Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 5:55 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kisses On The Bottom
PostWysłany: Wto Sty 17, 2012 8:05 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Najnowsza płyta Paula właśnie bum-bumuje mi w słuchawkach. Pierwszy materiał dostałem od macho (dziękuję), ale postanowiłem poczekać na studyjne dźwięki.
Impresja - czyli pierwsze wrażenie - jest taka, że oryginalne wykonania tych piosenek są lepsze, a dobór repertuaru ...mdły. W sumie miło się tego dudnienia słucha, ale... Macca za beatlesowskich czasów był mocny w klimatach wodewilowych. Spodziewałem się, że płyta "szturchnie" mnie pozytywnie, co najmniej tak, jak starocie nagrane przez Lennona, albo jak genialne standardy na "Sentimental Journey" Ringo. A tu ...płyta na półkę i ...nie ma do czego wracać.

Powiecie, że ja zawsze serią kopniaków masakruję nowe płyty Paula, a ostatnią płytą, która ocalała, było AHDN bo prawie nie było tam Paula :) Grand GrandPa Paul - I love you i mam nadzieję, że Pan się dobrze bawił przy nagrywaniu :)

Po miesiącu ...jest lepiej niż na początku słuchania. Ciekawe dlaczego on po każdym ślubie nagrywa takie ...zawodzenie w stylu "Let Me Love Again". Macca, jest dobrze? To nagraj drugie Admiral Halsey.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 21, 2012 5:08 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 03, 2002 5:12 pm
Posty: 155
Miejscowość: wadowice
He, moje wrażenia są takie, jakby mi ktoś puścił starą szelakową płytę. Leci se to w tle, lekko przytłumione, tu coś przybasi, tu coś gitarowo brzdęknie. I gloś jakby znany :) Przyjemnie się słucha, można do tego wrócić. I tyle. Większych emocji nie wywołuje.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sty 24, 2012 4:45 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Jest to jedna z tych płyt, które pokazują swoją wartość dopiero po pewnym czasie. Teraz płyta podoba mi się bardziej niż dwa tygodnie temu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 08, 2012 2:16 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Maj 15, 2005 9:35 pm
Posty: 737
Miejscowość: Kielce
Trójka męczy 'My Valentine' w sposób wprost nieprzyzwoity.

_________________
Ah, matches.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 08, 2012 2:50 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Nie obawiam się by którykolwiek kawałek Paula miał być choć w małym stopniu podobnie zamęczony co Yesterday, czy inne klasyki TB :)

A dobrze że grają My Valentine, bo od lat Paul nie napisał piękniejszego utworu.

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 09, 2012 12:41 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Odsłuchałam płyty ściągając sobie mp3 ze strony Paula. Powiem szczerze, że zakochałam się w tej płycie od pierwszego odsłuchania. Uwielbiam takie jazzowe klimaciki (to przez filmy Woody Allena, a jak). Po pierwszym przesłuchaniu najbardziej przypadły mi do gustu (jak na razie): "I'm Gonna Sit Right Down And Write Myself A Letter" i "My Valentine". Bonusowe "Baby Request" jest przecudne!

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 09, 2012 5:04 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Kurczę, zniknęła mi opcja cytuj, jest tylko jakis mały wykrzyknik, tez tak macie? (opcja cytuj jest teraz linkiem tekstowym - musiałem zmienić oprogramowanie, z powodu spamerów)

Kasiu, trafiłas w sedno - ten nowy Paul to jakt tło do fimów Allena! Wczoraj ogladajac jeden z nich uzmysłowiłem sobie, że ta plyta byłaby dobra ścieżka dzwiekowa do filmów Woody'ego, natomiast słuchana oddzielnie niestety kompletnie mnie nudzi.

Tak swoja drogą - ostatnio męcze filmy wspomnainego rezysera w sposób nałogowy. Wpadłem w trans i chce przekopać sie przez wszystkie jego dzieła :) Moge Cie spytac o Twoje ulubione jego filmy? Bo mam wrażenie, że jestes jego fanką, przypominam sobie jakies dawne posty na ten temat.

A co My Valentine to się nawet zgodzę z Karolem - od lat Makaron nie miał ballady o TAKIM potencjale.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lut 10, 2012 12:58 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Piotrek, napiszę do Ciebie jutro priva odnośnie filmów Woody Allena, nie chcę tutaj zaśmiecać wątku.

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lut 10, 2012 1:20 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Ciekawą recenzje płyty "Kisses From The Bottom" przeczytamy na stronie Rzeczpospolitej :wink:

http://www.rp.pl/artykul/9145,809142-Ki ... plyty.html

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lut 10, 2012 9:07 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Autor pisze m.in. , że Macca znajduje sie w życiowej formie. Czyżby?


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lut 10, 2012 11:34 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Autor recenzji pisze o tym w kontekście kompozycji My Valentine, co moim zdaniem nie jest wielką przesadą. Jasne, że dopiero z perspektywy czasu łatwiej ocenić nowe utwory, ale w moim odczuciu My Valentine stoi praktycznie na równi z najpiękniejszymi melodiami jakie Paul stworzył. Oczywiście świat się o tym nie dowie, bo nie jest tym już tak zainteresowany jak kilka dekad temu, ale ten drobny szczegół niczego w mojej ocenie nie zmienia.

Odkrył już ktoś dla siebie piosenkę Inch Worm? W pierwszej chwili myślałem że to najsłabszy punkt płyty, ale wczoraj mnie trafiło i o 180 stopni mi się odmieniło. Uroczy wierszyk, piękna melodia i udane wykonanie.

W ogóle im bardziej oswajam się z melodiami, tym bardziej płyta zyskuje. I chyba nie da się ocenić płyty, czy jest lepsza czy gorsza od innych dokonań Paula, bo klasyczna, a więc już zdefiniowana przez lata i mnogość innych wykonań treść albumu oceny nie potrzebuje. Klasyka to klasyka, może się komuś bardziej lub mniej jako gatunek podobać, ale swojej wartości nie musi już wykazywać.

admin_joryk napisał(a):
Po miesiącu ...jest lepiej niż na początku słuchania. Ciekawe dlaczego on po każdym ślubie nagrywa takie ...zawodzenie w stylu "Let Me Love Again". Macca, jest dobrze? To nagraj drugie Admiral Halsey.
Bo to już starszy Pan jest i go w chwilach szczęścia refleksje nachodzą ;)
Jeśli czekasz na drugie Admiral Halsey, bądź coś porównywalnie porywającego jak za czasów wczesnej beatlemanii, to pewnie doczekasz końca Paula w niespełnieniu.

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lut 10, 2012 11:58 am 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
hans80 napisał(a):
Jeśli czekasz na drugie Admiral Halsey, bądź coś porównywalnie porywającego

Summer of 59 jest ok


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lut 10, 2012 1:06 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 14, 2011 6:16 pm
Posty: 347
Miejscowość: Kołobrzeg
Noelka napisał(a):
Odsłuchałam płyty ściągając sobie mp3 ze strony Paula. Powiem szczerze, że zakochałam się w tej płycie od pierwszego odsłuchania. Uwielbiam takie jazzowe klimaciki (to przez filmy Woody Allena, a jak). Po pierwszym przesłuchaniu najbardziej przypadły mi do gustu (jak na razie): "I'm Gonna Sit Right Down And Write Myself A Letter" i "My Valentine". Bonusowe "Baby Request" jest przecudne!

Witam znowu :D Noelko , czy baby's request jest to ta piosenka z Back To The Egg , czy moze to ten sam tytul ? Bo ja mialem (i nadal mam :) )piosenke pod tym samym tytulem i na cd i takze na dvd (the mccartney years).
Prosze udziel mi odpowiedzi :D


pozdrawiam
winter rose :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lut 10, 2012 2:17 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Tak, to jest ta sama piosenka zagrana nieco inaczej.

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lut 11, 2012 6:13 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Następny artykuł o najnowszej płycie Paula pod wdzięcznym tytułem: Gdzie całuje Paul McCartney? :roll:

http://muzyka.onet.pl/publikacje/gdzie- ... omosc.html

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lut 12, 2012 8:49 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
Artykuł ciekawy. Polecam!

_________________
http://www.ratujkonie.pl/.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 14, 2012 1:12 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
hans80 napisał(a):
Odkrył już ktoś dla siebie piosenkę Inch Worm? W pierwszej chwili myślałem że to najsłabszy punkt płyty, ale wczoraj mnie trafiło i o 180 stopni mi się odmieniło. Uroczy wierszyk, piękna melodia i udane wykonanie


Im częściej słucham płyty, tym jeszcze bardziej ona mi się podoba. A piosnkę Inch Worm odkryłam wczoraj i jest faktycznie urocza. A My Valentine uważam za przecudnej urody utwór, prawie się unoszę gdy jej słucham :D Tak w ogóle dzisiaj puszczałam płytę osobom, które są starsze od Paula tak mniej więcej 15-25 lat. Wszyscy byli zachwyceni!
Zauważyliście, jak młodo Paul wygląda, jak tryska z niego energia? Związek z Nancy mu służy. Niedawno oglądałam zdjęcia Paula gdy był w związku z Heather, strasznie staro wtedy wyglądał.

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 14, 2012 4:40 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Taa, na Grammy wyskakiwał z niego ten dawny chłopiec.

Co do Inch Worm to sobie specjalnie włączyłem i jakoś zaskakująco mi się dobrze tego słuchało. Tam jest melodia nawet! Urokliwe są te żeńskie chórki. Ale jak słuchać tej płyty w całości to wszystko mi się zlewa w jedno, najlepiej zawsze wypada pierwszy utwór, ale potem to jak kolejne wersje tego samego ;)
Tak sobie myslę, że My Valentine to najlepsza ballada Paula od czasów Here Today. Gdybym dziś układał 30-tkę Makki to miałbym ten utwór w drugiej dziesiątce.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 14, 2012 5:00 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
To że się zlewa w jedno, to kwestia określonej stylistyki płyty i to z pewnością zamierzone działanie Paula (a może raczej w dużej części także zespopłu Diany Krall, bo to ona była podobno odpowiedzialna za aranże). Gdyby cokolwiek miało się z tej płyty wyraźnie wybijać, to zaszkodziłoby to całości. A jeśli chodzi o rzeczywiste podobieństwo poszczególnych melodii, to nie wiem, gdzie ty je Piotrku widzisz :) Aranże są zbliżone, ale daj spokój, jak się osłuchasz z poszczególnymi utworami, to zauważysz, że każdy z nich ma własną, niebanalną melodię. Bez tego by nie przetrwały próby czasu, a ta próba trwa już zdecydowanie dłużej niż najstarsze nagrania Beatlesów.
Nuda, to ostatnie określenie jakie mi przy Kisses na myśl przychodzi.

A jeśli chodzi o piękne melodie i My Valentine, to stawiam je mniej więcej na równi z This Never Happened Before, czy Little Willow. Here Today kiedyś uwielbiałem, ale jakoś po latach już tak na mnie nie działa. Może ostatnie trasy koncertowe je trochę "zużyły".

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 14, 2012 5:22 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Wiesz, Karol, dostrzeganie melodii to sprawa bardzo indywidualna. Ja w tych utworach w ogóle nie słysze melodii (oprócz 2 wyjątków), dla mnie to wszystko jednostajne, monotonne smedzenie. Toż nie mówie, że melodie są podobne, ja ich po prostu nie dostrzegam. Podobny jest ich charakter, nie tylko aranże, ale też pewna dynamika - wszysko snuje sie w tym samym tempie i klimacie.
Potraktuj jako sukces, że dostrzegłem "coś" w Inch Worm :) Bo naprawde mi się podoba, jest jakiś bardziej zwarty i ma MELODIE.

Co do 2 ballad wymienionych przez Ciebie to wyjątkowo za nimi nie przepadam, to dla mnie potwornie przesłodzone kawałki, chociaz This Never Happened Before jakoś się do Chaosa wpasowuje. My Valentine by tam pasowało, o!

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY