Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 8:45 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Summer Of 59
PostWysłany: Śro Sty 11, 2006 5:11 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lut 24, 2005 12:38 pm
Posty: 847
Miejscowość: Warszawa
Summer Of 59 jest piosenką na singlu Jenny Wren. Co o tej piosence sądzicie? Według mnie początek tego utworu został zaczerpnięty z zupełnie innej kompozycji McCartney'a, a on sam go po prostu tu wpasowałby cała piosenka wyglądała przyzwoicie. Mi się piosenka nie podoba! Zaczyna się świetnie(9sekund), ale później (po takim "mhmm..." w 9,5s) utwór traci wyraźnie na wartości... Mógł być o wiele lepszy!!!

_________________
I ty Brutusie przeciwko mnie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Sty 11, 2006 6:02 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Hmm, a ja mógłbym w koło tego kawałka słuchać :)

Nie jest może najambitniejszy i najmadrzejszy, ale brzmi za to bardzo pozytywnie i z każdym przesłuchaniem utwierdzam się w tym przekonaniu. To taka sympatyczna miniaturka, która choć na albumie wyglądałaby blado, to nadaje się wprost idealnie na singielka.

A niby z jakiego kawałka zostało Summer of '59 zaczerpnite?

pozdr
Karol

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Sty 11, 2006 7:20 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lut 24, 2005 12:38 pm
Posty: 847
Miejscowość: Warszawa
hans80 napisał(a):
Hmm, a ja mógłbym w koło tego kawałka słuchać :)

Nie jest może najambitniejszy i najmadrzejszy, ale brzmi za to bardzo pozytywnie i z każdym przesłuchaniem utwierdzam się w tym przekonaniu. To taka sympatyczna miniaturka, która choć na albumie wyglądałaby blado, to nadaje się wprost idealnie na singielka.

A niby z jakiego kawałka zostało Summer of '59 zaczerpnite?

pozdr
Karol
chodziło mi o to, że pierwsze 9sekund mogłyby pochodzić z jakiejś niedokończonej piosenki McCartneya' na Chaos... i postanowił je uratować i dodać do Summer. Oczywiście to tylko moje gdybanie... Chyba przyznasz mi racje, że pierwsze 9 sekund brzmi świetnie! Prawda?

_________________
I ty Brutusie przeciwko mnie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Sty 11, 2006 9:07 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
No wiesz, gdyby aż tak porozbierać ten kawałek na czynniki pierwsze, to chyba przyznałbym Ci rację :) Wstęp jest pierwsza klasa, ale już tyle razy słyszałem Summer, że już jest chyba za późno bym umiał przykleić jego pierwsze takty do tego świetnego, chociaż tylko wyimaginowanego utworu, który hipotetycznie pojawiłby się na Chaosie :lol: 8)

No ale cofając się w przeszłość do momentu kiedy po raz pierwszy wrzuciłem Summer na gramofon, muszę przyznać, że doznałem wtedy podobnego jak Ty wrażenia - świetnie się zaczyna, a po tym krótkim wstępie jakby czegoś brakło. Ale to odczucie szybko minęło i już nic nie mąciło radości ze słuchania nowego nagrania Paula :D

A tak mi właśnie przyszło do głowy, że można by nowy temat utworzyć, bo McCartney popełnił moim zdaniem całkiem sporo utworów, które częściowo są rewelacyjne, a momentemi... no właśnie, takie sobie i to takie sobie trochę psuje końcowy efekt. I właśnie takim kawałkom można by poświęcić osobny wątek. Tylko muszę 'przelecieć' trochę po McCartneyu i odświeżyć sobie nieco pamięć o niektórych nagraniach.

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Mar 01, 2006 4:01 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lut 24, 2005 12:38 pm
Posty: 847
Miejscowość: Warszawa
I jak już przeleciałeś po tych nagraniach??? Moim zdaniem na niedokończone nagranie zasługuje "Pretty Little Head" 1:26 do 1:55 <-- jest genialne, a później tak sobie :-(

_________________
I ty Brutusie przeciwko mnie


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 28 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY