Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 9:20 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Nie Sty 03, 2010 3:32 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
W wieku 11 lat John popełnił rysunek przedstawiający mecz piłkarki. Rysunek ten ozdobił później okładkę albumu Walls and Bridges. Jak podano w newsach na stronie głównej (http://www.beatles.kielce.com.pl) na owym rysunku rozpoznano kogo tak właściwie narysował młody Lennon. Badacze są przekonani, że Lennon umieścił na swoim rysunku legendę drużyny piłkarskiej Newcastle United George'a Robledo, tytułowego zwycięzcę w finałowym meczu z drużyną Arsenal w 1952 roku.
Dodatkowo znalazłam jeszcze jedną stronę http://www.runofplay.com/2008/04/08/foo ... red-truth/ , na której możemy dowiedzieć się, że gracz z numerem 9 na koszulce to niejaki Jackie Milburn, jeden z lepszych graczy drużyny Newcastle. Jak wiadomo John miał obsesję na punkcie numeru 9. Należy wspomnieć, że Jackie Milburn umarł...9 października 1988 roku ( to dla tych doszukujących się teorii spiskowych) ;)

A teraz dla porównania, rysunek Johna:
Image

i zdjęcie z meczu z 1952 roku, nieco podobne do rysunku:
Image

Lepsze ujęcie meczu odzwierciadlające dokładnie rysunek Johna wciąż poszukiwane. Jak ktoś znajdzie, niech wrzuci na stronę, proszę.

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sty 03, 2010 3:37 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Przed chwilką znalazłam jeszcze jedno zdjęcie, prawie wszystko się zgadza, oprócz bramkarza:

Image

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sty 03, 2010 11:04 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Uwielbiam jak osoby ze świata żywych zostają odnajdywane na okładkach bądź tekstach piosenek! Strasznie ciekawa wydaje się być teza postawiona przez badacza. Rysunek młodego Lennona istotnie wydaje się być wzorowany na zdjęciach z tego meczu: ułożenie zawodników, kolory koszulek, data meczu...

Szukając podobizn między dostępnymi zdjęciami i okładką płyty zrobiłem na szybkiego (przy pomocy windowsowskiego Painta) kolaż z dostępnych fotografii i porównałem to do czarno białego zdjęcia okładki.

Wyszło coś takiego:

Image Image

Co Wy o tym sądzicie? Ja jestem niemal pewny, że wszystkie fakty są ze sobą zgodne na tyle, by można uważać, że piłkarz na okładce płyty to właśnie George Robledo :wink:

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY