Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 8:58 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pią Paź 07, 2011 8:09 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Super, że ktoś zagłosował na By My Baby! Uwielbiam ten utwór. Powiem szczerze, że dzisiaj bym zmieniła nieco moją drugą dziesiątkę, zapomniałam o powyższym utworze, o Only You, gdzie ja zapodziałam Woman Is The Nigger of The World? Ech, najchętniej bym wytypowała swoje 50 top Lennona.

Ania1 napisał(a):
Dobrze pomyślałeś- bronię w takich rankingach tego, co jest swoistą marką czy to piosenek pisanych za czasów zespołu TB, czy też twórczości solowej. Bo czy chcesz, czy nie to właśnie te utwory są rozpoznawalne na całym świecie. I gdybyś rozpisał takie rankingi na szerszą skalę- to byłyby podobne do moich typów.


Często się zdarza, że ludzie znają tylko i wyłącznie te "rozpoznawalne piosenki" Beatlesów i to powoli staje się nudne. Pamiętam jak mój znajomy opowiadał, że usłyszał świetny utwór w radiowej trójce i gdy dowiedział się, że to była piosenka Beatlesów You Know My Name (Look Up The Number), z wrażenia spadł z krzesła ;)

W moim zestawieniu znalazły się utwory, które chwytają mnie za serducho, li i jedynie ;)

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Paź 07, 2011 8:23 pm 
Offline
Little Child
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Maj 20, 2011 10:04 pm
Posty: 12
Noelka napisał(a):
Super, że ktoś zagłosował na By My Baby! Uwielbiam ten utwór.


o tak..w wersji Johna jest coś tak niesamowitego w tej piosence, że aż nie sposób wyrazić tego słowami. Naprawdę piękny utwór. W sumie umieściłam #9 Dream na drugim(bo któreś musiałam), ale razem z Be my baby są moimi numerami jeden Johna :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Paź 07, 2011 9:12 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
Noelka napisała:
Cytuj:
Często się zdarza, że ludzie znają tylko i wyłącznie te "rozpoznawalne piosenki" Beatlesów i to powoli staje się nudne.


No właśnie..... i tu jest sedno - dla fanów TB hiciory stają się powoli nudne - stąd te odmienne rankingi na forach poświęconych TB- od rankingów na forach "nieprofesjonalnych". Myślę,że to swoisty rodzaj poszukiwania nowych doznań z braku nowych piosenek, których niestety w przypadku TB, Johna, Georga nigdy już nie będzie. A szkoda. Zobaczymy co wyjdzie z tych głosowań....

_________________
http://www.ratujkonie.pl/.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Paź 08, 2011 12:58 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
1. God
2. Watching the wheels
3. No 9 dream
4. Instant karma
5. Give me some truth
6. Im stepping out
7. Bring on the lucie
8. NYC
9. Imagine
10. Borrowed time
11. Im losing you
12. Nobody told me
13. Grow old with me
14. Nobody loves you when youre down n out
15. Cleanup time
16. Mind games
17. Power to the people
18. Isolation
19. Attica state
20. Whatever gets you thru the night


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Paź 08, 2011 9:40 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Ania1 napisał(a):

No właśnie..... i tu jest sedno - dla fanów TB hiciory stają się powoli nudne - stąd te odmienne rankingi na forach poświęconych TB- od rankingów na forach "nieprofesjonalnych".


Nie zgadzam się z Toba Aniu. Fani TB znają inne te mniej popularne hiciory.

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Paź 08, 2011 12:32 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Aniu, wyniki prawdopodobnie jutro.

Mimi i Greg, własnie wymieniliscie czwartą dziesiatke list, w tej chwili juz sie pogubiłem, ale zdaje sie jest ich juz 43, liczac Joryka i Karola, a jeszcze jedna sie szlifuje.

Noelka napisał(a):
Ania1 napisał(a):

No właśnie..... i tu jest sedno - dla fanów TB hiciory stają się powoli nudne - stąd te odmienne rankingi na forach poświęconych TB- od rankingów na forach "nieprofesjonalnych".


Nie zgadzam się z Toba Aniu. Fani TB znają inne te mniej popularne hiciory.


Kasiu, chyba zle zrozumiałas słowa Ani. Fani znaja wszystko, tylko te popularne przeboje zaczynaja ich nudzic. Moze i tak ale ja oceniam wartosc utworu, nigdy pod kątem wynudzenia, wyekploatowania. Moze i Imagine czy Mind Games sie juz osłuchały ale głupi był bym gdybym nie wyroznił ich wsrod najlepszych, bowiem jak genialne były, tak są i zawsze beda, bez znaczenia czy chce czy nie chce mi sie ich juz słuchac. To samo z Yesterday np.

Lista Karola:

1) #9 Dream
2) (Forgive Me) My Little Flower Princess
3) Beautiful Boy (Darling Boy)
4) Bless You
5) Give Me Some Truth
6) How
7) I'm Losing You
8) Instant Karma! (We All Shine On)
9) Jealous Guy
10) Look At Me
11) Love
12) Mind Games
13) Mother
14) Nobody Loves You (When You're Down And Out)
15) Oh My Love
16) Scared
17) Watching The Wheels
18) Whatever Gets You Through The Night
19) Woman
20) Working Class Hero

Lista Joryka:

1) #9 Dream
2) (Just Like) Starting Over
3) Cold Turkey
4) Crippled Inside
5) Give Me Some Truth
6) Give Peace A Chance
7) Happy Xmas (War Is Over)
8) How Do You Sleep?
9) Imagine
10) Instant Karma! (We All Shine On)
11) Jealous Guy
12) Mind Games
13) Power To The People
14) Stand By Me
15) Watching The Wheels
16) Whatever Gets You Through The Night
17) Woman
18) Woman Is The Nigger Of The World

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Paź 08, 2011 7:12 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
Yer Blue napisał(a):
Kasiu, chyba zle zrozumiałas słowa Ani. Fani znaja wszystko, tylko te popularne przeboje zaczynaja ich nudzic. Moze i tak ale ja oceniam wartosc utworu, nigdy pod kątem wynudzenia, wyekploatowania. Moze i Imagine czy Mind Games sie juz osłuchały ale głupi był bym gdybym nie wyroznił ich wsrod najlepszych, bowiem jak genialne były, tak są i zawsze beda, bez znaczenia czy chce czy nie chce mi sie ich juz słuchac. To samo z Yesterday np.

- Dokładnie!
P.s Myśłałam, że na Stand By Me nie można głosować...... i z uporem maniaka bym oddała głos . :mrgreen:

_________________
http://www.ratujkonie.pl/.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Paź 09, 2011 12:25 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Czas na wyniki.
Głosowało 45 osob.
Cisza wyborcza może i jest ale nie u nas. Myśle, że wszyscy beda zaszokowani dwiema pierwszymi pozycjami ;)


1. Jealous Guy - 480 pkt / 36 głosów (Pusty, Bona, Julie, Yer Blue)
2. Imagine - 476 pkt / 36 głosów (Jacek Leśniewski, Krzysz007, Lemon93)
3. God - 460 pkt / 33 głosy (Dżejdżej, Greg, Monkberry Moon Delight, Hey(I_am)Jude, Paperback Writer)

4. Watching the Wheels - 388 35 (Michelle, Gregor, Markovitz, Bluebird, Dorothy)
5. #9 Dream - 377 36
6. Gimme Some Truth - 372 31 (Ringo, Gripek)
7. Instant Karma! - 368 31 (Squork, JLennon)
8. Mother - 362 30 (Sksat)
9. Woman - 354 34 (Hubert, Pennylane)
10. Mind Games - 348 30 (dr. Maxwell, Mir)

11. Working Class Hero - 295 23
12. Cold Turkey - 258 24 (Ignea)
13. Happy Xmas (War Is Over) - 254 22
14. Love - 249 25
15. (Just Like) Starting Over - 243 24 (Paulussek)
16. Nobody Told Me - 216 21 (Ania1)
17. Beautiful Boy - 214 23
18. Nobody Loves You (When You're Down And Out)- 195 20
19. Woman Is a Nigger of the World - 153 18
20. Barrowed Time - 152 16

21. Oh Yoko! - 136 16
22. Isolation - 134 13
23. Whatever Gets You Through The Night - 124 12
24. How Do You Sleep? - 122 12
25. I Found Out - 121 13
26. Bless You - 120 13
27. I'm Losing You - 119 12
28. Oh My Love - 117 16
29. Give Peace A Chance - 115 11
30. Power To The People - 111 13

31. Stand By Me - 110 12
32. How? - 107 12
33. Remember - 99 13
34. Out the Blue - 97 11
35. Real Love - 96 7
36. Steel And Glass - 87 10
37. What You Got - 78 8
38. The Luck Of The Irish - 76 7
39. Bring The Lucie (Freda Peeple)- 74 8
40. I'm Stepping Out - 72 8



Nie chce wydłużac listy do bardziej przypadkowych pozycji, top 40 wydaje sie mocne i warte upublicznienia.
Punktowa róznica miedzy pierwsza trojka ociera sie o granice błedu wiec mozemy ustalic, że zwyzięzyło całe podium. Tym bardziej, że zdeklasowało pozostałych.
Najwiekszym zaskoczeniem jest dla mie 4 pozycja dla Watching The Wheels, utworu, o ktorym nigdy bym nie pomyślał, że jest aż tak ceniony. Przewidywałbym mu raczej jakąś 30 pozycje. Serio. No ale warto było sie zdziwić i zaakceptowac ten stan rzeczy, gdyz popularnosc tego numeru jest faktem. Zaskakująco wysoko równiez Instant Karma! Nie pocieszony jestem brakiem Working Class Hero w top 10 i słabiutkim 26 miejscem Bless You. Cieszy za to niewatpliwy suksec Cold Turkey, 24 osoby nie mogły sie mylic ;)

Dziekuje wszystkim za imponujaca frekwencje. Robi wrażenie. I ogranicza przypadkowość.

PS. W nawiasach dodałem osoby, które faworyzowały dany utwór. Jak to możliwe, że nikt nie miał na szczycie # 9 Dream? ;)

_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Yer Blue Pon Paź 10, 2011 3:48 pm, edytowano w sumie 2 razy

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Paź 09, 2011 12:43 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Mar 30, 2010 9:27 pm
Posty: 167
Faktycznie, jestem w szoku :wink:

Na pierwszym miejscu ulubiona piosenka P. Metza, a więc obyło się i bez jego listy :wink:

_________________
Pełny rock'n'roll od A do Ą


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Paź 09, 2011 5:28 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Wkradł sie mały blad w zwiazku ze zliczaniem ostatniej listy - miedzy Imagine a Jealous sa jednak 4 punkty roznicy.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Paź 09, 2011 6:26 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
.

_________________
http://www.ratujkonie.pl/.


Ostatnio edytowany przez Ania1, Pon Paź 10, 2011 7:19 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Paź 10, 2011 3:57 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Dodam jeszcze, że przez roztargnienie nie uwzgledniłem Woman Is A Nigger Of The world w zestawieniu, ale teraz to nadrobiłem, jest na 19 miejscu. Za pomyłke przepraszam.

_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Yer Blue, Wto Paź 11, 2011 3:17 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Paź 10, 2011 8:46 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
Yer Blue napisał(a):

PS. W nawiasach dodałem osoby, które faworyzowały dany utwór. Jak to możliwe, że nikt nie miał na szczycie # 9 Dream? ;)


A te dwie listy, które cytowałeś wyżej: Joryka i Karola?

A tak poza tym, to wynik ucina chyba trochę wcześniejszą dyskusję Kasi i Ani, faktycznie może każdy z osobna ceni coś bardziej niż Imagine, ale jednak do każdego ono jakoś trafia i przez to że pojawiało się na wielu listach w czołówce, choć tylko w co 15tej na samym szczycie, to finalny rezultat ma jaki ma.

Jealous Guy zaś mnie totalnie zaskoczyło, ja osobiście wahałem się czy nie wrzucić go gdzieś w ostatniej ćwiartce listy, no ale 'dyspozycja dnia' przechyliła szale na rzecz innych dzieł:)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Paź 11, 2011 3:20 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
greg napisał(a):
Yer Blue napisał(a):

PS. W nawiasach dodałem osoby, które faworyzowały dany utwór. Jak to możliwe, że nikt nie miał na szczycie # 9 Dream? ;)


A te dwie listy, które cytowałeś wyżej: Joryka i Karola?


A nie widac, że obydwe listy maja kolejnosc alfabetyczną, czyli w gruncie rzeczy żadną ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Paź 11, 2011 5:34 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
Yer Blue napisał(a):
greg napisał(a):
Yer Blue napisał(a):

PS. W nawiasach dodałem osoby, które faworyzowały dany utwór. Jak to możliwe, że nikt nie miał na szczycie # 9 Dream? ;)


A te dwie listy, które cytowałeś wyżej: Joryka i Karola?


A nie widac, że obydwe listy maja kolejnosc alfabetyczną, czyli w gruncie rzeczy żadną ;)


szczerze mówiąc nie przyglądałem się ich strukturze alfabetycznej, zauważywszy iż kazdemu miejscu towarzyszy liczba:) Ale dzięki za klaryfikację:)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Paź 16, 2011 12:48 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Swoja listę najlepszych utworów Janka przesłał również Lenny Kravitz. Co prawda zrobił to za późno, za pośrednictwem najnowszego magazynu Rolling Stone i wymienił tylko 5 piosenek... ale myślę, że można mu wybaczyć i doliczyć jego głos do rankingu :wink:

1. Mother
2. Love
3. God
4. Imagine
5. Working Class Hero

A tutaj znajdziecie wytlumaczenie, dlaczego akurat te kompozycje należą do jego ulubionych:

http://www.rollingstone.com/music/playl ... ny-kravitz

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Paź 16, 2011 12:42 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Wow! Krawiec ma dobry gust!
Dzieki :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Gru 09, 2011 5:55 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Wśród solowych utworów Lennona wygrał ...kawałek z czasów Białego Albumu :) zupełnie słusznie zresztą.

Osobiście nie wiem, co na liście robi "God", piosenka - jak mówią Czesi - "ani do tańczenia, ani do słuchania". Rozumiem trochę Lennona, w 1970 narobił głupstw, sufit spadł mu na głowę i musiał się chłopak wypłakać ...no ale, żeby głosować na taką piosenkę?
Myślę ponadto, że gdyby Lennon zobaczył tą listę, to by szpetnie zaklął :D Wielbiciel rock'n'rolla i zadeklarowany wróg "całej tej elektroniki" został doceniony przede wszystkim, jako autor "pościelówek". Rock'n'rolle przepadły daleko, daleko, bo aż w trzeciej dziesiątce.
Poległy też hymny: "Give Peace A Chance", "Power To The People" oraz "Happy Xmas", a jedyne wytłumaczenie, jakie mi przychodzi do głowy jest takie, że znamy z grubsza tylko dwie płyty Johna.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Gru 09, 2011 6:44 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
admin_joryk napisał(a):
Osobiście nie wiem, co na liście robi "God", piosenka - jak mówią Czesi - "ani do tańczenia, ani do słuchania". Rozumiem trochę Lennona, w 1970 narobił głupstw, sufit spadł mu na głowę i musiał się chłopak wypłakać ...no ale, żeby głosować na taką piosenkę?


God jest do przeżywania. Poza tym ma wiecej rock&rollowych jaj niż połowa gitarowych numerów Johna razem wziętych.

admin_joryk napisał(a):
Myślę ponadto, że gdyby Lennon zobaczył tą listę, to by szpetnie zaklął :D Wielbiciel rock'n'rolla i zadeklarowany wróg "całej tej elektroniki" został doceniony przede wszystkim, jako autor "pościelówek". Rock'n'rolle przepadły daleko, daleko, bo aż w trzeciej dziesiątce.


Dokładnie, szczegolnie Cold Turkey i Gimmie Some Truth.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Gru 09, 2011 7:41 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Yer Blue napisał(a):
God (...) ma wiecej rock&rollowych jaj niż połowa gitarowych numerów Johna razem wziętych.

Nie no, ja nic nie mówię, jest w tym coś ...a jak się jeszcze puści tyłem do przodu, przyśpieszy i podgłośni, to dopiero jest power ...no taki wprost power to the people.

Ja cały czas czekam, aż ktoś wreszcie powie, jak kiedyś Paul McCartney: "Eee, no ludzie, jaja sobie robiliśmy, a wy gracie ten Oh, Darling na weselach." Tak samo w przypadku "God" czekam - może odnajdą się jakieś pamiętniki Johna z tekstem: "myślałem, że najdalej po Zimmermanie ludzie zaczną lać ze śmiechu, a tu nic, ponadymali się i podziwiają. No cóż - licealiści. Rzucisz takiemu puszką farby w mur i też zobaczy w tym sztukę".

Niezależnie od tego - bardzo dobry pomysł i doskonała realizacja tych rankingów.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY