Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 8:44 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Nie Paź 09, 2005 3:07 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Dzisiaj w związku z wyjątkowym świętem (wiadomo jakim) naszła mnie taka myśl by jakoś złożyć hołd opus magnum Johna Lennona. Bardzo bym prosił o również Wasze opinie na temat tego krążka. Jednocześnie chciałbym rozpocząć cykl naszych opinii o wszystkich ważniejszych solowych płytach Beatlesów. Niech będzie kolejność chronologiczna - na początek 1970 rok, z jakże wybitnymi dziełami... Jak możecie to bym prosił Was O dodanie swojej subiektywnej oceny każdej z płyt w skali 1 do 10. Strasznie jestem ich ciekaw.

JOHN LENNON -"John Lennon/Plastic Ono Band"
To jedna z tych płyt, które zawsze noszę przy sobie. Bije z niej taka autentyczność, prawda, szczerość jakiej chyba nie ma żaden krążek. Tekstowo to z pewnością najbliższa płyta w moim życiu. Zawsze jak mam doła, czuję się zle to debiut Lennona zawsze jest dla mnie lekarstwem. Nie wyobrażam sobie życia bez niego!
Jak dla mnie z wszystkich Beatlesowskich płyt wolę od 'Plastica' tylko Biały Album. Wiem, że to dość kontrowersyjne ale 'Sierżant' i 'Revolver' mogą się przy nim schować :) I z pewnością jest to najlepsze dzieło stworzone w pojedynkę jak dla mnie.
Zawartość muzyczna po prostu poraża :!: Same diamenty! Co prawda dość surowo brzmiące ale w tym tkwi ich siła. Ascetyczność płyty też wychodzi na plus- tutaj liczą się po prostu kompozycje, głos Johna i jego teksty, które wręcz zmieniają psychikę odbiorcy (!).
Już pierwzse dzwięki albumu wprowadzają nas do uczestnictwa w czymś naprawdę wyjątkowym. Takie utwory jak I Found Out, Remember, Isolation, God, Working Class Hero czy przede wszystkim Love zawsze będę nosił w sercu i z pewnością będzie tak do końca moich dni...
Naprawdę wstyd nie znać tej płyty :!: Wstyd nie nosić przy sobie... Idę sobię ją włączyć.
Moja ocena: 10/10

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Paź 10, 2005 9:23 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Też uważam, że Plastic Ono Band to jedna z najlepszych płyt Beatli w ogóle. W większosci nagrań na perkusji gra Ringo, George też prawdopodobnie "kręcił się" w pobliżu, nad wszystkim czuwał jak zwykle Mal Evans, a większość kompozycji pochodzi jeszcze sprzed Rozłamu.
Nawet Yoko nie mieszała się jeszcze w nagrania...
To prawie jak The Beatles!
Ale jednak brak Paula powoduje, że to pierwsza prawdziwa solowa płyta Johna. Tak samo dobra, a może i lepsza niż Imagine!
Po Imagine nasz idol szedł na dno jak Titanic... :(
Burdy, pijactwo, "długie weekendy", coraz słabsze płyty, wreszcie pięć lat muzycznej emerytury... :(
Plastic na zawsze pozostanie symbolem Johna z jego najlepszego okresu :)
Happy Birthday John!

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Paź 10, 2005 2:15 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lut 24, 2005 12:38 pm
Posty: 847
Miejscowość: Warszawa
Yer Blue napisał(a):
Dzisiaj w związku z wyjątkowym świętem (wiadomo jakim) naszła mnie taka myśl by jakoś złożyć hołd opus magnum Johna Lennona. Bardzo bym prosił o również Wasze opinie na temat tego krążka. Jednocześnie chciałbym rozpocząć cykl naszych opinii o wszystkich ważniejszych solowych płytach Beatlesów. Niech będzie kolejność chronologiczna - na początek 1970 rok, z jakże wybitnymi dziełami... Jak możecie to bym prosił Was O dodanie swojej subiektywnej oceny każdej z płyt w skali 1 do 10. Strasznie jestem ich ciekaw.

JOHN LENNON -"John Lennon/Plastic Ono Band"
To jedna z tych płyt, które zawsze noszę przy sobie. Bije z niej taka autentyczność, prawda, szczerość jakiej chyba nie ma żaden krążek. Tekstowo to z pewnością najbliższa płyta w moim życiu. Zawsze jak mam doła, czuję się zle to debiut Lennona zawsze jest dla mnie lekarstwem. Nie wyobrażam sobie życia bez niego!
Jak dla mnie z wszystkich Beatlesowskich płyt wolę od 'Plastica' tylko Biały Album. Wiem, że to dość kontrowersyjne ale 'Sierżant' i 'Revolver' mogą się przy nim schować :) I z pewnością jest to najlepsze dzieło stworzone w pojedynkę jak dla mnie.
Zawartość muzyczna po prostu poraża :!: Same diamenty! Co prawda dość surowo brzmiące ale w tym tkwi ich siła. Ascetyczność płyty też wychodzi na plus- tutaj liczą się po prostu kompozycje, głos Johna i jego teksty, które wręcz zmieniają psychikę odbiorcy (!).
Już pierwzse dzwięki albumu wprowadzają nas do uczestnictwa w czymś naprawdę wyjątkowym. Takie utwory jak I Found Out, Remember, Isolation, God, Working Class Hero czy przede wszystkim Love zawsze będę nosił w sercu i z pewnością będzie tak do końca moich dni...
Naprawdę wstyd nie znać tej płyty :!: Wstyd nie nosić przy sobie... Idę sobię ją włączyć.
Moja ocena: 10/10


Zgadzam się w pełni!!!!!!!! Ta płyta będzie zawsze na honorowym miejscu w moim sercu!!! Te piosenki dodały smaku całej twórczości muzyki rozrywkowej i są niezapomniane (wieczne)!

_________________
I ty Brutusie przeciwko mnie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Paź 10, 2005 2:20 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
A mógłbyś się pokusić o jakąś prywatną ocenę (1-10), jeśli to nie problem. A Ty Paweł?
I wcale nie musicie się ze mną zgadzać...

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Paź 10, 2005 6:23 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Nie przepadam za I Found Out, pozostałe nagrania raczej uwielbiam; szczególnie God, Well Well Well, Isolation, itd.
Love jest jakby nie z tej płyty, ale może i dobrze, że znalazło się tam też miejsce na takie piękne miłosne łkanie 8)

W skali od 1-10 daję 9
w szkolnej skali 5+ 8) :D

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Paź 10, 2005 6:49 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lut 24, 2005 12:38 pm
Posty: 847
Miejscowość: Warszawa
10/10

_________________
I ty Brutusie przeciwko mnie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Paź 11, 2005 3:13 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Jakby tu zacząć, żeby nie wyszło banalnie... :roll: nie da się, więc prosto z mostu walnę, że to świetna płyta. Jedna z najlepszych, czy wręcz najlepsza w solowej karierze Johna.
Ten przejmujący wokal w "Mother" to są właśnie zaskoczenia, które najbardziej lubię w nagraniach Lennona :D Wspaniałe teksty w "Isolation", czy "God", choć trochę z początku te słowa mogą ranić :? taka była brutalna prawda... The Beatles nie można było wskrzesić :(
"Working Class Hero" to może pod względem muzycznym trochę monotonna kompozycja, ale tekst (znowu :P ) broni tego kawałka. Jest znowu przejmujący, trochę dołujący, ale to też lubię u Johna :wink:
Z kolei przepiękna ballada "Love"... gdy pierwszy raz ją słyszałam miałam wrażenie, że znam każde słowo (a wczesniej tego nawet w radiu nie słyszałam, więc sama nie wiem :? :wink: ). "I Found Out" - chyba wszyscy wiemy do czego to pije :wink: świetnie podsumowana "niefortunna" wyprawa do Indii :wink:
Właściwie to jest jeden utwór, który mi tak trochę nie podpasowuje na tej płycie - "Well, Well, Well", ale tu już wychodzi moje czepialstwo, bo w gruncie rzeczy to nawet niezły numer tylko jakoś tak... nudzi mnie trochę :shock: :wink: :roll: :oops:
A na zakończenie dodam, że był taki dosyć długi okres, gdy "Look At Me" było moim ulubionym utworem z solowych Beatli :wink: :D :P :D

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Paź 11, 2005 10:17 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Magdo, jak może Cię nudzić Well Well Well? :shock: :P :lol:
Takiego "darcia ryja" z trudem szukać na jakiejkolwiek innej płycie, kogokolwiek! 8) :lol:
Świetny rock'n'rollowy kawałek, a to zdzieranie sobie gardła, to naprawdę śmieszne jest.
W wersji bootlegowej słychać zresztą jak John się sam z tego śmiał :lol:

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Paź 11, 2005 10:49 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Pawel napisał(a):
Magdo, jak może Cię nudzić Well Well Well? :shock: :P :lol:
Takiego "darcia ryja" z trudem szukać na jakiejkolwiek innej płycie, kogokolwiek! 8) :lol:
Świetny rock'n'rollowy kawałek, a to zdzieranie sobie gardła, to naprawdę śmieszne jest.
W wersji bootlegowej słychać zresztą jak John się sam z tego śmiał :lol:


No może przesadziłam trochę, że nudzi..., nie omijam przecież tego kawałka jak puszczam album :roll: ale... dla mnie reszta utworów jest dużo lepsza :wink:
to tylko moja opinia :wink: nie należy się nią przejmować :roll: :wink:

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Paź 11, 2005 11:16 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Rzeczywiście Well Well Well to jedyne w swoim rodzaju darcie mordy, kurcze jak ja uwielbiam ten 'pierwotny krzyk'! 8) :D Ale spokojnie mogę zrozumieć Michelle, bo jednak utwór jest trochę monotonny, ale strasznie pasuje między
dwiema balladami a ja uwielbiam kontrasty.
A swoją drogą Look At Me przez długi czas była moją ulubioną balladą Lennona, ale do czasu... A wiecie może jakie utwory z tej płyty powstały za czasów Beatlesów. Może są na jakichś bootlegach (oprócz Look At Me)
Magdo, a czy jest jakaś szansa na Twoją ocenkę?

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Paź 12, 2005 12:06 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Yer Blue napisał(a):
Rzeczywiście Well Well Well to jedyne w swoim rodzaju darcie mordy, kurcze jak ja uwielbiam ten 'pierwotny krzyk'! 8) :D Ale spokojnie mogę zrozumieć Michelle, bo jednak utwór jest trochę monotonny, ale strasznie pasuje między
dwiema balladami a ja uwielbiam kontrasty.
A swoją drogą Look At Me przez długi czas była moją ulubioną balladą Lennona, ale do czasu... A wiecie może jakie utwory z tej płyty powstały za czasów Beatlesów. Może są na jakichś bootlegach (oprócz Look At Me)
Magdo, a czy jest jakaś szansa na Twoją ocenkę?


no 10/10 a jak!!! :P :wink:

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Paź 12, 2005 2:05 pm 
Offline
Admiral Halsey

Rejestracja: Nie Lut 29, 2004 6:58 pm
Posty: 501
Miejscowość: Polonia -Bydgoszcz-Fordon
Ja dodaje również ocene 10! :D




Tłumaczyc sie nie bede gdyz tylko winni sie tłumaczą... :roll:





Pozdrawiam

_________________
8 grudnia 1980-Dzień w którym pękło niebo.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Paź 13, 2005 2:57 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Dzięki za wylewną odpowiedz Tomku!
Dzisiaj wygrałeś fragment wiatru ze stajenki Betlejemskiej razem z kompletem noży firmy 'napiszcoświęcej'.
Pozdrawiam :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Paź 13, 2005 4:10 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Pią Lis 07, 2003 10:56 pm
Posty: 120
Miejscowość: Czerwionka
po prostu- piękna...........


i mogłabym coś napisać więcej ale własnie słucham tej płyty także dech w piersiach (i palcach :wink: ) mi odjęło:)

_________________
That love is all and love is everyone
It is knowing, it is knowing


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Paź 29, 2005 10:14 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Yer Blue napisał(a):
Zawartość muzyczna po prostu poraża :!: Same diamenty! Co prawda dość surowo brzmiące ale w tym tkwi ich siła. Ascetyczność płyty też wychodzi na plus- tutaj liczą się po prostu kompozycje, głos Johna i jego teksty, które wręcz zmieniają psychikę odbiorcy (!).
Już pierwzse dzwięki albumu wprowadzają nas do uczestnictwa w czymś naprawdę wyjątkowym. Takie utwory jak I Found Out, Remember, Isolation, God, Working Class Hero czy przede wszystkim Love zawsze będę nosił w sercu i z pewnością będzie tak do końca moich dni...
Naprawdę wstyd nie znać tej płyty :!:


W zasadzie Yer Blue bardzo dobrze wyraził tutaj to, co sama chciałabym napisać o tej płycie. Jest to zdecydowanie mój ulubiony solowy krążek Johna - przekonałam się o tym, gdy przsestałam mieć ochotę przerzucać niegdyś kompletnie nieprzemawiające do mnie "Well, Well, Well" :wink:.

Paweł napisał(a):
Ale jednak brak Paula powoduje, że to pierwsza prawdziwa solowa płyta Johna. Tak samo dobra, a może i lepsza niż Imagine!


Tutaj rówmież mniej więcej się zgadzam, jednak dokonałabym pewnej modyfikacji - brak Johna, Paula, George'a i Ringo współpracujących RAZEM sprawia, że - jakkolwiek doskonały jest ten album - to jednak nie to... To już jednak "tylko" solowy John. Jakaś część magii ulotniła się bezpowrotnie.... :cry: .
Dlatego
Yer Blue napisał(a):
'Sierżant' i 'Revolver' mogą się przy nim schować

- z tym to już nie zgodzę się zupełnie...

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Paź 31, 2005 4:33 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
A ocena mogłaby jakaś paść Rito?

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Paź 31, 2005 11:53 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Właśnie :!: Nie dałam żadnej oceny gdyż nie byłam pewna: czy skala 1-10 odnosi się tylko do solowego Johna, czy też ogólnie do wszystkich płyt, w ktorych nagrywaniu uczestniczył - w tym do albumów Beatli :?:

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Lis 02, 2005 2:37 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Chciałbym żeby ocena odnosiła do wszystkich płyt w ogóle, czyli nawet do takich ,w których John nie uczestniczył. Swoją drogą to takich na dychę w mojej ocenie to w życiu słyszałem najwyżej ze 30 :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Lis 02, 2005 2:55 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Skoro tak, to moja ocena dla Plastic Ono Band wynosi 9/10. :)

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Kwi 26, 2007 7:41 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 04, 2007 5:43 pm
Posty: 276
Miejscowość: Nowhere Land, tzn. Lublin
Yer Blue napisał(a):
Naprawdę wstyd nie znać tej płyty :!: Wstyd nie nosić przy sobie...

Nie znam, bo mnie na nią nie stać...

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY