Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 4:26 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Śro Gru 28, 2011 11:31 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
No i stało się! Wczorajszego dnia płyta wyciekła do internetu i przez kilka godzin (!) była puszczana bez przerwy przez co najmniej trzy stacje radiowe. Kto był sprytny i miał możliwość, zapisał sobie strumień na dysku. Zawsze jest mi trochę szkoda gdy cały album można posłuchać przed jego oficjalna premierą... z drugiej jednak strony, moja ciekawość jest mocniejsza niż moralność muzyczna, więc zjadam takie dźwięki z jeszcze większym apetytem :wink:

Jeśli chodzi o samą płytę, po potwierdziła się jej zawartość, choć utwory są w trochę w innej kolejności. Ciekawa jest sprawa tytułu tego wydawnictwa. Według serwisów, które prezentowały ten materiał, album nazywa się "Kisses on the Bottom" i swoja premierę będzie miał 7 lutego 2012. Potwierdza to również strona amerykańskiego Amazon.

01. Always
02. My Very Good Friend the Milkman
03. Bye Bye Blackbird
04. Get Yourself Another Fool
05. The Inch Worm
06. Only Our Hearts
07. I'm Gonna Sit Right Down and Write Myself a Letter
08. Home (When Shadows Fall)
09. It's Only a Paper Moon
10. More I Cannot Wish You
11. The Glory of Love
12. We Three (My Echo, My Shadow and Me)
13. Ac-Cent-Tchu-Ate the Positive
14. My Valentine

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Gru 28, 2011 3:19 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Co można napisać o stronie dźwiękowej? Choć płyta jest bardzo stonowana, nie brakuje na niej elementów dynamicznych. Spokojne motywy, które w większości występują na tym albumie "odcinane" są od siebie takimi tematami jak "Ac-Cent-Tchu-Ate the Positive" czy "I'm Gonna Sit Right Down and Write Myself a Letter". To dobrze, bo długa muzyczna monotonia z czasem mogla by być nie tyle męcząca... co przygnębiająca :wink:

Instrumentalnie zostało wszystko rozłożone w oparciu o standardowy line-up niejednej orkiestry: mamy więc instrumenty smyczkowe jak i partie dęte (głównie flet i klarnet), wibrafon. Sekcja rytmiczna składa się z fortepianu, perkusji i kontrabasu - typowo dla big-bandów z lat 30tych. Ciekawym zabiegiem jest wykorzystanie harmonijki ustnej ("Only Our Hearts"), na której zagrał ponoć Stevie Wonder oraz gwizdane intro w "My Very Good Friend the Milkman". Warto tez wspomnieć o dziecięcym chórze, który można usłyszeć w "The Inch Worm" oraz o partiach gitary, za które odpowiada Eric Clapton! Jedno trzeba przyznać - Paul jest naprawdę niezły w temacie tworzenia aranżacji!

Co do oceny wokalu, to dość trudna sprawa. Trudna teraz, ponieważ nagrania, które dostały się do internetu, przez konwersje strumieniową, straciły na jakości. Ledwo słyszalne są na przykład wysokie dźwięki a partie śpiewane, które i tak osadzone są dość nisko, sprawiają wrażenie jeszcze bardziej stłumionych. Porównując głos McCartneya do innych wydawnictw, najbliżej mu chyba do ostatniego projektu Firemana. Jeśli ktoś lubi wokal i klimat kompozycji "Travelling Light" czy "Two Magpies", bez problemu odnajdzie się muzycznie na nowym albumie Paula :wink:

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 6:02 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
macho napisał(a):
Spokojne motywy, które w większości występują na tym albumie "odcinane" są od siebie takimi tematami jak "Ac-Cent-Tchu-Ate the Positive"

...które równiez do specjalnie żwawych nie należą. ;)
Podstawowy mój zarzut to mordecznie stonowany repertuar. Przypomina mi Sentimental Jurney Ringo - dla mnie płytę niesłuchalną. Jakoś tak pamiętając wodewilowe rzeczy, które Makka tworzył spodziewałem się lekkich, nieco humorystycznych piosenek jak Honey Pie czy When I'm 64, perwnych życia i zabawy. I to był bardzo mylący trop, bo nowa płyta Paula bardziej przypomina muzyke do zaśniecia albo cos w rodzaju zapuść mi płytę babciu ;). I co gorsza nie słysze w tych cudzych nagranich wielkich kompozycji, nie bardzo rozumiem potencjału muzycznego tamtych lat. Na pewno aranżacyjnie jest tutaj dużo samczków i piekna ale nawet smaczne dodatki nie zrobia z głowego dania dobrego obiadu. Wyglada na to, że doceniam niezywkle gdy McCartney dotyka takich klimatow swoim talentem kompozytorskim, ale gdy odtawarza cudze pomysły to ja się w tym gubie. Ja nie słysze tutaj melodii, nie ma tego beatlesowego błysku, teraz juz wiem, że to decydowało o wielkosci When I'm 64 chociażby.

Całe szczęście są 2 kompozycje Paula. Inny świat od razu - My Valentine to dla mnie perełka w klimacie Chaos And Creation, druga nowość jeszcze nie zapukała do mojej głowy, ale myśle, że to moze sie jeszcze odmienic. Coż, pozostaje sie cieszyc tym, że Beatles od 2005 roku trzyma dobra kompozytorka formę i liczę, że jego w pełni autorski materiał, ukaże się szybciej niż za 2 lata.

Jeszcze można dorzucić 2 plusiki. Wokal - znakomity! Juz kiedys to pisałem, ale powtorze - głos Makki cudownie się zestarzał i jest to jakis wabik by jeszcze do tej płyty wracać. Plusik drugi to zmiana tytułu - ale też jeszcze wieksza zmyłka bo po Kisses On The Bottom jeszcze bardziej się można nastawic na żartobliwe i wesołe utwory typu When I'm 64. Albo mi tylko takie skojarzenia wyskoczyły ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Gru 30, 2011 1:44 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
A tak będzie wyglądała okładka nowej płyty Paula :wink:

Image

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Gru 30, 2011 4:39 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Ciekawe jak interpretowac tę dziwną białą ramkę. Nie powiem, intryguje, znaczy coś w tym jest ;)

No i dobrze, że jest ostateczne potwierdzenie nowego tytułu, bo o wiele bardziej mi sie podoba niz My Valentine.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Gru 30, 2011 4:53 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Yer Blue napisał(a):
[...] nowa płyta Paula bardziej przypomina muzyke do zaśniecia albo cos w rodzaju zapuść mi płytę babciu ;) [...] Ja nie słysze tutaj melodii, nie ma tego beatlesowego błysku
Czyli efekt został osiągnięty w 100 procentach! Jeśli Paul w roku 2011 nagrywa album z coverami z lat 30-40, a płyta

a) nie brzmi beatlesowsko
b) przypomina babciny winyl

...świadczy to o tym, że udało mu się wskrzesić brzmienie tamtych lat i zachować niepowtarzalny klimat tamtej epoki! A to chyba ogromny plus! :wink:

Yer Blue napisał(a):
Ciekawe jak interpretowac tę dziwną białą ramkę. Nie powiem, intryguje, znaczy coś w tym jest ;)
To bardzo proste: na okładce widzimy przód i tył ramki ze zdjęciem. Front to oczywiście Macca z bukietem kwiatów (łubin?) a na jej spodzie (ang. bottom) widnieje napis "Paul Kisses". Reasumując, mamy: "kisses on the bottom". Sprytne... choć nie wymagające wysiłku :wink:

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Gru 30, 2011 5:07 pm 
Offline
fan sztabowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lis 19, 2008 8:35 am
Posty: 57
Widzę, że biel okładek staje się ostatnio popularna wśród Beatlesów. :P

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Gru 30, 2011 5:19 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
macho napisał(a):
Yer Blue napisał(a):
[...] nowa płyta Paula bardziej przypomina muzyke do zaśniecia albo cos w rodzaju zapuść mi płytę babciu ;) [...] Ja nie słysze tutaj melodii, nie ma tego beatlesowego błysku
Czyli efekt został osiągnięty w 100 procentach! Jeśli Paul w roku 2011 nagrywa album z coverami z lat 30-40, a płyta

a) nie brzmi beatlesowsko
b) przypomina babciny winyl

...świadczy to o tym, że udało mu się wskrzesić brzmienie tamtych lat i zachować niepowtarzalny klimat tamtej epoki! A to chyba ogromny plus! :wink:


No dobra, niech będzie, że to plus. Ale w moim przypadku plus ujemny ;)

macho napisał(a):
Yer Blue napisał(a):
Ciekawe jak interpretowac tę dziwną białą ramkę. Nie powiem, intryguje, znaczy coś w tym jest ;)
To bardzo proste: na okładce widzimy przód i tył ramki ze zdjęciem. Front to oczywiście Macca z bukietem kwiatów (łubin?) a na jej spodzie (ang. bottom) widnieje napis "Paul Kisses". Reasumując, mamy: "kisses on the bottom". Sprytne... choć nie wymagające wysiłku :wink:


Nie wpadł bym na to bo nie wiedziałem, że "bottom" można tak tłumaczyć ;)
Zostawiając te wszystkie ukryte znaczenia - okładka nawet czysto wizualnie mnie intryguje.

Moją ulubioną okładką solowego Paula jest ta do "McCartney". Zjawiskowo intrygujaca.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Gru 30, 2011 7:25 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 14, 2005 9:32 pm
Posty: 373
"Kisses on the bottom" odnosi się do "xxx" oznaczających pocałunki. Jest to bardzo często stosowane u Anglików, na przykład:

Hi John,
How about we go out on New Year Eve and get smashed?
That will be fun, eh? What do you say?
We could write another Hey Jude or something,
Take care my friend
Love Paul
xxx

Takie pocałunki są na okładce nowej płyty Paula.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Gru 30, 2011 9:36 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Mar 30, 2010 9:27 pm
Posty: 167
A mnie Paul "kupił" pierwszym numerem - Always. Uwielbiam ten utwór w wykonaniu Franka Sinatry. Paul zaskoczył mnie jednak zwrotką/intro (?), czy jak to tam nazwać, na samym początku. Skoro piosenka "stara jak świat" :wink: , to pewnie jest tak zapisane w oryginale, ale ja… pierwsze słyszę.

_________________
Pełny rock'n'roll od A do Ą


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Gru 31, 2011 8:26 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
A mnie zaciekawiła kompozycja "Home (When Shadows Fall)". Nie tyle w warstwie tekstowej...ile muzycznej. Powołując się na to, co wygrzebał Mark Lewisohn, między 1957 a 1960 rokiem młodzi Beatlesi mieli ten numer w swoim arsenale koncertowych piosenek. Nie wiem jak udało im się przerobić ten jazzowy temat na wersję "gitarową"... ale jak pokazują fakty, jakoś to zrobili :wink:

Mark Leisohn napisał(a):
Home (When Shadows Fall) (Van Steeden/Clarkson/Clarkson)
LIVEx (1957-1960)

LIVEx: Performed live, unavailable (specific years are indicated in brackets).

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sty 03, 2012 9:02 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Jak donosi Examiner (powołując się na NME) oficjalnie potwierdził się tytuł nowego albumu Paula! Co więcej, pochodzi od fragmentu utworu "I'm Gonna Sit Right Down And Write Myself A Letter":

I'm gonna sit right down
And write myself a letter,
And make believe it came from you.
I'm gonna write words oh, so sweet
They're gonna knock me off of my feet,
A lot of kisses on the bottom,
I'll be glad I got 'em.


W internecie pojawiła się również alternatywna wersja okładki:

Image

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sty 03, 2012 12:22 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Nie słuchałam jeszcze płyty, bo chcę sobie tę przyjemność zostawić na stosowny czas :wink:
Wypowiem się natomiast krótko o okladce (wersja 1). Podoba mi się koncept okładki. Nie podoba mi się zdjęcie Paula na okładce :wink:

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Sty 04, 2012 12:01 am 
Online
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Podobnie jak Ania, czekam na oryginał i wtedy z przyjemnością płyty wysłucham. Pamiętam jak swego czasu ściągnęłam bodajże Memory Almost Full i strasznie się roczarowałam słabą jakością i jakoś to zaważyło potem na ocenie tego albumu.
Dzięki kaloszowi za wyjaśnienie tytułu płyty, za dużo osób słowo "bottom" kojarzy z zadkiem ;)

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Sty 04, 2012 3:53 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Cze 10, 2004 12:43 pm
Posty: 153
Miejscowość: Nowhere Land
Racja. Gdy pierwszy raz usłyszałem tytuł płyty, pomyślałem "Whose bottom?"

_________________
alias Dawidsu


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Sty 04, 2012 5:47 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
Cytuj:
.
Dzięki kaloszowi za wyjaśnienie tytułu płyty, za dużo osób słowo "bottom" kojarzy z zadkiem ;)

No właśnie!!! Taki oto news na dzisiejszm onecie:
Cytuj:
69-letni Paul McCartney potwierdził, że jego nowa płyta będzie nosić tytuł "Kisses On The Bottom" czyli "Pocałunki w pupę".

Przedstawiciele legendarnego Beatlesa musieli wyjawić tytuł nowego albumu po tym, jak dotarła do niego gazeta "The Sun". Na krążku znajdą się dwie zupełnie nowe kompozycje oraz covery piosenek, które były inspiracją dla McCartneya i Johna Lennona. Płyta ukaże się 6 lutego i będzie zawierać utwory nagrane z gościnnym udziałem Erica Claptona i Steviego Wondera.

http://muzyka.onet.pl/newsy/rock/mccartney-ujawnil-tytul-plyty,1,4987891,wiadomosc.html

W komentarzach ktoś zwraca uwagę na niestosowne tłumaczenie tytułu zrzucając to na dyletanctwo tłumacza.... Tylko czy ludziska zerkną do inteligentnego komentarza?

_________________
http://www.ratujkonie.pl/.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Sty 04, 2012 5:51 pm 
Online
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Podobnie jest w angielskich gazetach, sugerują, że to pocałunki w pupę. Jednak na dole dodają informację tłustym drukiem. Dla przykładu:

UPDATE: As one commenter points out, Kisses on the Bottom can also refer to writing an "X" at the end of a letter. Something tells us that Paul is more likely to go with that theme for the album cover, rather than the more literal meaning of this double entendre.

http://exclaim.ca/News/paul_mccartney_n ... _on_bottom

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sty 05, 2012 4:56 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Jeśli tak to tytuł trochę miałki jest. Ale w sumie pasuje do zawartosci muzycznej w typie babciu zapuść mi jakies nuty ;) Pocałuj mnie gdzieś średnio by korespondowało z tymi piosenkami.

Ten drugi autorski numer Paula jakoś nie może mi podeść jednak, brzmi zupełnie jak te covery. No ale jest My Valentine.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sty 05, 2012 9:55 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Słuchałem trzy razy...Dam sobie czas do wysłuchania oficjalnego wydawnictwa. Podobno następna płyta basisty ma być rockowa (m.in. z udziałem Dave'a Grohla). Oby.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sty 08, 2012 7:49 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
Cytuj:
‘Kisses On The Bottom’

Paul’s tribute to personal favourites & two new self penned compositions out February 6th/7th

On December 19th 2011 Paul announced that February 2012 would see the release of his brand new studio album. Scores of fans then streamed the new original track ‘My Valentine’, many assuming it would be the new record’s title track. While a few Twitter hints have been dropped and rumours have run rampant, Paul puts an end to speculation today, confirming that the album will indeed be titled ‘Kisses On The Bottom’.

Paul has apparently had some fun with his choice of album title—while causing some confusion amongst those who have historically subjected his every move to microscopic scrutiny (with many fixating on an anatomical interpretation!). The phrase ‘Kisses On The Bottom,’ however, actually comes from the album’s opener ‘I’m Gonna Sit Right Down And Write Myself A Letter’. Originally made a big hit by Fats Waller in 1935, the song opens with the lines ‘I’m gonna sit right down and write myself a letter and make believe it came from you. I’m gonna write words oh so sweet. They’re gonna knock me off of my feet. A lot of kisses on the bottom , I’ll be glad I got ‘em’.

‘Kisses On The Bottom’ is a collection of standards Paul grew up listening to in his childhood as well as the two new McCartney compositions ‘My Valentine’ and ‘Only Our Hearts’. With the help of Grammy Award-winning producer Tommy LiPuma and Diana Krall and her band—as well as guest appearances from Eric Clapton and Stevie Wonder, McCartney’s new album is a deeply personal journey through classic American compositions that, in some cases, a young Paul first heard his father perform on piano at home. The full tracklisting reveals that Paul has been both reverent and adventurous in his song choices.

Kisses On The Bottom

01. I’m Gonna Sit Right Down And Write Myself A Letter 02:36

02. Home (When Shadows Fall) 04:04

03. It’s Only A Paper Moon 02:35

04. More I Cannot Wish You 03:04

05. The Glory Of Love 03:46

06. We Three (My Echo, My Shadow And Me) 03:22

07. Ac-Cent-Tchu-Ate The Positive 02:32

08. My Valentine 03:14

09. Always 03:50

10. My Very Good Friend The Milkman 03:04

11. Bye Bye Blackbird 04:26

12. Get Yourself Another Fool 04:42

13. The Inch Worm 03:43

14. Only Our Hearts 04:21

Deluxe CD Album will feature two bonus tracks plus access to a download of an exclusive live show (available from Tuesday 14th February via paulmccartney.com), plus longer liner notes and expanded packaging featuring three postcards)

15. Baby’s Request 03:30

16. My One And Only Love 03:50

The album will also be available digitally. You will be able to pre-order the album directly from PaulMcCartney.com soon!

The album was recorded at the legendary Capitol Studios in Los Angeles, New York and London throughout 2011. It also features guest musicians Eric Clapton and Stevie Wonder, respectively, on the original compositions ‘My Valentine’ and ‘Only Our Hearts’. Eric also appears on the track ‘Get Yourself Another Fool’.

The album artwork concept was conceived by Jonathan Schofield (Visual Director at Stella McCartney) and designed by Matthew Cooper (who has worked with artists such as Arctic Monkeys and Franz Ferdinand). Paul was photographed by his daughter Mary McCartney for the album sleeve.

Stay tuned for more exclusive album news in the coming weeks.

[url]http://www.paulmccartney.com/web/guest/news/-/blogs/paul-confirms-brand-new-album-title-and-reveals-full-tracklisting-and-artwork?_33_redirect=%2Fweb%2Fguest&#p_33#top[/url]

_________________
http://www.ratujkonie.pl/.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY