyjnych, a najbardziej zyskało Save Us i Everybody. Zdecydowanie nabrały życia i rumieńców.

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Paź 29, 2014 3:58 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
hans80 napisał(a):
Czy nie byłoby genialnym zagraniem nazwać płytę od utworu, który pojawia się dopiero rok po premierze, na rozszerzonej wersji kolekcjonerskiej?

Ciekawy pomysł.

Gdy pierwszy raz posłuchałem tych dwóch nowych piosenek wcale mi się nie podobały. Pytałem siebie o co kaman? Lecz teraz przyznaję się bez bicia, że utwory rzeczywiście zyskują po kolejnym odsłuchaniu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Paź 29, 2014 5:20 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lip 30, 2014 2:54 pm
Posty: 265
Miejscowość: Pepperland
Wlasnie jestem po przesluchaniu tych dwoch nowych utworow.
Wrazenia?
Hell to pay nie spodobalo mi sie specjalnie, moze z czasem zyska moje uwielbienie, tak jak niektore utwory z New.
Natomiast Demons Dance jest swietne! Takie pozytywne, lekkie, slucham juz z 10 raz i nie moge przestac.
Szkoda, ze ten utwor nie zostal wydany na pierwotnej wersji New. Mysle, ze wzbudzil by w wiekszosci sympatie :D
Generalnie jestem pozytywnie zaskoczony, myslalem, ze te nowe utwory to beda raczej slabe, a tu prosze :)

_________________
"Life is very short, and there's no time for fussing and fighting, my friend"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Paź 29, 2014 6:46 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Hell To Pay zdecydowanie zyskuje gdy się z nim dłużej obcuje. Najmniej podoba mi się refren, trochę nie mogę też polubić końcówki. Natomiast moment przed refrenem jest świetny.
Po trzech przesłuchaniach 5/10, czyli ok ale do poziomu New nie ma startu.

Demons Dance jest bardzo przyjemny, melodia zdecydowanie na plus. Lekki pastisz na pewno też dodaje mu wdzięku. Włączyłem go sobie kolejny raz i chyba urósł na ten moment do 7/10 czyli jest bardzo dobrze. Trochę lepsze od tytułowego New i gdyby nie wielki sentyment do tego utworu to być może nawet bym go z Demons Dance zamienił :)

bobski66 napisał(a):
hans80 napisał(a):
Czy nie byłoby genialnym zagraniem nazwać płytę od utworu, który pojawia się dopiero rok po premierze, na rozszerzonej wersji kolekcjonerskiej?

Ciekawy pomysł.


Podobny przypadek miał już miejsce. Podczas sesji Led Zeppelin do płyty Houses Of The Holy powstało nagranie tytułowe, które ostatecznie nie weszło na płytę, a światło dzienne ujrzało na kolejnym albumie Zepów - Physical Gtaffiti - 2 lata później. Kuriozalna sytuacja.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Paź 29, 2014 10:10 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Fortepian i bas w Demons Dance - rewelacja! :) Utwór do kolekcji tych (wielu!) NajFortepianowych Wyczynów Makki :) . Klawisze Budują tu Wszystko!

Najfajniejszy (rozrywkowy) fortepian jakiego już dawno nie słyszałem.

W czasach ragtime’ów, McCartney rywalizowałby (?) ze Scottem Joplinem! :wink:

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 311 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY