Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 12:47 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 66 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Trzy najlepsze utwory z płyty to:
Fine Line 15%  15%  [ 5 ]
How Kind of You 9%  9%  [ 3 ]
Jenny Wren 3%  3%  [ 1 ]
At the Mercy 6%  6%  [ 2 ]
Friends to Go 6%  6%  [ 2 ]
English Tea 18%  18%  [ 6 ]
Too Much Rain 9%  9%  [ 3 ]
A Certain Softness 12%  12%  [ 4 ]
Riding to Vanity Fair 3%  3%  [ 1 ]
Follow Me 6%  6%  [ 2 ]
Promise to You Girl 3%  3%  [ 1 ]
This Never Happened Before 3%  3%  [ 1 ]
Anyway 6%  6%  [ 2 ]
I've Only Got Two Hands 0%  0%  [ 0 ]
Razem głosów : 33
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Paź 10, 2005 12:18 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Drogi Adminie, ja myślę, że te mniej lub bardziej ostre reakcje niektórych fanów dotyczące Twoich ostatnich recenzji dokonań naszych idoli, nie są wymierzone przeciwko Twoim gustom muzycznym (bo każdy lubi co innego, jak wiadomo) ale rozchodzi się o sposób w jaki potraktowałeś naszych ulubieńców.

Twoje recenzje, mianowicie, zabrzmiały jak najgorsza, najmniej wybredna krytyka z ust zagorzałego wroga The Beatles :(
Nie tego niektórzy z nas spodziewają się po Kustoszu strony poświęconej The Beatles.
Myślę, że na stronie poświęconej The Beatles należałoby zachować więcej szacunku dla The Beatles i ich fanów, w szczególności gdy odzywa się sam Admin :)

I chyba o to wszystkim głównie się rozchodzi, prawda? :wink:

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Paź 10, 2005 12:19 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
A dla mnie tam nie ma znaczenia czy płyta jest na 6 miejscu na listach czy 126- liczy się TYLKO muzyka ...no chyba że byłoby pierwsze :lol: :lol:
Moim zdaniem dobrą sprzedaż krążka pociągnął fantastyczny wybór singla, to dla niego większość wydała kasę na płytę. Fani i tak by ją sobie zakupili, nawet żeby nie było żadnego singla ani tym podobnych marketingowych chwytów :wink:

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Lis 02, 2005 3:05 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Squork napisał(a):
Chciałem jednak na razie napisać o czymś innym (na co nikt tutaj dotychczas nie zwrócił uwagi), a mianowicie o stronie edytorskiej albumu, a konkretnie o napisie "Paul McCartney", który mnie na pierwszy rzut oka zachwycił gdyż jest ... ambigramem (czyta się go tak samo z obydwu stron)! Rewelacja :D


Również to zauważyłam - i zastanawiałam się nawet, czy Paul przypadkiem nie czytał ostatnio "Aniołów i demonów" Dana Browna :wink: .

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lis 03, 2005 9:43 am 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sty 03, 2005 1:25 pm
Posty: 158
Miejscowość: poznań
Dopiero teraz mogę się zebrać, bo nie lubię wydawać pochopnych sądów. PIĘKNA PŁYTA. JAK ZA DAWNYCH CZASÓW>


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lis 03, 2005 3:14 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Śro Sie 11, 2004 7:52 am
Posty: 114
Miejscowość: Będzin
Rita napisał(a):
Również to zauważyłam - i zastanawiałam się nawet, czy Paul przypadkiem nie czytał ostatnio "Aniołów i demonów" Dana Browna :wink: .


Dokładnie tak samo pomyślałem bo ja tę książkę również czytałem jakieś pół roku temu :)

Michelle napisał(a):
Próbowałam znaleźć w tym kawałku czegoś podobnego do stylu Harrisona. Jeśli o to chodzi to ewentualnie jeśli już się uprzeć to słowa drugiej zwrotki są trochę w stylu George`a.
Sam utwór jest chwytliwy, ale nie jest szczytem możliwości McCartney`a.


A dla mnie ten utwór jest totalnie w stylu Harrisona, czy może raczej w stylu Traveling Wilburys. Taka "schodząca w dół" melodia przy słowach "... so I don't have to hide / I'd prefer they didn't know..." jest dla mnie tak harrisonowska, że aż dziwne że on sam tego nie napisał. Zresztą nawet wokalnie Paul tutaj wychodzi podobnie do George'a.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lis 10, 2005 5:57 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Muszę się przyznać, że Riding To Vanity Fair jakoś zaczął za mną chodzić :shock: :wink: Dobry numer, wcześniej mnie jakoś raził, a teraz zupełnie odwrotnie.
At The Mercy wkońcu przesłuchałem do końca...Tragedii nie było :)
Na dzień dzisiejszy tylko Follow Me oraz Anyway są dosyć kiepskie.
W sumie dobra płyta, jak dla mnie lepsza od takiego Venus And Mars czy innego London Town, czyli jest niezle...

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lis 15, 2005 5:55 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
No wreszcie upolowałem Special Edition w rozsadnej cenie (74zł)we wrocławskim Media Markt. jeszcze sie za bardzo nie wkreciłem w klimat płyty..klimat tych utworów których nie znałem, ale na pierwszy rzut ucha mnie nie powaliła...ale to normalne :) zobaczymy co bedzie potem

Co mnie dość ubodło to książeczka:/ Rysunki są dośc denne, a ja zawsze licze na dobre zdjęcia w ksiazeczkach, wiec ta mnie lekko zawiodła

PS
Nabyłem ostatnio oryginalna 33&1/3 -> tam to jest fajna ksiazeczka... bez zdjec, ale jakze cenne opisy piosenek!!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lis 22, 2005 10:35 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Ha, a teraz kolejne moje kontrowersyjne zdanie.... :wink:

Otóż nie wzrusza mnie już "English Tea" :!: Po dwóch miesiącach tego albumu regularnie goszczącego w moim discmanie dochodze do wniosku, że inne utwory z tej płyty dla mnie mają znacznie ładniejszą i hmm... nowatorską linię melodyczną....

jeśli chodzi o "English Tea" to po zagraniu tej piosenki przez mojego znajomego na fortepianie bez całej (pięknej zresztą) aranżacji to zostaje prosta melodia, trochę jakby wyjęta z bajki dla dzieci (co broń Boże nie jest żadnym zarzutem, bo dobrych melodii dla dzieci ze świecą szukać w dziesiejszym zalewie powszechnej tandety).
Ale cóż... nie znam sie na muzyce więc błagam o wyrozumiałość w tej kwestii :wink: :wink: :wink:
A teraz pomyślcie o mnie co najgorsze :wink:

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lis 25, 2005 9:31 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Mnie English Tea nigdy nie wzruszało. Ale zawsze mi się podobało :P
Z pełnym szacunkiem dla Twojego znajomego, ale Paulem McCartenyem to on nie jest i jego wykonanie nie mogło być lepsze ani nawet tak samo dobre jak oryginał :idea:
Tak więc nie sugerowałbym się tą wersją English Tea.
Znam wiele klasycznych kawałków Bitli, które brzmią beznadziejnie w wykonaniu innych.
Na tym polega magia Bitli, i Paula.
Piosenki są magiczne jeśli wykonują je Beatlesi,
jeśli wykonują je inni wykonawacy - tracą swoją magię.

:)

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lis 25, 2005 9:44 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Pawel napisał(a):
Mnie English Tea nigdy nie wzruszało. Ale zawsze mi się podobało :P
Z pełnym szacunkiem dla Twojego znajomego, ale Paulem McCartenyem to on nie jest i jego wykonanie nie mogło być lepsze ani nawet tak samo dobre jak oryginał :idea:
Tak więc nie sugerowałbym się tą wersją English Tea.
Znam wiele klasycznych kawałków Bitli, które brzmią beznadziejnie w wykonaniu innych.
Na tym polega magia Bitli, i Paula.
Piosenki są magiczne jeśli wykonują je Beatlesi,
jeśli wykonują je inni wykonawacy - tracą swoją magię.

:)


Łoj, przecież nie grał całego utworu, tylko samą melodię na fortepianie :wink: Ja bym się przychylała bardziej do stwierdzenia, że nie dlatego jego wykonanie było gorsze, bo nie grał na instrumencie Paul :wink: tylko dlatego, że nie było tej aranżacji co na płycie :wink:
A ja lubię jak utwór nawet bez aranżacji przypada mi do gustu :wink:

Anyway, nie uważam, żeby "English Tea" było złe...ale mnie nie wzrusza :wink:

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Ostatnio edytowany przez Michelle, Pią Lis 25, 2005 11:06 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lis 25, 2005 10:48 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Nie wiem o co Ci chodzi, Magda.

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lis 25, 2005 11:05 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Pawel napisał(a):
Nie wiem o co Ci chodzi, Magda.


A ja nie wiem jak mam Ci wytłumaczyć o Co mi chodzi :wink: :lol: W każdym razie, ja tez uważam, że utwory Paula, Beatli itd. tracą swoją magię i nie jest to już to samo kiedy gra je ktoś inny. Tylko wiesz jak porównuję samą melodią njp. "For No One" i melodię "English Tea" no to jest kolosalna różnica.

Oj tam, co się w ogóle przejmujesz moją opinią. Ja się nie znam przecież :wink:
Pozdrawiam :D

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Ostatnio edytowany przez Michelle, Czw Gru 01, 2005 11:27 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lis 26, 2005 1:41 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
English Tea to taki pewny punkt jak dla mnie. Fajowe intro, chwacka melodyka i flet miło się wplótł, nie ma się do czego przyczepić. Co innego Follow Me :wink: a ostatnio nawet Anyway daje mi się słuchać, z tym że to już gdzieś było.
Jeszcze raz muszę się przyznać, że płyta jest naprawdę dobra. :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lis 28, 2005 12:29 am 
Offline
Mean Mr Mustard

Rejestracja: Pią Lis 19, 2004 10:53 pm
Posty: 191
Miejscowość: Dolina Muminków
nie będę pisał kolejnej recenzji poszczególnych utworów bo zrobili to już mądrzejsi i dowcipniejsi odemnie. Chciałbym tylko krótko napisać jak odebrałem tą płytę. C&C jest dla mnie najlepszą płytą Paula, wyłania się z tej muzyki dojrzały i kompletny artysta. Nie ma tutaj słabych kawałków, a jeżeli np. takie Friends to go nie mają super linii melodycznej to nadrabiają aranżacją i tematyką bliską sercu każdego fana. Długo czekałem na pozycję wydaną przez Paula, którą będę mógł postawić na półce na równi z albumami The Beatles...i właśnie C&C obok All things must pass, Good night vienna oraz albumów Johna to jest płyta którą umieszczę obok podstawowej dykografii Fab Four w mojej kolekcji. To co jest dla mnie wyjątkowe w tej płycie to genialny kolaż wszystkich zalet muzyki późnych Beatlesów, a mianowicie "cieplutki" i natchniony klimat George'a, melodyka John'a oraz geniusz aranżacyjny George'a Martina, wszystko to okraszone McCartneyowskim liryzmem. 35 lat po rozpadzie The Beatles Paul stworzył dzieło godne Zespołu, nagrał album, który mógłby być następcą Abbey Road...tak właśnie odbieram C&C - jako wydaną po 35 latach płytę The Beatles. Marzę , że pewnego zimowego wieczoru w 1970 Paul,John, George i Ringo usiedli w zaciszu Abbey Road Studio II i akord po akordzie pod czujnym okiem Martina stworzyli przepiękną suitę, którą nazwali Chaos and Creation in the backyard. Po 35 latach Paul wydał album , który jest ukoronowaniem epokowej twórczości Beatles'ów, dokładnie w przeddzień 25 rocznicy śmierci John'a oraz swoich 64 urodzin Macca cofnął czas do 1970 r i reaktywował legendę.

Pozdrawiam wszystkich :)

_________________
the Love of my life


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lis 28, 2005 9:22 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Beatle....to było..... piękne!
Dzięki!

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Gru 02, 2005 8:40 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Lis 14, 2005 3:56 am
Posty: 142
Miejscowość: Włodawa
Witam wszystkich,dzis i ja postanowiłem napisać kilka słów o albumie Paul'a ,,Chaos and Creation...''- na początku spodziewałem sie albumu w stylu ,,Driving Rain'' i nie ogarnął mnie jakis wielki entuzjazm w związku z wydaniem tej płyty.Na początku sciągnąłem z neta ,,Fine Line'' który był całkiem ok....pomyślałem że jest to najlepsza propozycja Macci z tego albumu...w końcu album sie ukazał i zacząłem po jednym utworze kompletowac sobie całą płytę...na początku wpadł mi w ucho ,,English Tea''...ale z czasem zacząłem odkrywać że są o wiele lepsze utwory na tej płycie...im wiecej słuchałem tym bardziej byłem zafascynowany...Paul zaskoczył mnie bardzo tym albumem...stworzył płytę która jest bardzo spójna i jednorodna pod względem stylu...ale z drugiej strony bardzo prosta i oszczędna - czym bardzo przypomina mi jego pierwszy solowy album ,,McCartney''.Może nie zawiera jakichś wielkich hitów...ale płyta sprawia wrażenie jakby była zbudowana z przemyslanie dobranych utworów tworzących jedną całość....
Dla mnie bardzo podobają sie:,,Too Much Rain'', ,, Fine Line'', ,,Jenny Wren'', ,,Follow Me'', ,, At The Mercy'', ,,Riding To Vanity Fair''...ale wszystkie utwory są znakomicie dobrane i bardzo dobrze pasują do siebie.Bardzo lubie ten album....


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lip 02, 2007 9:17 pm 
Bez ocen*
Fine line - Kojarzy mi się WTDITR bardzo fajna melodia
How kind of you - Dobra ale nie genialna piosenka
Jenny Wren - Ta piosenka przypomina mi bootlegowe Heather i trochę Heart of the country
At the mercy - Super piosenka bardzo mi się podoba
Friends to go - Nawet niezłe
English Tea - Piosenka jest według mnie ma podobną melodie do for no one
Too much rain - Bardzo dobra piosenka
A certain softness - Jedna z lepszych według mnie podobna do Junk i michelle
Riiding to fanity fair - Niezłe
Follow Me - Dobre
Promise to you girl - Podobne do Quenna i wingsów
This never happened before - Geniusz paula w najczystyszjej postaci
Anyway - Dobre
Hidded track - Super zakończenie EXTRA
* -Mam płytę dopiero od dzisiaj


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lip 02, 2007 9:50 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
swoją drogą widziałem dziś Chaos w media i moim oczą ukazało się... 29,90 :O byłem zszokowany tą ceną, ale się ucieszyłem :) bo to może mieć jakiś wpływ na ewentualne przyszłe decyzje: nabyć czy ściągnąć.

Więc apel do wszystkich (mam nadzieje mniejszości) słuchaczy Paula z mp3 - Media Markt , Chaos za pół darmo:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lip 02, 2007 10:04 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Lut 26, 2007 10:19 pm
Posty: 256
Miejscowość: Warszawa
no ja albumów nie ściągam z netu , wolę sobie poczekac i odłożyć , nikt mi nie odbierze tej przyjemności z przywiezienia do domu kupionej płytki i magicznego pierwszego razu w odtwarzaczu no i do tego jeszcze książeczka ze zdjęciami - miód :!: :D

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 23, 2012 11:24 am 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 14, 2011 6:16 pm
Posty: 347
Miejscowość: Kołobrzeg
Lukas napisał(a):
no ja albumów nie ściągam z netu , wolę sobie poczekac i odłożyć , nikt mi nie odbierze tej przyjemności z przywiezienia do domu kupionej płytki i magicznego pierwszego razu w odtwarzaczu no i do tego jeszcze książeczka ze zdjęciami - miód :!: :D

Ja tez tak robie , bo to przyjemnosc miec plyte w rekach i cieszyc sie np. ksiazeczka(i jej zapachem :lol: :D )
Jezeli chodzi o plyte to naprawde jest to ideal a nie takie umpa - umpa , srutu - tutu :D jak to teraz pewni ludzie robia :twisted:
Wystawiam szosteczke :D


pozdrawiam
winter rose :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 66 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY