Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 1:21 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pon Gru 13, 2004 12:04 pm 
Offline
Mean Mr Mustard

Rejestracja: Pią Cze 11, 2004 3:06 pm
Posty: 161
Miejscowość: Warszawa (ostatnio)
Wróciłem wczoraj z podróży, z której przywiozłem sobie książkę: "Lennon Legend" biografia. Właściwie nie jest to ksiażka, słowo - pozycja, byłoby właściwsze. Do zawartosci merytorycznej można się przyczepić, bo jest mało tekstu - ale ja się nie czepiam. Natomiast - słuchajcie - mnóstwo doskonałych zdjęć, i praktycznie na każdej stronie jest kieszeń z której wyjmujemy reprodukcje różnych pamiątek po Lennonie! No cudo! Rękopisy piosenek ( min Day Tripper, Strawberry Fields ), wkładki z gum do żucia z Beatlesami, które były w latach 60 - tych, reprodukcje kartek, które John wraz z Yoko wysyłali do fanów, rysunki Johna, reprodukcje gazet, ulotek, no dużo by wymieniać, rewelacja!!!!! Dla fanów oczywiście. W HMV w Londynie jest wyprzedaż świąteczna i sprzedają to po 10 funtów. Jak kupowałem, załowałem, ze nie mam jakichs telefonów do Was, zeby spytać, czy ktoś nie chce, zeby mu kupić. Jeśli ktos z Was będzie miał okazję naprawdę polecam. Z ogromną przyjemnością się to ogląda, przegląda, grzebie w pamiątkach.

pozdrowienia

_________________
Piotrek


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Gru 14, 2004 12:08 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Maj 20, 2004 2:31 pm
Posty: 315
Cześć Piotrek
Mam pytanie. Czy książka Lennon Legend przypomina okładką wydanie CD i DVD ?
Chodzi mi o to, czy jest to podobnie jak w przypadku Anthology Beatlesów gdzie VHS, CD, DVD, książka stanowiły jakoby komplet.

Pozdrawiam Staszek


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Gru 14, 2004 2:14 pm 
Offline
Her Majesty

Rejestracja: Pon Cze 03, 2002 8:07 pm
Posty: 147
Klikając tutaj: http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/ ... 90-9287139 można ujrzeć ową książkę.

Pozdrawiam
Kasia


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Gru 14, 2004 2:46 pm 
Offline
Mean Mr Mustard

Rejestracja: Pią Cze 11, 2004 3:06 pm
Posty: 161
Miejscowość: Warszawa (ostatnio)
Kasia mnie uprzedziła. :)

Dodam, ze autor był wieloletnim redaktorem Rolling Stone. Ale co tam treść..jak mówiłem...jak to fajnie jest wziąć do ręki wierną reprodukcje karty członkowskiej the Cavern...


pozdrawiam serdecznie

_________________
Piotrek


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Gru 14, 2004 3:57 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Maj 20, 2004 2:31 pm
Posty: 315
Dzięki za informację. :D

Pozdrawiam Staszek


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Gru 15, 2004 3:20 am 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 03, 2002 5:12 pm
Posty: 155
Miejscowość: wadowice
A ja jeszcze dodam, że dvd Lennon Legend też jest świetne.
Dostałem w boxie razem z Gimme Some Truth - oba wydania rewelacja.

Fajowo sie to słucha i ogląda, zwłaszcza dodatki ;)
No i całe te kontrowersje ze zdjęciem martwego Lennona - fakt: jest scena w Woman podczas której okładka Mind Games przechodzi w zdjęcie twarzy z prosektorium - szczerze powiedziawszy, gdybym nie wiedział, że na dvd jest coś takiego to bym nawet nie zauważył...

wracając do tematu: po cd, dvd, teraz wypadało by sprawić sobie książeczkę do kompletu :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Gru 15, 2004 3:02 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Maj 20, 2004 2:31 pm
Posty: 315
Pajdek napisał(a):
No i całe te kontrowersje ze zdjęciem martwego Lennona - fakt: jest scena w Woman podczas której okładka Mind Games przechodzi w zdjęcie twarzy z prosektorium - szczerze powiedziawszy, gdybym nie wiedział, że na dvd jest coś takiego to bym nawet nie zauważył...


Fakt. Ja też wcześniej nie zwróciłem na to uwagi. Zresztą kto mógł przypuszczać, że coś takiego jest możliwe.
:oops:
Ale w Woman ukazała się jeszcze jedna scena, której obecność zupełnie mnie zaskakuje. Przez moment widać twarz zabójcy, któremu Lennon podpisuje płytę. Kto i po co po latach znów robi reklamę mordercy doprawdy trudno zrozumieć. :shock:

Pozdrawiam Staszek


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Gru 15, 2004 4:39 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 03, 2002 5:12 pm
Posty: 155
Miejscowość: wadowice
Staszek napisał(a):
Pajdek napisał(a):
No i całe te kontrowersje ze zdjęciem martwego Lennona - fakt: jest scena w Woman podczas której okładka Mind Games przechodzi w zdjęcie twarzy z prosektorium - szczerze powiedziawszy, gdybym nie wiedział, że na dvd jest coś takiego to bym nawet nie zauważył...


Fakt. Ja też wcześniej nie zwróciłem na to uwagi. Zresztą kto mógł przypuszczać, że coś takiego jest możliwe.
:oops:
Ale w Woman ukazała się jeszcze jedna scena, której obecność zupełnie mnie zaskakuje. Przez moment widać twarz zabójcy, któremu Lennon podpisuje płytę. Kto i po co po latach znów robi reklamę mordercy doprawdy trudno zrozumieć. :shock:

Pozdrawiam Staszek


No Yoko jest japonką a jak wiadomo w Japonii inaczej się podchodzi do pewnych spraw związanych ze śmiercią. Dla nas europejczyków to odrobinę szokujące.
btw. to jedno ze zdjęć które zrobił pracownik prosektorium i sprzedał do prasy brukowej - swego czasu była z tego afera...

A co do zdjęcia z chapmanem, to chyba jakaś symbolika miała być...

A wracając do dvd to jak dla mnie jest świetnie zrobione - począwszy od menu, całej zawartości jak i dodatkach. Z faworytów to 'Instant Karma' promujące Anthology 'Working Class Hero' i perełka jaką jest klip do (Just Like) Starting Over - kapitalne.
Podsumowując trzeba mieć!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Gru 20, 2004 11:05 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Skura, dzięki za zapierającą dech w piersiach recenzję.
Też chcę to mieć!!!
:( :D

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Gru 21, 2004 11:30 am 
Offline
Mean Mr Mustard

Rejestracja: Pią Cze 11, 2004 3:06 pm
Posty: 161
Miejscowość: Warszawa (ostatnio)
jeśli w tej cenie utrzyma się do kwietnia, to mniej wiecej wtedy znowu będę w Lądku i mogę wziąć. Ale do kwietnia kupa czasu.
pozdrawiam

_________________
Piotrek


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY