Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 1:57 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Wto Lut 19, 2013 11:31 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Czw Maj 20, 2004 7:20 am
Posty: 142
Miejscowość: Gdańsk
Witam.
W 1980r kilka dni po zabójstwie J.Lennona w pr III była audycja poświęcona właśnie Lennonowi. Nagrałem to wtedy na magnetofon szpulowy. Dla tych co chcieli by tego posłuchać podaję link gdzie wrzuciłem tą audycję. Program prowadził Dariusz Michalski, który przedstawił kilka unikalnych jak na tamten czas w Polsce nagrań i wywiadów Johna. John Lennon wypowiedział się między innymi na temat rozpadu The Beatles. Piosenki powszechnie znane z oficjalnych albumów skróciłem. Uprzedzam, że chwilami jakość jest fatalna, ponieważ magnetofon który zdobyłem, jest już mocno wyeksploatowany. Niektóre kawałki są jakby pocięte, i nie pamiętam jak to z tym dokładnie było. Czas tej audycji ok 42 min. Ja nawet dziś jak tego słucham, to pod koniec ściska mnie w gardle, zresztą D.Michalski też pod koniec z trudem powstrzymuje emocje.
http://janusz2013.wrzuta.pl/audio/8hZJXqBx9j5/john_lennon_w_audycji_d.michalskiego_z_1980r_w_pr.3


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Paź 12, 2013 11:28 am 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Czw Cze 10, 2004 9:36 pm
Posty: 145
Miejscowość: Sulechów
Ciekawy jestem jaką muzykę dzisiaj w 2013 r prezentowałby John gdyby żył ?


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Paź 12, 2013 12:43 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
Ojej, bardzo dziękuję za ten link!
Nie wiedząc, czego się spodziewać i czy na końcu nie zaleję klawiatury łzami, zabieram się do słuchania!

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Gru 08, 2013 6:05 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Dzisiaj mija 33 rocznica śmierci Johna. Bardzo dziękuję za audycję Dariusza Michalskiego, słyszałem ją po raz pierwszy w życiu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Gru 09, 2013 12:01 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Słuchałem tej audycji i nagrywałem :niedziela 14 grudnia (?) godz. 17-19 , a potem szybko na film "Lot Nad Kukułczym Gniazdem"'
33 lata później Piotr Kaczkowski przed 23.00 zaprezentował "Stand By Me" i "In My Life".


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Gru 09, 2013 9:39 am 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 26, 2013 9:36 am
Posty: 495
Miejscowość: Nowhere Land:)
Swego czasu Dariusz Michalski był niezłym źródłem informacji o Beatlesach, ale nie tylko. Dzięki jego kolumnie w "Sztandarze Młodych" wiedziałem co jest grane na listach brytyjskich i jakie zamawiać płyty. Dzięki DM (ha, skrót jak Depeche) wiedziałem jak się pisze nazwę zespołu Sherbet (miał niezły nr 1 "Howzat"). Teksty, książki pana Dariusza - teraz to dostrzegam - bo zajrzałem tam przypadkowo, obarczone są wieloma poprawkami, często zabawnymi, dla niego Tara Browne (ten z 2-giej zwrotki 'A Day In The Life') była przyjaciółką Johna, sporo innych błędów ale ciepło wspominam tego okularnika z ogromną burzą siwych włosów. Nie mam pojęcia co się z nim dzieje.

_________________
Ryszard. Mój blog o The Beatles: http://fab4-theBeatles.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Gru 09, 2013 6:25 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 08, 2013 9:35 pm
Posty: 165
Miejscowość: Warszawa
W zeszłym roku w wakacje (tzn właściwie 2 lata temu) prowadził cykl poświęcony beatlesom i omawiał powstawanie płyt i puszczał muzykę. Był a koncercie McCartneya i to chyba z córką.

_________________
The Lord is awaiting on you all!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Gru 09, 2013 9:23 pm 
Offline
Taxman
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Maj 28, 2006 10:40 am
Posty: 229
Miejscowość: Warmia
Cały czas szukam piątkowych audycji prowadzonych przez Wojciecha Manna i Piotra Metza. Z tego co pamiętam to audycje te były prezentowane w drugiej połowie lat 80-tych.
Moje nagrania niestety przestały istnieć i nie mam już żadnej kopii.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Gru 09, 2013 9:38 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
beatl68 napisał(a):
Wiadomość
beatl68

Temat postu: Re: Ponad 32 lata temu w pr.III PR Odpowiedz z cytatem
Cały czas szukam piątkowych audycji prowadzonych przez Wojciecha Manna i Piotra Metza. Z tego co pamiętam to audycje te były prezentowane w drugiej połowie lat 80-tych.
Moje nagrania niestety przestały istnieć i nie mam już żadnej kopii.


Mam jedynie zapis repertuaru , który był prezentowany.
Pierwsza audycja Manna i jego gościa Piotra Metza w programie 3 (wcześniej Metz w audycji "Lato Z Radiem" przedstawił sesję z 1 stycznia 1962). Repertuar tej premierowej audycji wyemitowanej 9 lipca 1982 roku pomiędzy 18.30 a 19.00 był następujący;
1. How Do You Do Iy
2. Hello Little Girl
3. This Boy - wersja z grudnia 1963
4. Angel Baby - Lennon
5. Golden Slumbers/ Carry That Weight (oczywiście wersja bootlegowa)
6. Blackbird
7. Clarabella -BBC
8. The Hippy Hippy Shake - BBC


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Gru 09, 2013 9:50 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
A propos audycji Dariusza "Wielki Bleff" Michalskiego sprzed 33 laty : zauważcie, że jak chyba zawsze znowu się myli: zaprezentował "Rock and Roll Music" jako wersję z ostatniego koncertu Beatlesów z San Francisco, a tymczasem jest to wersja z japońskich koncertów zespołu ( i tu się zgadza) z 1966 roku (też się zgadza). Redaktor Michalski znowu był sobą!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Gru 09, 2013 10:46 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Dariusz Michalski – z jednej strony trzeba mu oddać, że chyba jako pierwszy zaprezentował w radiu dyskografię Beatlesów, natomiast „fakty” jego autorstwa są czasem… [niedomówienie]
Książka „Lennon” to chyba najgorsza Beatlesowska publikacja na polskim rynku, którą trzeba odradzać każdemu.
Lubił „tworzyć” sensacyjne newsy, miał skłonność do konfabulacji, popełniał liczne błędy (niektóre wręcz żałosne) - myślę że może nawet nie celowo, że to z jednej strony brak fachowości, ale jednocześnie uważał że to on ma rację i on wie najlepiej…
Oto przykład „blefującego” DM: swego czasu zaprezentował w radiu „sensacyjne” nagranie (z bootlega!) – otóż (wg. Redaktora Michalskiego) gdzieś około roku 1965 doszło do ponownego spotkania Beatlesów z Tony Sheridanem (?!), którego wynikiem była wspólna sesja (!), a jej owocem nieznany wcześniej utwór „She Got Soul”. Odtworzone wówczas przez DM nagranie, to w rzeczywwistości OFICJALNY UTWÓR AMERYKAŃSKIEJ GRUPY BUFFALO SPRINGFIELD z 1968 roku zatytułowany „Bluebird”…
[bez komentarza]
http://www.youtube.com/watch?v=ki5KVZ5RQuM

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Gru 11, 2013 6:50 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
dr Maxwell napisał(a):

5. Golden Slumbers/ Carry That Weight (oczywiście wersja bootlegowa)


A czym się różniła od ogólnie znanej?

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Gru 11, 2013 7:22 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Golden Slumbers/ Carry That Weight take 13. Paul śpiewa grając na fortepianie, towarzyszy mu Ringo. Gdy Macca podnosi głos przy słowaach golden slumbers fill your eyes , taśma jakby zniekształca jego głos a dźwięk "schodzi " na chwilę do ''piwnicy". W 1982 roku gdy prezentowano te nagrania , wszystkie dostępne były jedynie na bootlegach. Nie było jeszcze Antologii czy BBC Vol 1 i 2.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Gru 08, 2019 11:43 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
W 2006 roku, kolega ''przypomniał'' mi o 26 rocznicy zabójstwa Lennona. Pomyślałem o tym, jak ten czas zap...Dzisiaj mija 39 lat...Tak, Mick Jagger miał rację: ''Time Waits For No One''
Znalazłem notatki dotyczące wydania Tonacji Trójki z dnia 8 grudnia 1981 roku. Audycję prowadził redaktor Dariusz Michalski. Oto jej program :
1.Ain't She Sweet
2.Lonesome Tears in My Eyes
3.Not a Second Time
4.A Hard Day's Night
5.I am the Walrus
6.Across the Universe
7.Julia
8.The Ballad of John and Yoko
9.Come Together
10.Mother (Live 1972)
11. I Saw Her Standing There (Live 1974)
12.Mind Games
13.Imagine (Live 1975)

Zwraca uwagę wersja Lonesome Tears in My Eyes, wówczas dostępna jedynie na bootlegach.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Gru 10, 2019 11:02 pm 
Offline
Taxman

Rejestracja: Wto Maj 13, 2014 7:53 pm
Posty: 223
W tym też dniu, w Poznaniu - niedaleko Góry Zamkowej, zebrali się fani Johna.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Gru 11, 2019 9:17 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
I jeszcze coś, 8 grudnia 1999, Tonacja Trójki Piotra Kaczkowskiego:
1.Happy Christmas
2.Imagine
3.Revolution
4.Help!
5.Strawberry Fields Forever
6.A Day in the Life
7.Imagine (ponownie)
8. Mother
9.Beautiful Boy
10.(Just Like) Starting Over


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Gru 14, 2020 1:54 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Czw Maj 20, 2004 7:20 am
Posty: 142
Miejscowość: Gdańsk
Od tej audycji minęło nie 32 a już 40 lat i ze względu na fakt, że audycja ta została już dawno zablokowana / usunięta z wrzuty, dlatego postanowiłem wrzucić ją na YT. Niestety, pomimo wielokrotnego skracania niektórych utworów, wciąż ten program był blokowany przez YT, ze względu na prawa autorskie. Dlatego jest w takiej formie w jakiej jest. Coś co mnie bardzo zdziwiło, to błędne rozpoznanie utworu koncertowego „Rock And Roll Music” wykonanego przez TB w LA w 66r. Porównywałem ten kawałek z audycji D. Michalskiego z kawałkiem nagrania z filmu o koncercie TB w LA w 66r i powiem, że D. Michalski rzeczywiście odtworzył fragment koncertu z LA 66r, więc nie rozumiem dlaczego YT to blokuje przyjmując, że jest to nagranie z Japonii? Mają błędne kody? W to miejsce wrzuciłem „Rock and Roll Music" z 64r, prawdopodobnie z Shea Stadium. Trzeba przyznać, że wszystkie wykonania koncertowe były prawie takie same, różniły się tylko nasileniem wrzasków.
Takie komunikaty jak poniżej dostałem wiele razy zanim audycja została udostępniona ale i tak z zastrzeżeniami. „Saturday Night at the Cow Palace” również zostało zablokowane, dlatego jest wycięte. Mocno się zdziwiłem, bo oprócz czyjegoś darcia się i pianina nie ma tam czegoś sensownego, rytmu czy śpiewu. Zresztą pod tym samym tytułem, można to znaleźć w YT. Myślałem, że do 30 sek można jakiś utwór wykorzystać ale nie, w niektórych przypadkach wystarczyło kilka sekund i dostajesz komunikat, że jesteś zablokowany.

Cześć Janusz John,
Właściciel praw autorskich, który korzysta z systemu Content ID, zgłosił roszczenie do niektórych treści w Twoim filmie.
W rezultacie Twój film został zablokowany i nie można go odtwarzać w YouTube.
Tytuł filmu: John Lennon w audycji D. Michalskiego - grudzień 1980
Treści chronione prawami autorskimi: Rock And Roll Music (Live From Nippon Budokan Hall, Tokyo, Japan/1966 / Anthology 2 Version)
Roszczenie zgłoszone przez: UMG

Cześć Janusz John,
Właściciel praw autorskich, który korzysta z systemu Content ID, zgłosił roszczenie do niektórych treści w Twoim filmie.
W rezultacie Twój film został zablokowany w niektórych krajach. Oznacza to, że Twój film jest nadal dostępny w YouTube, ale widzowie w niektórych krajach nie będą mogli go obejrzeć.
Tytuł filmu: JL80r
Treści chronione prawami autorskimi: Saturday Night at the Cow Palace
Roszczenie zgłoszone przez: WMG
Zablokowane kraje: Cuba, Iran, North Korea, Syria


Pomimo tych problemów audycja jest na YT, jak napisał dr.Maxwel, prawdopodobnie program był nadawany 14 grudnia, też tak coś kojarzę.

https://www.youtube.com/watch?v=cYorSCUxPSU

Image

Tak przy okazji, niedawno dowiedziałem się, że red. Jerzy Janiszewski z Lublina w zeszłym roku odszedł, a wydaje mi się, że tak niedawno prowadził dyskografię TB. Wciąż słyszę jego charakterystyczny głos. Pamiętam, że w czasie jednej audycji, chyba 78 a może 79r z radością pochwalił się, że właśnie urodził mu się syn. To co mnie zaskoczyło z jego życiorysu to fakt, że w 67r osobiście poznał TB w studiu przy Abbey Road. Fragment z Wikipedii,
W 1967 roku podczas wygranego konkursu wyjechał w studencką delegację do Birmingham w Wielkiej Brytanii, gdzie zapoznał się z angielską bohemą muzyczną m.in. z zespołem Procol Harum i z pracą w londyńskim studiu Abbey Road. W studiu Abbey Road po raz pierwszy poznał Jimiego Hendrixa i zespół The Beatles
Jak ten czas leci.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Gru 14, 2020 5:24 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
John napisał(a):
Od tej audycji minęło nie 32 a już 40 lat i ze względu na fakt, że audycja ta została już dawno zablokowana / usunięta z wrzuty, dlatego postanowiłem wrzucić ją na YT. Niestety, pomimo wielokrotnego skracania niektórych utworów, wciąż ten program był blokowany przez YT, ze względu na prawa autorskie. Dlatego jest w takiej formie w jakiej jest. Coś co mnie bardzo zdziwiło, to błędne rozpoznanie utworu koncertowego „Rock And Roll Music” wykonanego przez TB w LA w 66r. Porównywałem ten kawałek z audycji D. Michalskiego z kawałkiem nagrania z filmu o koncercie TB w LA w 66r i powiem, że D. Michalski rzeczywiście odtworzył fragment koncertu z LA 66r, więc nie rozumiem dlaczego YT to blokuje przyjmując, że jest to nagranie z Japonii? Mają błędne kody? W to miejsce wrzuciłem „Rock and Roll Music" z 64r, prawdopodobnie z Shea Stadium. Trzeba przyznać, że wszystkie wykonania koncertowe były prawie takie same, różniły się tylko nasileniem wrzasków.


Wspaniale usłyszeć w 40 rocznicę tamtą audycję, którą nagrywałem wówczas na taśmę szpulową. Niw został po niej ślad...Dziękuję John.
Jeżeli mnie pamięć nie myli, była to jednak wersja Rock and Roll Music z Japonii z charakterystycznym strojeniem gitar i piskiem (podwójnym) jakiejś fanki.
Świetnie, że przecież tak historyczną audycję, udało się chociaż po części ocalić. Merytoryczna jej zawartość nie ma już tutaj aż takiego znaczenia. Właściwie żadnego...
To było równo 40 lat temu. Hmmm...Pamiętam, że po audycji poszedłem do kina. Był to prawdopodobnie obraz ''Lot Nad Kukułczym Gniazdem''.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY