Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 11:00 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 200 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Wto Kwi 15, 2014 6:44 pm 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 11, 2011 11:30 am
Posty: 73
Miejscowość: Toruń
Koniec dzieła.

Miło mi zakomunikować, że zakończyłem pracę nad płytą. Pozostało nagrywanie. Pierwsze kodowanie już trwa – za ok. 27 godzin będzie zakończone. Przegrywanie będzie już znacznie szybsze (ok. 2-3 godziny jedna płyta). Poniżej przedstawiam koszty wytworzenia jednej płyty, przy założeniu, że rozprowadzę 20 sztuk. Oświadczam, że płytę wykonywałem, głównie dla swoich potrzeb i w związku z tym koszty remasteringu (studio nagrań) w większej części biorę na siebie. Nigdy nie był moim zamiarem jakikolwiek zarobek. Przepraszam, ale żyjemy w Polsce i wolę z góry uprzedzić nieprzychylne komentarze.
Płyty będę rozsyłał tylko listami poleconymi w bąbelkowej kopercie. W pudełku znajdzie się kolorowa okładka (opracowana przez osobę z różowego forum). Wysyłce podlegają tylko płyty blu ray. Płytę DVD przygotuję zaraz po zakończeniu nagrywania blu-ray, potrzebuję na to ok. 2 – 3 dni. Płyty DVD będą całkowicie bezpłatne i umieszczone na serwerze do ściągnięcia jak poprzednio. Po remasteringu nie spodziewajcie się dźwięku studyjnego. Ścieżki zostały „wyrównane” w zakresie głośności i uwydatnione są niektóre częstotliwościach. Zamierzeniem głównym było, aby dźwięk był przyjemny dla ucha.
Powstaną dwa rodzaje płyt. Pierwsza z dźwiękiem 2.0 i druga z dźwiękiem 5.1 (sztucznie utworzony)

Blu – ray.

Cena płyty 4 zł
Cena pudełka 3,8
List polecony 4,2
Koperta bąbelkowa 1,0
Remastering – 6,0

Razem 19 złotych

Dopuszczam możliwość przysłania do mnie zaadresowanej koperty zwrotnej, ale to chyba nie jest dobry pomysł.

Dane do realizacji zamówienia każdy otrzyma na prywatne konto, po zamówieniu, które należy kierować na adres geodeta3@wp.pl - proszę o podawanie adresów do wysyłki i rodzaju zamówionej płyty (2.0 lub 5.1).

Ps. Płyty zacznę wysyłać w dniu 23 kwietnia, o czym będę informował.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Kwi 16, 2014 11:46 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Brawo Mario. Myślę, że było warto czekać. Wielkie dzięki za pracę i poświęcony czas.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Kwi 17, 2014 1:16 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Dobrze, że będzie opcja pobrania standardowego DVD dla mniej zaawansowanych technicznie :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Kwi 17, 2014 1:26 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 14, 2011 6:16 pm
Posty: 347
Miejscowość: Kołobrzeg
Wspaniała rzecz, myślę, że się skuszę :) .


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Kwi 18, 2014 10:53 am 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 11, 2011 11:30 am
Posty: 73
Miejscowość: Toruń
Wszystko idzie planowo - wszystkie zamówione do tej pory płyty wyślę w środę 23 kwietnia. Mario


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Kwi 18, 2014 5:27 pm 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 11, 2011 11:30 am
Posty: 73
Miejscowość: Toruń
Przegrywanie idzie szybciej niż myślałem. Właśnie wysłałem 7 płyt. Jeżeli ktoś jest jeszcze chętny na blu-ray to zapraszam.
Pozdrawiam Mario
Ps. Biorę się za przygotowanie DVD


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Kwi 18, 2014 7:00 pm 
Offline
Musketeer Gripwood

Rejestracja: Pon Mar 01, 2004 11:57 am
Posty: 80
Miejscowość: Rzeszów
Tak jak dla poprzedniej płyty DVD z koncertu Paula Warszawa 2013, zrobionej przez Pawła= (with a little help of his friends), tak i teraz dla płyty DVD wykonanej przez Mario udostępnię serwer, z którego będzie można ściągnąć tę płytę (w dwóch częściach) dla mniej "zaawansowanych" - po świętach. Tutaj należą się oklaski dla Mario od tych mniej zaawansowanych, z tańszych miejsc, a wszyscy bardziej zaawansowani niech po prostu potrząsają biżuterią :) . I czekają na Blue-Ray.

A na razie powiem wam, że poprzednia płyta DVD (ta od Pawła=) wciąż jest jeszcze do ściągnięcia dzięki
linkowi na tym Forum,
ale już niedługo, bo do przyszłego tygodnia. Musi zwolnić miejsce na tę zapowiadaną.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Kwi 19, 2014 12:21 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
janand napisał(a):
Tutaj należą się oklaski dla Mario od tych mniej zaawansowanych, z tańszych miejsc, a wszyscy bardziej zaawansowani niech po prostu potrząsają biżuterią :) .


A teraz specjalnie dla Was zabrzmi utwór Twist And Shout ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Kwi 19, 2014 3:59 pm 
Offline
Musketeer Gripwood

Rejestracja: Pon Mar 01, 2004 11:57 am
Posty: 80
Miejscowość: Rzeszów
Kto nie siedział wtedy na tej widowni, to nie wie, o co chodzi.
Ale my wiemy. Łza się w oku kręci. Wspaniały rok 1963...

A propos Royal Variety Show, teraz sprawdzając w internecie zobaczyłem, że nadal sprzedają bilety na ten show. Tak mi się skojarzyło. Dla zabicia czasu, czekając na płytę od Mario.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Kwi 22, 2014 6:51 pm 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Pon Wrz 16, 2013 8:24 pm
Posty: 6
Świetna płyta ! GJ !


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Kwi 23, 2014 1:53 am 
Offline
Musketeer Gripwood

Rejestracja: Pon Mar 01, 2004 11:57 am
Posty: 80
Miejscowość: Rzeszów
"Świetna płyta" ?
Co masz na myśli? Dostałeś już tę nową płytę blue-ray?

Poza tym pytaniem mam wiadomość dla wszystkich:
Ze względów technicznych nowa płyta w formacie DVD, stworzona także przez Mario, będzie dostępna do ściągnięcia dopiero po 30 kwietnia. Ale to nic, bo docelowa płyta jest w formacie blu-ray i niektórzy już ją może dostali.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Kwi 23, 2014 4:47 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Jeszcze raz wielkie dzięki Mario. Melduję, że otrzymałem wczoraj płytę z koncertu w formacie blue-ray wraz z okładką i pudełkiem (jeszcze nie oglądałem).


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Kwi 25, 2014 10:29 am 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 11, 2011 11:30 am
Posty: 73
Miejscowość: Toruń
Przepraszam za Pocztę Polską. Z wysłanych 16 płyt na razie do odbiorców dotarło 3. Tyle otrzymałem potwierdzeń.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Kwi 25, 2014 10:50 am 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Melduję, że moja płyta też dotarła, i to już przedwczoraj!

Ale chciałam od razu napisać, czy działa, i dopiero wczoraj mój tato miał czas obejrzeć i zameldował, że tak.
Niestety nie jest mi dane stwierdzić tego osobiście, ale wedle słów taty wszystko jest tak, jak powinno, i pamiątka z koncertu fantastyczna.

Dzięki ogromne Mario!

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Kwi 25, 2014 1:32 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Jak obejrzycie to cudo w blu ray'u to napiszcie na czym polega różnica ze zwykłym DVD - przykładowo tym od Pawła=.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Kwi 28, 2014 8:50 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Śro Lip 21, 2004 1:31 pm
Posty: 135
Miejscowość: Blue Island
Mario!
Wielkie dzięki za pamiątkę z koncertu Paula w Polsce :)
Doskonały montaż, dźwięk, piękne intro i zakończenie...wróciły wspomnienia i...wzruszenia, które towarzyszyły nam 22 czerwca. Oby dane nam było przeżyć to jeszcze raz 8)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Kwi 30, 2014 12:04 pm 
Offline
młodszy fan

Rejestracja: Wto Lut 25, 2014 8:52 am
Posty: 20
Wrzuciłem nareszcie płytę blu-ray z koncertu. Kochani, to jest cudo! Obraz z niektórych ujęć wręcz fabrycznie nowiutki, dźwięk pięknie obrobiony i w stereo, całość dynamicznie - ale nieprzesadnie - zmontowana, ze znakomitą oprawą na początku i na końcu. Tu wszystko jest the best, łącznie z okładką.
Mario, jesteś wielki! Należą Ci się słowa uznania, wdzięczności, szacunku, podziwu i co tylko chcesz. Znakomita, przeogromna robota "ku chwale", wszystko z miłości do muzyki i Paula, i z jakim zrozumieniem dla innych fanów!
Naprawdę jestem pod wrażeniem. Na razie pooglądałem część koncertu, a teraz będę już spokojnie "studiował" każdą klatkę i nutkę.
pozdrawiam wszystkich, którzy tam byli, a teraz "przeżyją to raz jeszcze".
PS. Dla Maria przydałby się jakiś skromny chociaż upominek jako dowód wdzięczności za to, co zrobił.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Kwi 30, 2014 12:12 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
A co z sierotami, które nie mogły być na koncercie? :( Jest szansa na DVD?


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Kwi 30, 2014 4:36 pm 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 11, 2011 11:30 am
Posty: 73
Miejscowość: Toruń
Dzięki za dobre słowo.
DVD gotowe - przesłane do janand - obiecał umieścić na serwerze - do pobrania tak jak poprzednie płyty Pawła=. Na końcu DVD jako bonus umieściłem fragmenty, koncertu Ringa z 2011. Przygotowałem wszystko co nadawało się do publikacji. Pozdrawiam Mario


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Maj 04, 2014 3:15 pm 
Offline
Musketeer Gripwood

Rejestracja: Pon Mar 01, 2004 11:57 am
Posty: 80
Miejscowość: Rzeszów
Oto płyta DVD z koncertu Paula stworzona przez Mario. Nie jest to jego olśniewający jakością blue-ray (który daje się tylko przesłać pocztą), ale można się w przybliżeniu zorientować. A poprzednią płytę (Paweł= i ska) udało się na razie zachować na serwerze.

Oto linki:
pierwsza płyta:
Pliczki do rozpakowania - 0.0002 GB
Plik na rozbieg - 0.035 GB
Następne pliki - 1 GB
do ściągnięcia - 1 GB
do jakiegoś - 1 GB
katalogu - 1 GB
z nazwą np. Cz1 - 0.086 GB

druga płyta:
Pliczki do rozpakowania - 0.0002 GB
Plik na rozbieg - 0.035 GB
Następne pliki - 1 GB
do ściągnięcia - 1 GB
do jakiegoś - 1 GB
katalogu - 1 GB
z nazwą np. Cz2 - 0.090 GB

Dla wtajemniczonych nie do końca: Żeby nagrać jedną płytę, trzeba wybrać w programie Nero albo Ashampoo i.t.p. utworzenie płyty Video DVD (z gotowych plików vob znajdujących się na dysku). Następnie przeciągnąć te ściągnięte pliki (z jednego katalogu) do miejsca w okienku programu, gdzie jest nowo tworzona płyta (być może będzie to nazwa VIDEO_TS). Na koniec wciskamy "burn" / "utwórz płytę" i w miarę możności dajemy jak najmniejszą prędkość tworzenia (żeby za rok lub 10 lat płyta dała się jeszcze odtworzyć). Jeżeli w tym miejscu nie można wybrać prędkości, to może warto poszukać w opcjach programu - pamiętaj o swoich dzieciach :). Nie mów sobie "eee, może później poszukam", Do It Now - DIN, jak mówił kto?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 200 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY