Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 1:49 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pon Lut 16, 2015 4:18 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lip 30, 2014 2:54 pm
Posty: 265
Miejscowość: Pepperland
Dzieki Ringo za wyjasnienia, troche lzej mi sie zrobilo na sercu.
Oby to była prawda...

_________________
"Life is very short, and there's no time for fussing and fighting, my friend"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lut 16, 2015 7:47 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Od razu lepiej. Ale z drugiej strony głupio, że tak łatwo można nabrać beatlefanów :) Przecież to było coś nie do uwierzenia, a jednak ;)

Swoją drogą odegranie na nowo całego Abbey Road na żywo w jakimkolwiek sensownym składzie byłoby ciekawym wyzwaniem. Oczywiście z Paulem na czele. Moim koncertowym marzeniem nr 1 jest usłyszeć I Want You na żywo. Utwór raczej prosty do odegrania. Może kiedyś.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lut 16, 2015 8:18 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
Yer Blue napisał(a):
Moim koncertowym marzeniem nr 1 jest usłyszeć I Want You na żywo. Utwór raczej prosty do odegrania. Może kiedyś.


Spokojnie Piotruś , skrzykniemy forumowych muzyków: Huberta,Bogey Musica, Dalidę i Ci to... zagramy :D


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lut 16, 2015 11:37 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Uff, na szczęście. :wink:
Parę miesięcy temu chyba byśmy wyśmiali taki pomysł jako totalnie zmyślony, a dziś jednak istnieje cień szansy, że Paul wpadnie na coś równie... kontrowersyjnego (żeby nie używać epitetów).

Moje zdanie jest takie: niech sobie Sir Paul komponuje z kim chce, ale niech nie wydaje wszystkiego jak leci. Może sobie napisać piosenkę i z Rihanną, ale jeśli nie jest ona wystarczająco dobra, to po co ją publikować? Kiedyś - mam wrażenie - Paul (i inni artyści także) mieli odwagę powiedzieć, że to, co stworzyli, nie jest wystarczająco dobre, a teraz wydaje się wszystko jak leci, a nawet trzy razy to samo. Lepszą piosenkę niż "FourFiveSeconds" Paul machnąłby w godzinkę, a tu podpisało się dziewięciu ludzi i promują to jak wybitne osiągnięcie. Chociaż tego utworu przynajmniej da się posłuchać, "Only One" znudziło mnie po minucie.

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 17, 2015 12:47 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Ringo napisał(a):


Po pierwsze - to nie jest link z TEGO Examinera ;/


Steve z Examinera również lubi przytaczać "niewiarygodne" newsy, macho może potwierdzić. Chyba najbardziej rzetelnym w podawaniu wiadomości jest Roger Stormo z WogBlogu.
A co do wiadomości, to wiadomo, że to był żart, dlatego w newsie jest napisane, że "niektórzy blogerzy uważają, że ta wiadomość jest wyssana z palca". Przypuszczam, że plotka wzięła się z artykułu zamieszczonego na Rolling Stone, gdzie Kanye opowiada o współpracy z Paulem. Przytaczam oryginalną wypowiedź:

"As you can see, I might be a little bit more 'angst' than Paul. And remember the last time when Paul had somebody really 'angst' working with him, the type of music they made?" Seacrest asked who, and his co-host, Ellen K, exclaimed John Lennon. West quickly rejoined. "Hey, everyone, America, I'm not comparing myself to John Lennon," he said. "I'm just saying I'm 'angst' a bit like John Lennon. And the tension, the 'salt and pepper' — I mean, maybe that's bad because it sounds like 'black and white' — but the tension creates a new magic. The pressure creates the diamond from the coal. And he came in with the best vibes ever. And I said, 'Four, five seconds from wildin',' and he said, 'It's great, everyone.' And we just had that."

Całość tutaj: http://www.rollingstone.com/music/news/ ... z3Rx1Bdwyg

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 17, 2015 2:07 am 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
Abbey Road w stylu rap nie jest szczytem moich marzeń ale przyznajcie sami: remake TEGO albumu z udziałem dwóch pozostających przy życiu Bitlesów to byłby absolutny "must have" dla każdego fana :)

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lut 27, 2015 9:37 pm 
Offline
Little Child
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 22, 2015 9:29 pm
Posty: 13
Miejscowość: Here, there and everywhere :-)
Widzę, że mówicie, że tu chodzi o to, żeby dać się poznać młodemu pokoleniu. Pewnie mnie uznacie za jedną z tych młodszych fanek (mam 19 lat) ale myślę, że to że Paul śpiewa z Riri i z Westem to chyba nie przybliży Beatelsów moim znajomym, którzy może znają co najwyzej tylko ich nazwę. Zresztą wciąż jest sporo właśnie młodych wielbicieli Beatlesów i ciągle ich przybywa ale nie jest to takie masowe, tylko tak określę "dla środowiska". I temu środowisku najbardziej się podoba ta muza lat 60 - tych. Ja oczywiscie uwielbiam repertuar z czasów The Beatles, ale najnowsze utwory Paula tak samo. Dodam jeszcze, że moi dwaj cioteczni bracia niewiele ode mnie starsi też są ich wielkimi fanami :-)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lut 27, 2015 9:49 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
Cieszy to Marto ogromnie. Mam też dziwne przeczucie, że za 50 lat o Rihannie, Wescie nikt raczej pamiętac nie będzie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lut 28, 2015 1:35 am 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
marta_2704 napisał(a):
którzy może znają co najwyzej tylko ich nazwę


Od lat fascynuje mnie to zjawisko. W mediach pojawia się jakiś nowy, najczęściej ciemnoskóry wykonawca z obcobrzmiącym dla nas utworem i zamiast ciekawostki staje się hitem i "powerplayem" na rozmaitych listach chociaż trudno odgadnąć komu mógłby się podobać. W końcu wszyscy musimy się osłuchać z takimi arcydziełami. Wystarczy że w pracy obowiązkowo włączone jest radio (nie dawno uciekłem z takiej pracy) ale narażeni jesteśmy także w restauracjach, u fryzjera, w sklepie i w wielu innych miejscach. To media starają się kształtować nasze gusta zamiast my kształtować media. Dzięki współpracy z takimi "reżimowymi" i "słusznymi" artystami (może też w cudzysłowie) Paul stał się obecny w tych wszystkich mediach. Parę dni temu oznajmiłem zdziwionym towarzyszom, że gitara, której dźwięki słyszą to sam Paul McCartney. Niepotrzebnie. Zaraz potem spiker przedstawił artystów! To miłe: w radio znowu Paul :) Jak za dobrych czasów!

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lut 28, 2015 1:17 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
marta_2704 napisał(a):
Ja oczywiscie uwielbiam repertuar z czasów The Beatles, ale najnowsze utwory Paula tak samo.


Mówiąc najnowsze chodzi Ci o "New" czy te nowe duety-wynalazki?

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lut 28, 2015 1:51 pm 
Offline
Little Child
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 22, 2015 9:29 pm
Posty: 13
Miejscowość: Here, there and everywhere :-)
Oczywiście chodzi mi o New, Hope for the Future. A ten kawałek o którym rozmawiamy to raczej niezbyt mi pasuje. Zresztą skoro się podpisuje pod nim 9 artystów, to Paul pewnie tam się nie przyłożył za bardzo, to nawet piosenka nie w jego stylu. Tak naprawdę ostatnio myślę, że to taka jego jak by to nazwać "jednorazowa zabawa". Ten remake albumu to też oczywiście plota i czegoś podobnego nie będzie. Tą "zabawę " on też niedługo skończy. :-)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Mar 08, 2015 8:36 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Jest nowy efekt współpracy Kanye Westa z Paulem McCartneyem - "All Day". Ktoś dał radę wysłuchać do końca?

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Mar 08, 2015 8:54 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Poświęciłam się, bo umieszczałam newsa o tym. Strasznie cierpiałam, doszłam do gwizdania Paula i z ulgą wyłączyłam utwór :)
Fajny artykuł jest na Examinerze o pochodzeniu gwizdania, bo przecież niektórym może się ono wydawać znajome, nieprawdaż? http://www.examiner.com/article/early-mccartney-outtake-influenced-kanye-west-s-new-all-day

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Mar 08, 2015 9:24 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
O widzisz, nie skojarzyłem tego, a kiedyś już widziałem ten wywiad.
Noelka napisał(a):
Strasznie cierpiałam, doszłam do gwizdania Paula i z ulgą wyłączyłam utwór :)

Ja tak samo. Ostrzeżenie: gwizdanie jest na samym końcu, więc wystarczy przełączyć od razu na 4:17 do 4:33. :wink:

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Mar 08, 2015 10:17 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
Mimo wszystko cieszę się, że Paul jest aktywny i obecny. Oczywiście wolałbym, żeby współpracował z kimś innym ale prawdziwy artysta sam dokonuje wyborów, czasem zrozumiałych dopiero po latach (Np. John & Yoko). Mojego marzenia i tak Paul nigdy nie spełni: płyta lub występ razem z Ringo, Julianem i Dhanim :wink:

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Mar 08, 2015 10:20 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Jeszcze nie mialam okazji odsluchac ostatniego efektu wspolpracy Paula z Westem, ale zaczyna mnie powaznie intrygowac, skad u Paula taki ped do wspolpracy akurat z tym artysta?

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Mar 08, 2015 11:25 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Większość portali przytacza wywiad przeprowadzony z Paulem przez NME z 2013 roku. Nie mogłam znaleźć tego na stronie NME, ale za to na innej stronie zacytowali ten fragment: As he told NME, it happened while seeing West and Jay Z‘s Watch the Throne tour at London’s O2 Arena in 2012. “I was expecting it to be, ‘Oh it’s great, it’s hip-hop, it’s loud…,” he said. “But I hadn’t until then got the urban poetry aspect. Like, Bob Dylan is a poet. And so is Jay Z and Kanye.”

Kanye West jest poetą i to wielkim poetą jest. Yes indeed! ;)

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Mar 08, 2015 11:36 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Hmmmmm.

Korci mnie, by przestudiowac pare tekstow Westa by odnalezc ten urban aspect... ale nie wiem, czy sie odwaze na to ;)

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Mar 10, 2015 6:48 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Trochę na pograniczu tematu, ale ukazała się jakiś czas temu długo zapowiadana nowa kompozycja Paula wykonywana przez Dianę Krall - "If I Take You Home Tonight". Moim zdaniem jest naprawdę niezła (bardziej rockowa aranżacja też byłaby ciekawa) i pasowałaby spokojnie na "Kisses...". Może kiedyś "wypłynie" wersja śpiewana przez Paula?
https://www.youtube.com/watch?v=jIKrLDyBmGc

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Mar 10, 2015 7:28 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
W tej piosence zakochałam się od pierwszego wysłuchania, ale są tacy (nie będę wskazywać palcem), którzy twierdzą, że to "flaki z olejem".

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY