Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 1:43 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Trzy najlepsze utwory z At The Speed Of Sound
Let Em In 16%  16%  [ 3 ]
The Note You Never Wrote 5%  5%  [ 1 ]
She's My Baby 0%  0%  [ 0 ]
Beware My Love 32%  32%  [ 6 ]
Wino Junko 5%  5%  [ 1 ]
Silly Love Songs 11%  11%  [ 2 ]
Cook Of The House 0%  0%  [ 0 ]
Time To Hide 11%  11%  [ 2 ]
Must Do Something About It 0%  0%  [ 0 ]
San Ferry Anne 5%  5%  [ 1 ]
Warm And Beautiful 16%  16%  [ 3 ]
Razem głosów : 19
Autor Wiadomość
PostWysłany: Czw Maj 02, 2013 11:45 am 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Siódma płyta Paula McCartneya i chyba jedna z tych najbardziej zespołowych. Obok utworów Paula na płycie znajdują się również kompozycje Denny Laine'a i to bardzo udane oraz kompozycja Jimmy McCullocha. Poza tym Denny, Jimmy i Joe urozmaicają brzmienie albumu swoimi głosami. Jest również kawałek, który śpiewa Linda, choć akurat nie jest to mój ulubiony. Chyba po raz pierwszy od czasów Beatlesów Paul śpiewa tak mało na płycie. Kierowano zresztą w jego stronę krytykę, że Wings stał się trampoliną do własnej kariery i ...do kłusownictwa cudzych pomysłów. To sprawiło, że Paul namawiał każdego członka zespołu, żeby zaistniał na płycie komponując lub śpiewając.

Osobiście bardzo lubię tą płytę. Jest tam cała masa świetnych, melodyjnych i doskonale brzmiących kompozycji - lekkich i uroczych. Przyznam, że będąc nastolatkiem miałem pewien problem z niektórymi kompozycjami z tej płyty. Otóż wydawały mi się one bezbarwne. Z czasem zmienił mi się jednak gust muzyczny. Sięgnąłem też głębiej do klasyki. Przestał mnie nudzić Bach, Mozart, czy nawet Czajkowski ...i okazało się, że wiele z płyt McCartneya ma ogromny urok, piękną melodię i genialne aranżacje. Mam tu na myśli zwłaszcza At The Speed Of Sound oraz London Town.

Mam kłopot z wyborem top 3.
Genialny jest Let'em In
Doskonały jest utwór z pazurem: Beware My Love.
Bardzo lubię też 'piosenkę basisty', czyli Silly Love Song z klasyczną, piękną makkartnejowską linią basu i trąbami.
Problem w tym, że inne utwory z płyty również mi się bardzo podobają: The Note You Never Wrote, Wino Junko, Must Do Something About It oraz San Ferry Anne. To są doskonałe, hipnotyzujące, melodyjne kompozycje. Dobrze zaśpiewane.
Do szuflady odłożyłbym tylko Warm And Beautiful, a Cook Of The House dałbym do zaśpiewania piosenkarzowi.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Maj 02, 2013 2:37 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Najsłabsza płyta Wings. Utwory Paula dość dobre ale utwory nie-paulowe - słabizna. A to połowa płyty.
Moje ulubione utwory to Let 'Em In, Beware My Love (wersja z Rock Show najlepsza) oraz Warm And Beautiful. Poza nimi już chyba nie miałbym co wyrózniać. Silly Love Songs nie jest złe ale juz mi się znudziło, wyekspoloatowało.

Całą płytę oceniam na 5/10.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Maj 02, 2013 7:21 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 14, 2011 6:16 pm
Posty: 347
Miejscowość: Kołobrzeg
Wings At The Speed Of Sound to rzeczywiście nie jest jedna z najlepszych płyt, ale jest dosyć niezła i ostatnio ją polubiłem.

1.Let 'Em In-Bardzo dobre, najbardziej podoba mi się to wyciszenie po którym następuje głośne zakończenie, ale sam utwór trochę jest nużący, ale dobry-8
2.The Note You Never Wrote-Paul to napisał, ale dał do zaśpiewania Denny'emu.Ogólnie klimat jest bardzo dobry, ale sam utwór jest dosyć nudny, ale ujdzie w tłoku :) -7
3.She's My Baby-Dobre, chociaż brzmi trochę banalnie to podoba mi się ten pomysł z chwilowym zatrzymaniem się-7
4.Beware My Love-Tu nie ma się co rozpisywać.Według mnie to jeden z najlepszych utworów Paula i Wings.Podoba mi się brzmienie przystawki Wah wah.Perła-10
5.Wino Junko-Tu śpiewa Jimmy, ale jego głos dziwnie brzmi na pewno nie tak dobrze jak w Medicine Jar, który właśnie ratuje niezły głos i gitary, a tu głos Jimmy'ego nie jest zbyt dobry.Końcówka jest całkiem dobra-6
6.Silly Love Songs-Bass jest tu na najwyższym poziomie i cały utwór jest super i melodyjny, ale trochę się dłuży-9
7.Cook Of The House-Linda ma niezły głos i utwór dosyć melodyjny, ale nie powala-6
8.Time To Hide-tu Denny się popisał. Naprawdę dobre brzmienie harmonijka i moje ulubione organy, dobry wokal i końcowe dwie minuty i wstęp-9
9.Must Do Something About It-Znowu utwór Paula, który oddał Joe'owi do zaśpiewania. Wstęp jest super i zauważyłem tu efekt jakby rozstrojonych organów. Joe się dobrze spisuje na wokalu-8
10.San Ferry Anne-To jest naprawdę słabę jak na piosenkę Paula i jego wokal tu brzmi trochę nijako, ale melodia niezła-6
11.Warm And Beautiful-Naprawdę piękna ballada, przypomina Golden Earth Girl z Off The Ground.Paul dał na koniec prawdziwą perłe.
Jak kiedyś przesłuchałem to zanim miałem płytę, to myślałem, że to utwór z czasów Beatlesów, bo głos tu jest bardzo dobry. Plus za solówkę-9

Płyta jest przeciętna, ale nie można powiedzieć, że jest zła.
Ja ją całkiem lubię :wink: .


pozdrawiam
winter rose :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lip 04, 2013 6:26 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
Demokratyczną płytę Paula zaliczam do dobrych, ale bez nadmiernej ekscytacji. Dwie najbardziej znane z niej czyli Let Em'in i Silly Love Songs raczej nie znalazły by się na mojej wersji "The Best of Macca" ale ogólnie są niezłe. Co zatem najbardziej mi sie podoba? Bez wątpienia rockowy pazur, zwłaszcza w Beware My Love i Timeto hide Danny`ego oraz bluesowym Wino Junko z moją ulubioną(tyle że za krótką :( ) solówką.
Wielką słabość mam również do piosenki śpiewanej przez Joe`a. Warto wspomnieć o świetnym rozwinięciu w The Note You Never Wrote. No i zapomniałem o sympatycznej nasączonej dęciakami San Ferry Anne.Na koniec o ile zaśpiew Lindy jest ledwie ciekawostką to klasyczna ballada zamykająca album ,na przyzwoitym mccartney`owskim poziomie(rzeczywiście podobna do Golden Earth Girl :) )


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lip 04, 2013 11:31 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Sob Maj 07, 2005 2:15 pm
Posty: 125
admin_joryk napisał(a):
Do szuflady odłożyłbym tylko Warm And Beautiful,


piękna niedoceniana perełka.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY