Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 8:00 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Czw Wrz 15, 2011 12:56 am 
Offline
fan sztabowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lis 19, 2008 8:35 am
Posty: 57
ok, wersja poprawiona. wyróżnił pierwszą dziesiątkę:

1. Surprise, Surprise (Sweet Bird of Paradox)
2. Cold Turkey
3. One Day at a Time
4. #9 Dream
5. Borrowed Time
6. What You Got
7. Dear Yoko
8. Out the Blue
9. Real Love
10. Instant Karma

11. Power to the People
12. Remember
13. Oh Yoko!
14. I Don’t Want to be a Soldier
15. Bring on the Lucie
16. Aisumesen
17. Cleanup Time
18. Angel Baby
19. I Don’t Wanna Face It
20. Well Well Well

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Wrz 16, 2011 5:26 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Nie wiem, jak "ideowo" podchodzić do rankingów, bo jestem zawsze rozdarta między ocenianiem "obiektywnym" a sentymentalnym. Jak zwykle postawiłam na sentymenty, stąd tyle hitów na mojej liście. Ale czy to źle? (nie wydaje mi się :D)

1. Watching the Wheels
2. Mind Games
3. Whatever Gets You Thru the Night (dlaczego to jest tak często pomijane?! to jest a) fenomenalne b) wiąże się z tym ujmująca historia c) jest fenomenalne)
4. Cold Turkey
5. Nobody Told Me
6. Woman
7. Real Love (już mi obojętne, w której wersji, uważam, że liczy się sama inicjatywa, "narodziny" piosenki... tej piosenki :D)
8. Nobody Loves You (wersja z Antologii - kobieta zmienną jest! :roll: )
9. The Luck of the Irish (chociaż zawsze sądziłam, że Lennon mógł się bardziej postarać, jeszcze to podrasować - co nie zmienia faktu, że utworek ma potencjał nieprzeciętny... chociaż po zastanowieniu, to wszelkie takie niedopracowanie jest po prostu lennonowskie)
10. Woman is the Nigger of the World
11. Instant Karma
12. (Just Like) Starting Over (za jedno z najbardziej twórczych tributów, jakie w życiu słyszałam)
13. Jealous Guy
14. Beautiful Boy
15. Love
16. Happy Xmass (War Is Over) (ale tu mam problem... czy to jest tak do końca utwór Johna?)
17. Power To The People
18. I`m Stepping Out
19. Borrowed Time
20. Crippled Inside (chociaż czuję się źle, że dałam to na koniec. Może to powinno być jakoś dużo wyżej... tak, powinno być wyżej, ale nie wiem, który kawałek miałby na tej zamianie 'ucierpieć', więc odpuszczę zamiany. Ale zostaliście ostrzeżeni. ;))

Starałam się zachować jakąś kolejność. Ale muzyka żyje swoim życiem i nie da się tak do końca zrobić uczciwej listy od A do Z. No, może gdyby to nie był Lennon, byłoby łatwiej. 8)

A na 'do widzenia', coś na poprawienie "Whatever Gets You..." w rankingach:
http://www.youtube.com/watch?v=BuVCc6Vat8U

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Wrz 16, 2011 5:56 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 14, 2011 6:16 pm
Posty: 347
Miejscowość: Kołobrzeg
a oto i moja lista piosenek johna (kolejność przypadkowa)

1.i know (i know)
2.steel and glass
3.imagine
4.jealous guy
5.god
6.watching the wheels
7.move over ms.l
8.borrowed time
9.woman is the nigger of the world
10.real love
11.bring on the lucie (freda people)
12.nodbody loves you (when you're down and out)
13.mother
14.woman
15.mind games
16.remember
17.(just like) starting over
18.luck of the irish
19.#9 dream
20.happy xmas (war is over)


pozdrowienia
winter rose :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Wrz 17, 2011 1:19 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Michelle napisał(a):

3. Whatever Gets You Thru the Night (dlaczego to jest tak często pomijane?! to jest a) fenomenalne b) wiąże się z tym ujmująca historia c) jest fenomenalne)


Zapomniałas o punkcie d) - punkty a) i c) sa nieprawdziwe ;) Kawałek jest na kilku listach, wiec tragedii nie bedzie. Lubie go, choć szału nie ma, do mojego top 50 nie wlazł.


Michelle napisał(a):
9. The Luck of the Irish (chociaż zawsze sądziłam, że Lennon mógł się bardziej postarać, jeszcze to podrasować - co nie zmienia faktu, że utworek ma potencjał nieprzeciętny... chociaż po zastanowieniu, to wszelkie takie niedopracowanie jest po prostu lennonowskie)
10. Woman is the Nigger of the World


Aż 2 utwory w top 10 z Sometime In NYC :shock: Ktos wreszcie docenia te płytę.


Michelle napisał(a):
16. Happy Xmas (War Is Over) (ale tu mam problem... czy to jest tak do końca utwór Johna?)


Moze nie do końca, ale John raczej nie dał tutaj zdominowac przez Yoko.


Michelle napisał(a):
20. Crippled Inside (chociaż czuję się źle, że dałam to na koniec. Może to powinno być jakoś dużo wyżej... tak, powinno być wyżej, ale nie wiem, który kawałek miałby na tej zamianie 'ucierpieć', więc odpuszczę zamiany. Ale zostaliście ostrzeżeni. ;))


Nie powinno. Zdecydowanie. Średniaki nie powinny być dużo wyżej niz na szarym końcu :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Wrz 17, 2011 2:55 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Pominę milczeniem niektóre z twoich komentarzy. No dobra, chociaż zatrzymam się na stwierdzeniu "o gustach się nie dyskutuje". :mrgreen:
ALE w przypadku "Happy Xmas (War is Over)" nie chodzi mi o wkład Yoko, ale o to, że melodia nie jest Johna. To jakaś stara folkowa melodia o koniu (sic!), szukalam przed chwilą przez wujka google`a i powiedział mi, że to nazywa się "Stewball". Posluchaj sobie chociaż tego w wersji Piotra, Pawła i Maryśki, i powiedz mi, że nie słyszysz podobieństwa!

http://www.youtube.com/watch?v=hXdQB-mR4tg

Ktoś to fajnie na youtubie skomentował, nazywając Johna "piratem". Od razu wyobraziłam go sobie z przepaską na lewym oku i uznałam, że to widok cokolwiek zabawny.

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Wrz 18, 2011 12:21 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Michelle napisał(a):
Pominę milczeniem niektóre z twoich komentarzy. No dobra, chociaż zatrzymam się na stwierdzeniu "o gustach się nie dyskutuje". :mrgreen:
ALE w przypadku "Happy Xmas (War is Over)" nie chodzi mi o wkład Yoko, ale o to, że melodia nie jest Johna. To jakaś stara folkowa melodia o koniu (sic!), szukalam przed chwilą przez wujka google`a i powiedział mi, że to nazywa się "Stewball". Posluchaj sobie chociaż tego w wersji Piotra, Pawła i Maryśki, i powiedz mi, że nie słyszysz podobieństwa!

http://www.youtube.com/watch?v=hXdQB-mR4tg

Ktoś to fajnie na youtubie skomentował, nazywając Johna "piratem". Od razu wyobraziłam go sobie z przepaską na lewym oku i uznałam, że to widok cokolwiek zabawny.


Faktycznie zerżnieta melodia! Fascynujace odkrycie. Dobrze, że chociaz kwestia z War Is Over nie została zaczerpnieta, chociaz kto wie, moze kiedys nam podrzucisz jakis tajemniczy oryginał zapomnianych Juzków, Franków i Maryśkow ;)
Trzeba jednak przyznac John bardo wzmocnił tę melodie, wyrazu dodał tez tekst, bo jak bysmy nie znali Happy Xmas, to prawdopodobnie Stewball wydawałby nam sie raczej nijaki, szczegolnie pod wzgledem wykonania. Ale przyznac trzeba to drugi słynny plagiat po My Sweet Lord w krolestwie Beatlów.

Ale to nie przeszkadza by na niego głosować, w koncu głosujemy na wszystko cokolwiek zaspiewał John po rozpadzie The Beatles. Utwory własne, przerobki...palagiaty tez :)

Co do moich komentarzy to wiesz dobrze, że w niektorych momentach sie tylko z Toba draznie, nie pozwolił bym sobie na to z kims kogo nie lubie.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Wrz 23, 2011 5:24 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Przypominam, że zostały około 2 tygodnie, głownie Grześkowi. Bez Ciebie nie gramy ;)
Joryk, jesli 18 utworów to Twoje ostatnie słowo to smiało możesz wrzucać, w zasadzie konieczne minimum to 10 kawałkow.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Wrz 25, 2011 10:56 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
Yer Blue napisał(a):
Przypominam, że zostały około 2 tygodnie, głownie Grześkowi. Bez Ciebie nie gramy ;)
Joryk, jesli 18 utworów to Twoje ostatnie słowo to smiało możesz wrzucać, w zasadzie konieczne minimum to 10 kawałkow.


;) ja mam zarezerwowany przyszly weekend, cos okolo top35 mam w glowie, mysle wie ze na Johna jeden intensywniejszy wieczor mi starczy. Btw. jakos lubie robic rzeczy na ostatnia chwilę.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Paź 04, 2011 3:29 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Na 20-tke solowego Lennona (plus komentarze do niej) dał sie namowic jeden jego wieloletni fan zamieszkujacy Chicago, choc to zdecydowania nasza, polska krew:

1. GOD -to dla mnie najważniejszy utwór, lennonowskie "Credo na opak" z bardzo gorzkim finałem : Don't believe in Beatles (wtedy- wczesne lata 70-te- zrozumiałem ,że do żadnego reunion nigdy już nie dojdzie)
2. JEALOUS GUY - chyba najpiękniejsza melodia jaką John skomponował w ogóle (nie zdziwię się jeśli nawet zwycięży)
3. GIMME SOME TRUTH -tak zapewne by grali The Beatles gdyby przetrwali do 1971 (cudowna gitara Harrisona)
4. HOW DO YOU SLEEP - patetyczna aranżacja smyczków wyprzedzała Kashmir LZ o lata.
5. MOTHER - przejmujący do szpiku kości hymn wszystkich porzuconych i niechcianych dzieci (modne dziś określenie) z dysfunkcjonalnych rodzin
6. IMAGINE - kogo dziś stać na taką utopię , która by jednocześnie zabrzmiała tak autentycznie ?
7. STEEL AND GLASS - jak widać John "trzymał rękę na pulsie" ówczesnej muzyki ( o płytach Genesis z lat 73-74 mówił w charakterystycznym dla siebie stylu , ale z aprobatą ,że nie jest to muzyka, przy której można się upić lub bawić) ; w tym utworze zaś słyszę klimaty PF - WYWH czy nawet późniejszej WALL.
8. BRING THE LUCIE - niby proste szablonowe , rock'n'rollowe granie (jak Do ya ELO) ale tak jak przed laty tak i teraz podoba mi się bardzo
9. I"M SCARED - każdy następny dzień naszego życia może się nam wydawać prawdziwą męczarnią ; depresjnie przejmujące i osobiste
9. LOVE - najprostsza w środkach wyrazu a jednocześnie cudowna piosenka o miłośći , którą zapamiętuje się na całe życie
10. MIND GAMES - cudowny klimat , tytuł i okładka płyty

11. DREAM # 9 - słodsza mogła już być tylko WOMAN (albo późne Bee Gees)
12. WOMAN IS THE NIGGER OF THE WORLD - pierwszy brzebój solowy Johna jaki dotarł do mnie za pośrednictwem Listy Przebojów Studia Rytm ( czy ktoś jeszcze pamięta taką audycję ? ) jesienią 1972
13. BLESS YOU - delikatne ,swingująco- smooth jazzowe jakbyśmy dziś powiedzieli
14. WOMAN - każdemu z czymś się kojarzy pamiętny grudniowy dzień
15. REMEMBER - prorocza końcówka , urwana jakby strzałem ? dla mnie utwór niepokojący ( anglosasi mają fajne określenie - "disturbing")
16. OH MY LOVE - jeszcze raz John jako mistrz liryki
17. I"M LOOSING YOU - najbardziej mroczny utwór z tamtej pamiętnej sesji
18. INSTANT KARMA - jedyny przebój JL jaki kojarzę dzięki clipowi video ( Top of the pops ?) JOHN w nowej wtedy "ostrzyżonej" wersji
19. OUT OF THE BLUE - na koniec dwie piosenki najbardziej chyba nawiązujące do czasów Fab Four (choć już z "solowego" okresu Białego Albumu) - SEXY SADIE
20 .LOOK AT ME - akustycznie i podobnie do JULIE ?


Joryku, Karolu - jesli nie pofatygujecie sie ze skopiowaniem Waszych list obecnych na stronce, to bez ostrzeżenia zrobie to za Was ;) Kasiu, musiasz coś zrobić ze swoja 39-ką, zostało kilka dni.
Rito, tradycyjnie prosze o wsparcie Twojego Tatki :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Paź 04, 2011 8:13 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
Czas pogania i oto głosuje Ania:

1. Nobody Told Me
2. Barrowed Time
3. Just Like Starting Over
4. Imagine
5. Happy Xmas
6. Women
7.Whatever Gets You Through The Night
8. 9 Dream
9. Jealous Guy
10.Instant Karma!
11. Love
12. Isolation
13. Power To The People
14. Beautiful Boy
15. Mind Games
16. Oh My Love
17. I'm Losing You
18.How Do You Sleep?
19. Working Class Hero
20. You Are Here

_________________
http://www.ratujkonie.pl/.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Paź 05, 2011 2:43 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Normalnie straciłam poczucie czasu, jakoś te październikowe dni mkną tak szybko ;)

Oto moja dwudziestka: (w pierwszej dziesiątce kolejność ma znaczenie)

1. One Day (At A Time) - zdecydowanie wersja z Anthology
2. Hold On
3. Nobody Loves You (When You're Down And Out)
4. God
5. Working Class Hero
6. Woman
7. Imagine
8. Jealous Guy
9. Oh My Love
10. Watching The Wheels

11. Grow Old With Me
12. Love
13. Stand By Me
14. HOw
15. Mind Games
16. 9 Dream
17. Nobody Told Me
18. Beautiful Boy
19. Living On Borrowed Time
20. I'm Stepping Out

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Paź 05, 2011 4:48 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Dzieki za kolejne listy! 33 juz mamy, licze na czwóreczke z przodu ;)
Kasiu, ostro pojechałas z czołowka - zanczy dobrze, jest nietuzinkowa. Aż sobie włacze antologowe Ona day, pamietam, że zawsze wydawało mi sie duzo gorsze od Miajndgemsowego.

Noelka napisał(a):
(w pierwszej dziesiątce kolejność ma znaczenie)


Czyli rozumiem, że w drugiej juz nie. OK.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Paź 05, 2011 11:32 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
1. Gimme Some Truth
2. Working Class Hero
3. Mother (Live in nYC)
4. Luck of the Irish
5. John Sinclair
6. How?
7. Crippled Inside
8. I Found Out
9. God
10. Borrowed Time

11. Well Well Well
12. Oh Yoko
13. Beautiful Boy
14. I'm Losing You
15. Watching The Wheels
16. Just Like Starting Over
17. Dear Yoko
18. Cleanup Time
19. Jealous Guy
20. Imagine

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Paź 05, 2011 11:42 pm 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Wto Wrz 27, 2011 7:24 am
Posty: 2
Dzien dobry Wszystkim,

Zostalem zaproszony do udzialu w rankingu przez jednego z Waszych "od zawsze" kolegow.

Oto moja dwudziestka

1. Mind Games
2. Jealous Guy
3. Imagine
4. Mother
5. Woman
6. Power to the People
7. Instant Karma
8. Cold Turkey
9. Happy Xmass (War Is Over)
10. Sunday Bloody Sunday
11. Give Peace A Chance
12. Oh Yoko
13. Remember
14. Woman Is The Nigger Of The World
15. Give Me Some Truth
16. Love
17. Instant Karma
18. How Do You Sleep?
19. Watching the Wheels
20. New York City


pzdr

mir


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Paź 06, 2011 3:56 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
mir napisał(a):
Dzien dobry Wszystkim,


Witaj Mirku i dzieki wielkie za liste! Nie wiem czy sie domyślasz, ale ta lista z komentarzami jest od Dżejdżeja, a i jeszcze jeden Dinozaur szykuje sie z typami :)

mir napisał(a):
10. Sunday Bloody Sunday


Pierwszy raz ktos na to głosuje (ja tez uwielbiam ale nie na top 20) i mam wrazenie, że był to jeden z ostatnich utworów z solowej kariery Johna, ktory jeszcze nie mial punktowego wsparcia z tych podstawowych płyt. Chyba tylko Beef Jerkey ciągle na zerze, nie liczać przerobek.

Ringo napisał(a):
4. Luck of the Irish
5. John Sinclair


Zawsze komentuje tak wysokie pozycje z najmniej docenianej płyty Johna :) Tak wysokich chyba jeszcze tutaj nie było.

Ringo napisał(a):
19. Jealous Guy
20. Imagine


Ta para i ich pozycje tez rzucaja sie w oczy ;) Zaskoczenie jest w cenie ;)

Kilka powyższych list uświadomiło mi jaka wielka rozpietościa porozrzucało polskich Fanów Beatli po swiecie, jakich tutaj mamy: od USA, przez Anglie i Szwecje, po Australie. A jeszcze bedzie jeden akcent zaoceanowy, tym razem z najbliższego Lennonowi miejsca jego ostatnich lat zycia, ale nie uprzedzajmy faktow ;)

Jest szansa na 43 listy, jesli wszystkie obiecane listy napłyną w czas.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Paź 06, 2011 7:29 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
No cieszy tak duża frekwencja..... a tak a'propos Yer Blue - mam pytanko do Ciebie. Te listy to oczywiście dla nas jakaś tam forma zabawy, a czy Ty prowadzisz jakieś analizy, badania odnośnie "docenienia" utworów mniej popularnych, lub jak kto woli rzadziej wymienianych w rankingach?
Otóż żadną tajemnicą nie jest, że w głosowaniu , jakie przeprowadziły portale typu onet, interia itp. z okazji 70 -tych urodzin Johna zwyciężyło bezapelacyjnie "Imagine".
Z tego co śledzę na bieżąco w typach forumowiczów utwór ten nie osiąga pierwszych miejsc. Nie wiem tak naprawdę dlaczego... pewnie za bardzo się osłuchał. Lecz piękna linii melodycznej i przesłania w przypadku "Imagine" nie można odmówić i w zasadzie jest to jakiś number 1, nieprawdaż?
Moje typy są można rzec w miarę standardowe i nie będę się silić , że urzekają mnie piosenki, których nie wymieniłam. Pierwsza 10 to moje ulubione , druga 10 - dopełniacze listy. Uwielbiam Just Like, ale podczas głosowania wpływ miał także dzień/nastrój i dlatego na 1 znalazło się Nobody Told Me.....
I dziwi mnie nieraz układ tych list, czyżbym miała porypany gust, albo nie znam się .... ale skoro już tu jestem i lubię TB, to chyba nie jest tak źle.

_________________
http://www.ratujkonie.pl/.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Paź 07, 2011 4:15 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Ania1 napisał(a):
No cieszy tak duża frekwencja..... a tak a'propos Yer Blue - mam pytanko do Ciebie. Te listy to oczywiście dla nas jakaś tam forma zabawy, a czy Ty prowadzisz jakieś analizy, badania odnośnie "docenienia" utworów mniej popularnych, lub jak kto woli rzadziej wymienianych w rankingach?


Nie wiem o co Ci chodzi. Żadnych analiz nie prowadze. Wynki tego rankingu mozna bedzie przeanalizowac i dojsc do jakichś wniosków.

Ania1 napisał(a):
Otóż żadną tajemnicą nie jest, że w głosowaniu , jakie przeprowadziły portale typu onet, interia itp. z okazji 70 -tych urodzin Johna zwyciężyło bezapelacyjnie "Imagine".
Z tego co śledzę na bieżąco w typach forumowiczów utwór ten nie osiąga pierwszych miejsc. Nie wiem tak naprawdę dlaczego... pewnie za bardzo się osłuchał.


Pewnie niektorzy tym sie kieruja - ich prawo. Ale ja mysle, że Imagine nie zdobywa pierwszych miejsc z innego powodu - Lennon nagrał utwory jeszcze lepsze, sam tak uważam.
Jestem prawie pewien, że Imagine nie wygra w tym rankingu, co mnie bardzo cieszy.

Ania1 napisał(a):
Moje typy są można rzec w miarę standardowe i nie będę się silić , że urzekają mnie piosenki, których nie wymieniłam. Pierwsza 10 to moje ulubione , druga 10 - dopełniacze listy. Uwielbiam Just Like, ale podczas głosowania wpływ miał także dzień/nastrój i dlatego na 1 znalazło się Nobody Told Me.....
I dziwi mnie nieraz układ tych list, czyżbym miała porypany gust, albo nie znam się .... ale skoro już tu jestem i lubię TB, to chyba nie jest tak źle.


Aniu, przez lata dało sie dostrzec, że gustujesz w lżejszych, prostrzych, weselszych utworach. Dlatego Twoja lista, szczegolnie czołowka zupełnie mnie nie zaskoczyła - o typowa Ania1 pomyslałem ;) Ja wole cierpienie, smutek i melancholie, ale przecież nikt nie moze sie czuc gorzej ze swoim wyczuciem smaku.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Paź 07, 2011 4:37 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
No i nadeszła kolejna obiecana lista. Tym razem z samego New Jork City od wieloletniego Fana Beatli. Lista z pogrupowanymi 10-tkami:

Instant Karma! (We All Shine On)
Give Peace A Chance
Mother
Mind Games
Aisumasen (I'm Sorry)
Imagine
Jealous Guy
#9 Dream
Woman
Watching The Wheels

Love
God
Out The Blue
You Are Here
Whatever Gets You Through The Night
Woman Is The Nigger Of The World
Steel And Glass
Beautiful Boy (Darling Boy)
(Just Like) Starting Over
Happy Xmas (War Is Over)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Paź 07, 2011 7:09 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
Wiem, że nie wygra Imagine. Widzę to po typowaniu. A może szkoda?
Dla mnie muzyka musi poprawiać nastrój- jest to terapia. A moje typy na to wskazują.
Yer Blue stwierdził:
Cytuj:
Ja wole cierpienie, smutek i melancholie,
..... taki z Ciebie masochista psychiczny? :D :shock:
Cytuj:
Aniu, przez lata dało sie dostrzec, że gustujesz w lżejszych, prostrzych, weselszych utworach. Dlatego Twoja lista, szczegolnie czołowka zupełnie mnie nie zaskoczyła - o typowa Ania1 pomyslałem ;)
Dobrze pomyślałeś- bronię w takich rankingach tego, co jest swoistą marką czy to piosenek pisanych za czasów zespołu TB, czy też twórczości solowej. Bo czy chcesz, czy nie to właśnie te utwory są rozpoznawalne na całym świecie. I gdybyś rozpisał takie rankingi na szerszą skalę- to byłyby podobne do moich typów. To stanowi wartość i siłę tych utworów. Wiem, że oczekujesz doceniania piosenek , czy też płyt nie "osłuchanych" - zawsze to podkreślasz w komentarzach kolejnych list. Każdy czymś się kieruje przy wyborze....
Zobaczymy co wyjdzie z rankingu - wyniki 9 października?

_________________
http://www.ratujkonie.pl/.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Paź 07, 2011 7:14 pm 
Offline
Little Child
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Maj 20, 2011 10:04 pm
Posty: 12
Oto moja lista (kolejność ma znaczenie :) )

1. Be my baby
2. #9 dream
3. Jealous Guy
4. Imagine
5. Instant karma
6. God
7. Whatever gets you thru the night
8. Isolation
9. Beautiful Boy
10. Mother
11. Watching the wheels
12. Give Peace a chance
13. Happy Xmas (War is over)
14. Cold Turkey
15. Love
16. Working Class Hero
17. Grow old with me
18. Gimme some truth
19. Steel and glass
20. Oh Yoko!

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY