Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 5:51 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 200 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pon Lip 01, 2013 12:10 pm 
Offline
Little Child
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 30, 2009 12:19 am
Posty: 12
Mi też wydaje się to dziwne,ale może ktoś wie więcej.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lip 01, 2013 6:32 pm 
Offline
Little Child
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Cze 29, 2013 6:30 pm
Posty: 10
Rita napisał(a):
Się pomoże :)

Niecha, cudny ten filmik, zawiera wszystkie najważniejsze momenty i dopiero on oddaje w pełni nasz happening!! To teraz będzie mój ulubiony filmik z koncertu :D

Super, dziękuję! :D Dzięki nowym nagraniom - od Henryka i Mirki S. - udało się poprawić montaż (od mniej więcej 6:50 do samego końca), tak więc kolejna wersja:
http://www.youtube.com/watch?v=s31tI18gkd4
Po prostu uwielbiam ten moment, gdy Paul łapie się za głowę, a później poklepuje po sercu, dlatego bardzo się cieszę, że dostałam tak świetne nagranie od forumowicza. Nie mogłam wytrzymać i musiałam poprawić montaż :) .


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lip 01, 2013 9:35 pm 
Offline
Nowhere Man
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Kwi 11, 2013 11:22 am
Posty: 3
Rewelacyjny filmik. Dziękuję wszystkim co tam byli za klimat.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lip 02, 2013 11:42 am 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Fantastyczny. Oglądałąm już kilka razy!

Ale trochę nam spasuję :( odpowiedź od rudared:

filmy nie należą do mnie, osoba która je nagrała nie jest zainteresowana tym projektem.

Czy uważacie, że wobec takiej sytuacji, ten projekt ma sens?

Jeśli tak, to...
Czy jest możliwość ustalenia, które osoby, które zaoferowały swoje materiały, mają konta na YT i jakie? Żebym nie pisała do kogoś, kto już się swoimi materiałami podzielił.

Rita

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lip 02, 2013 12:08 pm 
Offline
fan

Rejestracja: Sob Cze 29, 2013 1:48 pm
Posty: 30
Rita napisał(a):
Fantastyczny. Oglądałąm już kilka razy!

Ale trochę nam spasuję :( odpowiedź od rudared:

filmy nie należą do mnie, osoba która je nagrała nie jest zainteresowana tym projektem.

Czy uważacie, że wobec takiej sytuacji, ten projekt ma sens?

Jeśli tak, to...
Czy jest możliwość ustalenia, które osoby, które zaoferowały swoje materiały, mają konta na YT i jakie? Żebym nie pisała do kogoś, kto już się swoimi materiałami podzielił.

Rita



A ja myślę że jeśli ktoś wrzuca film na YouTube to musi być pogodzony z tym że ktoś skopiuje sobie ten film, i zrobi z nim co zechce.
Wszystko jest ok dopóki ktoś na tym nie zarabia.
Jeżeli ktoś kopiuje film z mojego kanału YouTube to ja naprawdę nie mam nic przeciwko.
Myślę że użyć tych filmów można, a w podziękowaniach umieścić tylko osobę od której filmy pochodzą, chyba że sobie tego nie życzy.
Jeśli mielibyśmy na wszystko patrzeć z takiej strony, to w ogóle nie powinniśmy robić tego multicama, bo przecież nagrywanie podczas koncertu było zabronione, do tego kiedy umieszczamy swoje filmy na YouTube, to już kolejne "wykroczenie".
Więc ja nie widzę powodu aby nie korzystać z filmów które są w sieci.

_________________
Moje Konto YouTube http://www.youtube.com/channel/UCLCjhqj ... JFg/videos


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lip 02, 2013 12:20 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Niecha napisał(a):
Otóż jest link do multicamu (poprawiona wersja z lipca):
http://www.youtube.com/watch?v=s31tI18gkd4e


Wczoraj miałem zamulające YT, dziś obejrzałem pierwszy raz i stwierdzam - będę to oglądał do przedawkowania. Rewelacja.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lip 02, 2013 12:44 pm 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 11, 2011 11:30 am
Posty: 73
Miejscowość: Toruń
Tylko wtedy jesteśmy skazani na materiał z you tube, który zawsze będzie miał gorszą jakość, Wydawało mi się, że rudared wyraził już zgodę na użycie jego ujęć.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lip 02, 2013 12:48 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
paweł = napisał(a):
A ja myślę że jeśli ktoś wrzuca film na YouTube to musi być pogodzony z tym że ktoś skopiuje sobie ten film, i zrobi z nim co zechce.
Wszystko jest ok dopóki ktoś na tym nie zarabia.
Jeżeli ktoś kopiuje film z mojego kanału YouTube to ja naprawdę nie mam nic przeciwko.
Myślę że użyć tych filmów można, a w podziękowaniach umieścić tylko osobę od której filmy pochodzą, chyba że sobie tego nie życzy.
Jeśli mielibyśmy na wszystko patrzeć z takiej strony, to w ogóle nie powinniśmy robić tego multicama, bo przecież nagrywanie podczas koncertu było zabronione, do tego kiedy umieszczamy swoje filmy na YouTube, to już kolejne "wykroczenie".
Więc ja nie widzę powodu aby nie korzystać z filmów które są w sieci.


No nie wiem. Ale może. Niech się nasz prawnik wypowie ;)

Jeszcze wątpliwość ma taką, że o ten akurat materiał już zapytaliśmy i nie mamy zgody. Więc uwzględnianie tego materiału mimo wszystko byłoby chyba nie fair?

Druga wątpliwość - skoro bierzemy po prostu materiały z YT, bo uważamy, że możemy, to chyba nie ma sensu pytać kogokolwiek o zgodę?

Nie wiem, czy nagrywanie podczas tego koncertu było zabronione, chyba nie było takiej informacji na biletach (?), nie było też oficjalnego ogłoszenia tego (jak w teatrach) a też i ochrona nie reagowała na przypadki nagrywania i wcześniej na wnoszony sprzęt. Paul też nie krzyczał ;)

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lip 02, 2013 1:29 pm 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 11, 2011 11:30 am
Posty: 73
Miejscowość: Toruń
Z regulaminu- "Zabrania się wnoszenia kamer i aparatów z wymiennym obiektywem". Nagrywanie kamerami było zabronione. Dzisiejsze najnowsze smatrfony niewiele odbiegają jakością nagrywania od kamer (może mniejszy zoom), więc myślę, że w przyszłości takie zakazy znikną.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lip 02, 2013 1:33 pm 
Offline
Little Child
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Cze 29, 2013 6:30 pm
Posty: 10
Jak do tej pory otrzymywałam same zgody na wykorzystanie materiałów użytych w moim montażu, w związku z czym odpowiedź autora filmu wrzuconego przez Rudared mnie nieco zadzwiła (bo nie wiem, jak mogłoby to komuś przeszkadzać? Nie będziemy czerpać z tego zysku, poza tym materiał już jest dostępny na Youtube i każdy tak czy siak może go obejrzeć). Z drugiej strony słowa "nie jest zainteresowana tym projektem" można zinterpretować na różne sposoby, może autor po prostu zrozumiał pytanie w niewłaściwy sposób (np. że proponujemy mu czynny udział w projekcie).
Poza tym widywałam ten materiał na portalach informacyjnych i nie wydaje mi się, aby pytano o zgodę na użycie. Może to wyjaśnia kwestię "można czy nie można". Pytanie kogoś o pozwolenie jest zapewne w tym przypadku wyłącznie kwestią etyczną ;) .

Kwestia praw autorskich jest tematem rzeką, już raz uczestniczyłam w dyskusji na ten temat na polskim forum literatury fantastycznej i wierzcie mi - dzisiątki długich wypowiedzi i odnośników do aktów prawnych ani trochę nie pomogło ustalić jednoznacznego werdyktu ;) .

Yer Blue - bardzo dziękuję za komplement! :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lip 02, 2013 2:21 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Niecha, czymże jest mój komplement przy Twojej robocie - to Tobie należą się podziękowania :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lip 02, 2013 2:24 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Także wydaje mi się, że prośba o możliwość wykorzystania nagrań już umieszczonych w serwisie YouTube jest czystą kurtuazją. Wartością dodaną będzie jedynie sytuacja, gdy od takiej osoby otrzymamy dostęp do oryginalnych plików, mając pewność, że uzyskujemy najlepszą możliwą jakość. Ja bym ściągał z YT jak leci i niczym się nie przejmował.

Można by także spróbować utworzyć konto w chmurze (dropbox, copy, czy coś takiego) i zrobić tam strukturę katalogów odpowiadającą wszystkim utworom, a następnie do tych katalogów wrzucać pozyskane już nagrania. To może pomóc ogarnąć to, czym dysponujemy, przed podejściem do składania całości.

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lip 02, 2013 8:50 pm 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 11, 2011 11:30 am
Posty: 73
Miejscowość: Toruń
Kolejne moje dwa fragmenty koncertu.
Live and let die
And i love her

http://youtu.be/UokTORMzmwk
http://youtu.be/gW84j7Ty558

Znalazłem taki oto link, ale uważajcie,żeby zbyt wiele nie kliknać, to chyba tylko wyciąganie kasy ( trzy sms-y po 6,15 na tydzień, nic nie rozumiem, może ktoś coś rozszyfruje)
http://livetransmission.eu/a/


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lip 05, 2013 8:30 pm 
Offline
Nowhere Man
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Maj 28, 2013 12:15 pm
Posty: 9
Miejscowość: Warszawa
Hej,
Jak pisałem w grupie Beatlefanów na facebook, zrobiłem materiał z całego koncertu...z footgae & backstage///z materiałów
nagrywanych prze rózne osoby....na razie dostepna czesc 1 na youtube...w formacie wmv. W HD MPEG-2 moge gdzies zamiescic na serwerze...druga czesc w przygotowaniu...Mysle, ze wyszło ciekawie....prosze o opinie..

http://www.youtube.com/watch?v=JVvdwUPYa7M

Polecam:)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lip 05, 2013 8:35 pm 
Offline
Nowhere Man
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Maj 28, 2013 12:15 pm
Posty: 9
Miejscowość: Warszawa
Moja pierwsza czesc całego kocertu ze wstepem....dotepona na YT. jakosc HD w MPEG-2 wyrenderowana moge udostepnic gratis
jak podacie serwer....Cała praca z montazem została juz zrobiona..w sumie bedzie 34 z 38 utworów...
Zapraszam do oglądania....
http://www.youtube.com/watch?v=JVvdwUPYa7M

Uwaga: jakosc na YT jest gorsza niz u mnie w oryginale (3,17MB czesc 1).
czesc 2 za kilka dni ... :wink:


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lip 05, 2013 8:49 pm 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 11, 2011 11:30 am
Posty: 73
Miejscowość: Toruń
http://www.youtube.com/watch?v=Wjzp2KIvLEY

Cały mój nieobrobiony materiał w jakości sd.
Przepraszam za błąd na początku, ale po kilkugodzinnym kodowaniu, nie chciało mi się już tego zmieniać
Pozdrawiam Mario


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lip 05, 2013 11:00 pm 
Offline
Little Child
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 30, 2009 12:19 am
Posty: 12
Materiał ciekawie zrobiony,dzwiek dobry,szkoda,że niema lepszych materiałów wideo.W miejsce gdzie Paul z żoną na balkonie hotelu,można by dać to:http://www.youtube.com/watch?v=tTpxvRV1Ki0.
Ja niestety nie mam dobrych materiałów wideo,ponieważ nie umiałem przemycić swojej kamery i trochę robiłem smartfonem.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lip 06, 2013 3:40 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2327
Miejscowość: New Salt
Paul Adams Wielkie dzięki za ciekawy "inny" materiał, i wielkie dzięki za zdjęcie z "After Party" z moim "poszkodowanym" banerem. To bardzo przyjemna dla mnie niespodzianka. Mario gdy otwieram Twojego linka to jest napisane:Ten film wideo jest prywatny. Przepraszamy za usterki i filmu nie widać.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lip 06, 2013 5:36 pm 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 11, 2011 11:30 am
Posty: 73
Miejscowość: Toruń
Już naprawione - film jest publiczny


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lip 06, 2013 9:53 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Paź 26, 2012 8:52 pm
Posty: 187
Dziękuję za dostęp do materiałów, kawał dobrej roboty!
Nasuwa się pytanie, czy powstanie jakieś profesjonalne video - bo na każdym filmiku widać krążące kamery - czy one należały do polskiej tv i czy ona ewentualnie zamierza coś z tym zrobić?

_________________
mój FB ------> https://www.facebook.com/darietaband


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 200 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY