Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Wto Kwi 16, 2024 9:27 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 200 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pią Wrz 27, 2013 8:39 pm 
Offline
Musketeer Gripwood

Rejestracja: Pon Mar 01, 2004 11:57 am
Posty: 80
Miejscowość: Rzeszów
Jest już druga płyta z poprawionym odtwarzaniem i funkcjonalnością menu.
Przypominam linki (wersja zmieniona):
druga płyta:
Pliczki do rozpakowania - 0.06 GB
Następne pliki - 1 GB
do ściągnięcia - 1 GB
do jakiegoś - 1 GB
katalogu - 1 GB
z nazwą np. Cz2 - 0.17 GB


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Wrz 28, 2013 12:44 pm 
Offline
fan

Rejestracja: Sob Cze 29, 2013 1:48 pm
Posty: 30
Wielkie dzięki, teraz wszystko działa tak jak należy :)

_________________
Moje Konto YouTube http://www.youtube.com/channel/UCLCjhqj ... JFg/videos


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Wrz 28, 2013 12:56 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Wrzucę namiar do tych linków na fejsa - niech się ludzie cieszą.
Wielkie dzięki Jaśku, Pawle i wszystkim wmieszanym w powstanie i udostępnianie tego zapisu.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Paź 06, 2013 11:48 pm 
Offline
Musketeer Gripwood

Rejestracja: Pon Mar 01, 2004 11:57 am
Posty: 80
Miejscowość: Rzeszów
Zapomniałem dodać, że po ok. 3 dniach od przesłania na serwer drugiej poprawionej płyty DVD z koncertu (zmontowanej przez Pawła i Niechę) jeszcze raz zmieniłem coś w tej płycie i znowu umieściłem na serwerze. Ta zmiana to płynne przejście pomiędzy ostatnim utworem z koncertu a zakończeniem całości w zwolnionym tempie, z sypiącym się konfetti. To zakończenie uważam zresztą za najwspanialszy a nawet olśniewający pomysł realizatorski na całej płycie. Szkoda mi więc było, że jest przerwa między ostatnim utworem a tym zakończeniem (zwłaszcza na odtwarzaczu stacjonarnym). Dlatego jeżeli ktoś uzna, że dla tego momentu (i jeszcze paru drobnych poprawek w menu) warto jeszcze raz ściągnąć drugą płytę, to proszę bardzo, linki pozostały te same.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Paź 15, 2013 8:56 pm 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Pią Paź 04, 2013 9:50 pm
Posty: 4
Miejscowość: Poznań
Przepraszam, że zadaję takie (dla wielu pewnie oczywiste) pytanie, ale jaki ma tytuł ta piosenka, która leci w trakcie napisów końcowych?


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Paź 15, 2013 9:01 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Beautiful Night :) Pochodzi z albumu Flaming Pie z 1997 roku.

To zakończenie płyty z tym właśnie utworem i spadającym konfetti jest przepiękne!

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Sty 29, 2014 11:56 am 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Pon Wrz 16, 2013 8:24 pm
Posty: 6
Mario napisał(a):
Dobrze, że jest różnorodność w podejściu do tego tematu. Osoby, które już nie mogą się doczekać na płytę będą miały ja od pawla.
Moje podejście było i jest inne. Chciałem zebrać w pierwszej kolejności cały dostępny materiał w jak najlepszej jakości. Pokatalogować i dopiero dzielić się z montażystami. Stało się inaczej. Sam nagrałem ok 1,5 godziny, ale byłem w sektorze B3, więc materiały z pod sceny są o niebo lepsze. Niecha wyjechała i nie ma z nią kontaktu. Ruderad i Henryk udostępnili tylko jej te najlepsze nagrania, więc mnie pozostało posiłkować się yt. W ostatnim czasie otrzymałem niespodziewanie materiał, który nadaje się jak najbardziej do publikacji, ale nie mam się nim z kim podzielić. Pawel już zakończył dzieło (chwała mu za to), a Niecha jest niedostępna.

BRAK KOORDYNATORA!!!

Postanowiłem robić swój film w rozdzielczości 1920x1080 i z dźwiękiem 5.1, nawet jeżeli niektóre sceny trzeba będzie sztucznie "podciągnąć"
Właśnie skończyłem Something - walczyłem przez 4 dni. Baza to nagranie ruderada i częściowo jego dźwięk. Całą ścieżkę dźwiękową oczyściłem i z użyciem korektora graficznego poprawiłem (na ile to możliwe), zrobiłem w 5.1 (sztucznie, ale na kinie domowych słychać dobrze). Film ruderada jest tak wspaniały, że aż szkoda było mi wycinać cokolwiek, więc prawie 2 pierwsze minuty są w całości zaczerpnięte od niego. Nagranie mam z yt, niecha podobno ma oryginał.
Zdecydowałem się na "twarde przejścia" bez przenikania - wydaje mi się, że tak wygląda bardziej profesjonalnie (proszę o opinie)
Wygenerowałem również plik z dźwiękiem stereo - brzmi równie dobrze. Zresztą to są odczucia osobiste. Korektora graficznego używałem "pod siebie" lubię więcej sopranów. Wszystkim z pewnością nie można dogodzić. Te 5 minut zajmują 667 MB. Pozostanie problem w przyszłości z udostępnieniem całości. Orientacyjnie będzie tego 30 GB.

Something - http://youtu.be/hNTungt6tDo

Zmontowałem również Your mother should know http://www.youtube.com/watch?v=Ybv1aD5gTcs , ale tu mam jeszcze do poprawy dźwięk.

Moim celem jest gotowy film na gwiazdkę 2013 - jednak bez tych najlepszych materiałów, nie będzie to,to o czym myślałem.


Pytanie czy zrobiłeś już ten film ? :>


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Sty 29, 2014 12:29 pm 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 11, 2011 11:30 am
Posty: 73
Miejscowość: Toruń
Ścieżka wideo jest gotowa. Ok 75-80 % full hd, reszta podrasowana z nagrań internetowych. Zostało do zrobienia ok 30 minut ścieżki dźwiękowej, następnie ścieżka zostanie przekazana do profesjonalnego studia nagrań w celu masteringu. Powstanie ścieżka audio - stereo. Następnie do zrobienia zostanie już tylko dźwięk 5.1. Materiał nagram na blu-ray (ok 25 GB) i przekażę do osoby, która umieści to na serwerze. Nie chcę określać ostatecznej daty, bo już raz to zrobiłem i nie udało mi się wywiązać z tego. Mam nadzieję, że na święta wielkanocne będzie gotowe. Wiadomość o tym oczywiście zamieszczę na forum. Praca jest żmudna i nie do końca satysfakcjonująca (brak wystarczającej liczby ujęć w dobrej jakości). Pozdrawiam Mariusz


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Sty 29, 2014 4:12 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Mario, a czy to będą te same materiały, które zasiliły pierwsze DVD z podrasowanym obrazem i dźwiękiem czy będą to jakieś inne ujęcia?

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Sty 29, 2014 5:38 pm 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 11, 2011 11:30 am
Posty: 73
Miejscowość: Toruń
Całość zrobiłem sam od początku. Z pewnością część ujęć będzie taka sama, ale jak już pisałem gdy film Pawła był gotowy, otrzymałem nowe świetne materiały zawierające dużo materiału pomiędzy piosenkami (nikt tego nie filmował). Zapis koncertu ma 2h38`. Jedyne wycięte sceny to przed bisami, gdy zespół schodził ze sceny i ta, robiła się ciemna bez oświetlenia. Miałem wielką radość tworząc ten film, bo mogłem się przyjrzeć każdej ze scen z kilku ujęć i przeżywać to po raz kolejny. Starałem wybrać te najlepsze (subiektywne odczucie) - całości jeszcze nie oglądałem. Myślę, że jak zmontuję wszystko, to i tak coś będzie trzeba poprawić. Brakuje mi jeszcze zakończenia - pomysł Pawła ze zwolnionym tempem opadającego konfetti, był świetny, więc pewnie też to zrobię w podobny sposób. Teraz mam na tapecie dźwięk. To jest trudniejsze od obrazu. Cudów się nie spodziewam, ale mam nadzieję, że będzie to miłe dla ucha. Trzy lub cztery utwory, których pierwotnie nie chciałem montować (brak materiału), zrobiłem aby koncert był w całości. Niestety odbiegają one znacząco od reszty zarówno audio, jak i wideo. Pozostaje jeszcze do wymyślenia sposób dystrybucji. Przewiduję płytę blu-ray z dźwiękiem 2.0 lub 5.1, ale nie ma problemu z dvd (oczywiście spadek jakości - chyba,że zgrać to na ok. sześć płyt dvd). Nie wiem jak wmontować do filmu możliwość wyboru kanału dźwiękowego (2.0 lub 5.1).Dostępny może być również plik m2ts (ok 25 GB). Pomyślcie nad tym tematem. Pozdrawiam Mario


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Sty 29, 2014 7:37 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
To super, jest na co czekać :) Powodzenia w osiągnięciu jak najlepszego rezultatu, który po raz kolejny pozwoli zatrzymać najpiękniejsze chwile z najpiękniejszego koncertu.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Sty 29, 2014 8:27 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2324
Miejscowość: New Salt
Wielki szacunek. Również trzymam kciuki za powodzenie całego "projektu".


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sty 31, 2014 6:50 pm 
Offline
młodszy fan

Rejestracja: Pon Mar 25, 2013 2:52 pm
Posty: 29
Blu-ray :D Cudo! Czekam z niecierpliwością! Trzymam kciuki!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 05, 2014 12:25 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
Jestem pełna podziwu i także trzymam kciuki! :)

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Mar 18, 2014 2:10 pm 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 11, 2011 11:30 am
Posty: 73
Miejscowość: Toruń
Produkcja płyty wchodzi w ostatnią fazę. Proszę o zgłoszenie się osób zainteresowanych otrzymaniem płyty blu-ray. Gdy będę znał ilość zainteresowanych podejmę decyzję o sposobie dystrybucji. Płyty w wersji dvd (strata jakości) będą dostępne tak jak poprzednio. Pozdrawiam Mariusz
Ps. Mam nadzieję, że w ciągu miesiąca wszystko będzie gotowe.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Mar 18, 2014 4:01 pm 
Offline
Musketeer Gripwood

Rejestracja: Pon Mar 01, 2004 11:57 am
Posty: 80
Miejscowość: Rzeszów
Już się zgłaszam!
Jakość HD z dźwiękiem 5.1! Ten koncert na tyle był ważny w moim życiu, że biorę w ciemno.

Śmieszna sprawa, ale jakość (HD) też potrafi przejść w ilość (emocji). Przekonałem się ostatnio o tym, jak okazało się, że brat nagrał parę minut koncertu na filmie przestrzennym 3D. Był to tylko widok z naszej trybuny, ale oglądając go doznałem wszechogarniającego uczucia, że jestem tam naprawdę. Czyli mówiąc bardziej współcześnie, "normalnie szok".


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Mar 18, 2014 10:19 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Stoję w kolejce po blu-raya! :)
Tyle że nie wiem jak to rozwiążesz technicznie, bo w przeciwieństwie do formatu DVD, format BD w dalszym ciągu jest dosyć kłopotliwy, zarówno od strony ceny nośników, jak i powszechnej dostępności nagrywarek.

Tak czy siak, dzięki za wielką robotę!

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Mar 19, 2014 8:50 am 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 11, 2011 11:30 am
Posty: 73
Miejscowość: Toruń
Koszt płyty bd to 4 złote - droższa będzie wysyłka.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Mar 19, 2014 9:33 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
A, to inna sprawa - faktycznie od dłuższego czasu nie interesowałem się cenami i wydawało mi się, że technologia jeszcze tak z cenami nie zeszła :)

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Mar 19, 2014 12:41 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Ja też poproszę. Ale super!

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 200 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY