Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 3:18 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Wto Maj 17, 2011 4:57 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Wszystko wskazuje, że Paul pracuje nad kolejna płytą!

Tak jak Rod Stewart, Paul McCartney zamierza nagrać album ze standardami. Muzyk w tajemnicy nagrywa covery dawnych przebojów, a wspomaga go... Diana Krall!

- To muzyka mojego ojca - wyjaśnia Paul - Zawsze chciałem nagrać taką płytę, jeszcze za czasów The Beatles. Kiedy Rod nagrał swoją serię, pomyślałem jednak, że muszę poczekać, żeby nikt nie myślał, że go naśladuję.

Wyjaśniając kryteria selekcji, acca podkreślił, że liczy przede wszystkim na swój gust. - To po prostu piosenki, które uwielbiam - tłumaczy. - Staram się unikać tych najbardziej oczywistych. To muzyka, której chce się słuchać w domu, po powrocie z pracy.

Źródło wp.pl

Mam nadzieję, że producentem tej płyty nie zostanie David Kahne, bo to co zrobił z "It's So Easy" to trochę niewypał.

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Maj 17, 2011 5:08 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Mmmm, bardzo, bardzo ciekawi mnie, jaka będzie ta płyta. Już mam na nią ochotę :) I jeszcze Diana Krall... Mmmmm! Szkoda, że głos Paula już nie taki jak kiedyś (o co go absolutnie nie obwiniam), ale mam nadzieję, że na tej płycie wypadnie jak najlepiej. Trzymam kciuki za nagrywanie :)

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Maj 19, 2011 3:24 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
A ja mam tylko 2 marzenia - niech to nie beda znane kawałki, mam nadzieje, że Paul wygrzebie jakies zapomniane rzeczy. Drugie to oby to nie były stadardy rock&rolla epoki Elvisa. Jakies wodewil albo cuś byłby mile widziany.
To moze nawet płyte przesłucham. "Rock & Rolla" Johna do dziś sie nie odwazyłem.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Maj 20, 2011 10:05 am 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Co do Twoich dwóch życzeń to zgadzam się zupełnie. Niech to będzie coś zapomnianego, wygrzebanego i oby nie rock'n'roll. Chociaż jeśli chodzi o tę drugą kwestię, to jestem jakoś spokojna. Paul nagrywał już typowo rock'n'rollowe albumy - Снова в СССР, Run Devil Run - to może mu się nie będzie chciało nagrywać takiego po raz kolejny. Po drugie, Diana Krall to mi jednak do repertuaru rock'n'rollowego mało pasuje, a jej obecność sugeruje, że Paul być może właśnie skręci w stronę bardziej jazzowego materiału (oby tylko nie smooth jazz, brrr ;) ).

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Maj 20, 2011 3:04 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Gdzies tam napisali, że to maja byc standardy z lat 40-tych, co wyklucza rzeczy znane i ten rock&roll. Możliwe, że to bedzie cos na kształt utworów typu When I'm 64 czy Honey Pie, a wtedy byłoby pięknie.
Producent mnie kompletnie nie obchodzi, a stary, zachrypniety głos Paula jakos bardzo mi odpowiada. Może byc fajna płyta.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Maj 21, 2011 7:54 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Z czasowym osadzeniem repertuaru możne być jak na razie problem, bo choć pojawiło się wiele teorii o latach 40tych...równie dobrze mogą to być lata wcześniejsze a kto wie czy nie późniejsze. Skąd takie rozbieżności? Otóż cały boom informacyjny związany z tymi nagraniami wziął się od artykułu, jaki ukazał się w majowym numerze Rolling Stone. To właśnie w nim jest wzmianka o albumie z utworami, których słuchał McCartney senior. Nie ma w nim jednak sprecyzowanych ram czasowych. Możliwe, ze będzie to ogólnie składak standardów z 2-3 dekad.

Tak się składa, że mam skan tego artykułu, z którego dowiemy się również o innych projektach muzycznych oraz o kolejnej amerykańskiej trasie koncertowej. Jak widać, będzie się działo!

Image

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Paź 23, 2011 9:36 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Na facebookowym profilu Andre Gardneara - gospodarza radiowego programu "Breakfast With the Beatles" pojawił się ostatnio ciekawy wpis, który nawiązuje do płyty McCartneya. Wg autora komentarza płyta ukaże się w lutym przyszłego roku i najprawdopodobniej będzie nosić tytuł "My Valentine". Na jej zawartość złożą się muzyczne standardy oraz kilka zupełnie nowym utworów Paula, nagranych na potrzeby tego wydawnictwa! :wink:

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Gru 18, 2011 11:22 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
-To będzie coś pomiędzy latami 20. i 40, z czasów młodości mojego ojca. Piosenki, które słyszałem od mojej rodziny, moich wujków i innych. Wszyscy to śpiewali. Będzie również materiał, który napisałem sam. Oczywiście utrzymany w podobnym stylu - powiedział Paul dla francuskiego radia RTL.

Za produkcje albumu "My Valentine" odpowiada Timmy Lipuma, a wśród gości znajdą się między innymi Diana Krall i John Clayton. Plotki mówią o premierze, która zaplanowana na 6 lutego 2012 roku :wink:

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Gru 19, 2011 8:34 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Dobre newsy!

Po pierwsze: w internecie pojawiła się dziś lista utworów, które złożą się na zawartość nowej płyty Paula!

1. I'm Gonna Sit Right Down and Write Myself a Letter (Alhert/Young) 2:36
2. Home (When Shadows Fall) (Van Steeden/Clarkson/Clarkson) 4:04
3. It's Only a Paper Moon (Arlen/Harburg/Rose) 2:35
4. More I Cannot Wish You (Loesser) 3:03
5. The Glory of Love (Hill) 3:45
6. We Three (My Echo, My Shadow and Me) (Dorsey/Robertson/Mysels) 3:22
7. Ac-Cent-Tchu-Ate the Positive (Arlen/Mercer) 2:31
8. My Valentine (McCartney) 3:14
9. Always 3:49
10. My Very Good Friend the Milkman (Burke/Spina) 3:04
11. Bye Bye Blackbird (Henderson/Dixon) 4:26
12. Get Yourself Another Fool (Forrest/Heywood) 4:42
13. The Inch Worm (Loesser) 3:42
14. Only Our Hearts (McCartney) 4:21

Z tego co widać, na pewno 2 numery będą napisane przez Paula. Nie wiem jak wygląda sprawa z kompozycją "Always" - jak na razie brak informacji, kto jest jej autorem. Ciesze się, że Paul sięgnął po "Bye Bye Blackbird" bo bardzo lubię ten utwór (niezależnie od tego czy śpiewa go Gene Austin, Liza Minnelli czy Ringo Starr) :wink:

Po drugie: na stronie Paula pojawiło się dziś tytułowe nagranie. Co prawda dostęp do niego mają wyłącznie użytkownicy z wykupionym kontem premium... ale co zrobić :wink:

Paul McCartney - My Valentine
http://www.sendspace.com/file/xvz6u1

lub

http://www.youtube.com/watch?v=to7ICu5Wd3A

Przesłuchałem kilka razy i spodobała mi się ta kompozycja. Głównie dlatego, że muzycznie jest rozpisana bardzo sennie: szumy werbla i grzechotek, gitara, trochę smyczków, klawisze. Poza tym, świetnie pasujący wokal Paula. Utwór w sam raz na deszczowa pogodę, która zagościła za moim oknem.

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Gru 20, 2011 12:41 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Dzięki macho!
Sympatyczny przytulaniec :)
Chodzą słuchy, że na gitarce wspomagał Paula Eric Clapton.

Nie wiem jak z docelową jakością dźwięku będzie wyglądać cały album, ale mam nadzieję, że będzie mu bliżej do ciepłego brzmienia "Chaosu", niż surowszego i bardziej chropowatego "Electric", czy "Memory". Być może to kwestia jakości tej konkretnej wersji - pewnie na stronie Paula i tak została ze sporą kompresją zamieszczona, ale na YT nie brzmi mi ona najlepiej.

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Gru 20, 2011 4:51 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Troszkę szkoda, że tylko 2 kompozycje Paula. Ostatni premierowy materiał Makki to rocznik 2008, ostatni podpisany jego nawiskiem i całkowicie solowy to jeszcze rok wcześniej. Wygląda na to, że McCartney robi sobie najdłuższa przerwę od komponowania w całej swojej karierze. A z tym Bye Bye Blackbird to dla mnie spore rozczarowanie.
Tak czy inaczej dzięki macho.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Gru 20, 2011 5:47 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Nie ma co przesadzać, Fireman to kompozycje i wykonanie Paula, a w nadchodzącym roku ma się ukazać także "standardowa" płyta Paula. Dodatkowo mamy tegoroczne Ocean's Kingdom i choć jest to inna para muzycznych kaloszy, to nie da się ukryć, że jest to kompozycja Paula. Ja tu żadnej dłuższej przerwy w komponowaniu nie widzę :)

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Gru 20, 2011 6:13 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Zapomniałem komplenie o Ocean's Kingdom (i przypomniałem sobie, że obiecałem dla macho recenzje tej płyty ;)), ale nie zaliczał bym jej tutaj. Jasne, że Fireman to Paul, więc ostatni premierowy materiał to jednak 2008 rok. Za rok bedzie juz 4 lata od tej płyty a jakoś nie wierze, że Makka zaraz po "My Valentine" wyda w tym samy roku "standardowa" płytę z premierowa muzyka piosenkową ;) Przerwa od muzyki, do której Paula nas przyzwyczaił i z której słynie jest już bardzo długa, a płyta ze standardami z pewnoscia nie nasyci mojego apetytu na nowe dzwięki Maca i wątpie czy zadowoli innych głodujących ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Gru 20, 2011 7:59 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
Cytuj:
My Valentine - Paul McCartney
soundcloud.com
My Valentine, taken from Paul's forthcoming album which is due out February 6th / 7th.

No więc już nie plotka z tą datą.....

_________________
http://www.ratujkonie.pl/.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Gru 20, 2011 8:57 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Po pierwszym przesłuchaniu My Valentine ,jestem na tak. Claptonowskie (?)ozdobniki na akustycznej są piękne.Przyznam jednak , że na płytę z muzyką "dawną" , nie czekam z drżeniem serca. Tym bardziej może, moje serce zostanie w lutym mile zaskoczone.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Gru 20, 2011 9:59 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Dzięki za info! Ja od siebie dorzucę, że autorem "Always" (nr 9 na płycie) jest Irving Berlin, amerykański kompozytor, który popełnił ten numer w 1925 roku!

Skoro jesteśmy już przy SoundCloud - można znaleźć tam "My Valentine" w lepszej jakości (stereo!) od tej, która krąży po sieci :wink:

Posłuchaj: http://soundcloud.com/paulmccartney/my- ... -mccartney
Ściągnij: http://www.sendspace.com/file/e41yuz

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Gru 22, 2011 12:04 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Lubię "My Valentine", chociaż przyznam, że melodycznie nie jest to szczyt moich marzeń ;) takie "Too Much Rain" czy "How Kind of You", które uważam za kompozycje trochę "bez charakteru". Natomiast aranżacyjnie pycha.

W ogóle to bardzo, bardzo obiecujący zestaw utworów, z których większość lubię ogromnie. Byle do lutego! Obym do tego czasu nie umarła z ciekawości czekając na Paulowe "Bye Bye Blackbird", które uwielbiam w wersji Ringo. Oraz na jego "Inch Worm", które Paul już kiedyś nagrał, tyle że jako producent i z obdarzoną przepięknym głosem Mary Hopkin na wokalu. Chociaż nie bardzo wyobrażam sobie, jak wokal Paula udźwignie tę kompozycję?

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Gru 22, 2011 4:42 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Mnie się ostatnio "My Valentine" bardzo spodobało. Paul dotyka w nim swoich najlepszych klimatów z przeszłości, jakieś echo Yesterday w tym jest. Dla mnie to jego najlepsze oblicze, smutny Paul to jest to. Chciało by się wiecej jego autorskich numerów.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Gru 22, 2011 8:16 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
Jeśli ktoś ma czas i chęć to można przetłumaczyć......
Cytuj:
Paul’s Tribute To Personal Favourites & Two New Self Penned Compositions Out February 6th / 7 th

WHILE many a musician is often asked about the tunes that have influenced their songwriting, it is not a question Paul McCartney ordinarily gets to answer – until now. Paul is about to offer a glimpse into “the songs which inspired the songs” with the upcoming release of a brand new album of those standards he grew up listening to in his childhood—plus two brand new McCartney compositions: the album, which is currently untitled, will be released on Hear Music/Concord Records on February 7th 2012.

With the help of Grammy Award-winning producer Tommy LiPuma and Diana Krall and her band—as well as guest appearances from Eric Clapton and Stevie Wonder, McCartney’s new album is a deeply personal journey through classic American compositions that, in some cases, a young Paul first heard his father perform on piano at home. As authentic and daring a musical statement as he could make, this is the album Paul has been thinking about making for more than 20 years - and probably the last thing his fans are expecting. “In the end it was ‘Look, if I don’t do it now, I’ll never do it,” he says.

In short,Paul believes it is about time “the songs me and John based quite a few of our things on” received the recognition they deserve. Moreover, the record also features a couple of new original McCartney compositions in the spirit of those classics.

“When I kind of got into songwriting, I realised how well structured these songs were and I think I took a lot of my lessons from them,” Paul explains. “I always thought artists like Fred Astaire were very cool. Writers like Harold Arlen, Cole Porter, all of those guys - I just thought the songs were magical. And then, as I got to be a songwriter I thought it’s beautiful, the way they made those song’.”

Determined to approach the record in a new and unique manner, Paul enlisted the help of LiPuma and Krall and her band—who delivered ultra-high quality musicianship and were completely in tune with Paul’s restraint and feel for the music. In the studio, the recording of this album was also a new challenge for Paul who, for the first time ever, performed exclusively in the vocal booth without no instrument – no guitar, no bass, no piano - which led to a vocal performance like no other in his career.

He adds, “It was very spontaneous, kind of organic, which then reminded me of the way we’d work with The Beatles. We’d bring a song in, kick it around, when we found a way to do it we’d say ‘Okay, let's do a take now’ and by the time everyone kind of had an idea of what they were doing, we’d learnt the song. So that’s what we did, we did the take live in the studio.”

“It was important for me to keep away from the more obvious song choices so, many of the classic standards will be unfamiliar to some people. I hope they are in for a pleasant surprise.”

The album was recorded at the legendary Capitol Studios in Los Angeles, New York and London throughout 2011. It also features guest musicians Eric Clapton and Stevie Wonder, respectively, on the original compositions ‘My Valentine’ and ‘Only Our Hearts’.


podaję za:http://www.paulmccartney.com/web/guest/news/-/blogs/paul-announces-brand-new-as-yet-untitled-album?_33_redirect=%2Fweb%2Fguest%2Fhome&#p_33
Image

_________________
http://www.ratujkonie.pl/.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Gru 23, 2011 11:57 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Paul to Paul , ale jednak uważam , że najlepszy jest tu Clapton. On tą kompozycję cudownie ubarwił.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY