Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Nie Kwi 28, 2024 2:05 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 96 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pon Paź 26, 2009 11:13 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Normalnie komedia, jest dokładnie 9:12 i nie można już kupić biletów na koncert. Cała pula biletów praktycznie poszła w przedsprzedaży. To jest bardzo nie fair.
A na forum Paula podał ktoś znowu "specjalny link": http://www.ticketmaster.co.uk/exchange/ ... edp_buytix

Ceny są szokujące! Wielkie świństwo!

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Paź 26, 2009 1:53 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Już sama nie wiem co zrobić. Sprawdziłam na youtube jak się ogląda z ostatniego rzędu koncert na arenie O2:
http://www.youtube.com/watch?v=AlcpNS53 ... re=related
Mam lęk wysokości i chyba na tym koncercie umrę ze strachu ;)

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Paź 26, 2009 2:18 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
To widzę z Londynem były większe problemy niż z Berlinem, gdzie dobre bilety są wciąż dostępne - za 163 euro w drugim rzędzie pod sceną.

No ale najważniejsze, że już masz bilet, a to że wysoko, to w trakcie koncertu i tych wszystkich emocji nie będzie miało większego znaczenia :)

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Paź 26, 2009 9:04 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Cze 09, 2004 11:47 pm
Posty: 316
Miejscowość: 21/4
Kasiu, skoro to jedyny koncert w UK to nie ma się co dziwić, że jest tak oblegany :( Choć oczywiście nie ulega wątpliwości (przynajmniej mojej), że Macca zachował się jak świnia (ukręciłabym mu głowę za ten numer z PRZEDsprzedażą; ciekawe czym różniła się od normalnej sprzedaży :/ ), ale o tym za chwilę.
Jeśli Cię to pocieszy to i my mamy miejsca dalekooo... na samej górze w rzędzie chyba 4 od końca. Jak dla mnie to nie sam Macca i obserwowanie jego się liczy, ale ta atmosfera (choć chętnie zobaczyłabym mojego ulubieńca Abe'a - niestety w Pradze stałam zbyt z boku i w ogóle scenę widziałam może kilka razy;) ).

Co do toczącej się dyskusji o godnym pożałowania zagraniu Maccy z ogłoszeniem trasy dwa dni przed rozpoczęciem sprzedaży biletów - mój przydługi komentarz.

Jest taka cecha osobowości, przez wielu psychologów uważana za podstawową (czyli że w mniejszym lub większym stopniu ma ją każdy człowiek) i nazywa się ona impulsywność, czyli skłonność do reagowania w sposób natychmiastowy, pod wpływem impulsu. Jej przeciwieństwo to refleksyjność, czyli długie przemyśliwanie i przeżuwanie wszystkich decyzji.

Jeśli mamy podjąć decyzję - są takie warunki, które spowodują, że raczej zachowamy się impulsywnie niż refleksyjnie. Są to: brak czasu na zastanowienie, wrażenie, że jeśli za długo będziemy się namyślać - stracimy jakąś możliwość i będziemy żałować. Do działania impulsywnego skłaniają też kolorowe reklamy, okazje oraz dobry nastrój.

We współczesnej psychologii mówimy np. o kupowaniu impulsywnym. Chleb czy cukier leżą zawsze bardzo daleko od wejścia do marketu (po podstawowy artykuł spożywczy musimy przejść obok wielu półek z dziesiątkami rzeczy, które "mogą się przydać" lub są "okazyjnie" tanie - i trafiają do naszych koszyków); słodycze i gumy do żucia są przy kasach - bo chcemy szybko uciszyć zmęczone wizytą w markecie dzieci; w gorącym czasie przygotowań do Bożego Narodzenia w każdym sklepie słyszymy "Last Christmas" albo "War Is Over" - wprawiają nas w pozytywny nastrój, sprzyjający wydawaniu pieniędzy.

Aspekt etyczny - co najmniej zastanawiający, prawda? Czy to już jest manipulacja?

Uważam, że nasza (m2) decyzja o kupnie biletów w przedsprzedaży (nieczekaniu na normalną sprzedaż) zapadła pod wpływem impulsu. I uważam, że cała ta akcja jest nastawiona dokładnie na ten efekt. Wszystko się zgadza: brak czasu, emocje, podniecenie, samonakręcająca się spirala ekskluzywności. I ta mapa obiektu, na której widzę, że ktoś właśnie wykupił "moje" miejsca!
Łatwo mi to mówić dziś, z potwierdzeniem zapłaty za bilety w kieszeni. W sobotę żadne racjonalne przesłanki do mnie nie trafiały - wyłam i płakałam, że wszystko idzie nie po mojej myśli. A potem wyłam i płakałam, że mamy bilety :) Nie jest łatwo być psychologiem ;)

Jestem przeszczęśliwa. Ale nadal sądzę, że takie zachowanie nie było ze strony Maccy fair. Oczywiście, gdyby przed wakacjami ogłosił trasę, sprzedaż remasterów i rock bandu byłaby w Europie znacznie niższa. Większość fanów McCartneya to tzw. klasa średnia, która nie jest w stanie wydać z rozmysłem kilka swoich pensji na płyty i koncert tego samego wykonawcy (zakładając, że na koncert chce pojechać kilku członków rodziny). Ale może te same pieniądze wydać pod wpływem impulsu...

_________________
Everybody has a sense of childlike wonder!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Paź 27, 2009 10:28 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
A moim zdaniem przedsprzedaż była dobrym rozwiązaniem. Jeśli dobrze zrozumiałem, to polegała ona na tym, że pewna pula biletów była dostępna jedynie poprzez linki dostępne na oficjalnej stronie Paula. To spowodowało, że dobre bilety można było kupić przynajmniej przez cały weekend. Biorąc pod uwagę fakt (być może jedynie medialny, ale tego nie wiem), że bilety na koncert w Las Vegas rozeszły się w 7 minut, to kilka dni na relatywnie spokojne zakupy brzmi fair. Inna sprawa, że Paul od kilku lat dosyć często robi koncerty, o których publiczność dowiaduje się dość późno. Może to spontaniczność, może strategia marketingowa - fakt, że nie zauważam jakiegoś innego podejścia do aktualnej europejskiej trasy. Plotki o niej pojawiały się od jakiegoś czasu, więc w sumie wystarczyło czekać na odpowiedni moment.
Ba, na Berlin do tej pory można kupić bilety w przednich sektorach, choć już z ogólnej puli biletów.
Berlin - bilety przez eventim
Z Londynem rzeczywiście jakieś cyrki były, ale w tym przypadku w temacie nie jestem, choć można się rzeczywiście domyślać, że w związku z dużym popytem i niewielką podażą, dostanie biletów nie było łatwe.

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Paź 29, 2009 4:01 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
McCartney potwierdził na oficjalnej stronie, że zagra dodatkowy koncert w Kolonii ! 17 grudnia, czyli dzień po "regularnym występie", Paul znów zawita na scenie Lanxess Arena i zagra bonusowy show dla swoich wielbicieli.

Wiadomość jest ciekawa dla wszystkich tych, którzy jeszcze nie zdecydowali się na muzyczną podroż za muzykiem, zwłaszcza dlatego, że pula biletów jest taka sama jak na wstępie, nie ma ograniczeń "dla fan klubu" i "reszty świata" a ceny są przyzwoite: od 58,50 do 190,80 euro, w zależności od miejsca! :wink:

http://www.eventim.de/cgi-bin/paul-mcca ... =erdetaila

Jednak nie mylił się Paul, twierdząc, że zagra około 8-9 koncertów podczas grudniowej trasy :wink:

Wywiad do ściągnięcia tutaj:

http://www.sendspace.com/file/nlvosz

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Paź 29, 2009 4:38 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Nasze bilety są już we Wrocławiu! Jupii! Jutro powinien zapukać do mnie kurier z DHL i wreczyc mi magiczna kopertę z jeszcze magiczniejszą zawartością :wink:

Zastanawia mnie czy McCartney zagra "(I Want To) Come Home", skoro premiera filmu pokrywa się z europejską trasą :?:

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lis 01, 2009 2:06 am 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Ech, na razie to ja Wam mogę tylko pozazdrościć, bowiem u mnie wspomniana przez Matika impulsywność, nie wspominając o uwielbieniu dla muzyki Paula, na razie przegrywa ze względami finansowymi. Bardzo ucieszyłam się na wiadomość, że Paul będzie dawał koncerty, w tym jeden w Berlinie, czyli znośnie daleko ode mnie -- ale zirytowało mnie, że potem od razu bach! przedsprzedaż i konieczność natychmiastowego wydania pieniędzy (zakładając, że chce się załapać na w miarę tanie bilety i miejsce w pobliżu znajomych). Czasami tych pieniędzy po prostu się nie ma, zwłaszcza jeśli poprzednie miesiące były dość wymagające finansowo jeśli chodzi o Beatlesów. Nie wspominając już o tym, że bilety na McCartneya ogólnie do najtańszych nie należą. Mimo wszystko zamierzam się pozytywnie afirmować myślowo w kierunku tego, że fundusze w jakiś cudowny sposób nagle się znajdą i będę mogła do Was w Berlinie dołączyć :)

A tak na marginesie, to uważam, że wykorzystanie ww. impulsywności mogło być planowanym zabiegiem marketingowym. W sumie jest to dość sprytne, a czyż podobnie nie było z Mono Boxem?

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lis 02, 2009 12:59 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Cze 09, 2004 11:47 pm
Posty: 316
Miejscowość: 21/4
Się zgadzam! Również dlatego, że z Mono było bardzo podobnie (limited edition, nagrania nigdy wcześniej nieopublikowane na cd, do tego jeszcze remaster itp.) czuję się, delikatnie rzecz ujmując, z lekka zrobiona w bambuko. No i szkoda, że nie wiedzieliśmy o sprzedaży lepszych miejsc przez stronę Paula :(

_________________
Everybody has a sense of childlike wonder!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lis 11, 2009 1:34 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Na stronie Paula ukazal sie dzis ciekawy wywiad, dedykowany grudniowej trasie po Europie.

http://www.paulmccartney.com/news.php#/1779/2009-11

Dowiemy się z niego m.in. na temat spekulacji wpisania "Wonderful Christmastime" do koncertowej set-lity, o sentymentach wzgledem miast wlaczonych w Europejska trase a takze o przeslaniu jakie Macca chcialby zostawic swoim fanow na podsumowanie kolejnego, muzycznego roku : )

Dla tych, ktorzy sa z jezykiem angielskim na bakier, wrzucam tlumaczenie Google Translate. Mimo iz jest to tlumaczenie "mechaniczne" nie ma wielkiego problemu by zrozumiec o co w wywiadzie sie rozchodzi : )

Wersja spolszczona

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lis 12, 2009 6:33 pm 
Offline
Little Child
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Cze 21, 2005 11:03 am
Posty: 17
Witajcie, może nie udzielam się za bardzo na tym forum, czytam Was za to bardzo często.
Zostały mi 2 bilety na Berlin.Sektor 208 rząd 14.
Zanim wystawię na Ebayu może ktoś potzrebuje, sprzedam oczywiście bez zarobku.
Pozdrawiam i mam nadzieję , ze nie przeskrobałem wg regulaminu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lis 20, 2009 12:10 am 
Offline
Little Child
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Cze 21, 2005 11:03 am
Posty: 17
Temat biletów nieaktualny.Namówiłem przyjaciół. Obiecałem super koncert - mam nadzieję, że się nie zawiodą :-) .


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lis 20, 2009 1:13 am 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Cze 09, 2004 11:47 pm
Posty: 316
Miejscowość: 21/4
Jeśli będzie choćby w połowie tak dobrze, jak w Pradze - i ja obiecuję, że się nie zawiodą!

_________________
Everybody has a sense of childlike wonder!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lis 21, 2009 6:24 pm 
Offline
Little Child
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Cze 21, 2005 11:03 am
Posty: 17
Na pewno będzie.Byłem w Berlinie wiele lat temu (18 czy 19 ?, jeszcze z Lindą ), byłem w Koelln, Hamburgu i w Pradze na ostatnim Tour.
Tak się cieszę na ten koncert, żeby tylko ta zakichana grypa czegoś nie wycięła , tfu,tfu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lis 28, 2009 7:59 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Holenderski dziennik De Telegraaf podal wlasnie do wiadomosci, ze podczas grudniowej mini-trasy Paul wciagnie "(I Want To) Come Home" do set listy. Nie wiadomo ile w tym prawdy...ale licze na ten numer : )

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lis 30, 2009 11:29 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Na oficjalnej stronie Paula, ukazał się dziś filmik z próby, dedykowany koncertowi w Berlinie. Macca przywitał i pozdrowił fanów oraz zagrał wraz z zespołem "A Day In The Life" :wink:

Image

Materiał jest do obejrzenia tutaj:

http://www.paulmccartney.com/news.php#/1800/2009-11

oraz do ściągnięcia stąd:

ttp://www.sendspace.com/file/60fssi (26 MB)

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Gru 03, 2009 1:54 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Soundcheck przed koncertem w Hamburgu wyglądał następująco:

- Honey Hush
- Honey Don't
- Midnight Special
- All My Loving
- Here Today
- (I Want To) Come Home
- Yesterday

...czyli w zasadzie standardowo. Pojawienie się "(I Want To) Come Home" coraz bardziej upewnia mnie w tym, ze Paul wrzuci to do koncertowej set-lity. Czy tak będzie? Dowiem się niedługo. Za niecałe 8 godzin wyruszamy do Berlina! :wink:

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Gru 03, 2009 8:40 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
No to Macca pojechał po całości. W Berlinie zaserwował słuchaczom "Ob-La-Di, Ob-La-Da. Aaaaaaa!!! :D

Oprócz tego zagrał tez "(I Want To) Come Home," show otworzył "Magical Mystery Tour" i powrócił do "And I Love Her" granego ostatnio podczas trasy w 1993 roku :D :D :D

Zrezygnował natomiast z "I Saw Her Standing There," i "I'm Down".

Tutaj można obejrzeć Paula śpiewającego "Blackbird" podczas w/w koncertu:

http://www.youtube.com/watch?v=7EAzA-e3Bi0

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Gru 03, 2009 6:02 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
macho napisał(a):
No to Macca pojechał po całości. W Berlinie zaserwował słuchaczom "Ob-La-Di, Ob-La-Da. Aaaaaaa!!! :D

Oprócz tego zagrał tez "(I Want To) Come Home," show otworzył "Magical Mystery Tour" i powrócił do "And I Love Her" granego ostatnio podczas trasy w 1993 roku :D :D :D

Zrezygnował natomiast z "I Saw Her Standing There," i "I'm Down".


Rozumiem, że chodzi o Hamburg ;) Przez chwile pomyślałem, że dzis już 4 grudnia.
Jak na koncerty Paula to zmiany w secie sa dosć zaskakujace. Obecnosć Obladi mnie powaliła - on chyba nigdy tego nie grał! No i to jest Biały Album a wiecie co to znaczy. ;)

Czekamy na jutrzejsze wieści z dziś wieczora. Powodzenia.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Gru 04, 2009 3:31 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Na początek trochę informacji na temat tego co zagrał. Zacznijmy od soundchecku.

Hamburg :
01. Honey Hush
02. Honey Don't
03. Jam
04. Coming Up
05. All My Loving
06. (I Want To) Come Home
07. Lady Madonna
08. Midnight Special
09. And I Love Her
10. Here Today
11. Dance Tonight
12. Something
13. Yesterday

Berlin:
01. All My Loving
02. Coming Up
03. C Moon
04. (I Want To) Come Home
05. Celebration
06. I've Just Seen A Face
07. San Francisco Bay Blues
08. I Don't Know (?) (najprawdopodobniej zaimprowizowany kawałek, w którym jedynymi zrozumianymi słowami były "I Don't Know...")
09. Dance Tonight
10. Leaning On ALamp Post/ Something
11. Calico Skies
12. Yesterday

Track lista na obydwu koncertach była taka sama:

01. Magical Mystery Tour
02. Drive My Car
03. Jet
04. Only Mama Knows
05. Flaming Pie
06. Got To Get You Into My Life
07. Let Me Roll It / Foxy Lady
08. Highway
09. The Long And Winding Road
10. (I Want To) Come Home
11. My Love
12. Blackbird
13. Here Today
14. Dance Tonight
15. And I Love Her
16. Mrs. Vanderbilt
17. Eleanor Rigby
18. Band On The Run
19. Ob-la-di, Ob-la-da
20. Sing The Changes
21. Back In The USSR
22. Something
23. I've Got A Feeling
24. Paperback Writer
25. A Day In The Life / Give Peace A Chance
26. Let It Be
27. Live And Let Die
28. Hey Jude

Bis #1
29. Daytripper
30. Lady Madonna
31. Get Back

Bis #2
32. Yesterday
33. Helter Skelter
34. Sgt. Pepper Reprise /The End

Zupełna rewelacja jest "Ob-la-di, Ob-la-da", która nigdy nie była wykonywana "na żywo"! Ba! Nawet nie była przewidywana, w odróżnieniu od "(I Want To) Come Home" :wink: "And I Love Her" cieszy... ale tylko ze względu, że wrócił do niej po 16 latach :wink:

pozdrawiam
macho

ps. jak zawsze sprawne oko Yer Blue chwyciło chochlika za uszy! Oczywiście chodziło mi o Hamburg, ale ze względu na wysoki poziom podniecenia jedyne co miałem w głowie to "Berlin" :wink:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 96 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY