Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 10:41 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
PostWysłany: Nie Kwi 07, 2013 1:26 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Na "Please Please Me" John cały czas skrzypi bo pamiętnego 11 lutego był chory. Chrypę słychać doskonale w "Baby It's You". Ale naturalnej chrypki nie miał. Pewnie jakieś sporadyczne przypadki dałoby się wyłowić. W każdym razie w takiej "Julia" głos jest wręcz aksamitnie czysty.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Kwi 07, 2013 7:26 pm 
Offline
starszy fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Mar 07, 2013 2:14 pm
Posty: 42
No jak nie miał jak miał :) Tak jak napisałem - "blaszkę", przechodzącą w chrypkę. W niemal wszystkim co śpiewa to słychać.
Oglądałeś film Imagine, gdy śpiewa roboczą wersję bodajże Imagine? Tam nawet niespecjalnie może wziąć wyższe tony, tak chrypi.
O, tutaj to jest: https://www.youtube.com/watch?v=WivoeUdSB8k
Fakt, wygląda to na poranek, więc głos jeszcze "nierozgrzany"; sam mam podobną chrypę, więc wiem. I też potrafię tak zaśpiewać jak w Julii, tzn. nie taką ładną barwą, ale tak właśnie bez chrypienia, "anielsko". To nie jest nic trudnego przecież.

_________________
Zapraszam na mój blog, http://dekada-beatlesow.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Kwi 08, 2013 3:38 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Dobra, Ty uważasz, że Lennon miał naturalną chrypę a ja nie. Dla mnie on miał chrypę tylko na kacu, albo jak był chory. Każdy ma wtedy chrypę ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Wrz 14, 2014 8:04 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Śro Sie 06, 2014 9:15 pm
Posty: 110
Miejscowość: Kielce
Wg. mnie ta chrypka jest naturalna.
Również jestem zwolenniczką takiej chrypki u mężczyzn, jest pociągająca ;)

_________________
Turn off your mind, relax and float down stream...


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Wrz 14, 2014 9:37 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lip 30, 2014 2:54 pm
Posty: 265
Miejscowość: Pepperland
Moim skromnym zdaniem, ta chrypka nie jest naturalna. Tak jak napisal Yer Blue spowodowana byla pewno jakas choroba, kacem :D

_________________
"Life is very short, and there's no time for fussing and fighting, my friend"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sty 15, 2016 2:35 am 
Offline
Musketeer Gripwood

Rejestracja: Pon Paź 12, 2015 1:25 am
Posty: 77
Emeela napisał(a):
Wydaje mi się, że szczególnie na początkowych płytach Beatlesów słychać tę chrypkę.
Czy to nie jest czasem tak, żę dopiero przy okazji terapii krzyku pierwotnego dr Janova John nauczył się śpiewać czysto?
Bo na "Plastic ono band" już jej tak nie słychać...


I własnie pod tą tezą bym się podpisał! Warto pamiętać, że Beatlesi nie byli uczeni śpiewu, a już na pewno nie Lennon. Gdzieś to 1964/1965 tę chrypkę słychać. John lubił wtedy śpiewać drapieżnie. Też mnie to zastanawiało, co stało się z jego głosem potem. Dlatego sądzę, że John rzeczywiście nauczył się inaczej śpiewać, bardziej czysto. W okresie hamburskim słychać, jak bardzo niewyrobiony jest jeszcze jego głos.

Największą przemianę słyszę dopiero na "Help!".

Tomek napisał(a):
Ostatnio słuchając John Lennona to zauważyłem bardzo interesującą chrypke w głosie .Posłuchajcie utworów Johna i wydało mi sie świetne to.Uważam że to jest dodatkowy dzwiek w stylu rockowym Johna którego poważam.W utworze Hey Bulldog mamy pierwszy przyklad a następny Many Rivers To Cross widac czarne na białym.
Może wy podacie jakies inne utwory w którym głos Johna słychac z "piachem":-) Niewspominając Twist And Shout:-)I czy sie wam to podoba?

Pozdrawiam Tomek


Co do "Twist and Shout" to nie był przeziębiony. Ten utwór zostawiono na sam koniec sesji. Głos Johna był bardzo ochrypnięty po wielu godzinach śpiewania. Żaden szanujący się wokalista nie nagrywałby dziś w takich warunkach. Lennon wspominał, że w "Twist and Shout" nie śpiewał, ale się darł. Oczywiście wyszło genialnie.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY