Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 4:50 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 92 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pią Lip 15, 2011 1:06 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Postanowiłem ciągnąc dalej wybory najlepszych solowych poczynan Beatlesow. Skoro taki Ringo sie sprawdził, to dajmy tez szanse pozostałym Beatlesom. Z poczatku myslałem by w nastepnej kolejce przerobić George'a, ale wydaje mi sie, że lepiej to zrobic na jego 10 rocznice smierci, moze bedzie wiecej chetnych ;)
Nastepny do golenia niech bedzie McCartney. Dorobek ma olbrzymi, i pewnie nie wszystkim znany w całosci ale tych najwazniejszych kilka płyt kazdy znac powinien.
Zasaday pozostaja takie same. Jedyne co moze ulec zmianie to ilosc typowanych utworów. Poki co zostanmy przy 20-tu, ale jesli ludzie beda prosic o wiecej to możemy sie szarpnąc na 30 (co zrozumiałe, Paul wydal po 70 roku z 200 numerów).
EDIT: Jednak zwieszylismy ilosc do 30-tu.

W skrocie:
-głosujemy na 30 utworow ale każda ilosc od 10 do 30 zostanie uwzgledniona.
-liczy sie dosłownie wszystko co Paul wydał po rozpadzie The Beatles (Fireman tez)
-mile widziana ułozona kolejnosc, ale luzna 30-tka tez spełni zadanie
-listy przysyłamy do września

W przypadku Makki trudno wytypowac zwyciezka czołowke, wiec zapowiadaja sie ciekawe wybory.

_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Yer Blue Wto Lip 26, 2011 1:34 pm, edytowano w sumie 2 razy

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lip 16, 2011 2:50 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 20, 2004 9:22 pm
Posty: 254
3 godziny roboty. Jeden z najtrudniejszych rankingów w moim życiu. Nic dziwnego. Paul jest dla mnie absolutnie najważniejszy. Na początku było ... 130 piosenek. Kolejność jak najbardziej ma znaczenie.

1. No More Lonely Nights (Give My Regards To Broad Street)
2. My Brave Face (Flowers In The Dirt)
3. My Love (Paul Is Live - studyjna nie wchodzi do rankingu)
4. Driving Rain (Back In The U.S - studyjna nie wchodzi do rankingu)
5. Magneto and Titanium Man (Wings Over America)
6. Somebody Who Cares (Tug Of War)
7. Uncle Albert/Admiral Halsey (Ram)
8. Young Boy (Flaming Pie)
9. Lonsome Town (Run Devil Run)
10. Baby's Request (Back To The Egg)
11. When The Night (Red Rose Speedway)
12. Not Such A Bad Boy (Give My Regards To Broad Street)
13. Tug Of War (Tug Of War)
14. Another Day (Single)
15. One More Kiss (Red Rose Speedway)
16. Wild Life (Wild Life)
17. She's My Baby (Wings At The Speed Of Sound)
18. Warm And Beautiful (Wings At The Speed Of Sound)
19. Get Out Of My Way (Off The Ground
20. Figure Of Eight (Tripping The Live Fantastic - studyjna nie wchodzi do rankingu)
=============================================

21. This One (Flowers In The Dirt)
22. Treat Her Gently/Lonely Old People (Venus And Mars)
23. Bluebird (Wings Over America)
24. Twice In A Lifetime (the title song for a 1985 film)
25. Here Today (Tug Of War)
26. Beautiful Night (Flaming Pie)
27. Put It There (Flowers In The Dirt)
28. Silly Love Songs (Give My Regards To Broad Street)
29. Press (Press To Play)
30. The Back Seat Of My Car (RAM)

31. Every Night (McCartney)
32. Band On The Run (Band On The Run)
33. Venus And Mars/Rockshow (Wingspan - History - bo tam występuje te utwory występują jako jeden track)
34. You Gave Me The Answer (Venus And Mars)
35. Beware My Love (Wings Over America)
36. Maybe I'm Amazed (Wings Over America)
37. Little Woman Love (strona B singla Mary Had a Little Lamb)
38. I'm Carrying (London Town)
39. Arrow Through Me (Back To The Egg)
40. On The Way (McCartney II)

41. This Never Happened Before (Chaos And Creation In The Backyard)
42. So Bad (Give My Regards To Broad Street)
43. Stranglehold (Press To Play)
44. Goodnight Tonight (Single)
45. Daytime Nighttime Suffering (strona B singla Goodnight Tonight)
46. Once Upon A Long Ago (Single)
47. Don't Get Around Much Anymore (Снова в СССР)
48. All Shook Up (Run Devil Run)
49. See Your Sunshine (Memory Almost Full)
50. Too Many People (RAM)

pozdrawiam,
Hubert

_________________
www.inrock.prv.pl


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lip 18, 2011 12:17 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
McCartney napisał(a):
3. My Love (Paul Is Live - studyjna nie wchodzi do rankingu)


I tutaj mamy problem. Trzeba bedzie wspomniec o tym w regulaminie - GŁOSUJEMY TYLKO NA WERSJE STUDYJNE UTWORÓW. WYJĄTEK STANOWIA UTWORY, KTÓRE ZOSTAŁY ZAREJESTROWANE JEDYNIE NA ŻYWO (o ile takie są). I juz Ci mówie dlaczego powinienes to zaakceptowac - jesli głosy na jedna piosenke porozdzielaja sie pomiedzy wersje stydyjna i live to suma ich bedzie rozbita i w ten dziwny sposob obie moga przepasc w finałowym podsumowaniu.
Poza tym bez sensu, żeby finałowa lista obejmowała kilka wersji jednego utworu - jakby sie uprzec to ktos moze przeciez wrzucic do swoich typowan 10 wersji jednego numeru, z przeroznych koncertow. Dlatego parówkowym skrytożercom i dublowaniu utworów mowimy stamowcze NIE!

Hubert, albo stydyjne My Love (czy Driving Rain lub jakakolwiek inna), albo zamien na cos innego.

PS. Głosujemy jednak na 30 utworów (tylko niech ktos powie, że to mało ;)), oraz do wrzesnia, a nie do końca wrzesnia jak omyłokowo napisałem. 1,5 miesiaca na sklecenie listy ze znanych w sumie juz piosenek to bardzo dużo czasu.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lip 18, 2011 2:09 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Pora odsłonic karty:

1. WILD LIFE
2. Old Siam, Sir

3. Monkberry Moon Delight
4. Riding To Vanity Fair
5. Uncle Albert/Admiral Hasley
6. The Back Seat Of My Car
7. Live And Let Die
8. Mr. Bellamy
9. Another Day
10. Tomorrow

11. Band On The Run
12. Jet
13. Nineteen Hundred and Eighty-Five
14. Dear Friend
15. I'm Carrying
16. Here Today
17. C'Mon People
18. Jenny Wren
19. How Kind Of You
20. Every Night

21. Rockestra Theme
22. So Glad To See You Here
23. No Words
24. London Town
25. House Of Wax
26. Winter Rose/Love Awake
27. Magneto and Titanium Man
28. Maybe I'm Amazed
29. My Love
30. Heart Of The Country

I dwudziestka poza konkursem:

Oo You
Man We Was Lonely
Ram On
Long Haired Lady
Some People Never Know
I Am Your Singer
Single Pigeon
Loup (1st Indian on the Moon)
Love In Song
You Gave Me The Answer
Getting Closer
The Pound Is Sinking
Rough Ride
Hope On Deliverence
Great Day
A Certain Softness
Growing Up Falling Down
The End Of The End
Nod Your Head
Nothing Too Much Just Out Of Sight

Mam nadzieje, że nie połamiecie sobie głow na typowaniu znanej nam wszystkim od lat muzyki (to nie Ringo ;)). I pamietajcie, że istnieje opcja bez kolejnosci.

_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Yer Blue Pią Sie 12, 2011 2:37 pm, edytowano w sumie 2 razy

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lip 18, 2011 6:08 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 20, 2004 9:22 pm
Posty: 254
Ok szefie :) rozumiem zasady. Ale... nie chcę nic dodawać ani odejmować. To jest mój ranking najlepszych utworów Paula, który nie sądzę żeby się zmienił przez najbliższe lata - przemyślałem go od A do Z. Choć do dzisiaj zastanawiam się, czy My Brave Face nie powinienem być na pierwszym miejscu, a Lonely Nights na drugim. Z drugiej strony bardzo, ale to bardzo czekam na płytę z evergreenami z lat 30 i 40 co sądzę, że może sporo namieszać bo za smoothjazzowego/wodewilowego Maccę dałbym się zabić. Więc - albo nie bierzcie pod uwagę tych pozycji przy których zaznaczyłem inne wersje niż LP/SP (wtedy utwory z pozycji 31-40 przedostają się do mojego TOP30) albo (w gorszym przypadku) liczcie Driving Rain, My Love itd. jako wersje studyjne. W końcu są to jednak TE kompozycje. Decyzję pozostawiam Tobie.

Nic nie poradzę, że Macca należy do najwspanialszych na świecie artystów koncertowych, którzy potrafią biało-czarny szkolny szkic (niektóre wersje studyjne) przekształcić w prawdziwe dzieło sztuki.

W My Love wystarczyło pełnym głosem ześpiewać cudowna melodię (a nie smętnym przeciętnym wokalem znanym chociażby z Here There And Everywhere tak jak ma to miejsce na Red Rose Speedway), inaczej zaakcentować niektóre frazy, zmienić McCullough'a na McIntosha podczas trasy New World Tour (wersja, która jest na "Paul Is Live" bodajże San Antonio- Maj 1993 to jednen z absolutnie najlepszych gitarowych popisów Robbiego) inaczej potraktować bas i fortepian i..... z brzydkiego kaczątka wyrasta nam przecudny łabędź.

To samo z Driving Rain. W przeciętnym kawałku (wersja studyjna) podkręcamy tempo, zabijamy dynamiką i "punchem" wykonania, przyprawiamy to większą ilością gitary akustycznej i świeżym (cholernie brytyjskim) brzmieniem gitary Rusty'ego , dodajemy fenomenalną końcówkę (której w wersji studyjnej po prostu nie ma - bo nie wiem nawet jak nazwać zakończenie tego utworu na płycie) i wychodzi przecudny rockowy killer!

Fakt, może to moje jakieś zboczenie, ale są utwory, które istnieją dla mnie TYLKO i WYŁĄCZNIE w wersji koncertowej. Studyjne mnie najzwyczajniej w świecie nie interesują. Przykłady z innego podwórka? Deep Purple - Highway Star, Led Zeppelin - Since I've Been Loving You (w pierwszym porównajcie regulara do wersji z Made In Japan, a w drugim studyjną do wersji z Madison Square Garden zamieszconej na dwupłytowym DVD Led Zeppelin). Dla mnie niebo a ziemia. Nie Panie Piotrze, nie chodzi mi o zmiany w solówkach i aranżacjach, że lepsze itd tak jest np. w Space Trucking. Bardziej o brzmienie, zespołowe zgranie, świeżość, dynamikę i power.

pozdrawiam Was serdcznie,
Hubert

_________________
www.inrock.prv.pl


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lip 21, 2011 12:39 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Oj trudny wybór. W zasadzie nigdy nie miałem ulubionego utworu leworęcznego basisty, ale jak zabawa to zabawa:
-Band On The Run
-Let Me Roll It
-Uncle Albert/Admiral Halsey
-Live And Let Die
-Monkberry Moon Delight
-Jet
-We Got Married
-Maybe I'm Amazed
-Bluebird
-Give Ireland Back To The Irish
- Vanilla Sky
- Listen To What The Man Said
- No More Lonely Nights
- Wild Life
- Dress Me Up As A Robber
- Footprints
- The Back Seat Of My Car
- Here Today
- Mumbo
- Little Lamb Dragonfly
- Driving Rain
- Get On The Right Thing
- Distractions
- Young Boy
- When The Night
- My Love
- Nineeten Hundred and Eighty Five
- Deliver Your Children
- Hi hi Hi
- Letting Go
- Beware My Love
- Soily
- A Leaf
- Too Many People

A tyle świetnych kompozycji ominąłem. Jak widać królują u mnie lata 70-te.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lip 21, 2011 12:53 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Dzięki Sławku.

Troche dziwi mnie popularnosc utworu Listen To What The Man Said, wiele osob go wskazuje, a mnie on jakos zawsze bardzo raził.
Wynikł jeden mały problem, bowiem wydaje mi sie, że utwory z płyt Wingsów, które nie sa kompozycjami Paula i nie on je śpiewa - nie powinny byc brane pod uwage. Własnie takim utworem jest Deliver Your Children.

Poza tym masz 34 utwory, wiec 4 musisz usunąć (bez Deliver Your Children już tylko 3).

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lip 21, 2011 1:18 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Jasne (chciałoby się wytypować jeszcze i jeszcze), usuwam : A Leaf , Soily i Mumbo


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lip 21, 2011 1:33 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Wykasuj (opcją edytuj) te 3 utwory z Twojeg posta z tytułami utworow i juz nie bede miał wiece pytan ;)

Ciesze sie, że nie ruszyłes Wild Life bo bym sie rozzłościł ;)

Tak swoja droga za najlepszy rok Makki po rozpadzie Beatlesow uważam 71 - w pierwszej dziesiatce mam aż 6 nagran z tego rocznika. Uważam, że Paul miał wtedy lepszy potencjal od Johna - wystarczyło jedynie wydać jedna super płyte a nie 2 świetne, lecz nierowne ...i nikt by dzis nie pamietal o Imagine ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lip 21, 2011 3:38 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
-Band On The Run
-Let Me Roll It
-Uncle Albert/Admiral Halsey
-Live And Let Die
-Monkberry Moon Delight
-Jet
-We Got Married
-Maybe I'm Amazed
-Bluebird
-Give Ireland Back To The Irish
- Vanilla Sky
- Listen To What The Man Said
- No More Lonely Nights
- Wild Life
- Dress Me Up As A Robber
- Footprints
- The Back Seat Of My Car
- Here Today
- Little Lamb Dragonfly
- Driving Rain
- Get On The Right Thing
- Distractions
- Young Boy
- When The Night
- My Love
- Nineeten Hundred and Eighty Five
- Hi hi Hi
- Letting Go
- Beware My Love
- Too Many People


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lip 25, 2011 9:44 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Ciężko było...ale udało się :)


English Tea - absolutna kwintesencja tego, co kocham w Paulu, koniec i kropka. RE-WE-LA-CJA.
Let Me Roll It - ech, wprawdzie koncertówka (np. z Wings Over America) przebija i tak genialną wersję studyjną, ale ponieważ rozumiem argumentację Yer Blue i się z nią zgadzam, to niech w rankingu będzie ta druga... Za takie utwory idzie się do rockowego nieba. I niech ktoś mi tu wmówi, że Paul nie potafił przyostrzyć.
You Gave Me The Answer - i znowuż wersja studyjna blednie przy tej z WOA, ale... jak wyżej ;o) Znowuż utwór w stylu, który u Paula uwielbiam - John chyba nie potrafił tworzyć takich utworów.
Hope of Deliverance - chyba pierwszy utwór solowego Paula, jaki poznałam w życiu ;o) Co gorsza w okresie jego popularności nikt mnie nie uświadomił, że to Paul, i zdziwiona do granic możliwości odkryłam to dopiero parę lat później. Ale zawsze ogromnie lubiłam ten utwór, i kocham go do dziś, kojarzy mi się z dzieciństwem i z pierwszymi latami podstawówki.
Spin It On - Rewela. Komu nie puszczam, nie wierzy, że to Paul :)
Maybe I'm Amazed - odkryłam na nowo ten utwór. Tekst jest przepiękny, wg mnie spokojnie mógłby go napisać Lennon, co łamie pewien stereotyp.
Hi Hi Hi - i niech ktoś mi powie, że Paul nie potrafił pisać dwuznacznych tekstów ;o) a ja kocham dwuznaczności.
Old Siam, Sir - jak w Spin it On.
Mr Bellamy - tekst jest uroczy. Paul-tekściarz w pigułce, absolutna koncentracja tego, co w tekstach Paula kocham miłością szaloną. Mniam.
Another Day - hymn wszystkich samotnych kobiet, których "another days" Paul przewidział dokładnie 40 lat temu.
Here Today - nie wiem, na ile zaważyły tu wiadome względy, ale oczy mam mokre za każdym razem, gdy tego słucham. Piękne.
Uncle Albert / Admiral Halsey
Give Ireland Back to the Irish - he he, i niech ktoś mi powie, że Paul nie potrafił być polityczny ;o) A utwór jest rewelacyjny...
I'm Carrying - cudo!!!!
Waterfalls
Magneto and Titanium Man
Pipes of Peace
This One
Front Parlour
We All Stand Together
Flaming Pie - aczkolwiek decyzja, co i jak ustawić z tego genialnego albumu, była chyba najtrudniejsza...
Looking for Changes - za tekst.
Get On the Right Thing
Venus and Mars
Young Boy
Heart of the Country
Summer's Day Song
Love In Song
Baby's Request
This Never Happened Before
Distractions

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Ostatnio edytowany przez Rita Nie Sie 28, 2011 5:19 pm, edytowano w sumie 7 razy

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lip 25, 2011 10:54 pm 
Offline
Musketeer Gripwood

Rejestracja: Pon Mar 01, 2004 11:57 am
Posty: 80
Miejscowość: Rzeszów
Najpierw chciałem ściśle uporządkować, potem chciałem wyróżnić dziesiątki, a teraz podaję bez wyróżnionej kolejności 30 utworów Paula:

Band On The Run
Picasso's Last Words (Drink To Me)
Uncle Albert / Admiral Halsey
Warm And Beautiful
Mull Of Kintyre
Venus And Mars
Mamunia
Let 'Em In
My Love
Bluebird
Wonderful Christmastime
We All Stand Together
Tug Of War
Waterfalls
Pipes Of Peace
Calico Skies
Little Willow
You Gave Me The Answer
Magneto And Titanium Man
Too Many People
Treat Her Gently (Lonely Old Peple)
Listen To What The Man Said
Winter Rose / Love Awake
Wanderlust
Average Person
This One
Jenny Wren
Temporary Secretary
C Moon
English Tea


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lip 26, 2011 1:28 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Rita napisał(a):

2. Let Me Roll It - ech, wprawdzie koncertówka (np. z Wings Over America) przebija i tak genialną wersję studyjną, ale ponieważ rozumiem argumentację Yer Blue i się z nią zgadzam, to niech w rankingu będzie ta druga... Za takie utwory idzie się do rockowego nieba. I niech ktoś mi tu wmówi, że Paul nie potafił przyostrzyć.


Przyjelismy, że jednak mozna głosowac na wersje koncertowe (droga Huberta), o ile sa lepsze i dzieki temu moga zawalczyc wyzsza pozycje - ale pukty i tak zbiera wersja podstawowa (studyjna) i tylko takie beda na liscie finałowej. Tak wiec jesli Let Me Rol It w wersji live jest dla Ciebie lepsze od English Tea to dawaj ja na piewsze miejsce.

Rita napisał(a):
3. You Gave Me The Answer - i znowuż wersja studyjna blednie przy tej z WOA, ale... jak wyżej ;o) Znowuż utwór w stylu, który u Paula uwielbiam - John chyba nie potrafił tworzyć takich utworów.


Nie chyba tylko na pewno, powiedzaił nawet kiedys, że w zyciu nie wpadłby na takie coś.

Rita napisał(a):
4. Hope of Deliverance - chyba pierwszy utwór solowego Paula, jaki poznałam w życiu ;o) Ale zawsze ogromnie lubiłam ten utwór, i kocham go do dziś, kojarzy mi się z dzieciństwem i z pierwszymi latami podstawówki.


Rówiez pierwszy numer solowego Paula jaki usłyszałem. Ewntualnie o piewszenstwo moze powalczyc C'Mon People. I rowniez czasy podstawowki sie przypominaja.


Rita napisał(a):
6. Give Ireland Back to the Irish - he he, i niech ktoś mi powie, że Paul nie potrafił być polityczny ;o) A utwór jest rewelacyjny...


Moim zdaniem srednio mu ta politycznosc wypadła, bo utwor jest wg mnie bardzo słaby muzycznie i melodycznie i w ogole nie zapada w pamiec przez co poszedł w zapomnienie i mało kto go dzis zna. Jesli ma sie cos do powiedzenia w formie piosenki to trzeba tez zadbac o opakowanie by ten przekaz dobrze sprzedac.


Rita napisał(a):
No i druga dziesiątka:


A bedzie trzecia? Głosujemy na 30 utworow (chociaz 20 tez moze byc).

Poza tym dzieki za kolejne listy. Mamy juz 14.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lip 26, 2011 5:06 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Yer Blue napisał(a):
Przyjelismy, że jednak mozna głosowac na wersje koncertowe (droga Huberta), o ile sa lepsze i dzieki temu moga zawalczyc wyzsza pozycje - ale pukty i tak zbiera wersja podstawowa (studyjna) i tylko takie beda na liscie finałowej. Tak wiec jesli Let Me Rol It w wersji live jest dla Ciebie lepsze od English Tea to dawaj ja na piewsze miejsce.


Aaaa, no to spoko, czegoś musiałam nie doczytać. Ale Let Me Roll It pozostaje na miejscu drugim, bo nawet w wersji koncertowej musi ustąpić English Tea.

Yer Blue napisał(a):
Moim zdaniem srednio mu ta politycznosc wypadła, bo utwor jest wg mnie bardzo słaby muzycznie i melodycznie i w ogole nie zapada w pamiec przez co poszedł w zapomnienie i mało kto go dzis zna. Jesli ma sie cos do powiedzenia w formie piosenki to trzeba tez zadbac o opakowanie by ten przekaz dobrze sprzedac.


Szczerze to nie rozumiem Cię Yer Blue. Co ma polityczność do jakości muzycznej i melodycznej utworu? Gdybym napisała tekst o katastrofie samolotu we Smoleńsku i kto jest za nią odpowiedzialny, i zaśpiewała go na melodię i aranżację "Daj mi tę noc", to pewnie wyszedłby mi muzyczno-melodyczny badziew, ale trudno byłoby zaprzeczyć, że utwór sam w sobie niesie treści polityczne.

Co do dalszej części Twojej wypowiedzi... Tego, czy utwór jest słaby i czy zapada w pamięć, to akurat kwestia indywidualnego odbioru. Ja akurat nie bawię się w analizowanie, czy bębenek w 1 minucie utworu jest lepszy od bębenka w 3 minucie utworu nagranego na płycie rok wcześniej, bo się zwyczajnie na tym nie znam. Dla mnie liczy się, czy utwór mi się podoba, czy nie; ten akurat uważam za świetny kawałek, zapadł mi w pamięć za pierwszym razem, uwielbiam do niego wracać i nic na to nie poradzisz :)

A czy ktoś go dzisiaj zna? Zapytaj nie-Beatlefanów, czy zna ukochane przez Ciebie Wild Life, czy choćby ogromny swego czasu hit Wingsów Mull of Kintyre, pierwszy utwór, który wielkością sprzedaży przebił She Loves You. Lasu rąk nie uświadczysz. Powiesz, że Give Ireland... to utwór polityczny, a takie powinny się przebijać i zostawać w pamięci? Okej, spytaj, kto dziś zna utwory z Freewheelin' Dylana, chociażby Blowin' in the Wind. Żebyś się nie rozczarował.

Yer Blue napisał(a):
Rita napisał(a):
No i druga dziesiątka:


A bedzie trzecia?


Będzie. Ale za jakiś czas :)

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Ostatnio edytowany przez Rita Wto Lip 26, 2011 9:35 pm, edytowano w sumie 2 razy

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lip 26, 2011 8:14 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
Śledzę postępy głosowania....jakby co.
Rito zasadniczo masz rację , poza małym wyjątkiem
Cytuj:
<Okej, spytaj, kto dziś zna utwory z Freewheelin' Dylana, chociażby Blowin' in the Wind. Żebyś się nie rozczarował.
.... tekst i nuty tego utworu znajdują się w podręczniku do muzyki w gimnazjum..... dzieciaki się uczą!

_________________
http://www.ratujkonie.pl/.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lip 26, 2011 9:30 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Jestem mile zdziwiona!! :lol:

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lip 27, 2011 12:22 am 
Offline
Taxman
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Maj 28, 2006 10:40 am
Posty: 229
Miejscowość: Warmia
Moja lista przebojów Paula McCartneya.
    Beautiful Night - pozdrawiam Martynę :o)
    No More Lonely Nights
    Wonderful Christmas Time
    This One
    Band On The Run
    Pipes of Peace
    Give Ireland Back to the Irish
    Maybe I'm Amazed
    Say Say Say
    Hope of Deliverance
    The Other Me
    Keep Under Cover
    So Bad

Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lip 27, 2011 5:44 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Rita napisał(a):
Yer Blue napisał(a):
Przyjelismy, że jednak mozna głosowac na wersje koncertowe (droga Huberta), o ile sa lepsze i dzieki temu moga zawalczyc wyzsza pozycje - ale pukty i tak zbiera wersja podstawowa (studyjna) i tylko takie beda na liscie finałowej. Tak wiec jesli Let Me Rol It w wersji live jest dla Ciebie lepsze od English Tea to dawaj ja na piewsze miejsce.


Aaaa, no to spoko, czegoś musiałam nie doczytać. Ale Let Me Roll It pozostaje na miejscu drugim, bo nawet w wersji koncertowej musi ustąpić English Tea.


Te kwestie roztrzygnelismy na sasiednim forum. Nie chciało mi sie juz tego przekopiowywac.

Rita napisał(a):
Yer Blue napisał(a):
Moim zdaniem srednio mu ta politycznosc wypadła, bo utwor jest wg mnie bardzo słaby muzycznie i melodycznie i w ogole nie zapada w pamiec przez co poszedł w zapomnienie i mało kto go dzis zna. Jesli ma sie cos do powiedzenia w formie piosenki to trzeba tez zadbac o opakowanie by ten przekaz dobrze sprzedac.


Szczerze to nie rozumiem Cię Yer Blue. Co ma polityczność do jakości muzycznej i melodycznej utworu? Gdybym napisała tekst o katastrofie samolotu we Smoleńsku i kto jest za nią odpowiedzialny, i zaśpiewała go na melodię i aranżację "Daj mi tę noc", to pewnie wyszedłby mi muzyczno-melodyczny badziew, ale trudno byłoby zaprzeczyć, że utwór sam w sobie niesie treści polityczne.


Ale jesli chcesz cos przekazac za pomoca piosenki to wazne jest tez opakowanie czyli muzyka - przynajmniej dla mnie. Jak słysze muzyczny badziew to tekst w niczym nie moze go uratowac. Na odrot jest inaczej - kazdy tekstowy badziew obroni swietna muzyka (np. Ob-la-di Ob-la-Da)

Rita napisał(a):
Co do dalszej części Twojej wypowiedzi... Tego, czy utwór jest słaby i czy zapada w pamięć, to akurat kwestia indywidualnego odbioru.


Taa, nie wiedziałem ;) Zawsze wypowiadam sie w swoim imieniu. Przeciez nie bede przy kazdym zdaniu dodawał - "...moim zdaniem".

Rita napisał(a):
A czy ktoś go dzisiaj zna? Zapytaj nie-Beatlefanów, czy zna ukochane przez Ciebie Wild Life, czy choćby ogromny swego czasu hit Wingsów Mull of Kintyre, pierwszy utwór, który wielkością sprzedaży przebił She Loves You. Lasu rąk nie uświadczysz. Powiesz, że Give Ireland... to utwór polityczny, a takie powinny się przebijać i zostawać w pamięci? Okej, spytaj, kto dziś zna utwory z Freewheelin' Dylana, chociażby Blowin' in the Wind. Żebyś się nie rozczarował.
[/quote]

Uwazam, że Give Ireland Back to the Irish ma słaba melodie i przez to przepadł w ogolnej swiadomosci. Wg mnie jest pod tym wzgledem tragiczny - podkreslam, że to moje zdanie. Chyba nawet Makka zdaje sobie sprawe, że to mało nosny numer, skoro nie wrzucił go na żadna składanke singlii, poza tym nigdy nie słyszałem go w radio. A jednak czasem mozna usłyszec Hi Hi Hi czy Another Day. A Mull of Kintyre jest szerzej znany, pewnie po tytule mało kto go kojarzy ale jak puscisz melodie to wiekszosi o uszy sie obiła.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lip 29, 2011 2:08 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Sam kompozytor jeszcze w latach 70-tych, stwierdził , że Give Ireland Back To The Irish i jego przekaz nie wyszedł mu w sensie przekazu. Ja osobiście bardzo lubię ten utwór przede wszystkim za wokal. Dodam , że dawno temu po raz pierwszy usłyszałem go na flexi-discu ( tak to chyba mogę nazwać) , zamieszczonym w radzieckiej gazetce "Krugozor" z odpowiednio "słusznym" komentarzem (w języku rosyjskim ). Drugą piosenką na płytce była "Man We Was Lonely". Do tego kolorowe zdjęcie Paula z 1969 roku. W innym z numerów miesięcznika "Krugozor" znalazła się płytka z utworem "New York City" Lennona i jego zdjęciem z 1964 roku z programu "Ready, Steady Go"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lip 29, 2011 2:18 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Jasne, wokalnie to i mi sie podoba, ale nie samym wokalem człowiek zyje. Od Makki akurat nie oczekuje wielkich tekstow i przekazow (szczerze, to one do mnie nigdy nie trafiały, wyjatki potwierdzaja tylko regułe), za to z melodii stworzonej przez najwiekszego melodyka na swiecie rozliczam go bezwglednie.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 92 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY