Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 12:54 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Mind Games VS Walls And Bridges
Mind Games 29%  29%  [ 5 ]
Walls And Bridges 71%  71%  [ 12 ]
Razem głosów : 17
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pią Mar 21, 2014 12:44 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Jeden z największych. I bardzo, bardzo niedoceniony. Dlatego tez dałem go do mojej "Pechowej 13" z solowych płyt, w jednym z gazetkowych artykułów.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Mar 21, 2014 2:31 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
svarog napisał(a):
Chciałbym kiedyś usłyszeć ten album w wersji stripped - w tym wypadku w wersji z brzmieniem bardziej zbliżonym do naturalnego.

(svarog mówił o albumie Mind Games)
Na Antologii jest One Day (At A Time) w takiej ‘wersji stripped’, zaśpiewane niższym głosem (o oktawę?) i (mimo braku saksofonu) uwielbiam to wykonanie. :)
http://www.youtube.com/watch?v=DR3eI9UKUgo

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Mar 21, 2014 3:13 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Niesamowite! Zbrodnią jest, że to nie ta wersja trafiła na album! :shock:

Od wczoraj ze cztery razy przesłuchałem całe Mind Games i W&B i tak sobie gwiazdki notuję w skali od 1-5. Od początku wiedziałem, że zwycięzcą będzie ten drugi album, ale jako że Mind Games słuchałem dawno i szybko mnie zniechęciło, to pomyślałem, że dam mu kolejną szansę. No cóż, trochę lepiej się osłuchałem z materiałem, ale w dalszym ciągu album uważam za fatalny. Mind Games - Aisumasen (najlepiej bonusowe demo z przedostatniego remastera) - You Are Here - Meat City - pierwszemu dałem 5 gwiazdek, pozostałym 4 i to tyle pozytywnego jeśli chodzi o ten album :) Przykład demo One Day At a Time pokazuje że mogło być o wiele lepiej i tym bardziej jest mi szkoda niewykorzystanego potencjału albumu.

Walls & Bridges obecnie łykam natomiast w całości, choć z początku niektóre aranżacje nieco mnie irytowały (gdzieniegdzie orkiestracje, dęciaki, czy wyjące wilkołaki ;) ). Nie wszystkie utwory są mistrzostwem świata, ale w żadnym momencie nie mam poczucia, że chciałbym przerzucić odtwarzacz na kolejny utwór. Beef Jerky - Ya Ya to najsłabsze fragmenty płyty, ale pierwszy i tak nie jest tragiczny, a drugiego nie ma co poważnie traktować. Z kolei Old Dirt Road - Bless You - Scared (bez wilkołaka ;) ) - #9 Dream - Steel and Glass - Nobody Loves You (także najchętniej bonusowe demo z remastera) to już ekstraklasa i same te utwory wystarczą żeby rozstrzygnąć pojedynek z tytułu wątku. Uwielbiałem też What You Got, ale jedynie do momentu aż usłyszałem je w wersji z W&B :) Już prawie się z tą wersją oswoiłem, ale mimo wszystko jest ona o dwie klasy gorsza niż demówka Johna grającego na gitarze akustycznej.

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Mar 21, 2014 4:58 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
No i pięknie - wymieniłeś dokładnie listę moich ulubionych piosenek, zarówno z Mind Games, jak i Walls And Bridges. I też wolę spokojną wersję What You Got.
Co do demówki One Day to jednak tutaj nie słyszę nic nadzwyczajnego. Za to bardzo lubię słodziutką wersję z Mind Games. Problem w tym, że w powodzi innych słodziutkich piosenek na płycie źle się prezentuje.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Mar 21, 2014 6:29 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
dr Maxwell napisał(a):
Obie płyty poznałem w odstępie tygodnia w 1977 roku. Wówczas wyżej ceniłem „Mind Games” ponieważ „Walls And Brigdes” wydawał mi się zbyt minorowy.


Ja poznałem wcześniej Mind Games. Od początku wydawał mi się monotonny ale trzymał poziom. Miał w sobie trochę analogii do Imagine. Byłem już dobrze z nim osłuchany kiedy nabyłem Walls & Bridges. Przeszedł moje wszelkie oczekiwania. Nie spodziewałem się już po Johnie czegoś tak ciekawego i świeżego. Na dodatek ze składanek znałem tylko #9 Dream. Pełne zaskoczenie. Poczułem się jakbym kupił nieznaną wcześniej płytę The Beatles.

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Mar 23, 2014 12:36 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
A propos rozważań o różnych wersjach One Day (At A Time)
http://www.youtube.com/watch?v=zh7HG7PUT5s

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 31, 2014 10:50 am 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Jakby to powiedzieć... Obie płyty są mi raczej obojętne :D , i nie wracam do nich zbyt często.

Mind Games ma kilka udanych kompozycji, ale nie odpowiada mi ogólna stylistyka albumu i jego rozwleczenie. Po kiego grzyba te żeńskie chórki na przykład :?

Walls and Bridges, hmmm... nie wiem, nie lubię takich jazzujących aranżacji, a już świetne w wersji demo Nobody Loves You zostało na tym krążku niepotrzebnie ozdobione.

Chyba jednak wybiorę Walls and Bridges, bo jednak jest bardziej hmmm... zróżnicowany?

A okładkowo - Mind Games.

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sie 18, 2014 9:45 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Śro Sie 06, 2014 9:15 pm
Posty: 110
Miejscowość: Kielce
Specjalnie dla tego pojedynku postanowiłam odświeżyć sobie te dwa albumy. Pamiętam, że już wcześniej Mind Games nie bardzo mi podchodziło. I tak było tym razem. Tego albumu wyjątkowo ciężko mi się słucha. Tak naprawdę lubię tylko kilka piosenek z niego, poza tytułowym Mind games jest jeszcze Aisumasen, Out the blue, You are here i Meat City. I to wszystko.
W zasadzie Walls and bridges też może nie należy do moich ulubionych płyt, jednak jest tam jedna piosenka, przy której odpływam i w której zakochałam się od pierwszego usłyszenia (i nadal kocham ;) czyli #9 dream. Jest to moja ulubiona piosenka z Walls, następnie Steel and glass, Scared, What you got, Old dirt road, Bless you i Whatever gets you through the night. Zgadzam się co do Nobody loves you- tutaj nieszczególnie mi się podoba, natomiast Beef jerky jest ok ;)

_________________
Turn off your mind, relax and float down stream...


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY