Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 6:36 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Ocean's Kingdom
PostWysłany: Wto Paź 04, 2011 11:28 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Od wczoraj jestem posiadaczem kompaktowej wersji "Ocean's Kingdom". Od strony technicznej płyta znajduje się w rozkładanym, tekturowym opakowanie i jak można się domyślić, oprócz samego krążka zawiera również kilkunastostronową książeczkę. Wewnątrz niej znajdziemy wstęp napisany przez Paula, dokładny opis każdej z 4 części baletu oraz historie pracy nad samym dziełem - od strony muzycznej jak i scenicznej, pióra Petera Quantrilla. Szkoda trochę, że ilość zamieszczonych zdjęć można policzyć na palcach jednej dłoni. To jednak nie wszystko. W każdym zakupionym egzemplarzu znajduje się kupon z kodem, dzięki któremu można ściągnąć przez stronę Paula zapis gali premierowej... jak i samą płytę studyjną wraz z cyfrowym bookletem. Dotyczy to również płyt zakupionych tradycyjną formą (np. w sklepie muzycznym) a nie tylko tych zamawianych przez oficjalną stronę McCartneya.

Image

Trudno jest opisywać to wydawnictwo. Po pierwsze - nie jestem znawcą tego typu muzyki. Po drugie - jest to muzyka baletowa, więc trudno opierać się na samym dźwięku, skoro jest to tło do opowieści rozgrywającej się na scenie. Po trzecie - nigdy wcześniej Paul nie sięgnął aż tak głęboko w muzykę orkiestrową, pisząc utwory beż żadnych wokali (jak to bywało w przypadkach poprzednich płyt klasycznych) więc postawił sobie wysoką poprzeczkę. Spróbuje jednak napisać kilka słów o moich przemyśleniach.

Pierwszą rzeczą na którą zwróciłem uwagę były nagłe i nieprzewidywane - nieraz zbyt "ostre" - zmiany tempa i brzmienia. Momentami następowały tak szybko, że można było odnieść wrażenie, jakby ktoś chaotycznie pociął i posklejał taśmy z różnymi patentami. Paul jest bardzo płodnym muzykiem, który pomysłami rzuca jak z rękawa. Nic więc dziwnego, że dzieję się tutaj tak dużo. Nie oznacza to jednak, że całość to jedna wielka kakofonia. Nic z tego. Jest wiele wspaniałych i spokojnych momentów, które dzięki zastosowaniu bogatej orkiestrowej instrumentalistki aż motywują do dalszego słuchania. Skoro jesteśmy już przy instrumentach - jest kilka smaczków. Bardzo podobała mi się linia puzonu i gitary (?) w Movement 2. Ogólnie uważam, że "Hall of Dance" jest najlepszą muzyczną częścią z całego opowiadania. Gdybym miał porównać "Ocean's Kingdom" do jakiegoś innego działa McCartneya, to celowałbym chyba w "Liverpool Oratorio", pod warunkiem, że byłaby to wersja pozbawiona śpiewu chóru. Oba utwory są wg mnie muzycznie do siebie zbliżone.

Na koniec przytoczę wypowiedz jednego dziennikarza muzycznego, który tak napisał o Paulu w odniesieniu do omawianej przeze mnie płyty: driven by his heart rather than his head, and inspired by feeling rather than specific technical knowledge. Resztę osadźcie sami po przesłuchaniu :wink:

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ocean's Kingdom
PostWysłany: Śro Paź 05, 2011 11:14 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Ważne: jeśli ktoś z Was będzie ściągał bonusowy zapis gali przez stronę Paula, niech zwróci uwagę na długość poszczególnych ścieżek. Topspin nie dopilnował trochę wrzucanego materiału i wiele osób (łącznie ze mną) ściągnęło premierę baletu w prędkości -50% względem oryginału. Stąd każda cześć trwa 2 razy dłużej (26, 31, 22, 23 minuty) i tym samym zajmuje dwa razy więcej miejsca.

Jeśli odkryjecie u siebie podobny problem - nie martwcie się. Jeśli zgłosicie to do firmy odpowiedzialnej za pomyłkę, powinniście dostać nowy link, do poprawnej wersji. Można to zrobić, korzystając choćby z tego formularza kontaktowego :wink:

Problem nie występuje przy ściąganiu pliku przez Amazon oraz iTunes

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ocean's Kingdom
PostWysłany: Śro Paź 05, 2011 8:30 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Oto fragment listu, który wszystko wyjaśnia:
Cytuj:
Hi Lukasz

Apologies for the inconvenience and thanks for purchasing "Ocean's Kingdom". It emerged that your live album download was affected by a bug in our software that transcodes the digital files from lossless to high quality mp3, meaning that the files were 'stretched' and are playing back at half speed.

Thanks for your patience with this matter.
Katie

W e-mailu dostałem również zestaw "świeżych" linków, dzięki którym mogłem ściągnąć poprawiona wersję :wink:

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY