Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Nie Kwi 28, 2024 1:44 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 96 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Wto Gru 08, 2009 12:11 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
przede wszystkim dzięki dla macho za nagrania z "naszych koncertów"
zdaje się, że nikt z waszego Forum nie był na koncercie w Hamburgu (dzień przed Berlinem)
Napisaliśmy relacje z Hamburga, a jako że nie ma sensu ich mnożyć, więc dla chętnych pozwolę sobie dać odnośnik do zaprzyjaźnionego forum:
Hamburg (Poznań)
:)
PS: Piotr Metz, który musi coś wiedziec, puścił wczoraj rano parę z gęby, i powiedział, że przyjazd Paula do PL w 2010 jest... prawdopodobny :)
Pozywiom, uwidim ;)

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Gru 08, 2009 4:30 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Matik napisał(a):
Bez przesady Yer Blue, tę etykietkę nadal ma... :twisted:


Chyba w łokciu ;) Beatlefna - Tatusia owszem, ale już nie spokojnego :twisted: :P Miazga, żeźnia i chaos mnie ogarnia to najdelikatniejsze sformuowania z jego relacji ;)

Karol napisał(a):
Na szczęście Piter nie tak łatwo pozbyć się raz przyklejonej etykietki. Tym bardziej, gdy ma ona sporo wspólnego z rzeczywistością

No wiecie... w ekstremalnej sytuacji każdy pęknie...


Pewne momenty euforii odsłaniaja jednak inne drzemiace w człowieku oblicze. I oto chodzi, tylko chwalić, że dałeś czadu w relacji :) A szara rzeczywistosć to zupełnie co innego...
No i zazroszcze zobaczenia zmarszczek Paula na żywo, ja widziałem co najwyżej mocno zmarszczony obraz Paula jako mały punkcik.

Bootleg faktycznie jakosciowo cacy. Przełamałem sie az na 2 utwory (co w moim przypadku nalezy traktowac jako sukces) - Obladi i And I Love Her - brzmia normalnie jak wyjete z płyt Fabsów, tylko głos nieco starszy. W Obladi sa wszystkie deciaki a poczatkowe wejscie klawisza identyczne. Jeżeli chodzi o wszystkie odgrzewane pewniaki to wole je jednak w wersji z obrazkiem skoro zagrane sa generalnie tak samo.

Kasiu, jeśli chodzi o małe Beatlefaniątko to gratuluje również! :)(musiałem drugi raz przeczytać, żeby zrozumieć ;))

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Gru 10, 2009 1:38 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Przed wczorajszym koncertem w Arnhem, Paul odwiedził holenderska rozgłośnie Radio 2 (specjalizującą się w muzyce lat 70/80) i dał się namówić na wywiad, który przeprowadził z nim muzyczny dziennikarz Frits Spits (wł. Frits Ritmeester).

Image

Podczas ponad 11 minutowej rozmowy Paul opowiada dlaczego woli grac na dużych obiektach, zamiast małych salach koncertowych, o oczekiwaniach fanów podczas jego show i jak to jest zabawiać tak wielką publiczność. Wywiad jest po angielsku (czasem jest tłumaczony na język niderlandzki) więc wszystko jest do przełknięcia :wink:

Materiał jest do odsłuchania pod tym linkiem
http://www.radio2.nl/nieuwspagina/100/p ... rview.html (Luister hier het hele interview terug)

oraz do ściągnięcia stąd: http://www.sendspace.com/file/2rkvl5 (11 MB)

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Gru 10, 2009 2:43 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Macca w zaleznosci od typu aktualnej trasy wypowiada sie w superlatywach o graniu na malych obiektach, badz ogromnych halach i stadionach :) Dzieki za wywiad macho :)

W miedzyczasie dodalem reszte filmikow z berlinskiego koncertu i uporzadkowalem je w playliste. Zapraszam :)
Good Evening Berlin (11 filmikow)

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Gru 10, 2009 8:15 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Dzięki za video, choc wole oglądać to z dysku niz z pospolitego youtube'a :wink:

Tak czy siak, nawiazalem kilka korespondecji z ludzmi, ktorzy nagrywali show - glownie sa posiadaczami kilku kawalkow, zarejestrowanych podczas koncertu. Wszystko wskazuje na to, ze uda sie sciagnac do nas dobrej jakosci zrzuty z aparatow i polaczyc to wszystko zgrabnie w jedna calosc. Nie licze na pelne dialogi miedzy piosenkami, ale slowa spiewane powinny byc kompletne. Reasumujac: robimy bootleg z kilku zrodel a co za tym idzie z kilku kamer, ujec itd. To sie nazywa profesjonalizm : )

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Gru 10, 2009 8:38 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Mamy juz zrzuty video z wczorajszego koncertu w Arnhem. Mimo zakazów i bramek kontrolnych , jak widać uzytkownicy youtube to bardzo sprytni fani :wink:

Paul McCartney - Arnhem, Gelredome (09.12.2009)
http://www.youtube.com/results?search_q ... type=&aq=f

Niektore filmiki sa dosc dobrej jakosci co jeszcze bardziej zaostrza apetyk na kolejne i kolejne...

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Gru 10, 2009 9:58 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Na niemeickim ebay.de pojawila sie oferta kupna czegos zwiazanego z koncertami w Hamburgu i Berlinie. Pisze "czegos" bo sprzedawca nie sprecyzjował co to dokładnie jest.

http://cgi.ebay.de/Paul-McCartney-Hambu ... 3a55a0fe67

http://cgi.ebay.de/Paul-McCartney-Berli ... 3a55ae175b

Wg mnie, opcje sa tylko 3:
- zapis audio koncertów
- zapis video koncertów
- informacja na temat set listy

:wink:

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Gru 11, 2009 12:02 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Wydaje mi się, że facio zbyt drogo sobie liczy za informację na temat listy utworów. Zwłaszcza że udostępnia ją w opisie aukcji (może po zalicytowaniu doda do tego jeszcze kompozytorów poszczególnych utworów?).

Pozostają opcje 1 i 2, ale cos czuje, ze chodzi tu raczej o zapis audio. Gdyby chodzilo o video, to z marketingowego punku widzenia dobrze by bylo wspomniec o tym w tytule, badz opisie. No ale nic, zadałem sprzedawcy pytanie i zobaczymy co przyjdzie w odpowiedzi :)

Macho, też wolę oglądać materiały z dysku niż YT, dlatego szperam po YT i zgrywam na dysk co tylko się da :) Jest zazwyczaj kilka opcji jakości do wyboru, więc ściągając najlepszą, film nie powinien chyba odbiegać od oryginału. No chyba, że ktoś wgrywał wcześniej przekonwertowany do innego formatu plik. No nic, skoro mam już trochę materiału na dysku, to zrobię z tego w najbliższych dniach ładną zip-paczkę i w razie potrzeby będziesz mógł za jednym zamachem ściągnąć materiały uzupełniające do tego co sam zdobyłeś :)

To byłoby mistrzostwo świata, gdyby z tych wszystkich źródeł udało się zrobić w video całość koncertu. Za ścieżkę dźwiękową powinien chyba posłużyć znany już nam zapis audio, a tam gdzie nie będzie pokrycia w video - no cóż, coś trzeba będzie wymyślić, ale szkoda by było rezygnować z pogaduszek między utworami.

pozdr.

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Gru 11, 2009 1:59 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Jeśli ktoś uważa, że Paul podczas swoich koncertów gra z tzw "playbacku"... jego teza nie sprawdzi się na pewno w przypadku show w Holandii. Podczas "A Day In The Life" (a w zasadzie podczas intro) Paul przerwał występ mniej więcej tymi słowami, gdyż okazało się, że jego Hoffner był zupełnie ściszony :wink:

"OK, hang on. The bass isn't on. Now it is. My bass wasn't working... This proves this show is not on tape. It's LIVE!"

Zobaczcie sami:

http://www.youtube.com/watch?v=vPEHBGT_EJY

pozdrwiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Gru 11, 2009 2:04 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Napisałam do gościa wiadomość z pytaniem, co to właściwie jest toto, co on sprzedaje, i to specjalnie w jego Muttersprache, co by mu przyjemnie było -- ale jak na razie koleś wymownie milczy :wink: Kurczę, a może to jest coś tak unikalnego, że aż trzeba to trzymać w tak wielkiej tajemnicy? Hmmm... Naprawdę intrygujące :wink: .

PS Ja chciałabym Wam bardzo powiedzieć, tak mniej więcej na kilkadziesiąt linijek, jak bardzo Wam zazdroszczę wrażeń z koncertu i przede wszystkim obecności na nim... ale brak czasu spowodowany popełnianiem pseudotwórczości naukowej i zajmowaniem się milionem innych głupot dnia codziennego, które akurat teraz musiały się nagromadzić, pozwala mi tylko powiedzieć to:

Zazdroszczę Wam!

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Gru 12, 2009 1:06 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Też nie dostałem jeszcze odpowiedzi, więc wygląda na to że jest to po prostu ściema bazująca na świeżym zainteresowaniu koncertami.

A tu jeszcze mały suplement zdjęciowy, bo zupełnie mi wyleciało z głowy, że kilka fotek z wyprawy miałem w telefonie. Subtelny ochrzan przywrócił mi pamięć :)
Wrocław-Berlin-Wrocław SUPLEMENT

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Gru 12, 2009 2:33 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
O takie coś mi własnie chodziło - mniej Paula, a wiecej zakulisowych sytuacji. Zapełniajace sie trybuny czy inne zdjecia na widownie uświadamiaja jak wielki to obiekt (bałbym sie siedziec na szarych tyłach, tam panuja potworne wysokości! W ogóle dotarło do mnie jak miejsca siedzace musiały utrudniac normalne przezywanie rockowego koncertu. Jak egzotycznie przy tym wszystkim wyglada Karol przy samych barierkach).

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Gru 12, 2009 4:56 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Koleś z eBaya normalnie mnie rozbroił swoją odpowiedzią. Napisał mi, że aukcja zawiera zdjęcie (czyli, że przecież widać jak na dłoni co to jest?), ale jeśli sobie życzę, to może mi za darmo wysłać nagranie z koncertu na żywo na dwóch CD-Rkach, dobrej jakości, z okładką.

I dalej nic nie rozumiem :mrgreen:

Może aukcja tak naprawdę dotyczy właśnie tego nagrania, ale koleś boi się Polizei i dlatego się tak kamufluje?

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Gru 16, 2009 2:15 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Cóż zrobić... taki naród :wink:

Wracając na chwilę do trasy: w Paryżu doszło do pewnego incydentu. Jak zawsze pod koniec koncertu, gdy Macca w zasadzie schodzi ze już sceny, tradycją się stało, że któryś z fanów rzuca pod nogi Paula płytę, on ja podpisuje i odrzuca. Tak samo było tym razem. Pech chciał, że siła rzutu była na tyle mocna, że obwoluta uderzyła McCartney'a prosto w twarz a róg okładki ugodził muzyka tuż pod okiem. Chwila grozy? Nic z tego! Paula od razu przemienił to w żart i koncert zakończył się bez przykrych niespodzianek :wink:

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Gru 16, 2009 11:28 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
sorki dla wszystkich,
wiem że na tym forum jestem trollem, jestem psychiczny, wredny, i mam paranoje,
ale mam coś do powiedzenia czego jeszcze Polacy od Paula McCartneya nie usłyszeli!!!
więc sorki za podanie przekierowania na to drugie Forum
ale nie będę się teraz bawił w kurtuazję, nie mam na to czasu, ani okazja nie jest na jakieś kurtuazyjne zagrywki;

Powiem krótko -
nieprawdopodobne wieści z Kolonii - Paul mówi po polsku!!! http://www.the-beatles.pl/viewtopic.php?p=48649#48649

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Gru 16, 2009 11:49 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
No i stało się! Paul załapał bakcyla na Polske (nie licząc wcześniejszego "krakowskiego epizodu" i kilku drobniejszych koncertowych akcentów ).

Zazdroszczę Dorocie, ale i ogromnie się ciesze z jej szczęścia. Wiem jakie to dla niej było ważne. Tym razem na pewno wróci z autografem! Może uda się porozmawiać? Proszę zrób wszystko co w Twojej mocy i sprowadź tego drania do POLSKI!! :wink:

Jestem przekonany, ze w 2010 roku spotkamy się z Paulem na naszej ziemi. Idąc za słowami Piotra Metza - występ Paula McCartney'a w przyszłym roku jest bardzo prawdopodobny!

pozdrawiam, dziękuję i gratuluje!
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Gru 17, 2009 12:00 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
machosławie, cieszę się, że już "czytasz moje litery" ;)
jestem tak nakręcony, że nie mogę ochłonąć, a rano muszę wstawać o 6.30
jak ja mam teraz zasnąć!!!???
pozdrawiam kielce, i Jorykowców! :D
może będzie dobrze? :)

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Gru 17, 2009 1:59 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
A jednak największe marzenia się spełniają, trzeba tylko mocno chcieć. Gratulacje dla Doroty!

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Gru 21, 2009 2:28 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Dzięki uprzejmości Zbigniewa (zbig13) możemy usłyszeć nagranie zrealizowane podczas koncertu w Kolonii na którym słychać monolog Paula z wychwytywanym dla ucha "czeszcz" :wink:

Zapraszam do muzycznej lektury!

http://www.sendspace.com/file/nrzvvm

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Gru 21, 2009 8:33 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Jeśli Paul grał wczoraj w Dublinie, to znaczy, że trasa dobiega powoli do końca! A zagrał i to całkiem dobrze! Zacznijmy od próby przed występem:

01. Honey Hush
02. Honey Don't
03. Coming Up
04. Birthday
05. All My Loving
06. C Moon
07. Whole Lotta Shaking Going On
08. Celebration
09. San Francisco Bay Blues
10. I've Just Seen A Face
11. Midnight Special
12. Mull of Kintyre
13. Dance Tonight
14. Something
15. Mother Nature's Son
16. Yesterday

Jak widać, lista utworów jest dość potężna i mamy powtórki z poprzednich tras: najbardziej mnie cieszy w tym zestawie "Mother Nature's Son" (grany ostatnio podczas Driving USA 2002) oraz "Mull of Kintyre" wykonane tym razem bez sekcji szkockich kobziarzy. Co prawda te dwa utwory nie pojawiły się podczas głównego show... ale krążą plotki o ich probie przed finałem w Londynie :wink:

Co do koncertu: set lista wyglądała tak samo jak podczas wcześniejszego koncertu w Kolonii. Tym razem również zagrał "Wonderful Christmas Time" ku zadowoleniu zgromadzonej publiczności :D

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 96 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY