Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 5:56 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 311 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Następna

Cztery najlepsze utwory z płyty to:
Save Us 10%  10%  [ 14 ]
Alligator 12%  12%  [ 17 ]
On My Way To Work 0%  0%  [ 0 ]
Queenie Eye 18%  18%  [ 26 ]
Early Days 6%  6%  [ 8 ]
New 8%  8%  [ 12 ]
Appreciate 10%  10%  [ 14 ]
Everybody Out There 7%  7%  [ 10 ]
Hosanna 2%  2%  [ 3 ]
I Can Bet 4%  4%  [ 6 ]
Looking At Her 5%  5%  [ 7 ]
Road 8%  8%  [ 12 ]
Turned Out 3%  3%  [ 5 ]
Get Me Out Of Here 3%  3%  [ 4 ]
Scared 3%  3%  [ 5 ]
Struggle 1%  1%  [ 2 ]
Razem głosów : 145
Autor Wiadomość
PostWysłany: Wto Paź 08, 2013 10:37 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2327
Miejscowość: New Salt
To teraz czekamy na wideoklip do nowego singla „Queenie Eye”.
Czekając możemy posłuchać już ''Early Days"
http://shaggy-penguin.tumblr.com/post/63459519479/early-days-paul-mccartney


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Paź 08, 2013 2:01 pm 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Wto Paź 08, 2013 1:50 pm
Posty: 1
Znalazłam te piosenki na tumblr.com
Zapytałam osobę która jest właścicielem bloga skąd posiada te piosenki. Oto odpowiedz:
"Zapytałam o to samo osobę od której udostępniłam te utwory, nie wyszły one ode mnie z tego co mi odpowiedziała osoba ta ma płytę z 6 utworami z nowego albumu, więc wnioskując zapewne posiada 3 wszystkim nam znane utwory + te 2 które tutaj wrzuciłam oraz jeszcze jakiś."
Queenie Eye:
http://beatles-forever-and-ever.tumblr.com/post/63395875566/shaggy-penguin-queenie-eye-paul-mccartney
Early Days:
http://beatles-forever-and-ever.tumblr.com/post/63459582617/shaggy-penguin-early-days-paul-mccartney-3


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Paź 09, 2013 11:40 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
"Quennie Eye" od razu mnie zachwyciło. Wstęp, refren, wyciszenie w środku - takiego, ambitniejszego Paula biorę w całości.
Motyw mellotronu na refrenie bardzo przypomina mi główny motyw (też grany ma mellotronie) z piosenki "Rupert Song" z 1978 roku.
8/10 po pierwszym przesłuchaniu.

"Early Days" jest całkiem, całkiem. Złe wrażenie 3 dotychczasowych nowości zostało zatarte.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Paź 09, 2013 5:03 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
Oooo! "Quennie Eye" jest świetne! Chyba podoba mi się nawet bardziej, niż "New"! Po pierwszym przesłuchaniu, podobnie jak u Yer Blue (Jezu, chyba pierwszy raz w życiu ;)), 8/10!

Co do "Early Days", pierwsze przesłuchanie nie dało takiego łupnia, jak powyższy numer. Z tego też względu na razie tylko 5/10.

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Paź 10, 2013 1:12 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Emeela napisał(a):
Oooo! "Quennie Eye" jest świetne! Chyba podoba mi się nawet bardziej, niż "New"! Po pierwszym przesłuchaniu, podobnie jak u Yer Blue (Jezu, chyba pierwszy raz w życiu ;)), 8/10!


No, może trzeci :) Tak czy inaczej cieszę się, że Ci się podoba :)

Emeela napisał(a):
Co do "Early Days", pierwsze przesłuchanie nie dało takiego łupnia, jak powyższy numer. Z tego też względu na razie tylko 5/10.


Oczywiście, do poziomu Queenie daleko ale po tych wszystkich wesołych popierdułkach bardzo brakowało mi balladki. W dodatku nie jest przesłodzona i jakoś tam wciąga. 6/10

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Paź 10, 2013 7:17 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Wczoraj przesłuchałem cały album. Cytując klasyka - płyta jest zgrabna. Jedynym mankamentem jest fakt, że bardziej niż w przy poprzednich produkcjach, mam wrażenie, że gdzieś już to wszystko słyszałem. Więcej szczegółów po weekendzie :wink:

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Paź 10, 2013 8:56 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
macho napisał(a):
Wczoraj przesłuchałem cały album. Cytując klasyka - płyta jest zgrabna. Jedynym mankamentem jest fakt, że bardziej niż w przy poprzednich produkcjach, mam wrażenie, że gdzieś już to wszystko słyszałem. Więcej szczegółów po weekendzie :wink:

pozdrawiam
macho


Tak więc klasycznie,po polsku...zazdroszczę :shock:


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Paź 10, 2013 10:45 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
macho napisał(a):
Wczoraj przesłuchałem cały album. Cytując klasyka - płyta jest zgrabna. Jedynym mankamentem jest fakt, że bardziej niż w przy poprzednich produkcjach, mam wrażenie, że gdzieś już to wszystko słyszałem. Więcej szczegółów po weekendzie :wink:

pozdrawiam
macho


Podobne wrażenie mam przy 4 z 5 znanych mi utworów.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Paź 11, 2013 12:12 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
No rzeczywiście płyta "wypłynęła" znacznie wcześniej.
Takie czasy. Kiedyś blok wschodni miał płyty z tygodniowym,miesięcznym,ba...rocznym poślizgiem,dziś prawie
tydzień przed czasem.
Jestem po odsłuchaniu,ale opinię wyrażę po dłuższym obcowaniu. Jest trochę jak pisze Macho,no ale brzmienie
całości wyjątkowe. Aha, uwaga na ostatni utwór w wersji deluxe "Get Me Out Of Here", składa się jakby z dwóch części,
przedzielonych dość pokażną ciszą,więc za wcześnie nie wyłączajcie :wink:
Generalnie, jak mawia kultowa wokalistka w MBTM... kocham...kocham...kocham


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Paź 11, 2013 10:15 am 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 496
Miejscowość: Nowhere Land:)
Od wczoraj słucham nowego Paula (mp3). Nie zachwycił mnie niestety pierwszy albumowy singiel a cały album? Niestety, tylko przeciętne - jak na Niego - piosenki, ale ostatnią piosenką Paula, która tak naprawdę mnie porwała był solowy "Young Boy" z 1997 oraz "Changes" z The Fireman. Szczerze dodam, że gdyby to nagrał jakiś inny artysta, to po 2-3 przesłuchaniach płytka powędrowałaby na półkę, ponieważ to nowa płyta JEGO - posłucham, posłucham, kupię jak już będzie tutaj u nas dostępna np. w Empiku bo bo jak jej nie mieć i to wszystko. Może się jeszcze bardziej do niej przekonam jak wysłucham jej więcej razy - ciężko będzie, bo brak czasu - ale jedno wiem już na pewno, niespecjalnie podoba mi się głos "starszego" Paula, co oczywiście było nieuniknione i nie czynię z tego wady, ale tak jakoś to już nie ten sam Paul. Fajnie, że Artysta wciąż nagrywa i to jest najważniejsze. Nie oczekiwałem tutaj czegoś nowego, czegoś czego wcześniej nie słyszałem (kto nagrywa bez wtórności, rekordy sprzedaży na świecie bije nowa płyta KOL (Kings Of Leon) a gdzie tam doszukamy się świeżości?), po prostu mam zastrzeżenia do melodyki utworów, tyle, pozdrawiam.

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Paź 11, 2013 10:37 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2327
Miejscowość: New Salt
Płyta nie porywa, ale ma naprawdę kilka dobrych piosenek. Najpiękniejsza moim zdaniem to "Scared" (Hidden Track). Poniżej wstawiam link do tego utworu:
http://shaggy-penguin.tumblr.com/post/63671173012/scared-hidden-track-paul-mccartney


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Paź 11, 2013 10:56 am 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Czw Cze 10, 2004 9:36 pm
Posty: 145
Miejscowość: Sulechów
Ryszard napisał(a):
Od wczoraj słucham nowego Paula (mp3). Nie zachwycił mnie niestety pierwszy albumowy singiel a cały album? Niestety, tylko przeciętne - jak na Niego - piosenki, ale ostatnią piosenką Paula, która tak naprawdę mnie porwała był solowy "Young Boy" z 1997 oraz "Changes" z The Fireman. Szczerze dodam, że gdyby to nagrał jakiś inny artysta, to po 2-3 przesłuchaniach płytka powędrowałaby na półkę, ponieważ to nowa płyta JEGO - posłucham, posłucham, kupię jak już będzie tutaj u nas dostępna np. w Empiku bo bo jak jej nie mieć i to wszystko. Może się jeszcze bardziej do niej przekonam jak wysłucham jej więcej razy - ciężko będzie, bo brak czasu - ale jedno wiem już na pewno, niespecjalnie podoba mi się głos "starszego" Paula, co oczywiście było nieuniknione i nie czynię z tego wady, ale tak jakoś to już nie ten sam Paul. Fajnie, że Artysta wciąż nagrywa i to jest najważniejsze. Nie oczekiwałem tutaj czegoś nowego, czegoś czego wcześniej nie słyszałem (kto nagrywa bez wtórności, rekordy sprzedaży na świecie bije nowa płyta KOL (Kings Of Leon) a gdzie tam doszukamy się świeżości?), po prostu mam zastrzeżenia do melodyki utworów, tyle, pozdrawiam.

W zasadzie mam takie same odczucia .


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Paź 11, 2013 4:01 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
No jeśli Young Boy i Sing The Changes to ostatnie znaczące numery Paula to jestem spokojny o nową płytę :) Bowiem obydwa utwory uważam za dobre co najwyżej i mocno poniżej średniej Paula ostatnich lat, tak wiec Twoja opinia o "New", Ryszardzie może być dla mnie równiez bardzo myląca.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Paź 11, 2013 5:12 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Ta płyta ma w sobie coś. Uroku dodają różne smaczki muzyczne, chociaż w Appreciate jest tego za dużo. Wczoraj tak na szybko odsłuchałam albumu i chciało mi się do niego wrócić, a to dobry znak :) Dzisiaj spokojnie podczas spaceru jeszcze raz na spokojnie przesłuchałam płytki. Towarzyszyła mi typowa angielska pogoda, w ciągu 50 minut było pochmurno, słonecznie z deszczem i bez. W czasie słuchania On My Way To Work pojawiła się na niebie tęcza :) Brakuje mi trochę takich pięknych ckliwych ballad w stylu "My Valentine" albo "This Never Happened Before". "Scared" jest ładna, ale nie aż taka śliczna. Queenie Eye jak na razie na podium.

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Paź 11, 2013 5:22 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Nawet jak nie słucham Queenie Eye to jego refren z bajecznym motywem mallotronu sam mi się w głowie kołysze. Całkowicie mnie ten utwór zaczarował :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Paź 11, 2013 6:15 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 08, 2013 9:35 pm
Posty: 165
Miejscowość: Warszawa
Queenie eye zdecydowanie u mnie najwyżej. Ale czymś wciągnął mnie niesamowicie Aligator. Early days i on my way to work raczej przeciętnie ale sympatycznie. Szczerze mówiąc miałam nadzieje, ze uslysze piosenke, która bedzie hitem, odmieni moje życie itd, ale jednocześnie byłam nastawiona na to, ze moze wyjść srednio. Nie jestem szczególnie zawiedziona, piosenki nie są złe. Tylko chyba "przecietny" to najczęsciej powtarzające sie tu słowo

_________________
The Lord is awaiting on you all!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Paź 11, 2013 9:05 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 496
Miejscowość: Nowhere Land:)
"changes" jest bajkowe, "young boy" to przyzwoity kawałek popu, i do teraz niestety nic, nie zmienię zdania, dzisiaj słuchałem w aucie płyty non-stop, przed meczem - piszę w przerwie także - cóż, płytka, monotonna płyta z niestety "starym" głosem Paula, nic na to nie poradzę, usłyszawszy singiel "new" zamarłem, rety, to singiel promujący płytę czyli teoretycznie nie najlepszy ale jeden z takich, niestety tak jest, to moje osobiste zdanie i dzięki Bogu gusta nie podlegają dyskusji, nie można kogoś namówić: polub tą płytę lub sprawić by ktoś polubił coś wbrew sobie:) i tylko tyle, wolę octaner blog i znowu niezliczone "nowości" bootlegowe ol' good gab 4

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Paź 11, 2013 9:07 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 496
Miejscowość: Nowhere Land:)
aha, "changes", które tak nie lubi tu ktoś, jest zdaniem Paula jednym z lepszych jego kompozycji :) Youth tylko pomagał w produkcji i klimacie w studio. :)

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Paź 11, 2013 11:24 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Helter-Skelter napisał(a):
Tak więc klasycznie,po polsku...zazdroszczę :shock:

Klasycznie to byłoby gdybym ściągnął album z jakiegoś torrenta... a tutaj proszę - płyta przyleciała do mnie od "zaprzyjaźnionego pracownika stacji radiowej" :wink:

Nie będę pisał na razie o zawartości krążka (zrobię to po wizycie listonosza w dniu premiery) ale ogólnie rzecz biorąc całość oceniam jako coś pomiędzy "Chaos and Creation in the Backyard", "Memory Almost Full" a "Electric Arguments". W takim ułożeniu znalazła się nawet na mojej półce.

pozdrawiam
macho

ps. ale sampler już dopadłem "po naszemu" :wink:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Paź 12, 2013 11:48 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Słuchałem na razie 2 razy i pewnie jeszcze nie wszystkiego się dosłuchałem ale wygląda na to, że płyta mnie niestety rozczarowała. Utworom brakuje wyrazistości, tego "czegoś". Średniak goni średniaka i tylko czasem jest coś na poziomie, którego bym oczekiwał.
Queenie Eye nie ma żadnej konkurencji niestety. Na tle "New" wybija się niczym Waterfalls na McII. Podobają mi się jeszcze Alligator, Appreciate i Road, wszystkie 3 jakieś takie bardziej wyszukane i intrygujące, coś w sobie mają. Alligator jest też bardzo chwytliwy. Ale do rewelacji daleko.
Okazało się, że na tle całości fajnie jednak wypadają New i Everybody Out There, chociaż nie jest to mój klimat. Niewątpliwie są przebojowe i wznoszą jakieś ożywienie.
Makka bardzo mnie zawiódł jeśli chodzi o ballady. Early Days to jedyny spokojny utwór, który jako tako mi się podoba, chociaz w sumie to tez nic specjalnego. Od twórcy My Valentine oczekiwałem dużo wiecej. Pozostałe ballady jakoś mnie wynudziły, łącznie ze Scared. Szkoda.
Nie wiem, może jeszcze się osłucham i coś odkryję. Mam taką nadzieję. Na ten moment "New", o zgrozo wydaje mi się być na poziomie "Driving Rain". Jak bym wczoraj zobaczył przed chwila napisane zdanie to bym się przestraszył ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 311 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 30 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY