Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 1:33 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Wto Lis 05, 2013 3:23 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 495
Miejscowość: Nowhere Land:)
Ostatnio na swoim blogu pisałem o Alfredzie Lennonie (http://fab4-thebeatles.blogspot.com/201 ... jciec.html) i napisałem tam pewne zdanie. Dzisiaj wieczorem ukaże się dalsza część postu o ojcu Johna, gdzie między innymi zamieszczam wspomnienia pewnego przyjaciela Alfreda Lennona, gdzie ów pisze pewne znamienne zdanie. I tym chciałbym Was zaciekawić i poznać Wasze opinie!
W połowie lat 60-tych (szczegóły na moim blogu) Freddie Lennon nagrał utwór :"That’s My Life, That’s My Love, That’s My Home”. Ok 6 lat przed powstaniem "Imagine". Posłuchajcie na YT (link na moim blogu) początku piosenki i skonfrontujcie to ze zdaniem wspomnianego Tony Cartwrighta, autora wspomnień o Freddiem i autora piosenki:"Zawsze się zastanawiałem, czy John świadomie lub nie, skopiował piosenkę ojca?". Wszyscy wszystko wiemy o The Beatles, może ten mały news Was zaciekawi ? Nie spierajmy się czy jest czy nie ma w tej piosnce (piosenkach) podobieństwa, ja je dostrzegam, a Wy ?

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lis 05, 2013 4:30 pm 
Offline
Little Child
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 24, 2013 11:56 am
Posty: 17
Wow, wieczorem włączam Youtube i zobaczymy:)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lis 05, 2013 5:17 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
Moim skromnym zdaniem,choć zbieżność początkowych, następujących po sobie akordów jest oczywista,to jednak wpisałbym
to raczej w poczet przypadku. Zresztą cały aranż, bliższy jest bardziej Elvisowi i tylko ta niesamowita i fantastyczna
lennonowska barwa nadaje temu kawałkowi charakter ledwie ciekawostki.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lis 05, 2013 9:26 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 495
Miejscowość: Nowhere Land:)
Napiszę tak: jeśli ktoś czyta mój blog to wie, że nie ma tam sensacji, tanich bzdur itd. Chciałem załatwić temat ojca Johna bo wypadało. Pisałem o nim post gdy dorwałem ten artykuł od pewnego kolesia z brytyjskiego fan clubu The Beatles. No i zacząłem pisać o Freddiem włączając na końcu ten artykuł, bo nie dość, że ciekawy, to jednak trochę kontrowersyjny (na końcu http://fab4-thebeatles.blogspot.com/2013/11/freddie-lennon-ojciec-2-cd-07-john-listy.html czyli dzisiejszego postu napisałem swój komentarz) ale jak usłyszałem 1 raz "piosenkę" Freda to sądziłem najpierw, że ktoś zmiksował trochę ten utwór z wersją demo "Imagine". Tony Cartwright to swego czasu rzetelna bardzo postać w show biznesie, nie szukająca poklasku, czy napisania bzdury by sprzedać siebie. Często pisze o latach 60-tych, często też o Beatlesach i tylko tyle. Przypadek... podobno nie ma w przyrodzie przypadków, jeśli tak to rzeczywiście ciekawy bo akurat dwa podobne frazy w piosenkach nie obcych sobie osób ale ojca i syna.Poza tym pamiętajmy, Beatlesi to najlepsza - przy całym swoim geniuszu - gąbka w muzyce, wchłaniali, chłonęli wszystko i przetwarzali na swoich genialnych procesorach intelektualnych.

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lis 05, 2013 10:00 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Coś w tym jest, już lata temu odkryłem, że ten utwór strasznie przypomina "Imagine". Pytałem nawet tym wątku co inni tym sądzą... ale zdaję się, że nie za wiele osób zauważyło podobieństwo. Co ciekawe - wrzuciłem w tym temacie też niderlandzką wersję tego singla, która z tego co pamiętam brzmiała dość śmiesznie...i egzotycznie :wink:

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lis 06, 2013 10:18 am 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 495
Miejscowość: Nowhere Land:)
Tak, pisałeś o tym, nie czytałem tego, nie znałem tego utworu - :). Podobno gdzieś swego czasu w youtube krążyła - szukałem ale nie znalazłem - wersja, będąca mixem piosenki Freddiego i "Imagine" Johna - był to spory "hicior" w fan clubach. Podobno nie ma przypadków w przyrodzie:), rzeczywiście byłby to niezły przykład takiego "incydentu" w przypadku dwóch obcych sobie ludzi, ale akurat i ojciec i syn... To więc tylko ciekawostka. Pamiętam, że na początku swojej kariery polski Feel wszystko "zrzynał" z zachodnich kawałków ale nikt tego nie rozpoznawał. Budowanie utworów poprzez inspirację innymi, to przede wszystkim "przepis" na przebój w początkach kariery Fab 4, którzy jak gąbka chłonęli wszystko i jak napisałem koledze (dr Maxwell) przetwarzali to swoimi genialnymi umysłami. Pozdr

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lis 07, 2013 2:13 pm 
Offline
Little Child
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 24, 2013 11:56 am
Posty: 17
Fajne i rzeczywiście podobne ;)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY