Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Śro Kwi 24, 2024 9:34 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Czw Gru 08, 2005 6:58 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Dla mnie to jest tragiczny dzień i zawsze takim pozostanie. 8 grudnia, cyklicznie co roku wszystko się wali na całej linii i nigdy nic mi nie wychodzi. Dziś nie było inaczej, cały dzień był raczej przygnębiający.

Rano włączyłam trójkę - pomyślałam, że i owszem, zeszła na psy, ale coś chyba wspomną :roll: nastawiłam radio, akurat grali The Killers... nie pamiętam co było tuż przed, ale (miałam nastawiony odbiornik na cały regulator) nagle usłyszałam 4 strzały, a potem piąty w odstępie sekundy...
Omal się nie poryczałam :roll: Taa, wiem jak to brzmi :roll: ale nie spodziewałam się czegoś takiego... Wychodziłam z domu przy dźwiękach "Woman".

Po południu mimo cztapy na chodniku, potwornego mrozu i przemoczonej kurtki poszłam na cmentarz i ustawiłam z przyjaciółką z około 40 świeczek pacyfkę. Oczywiście - jak można się było tego spodziewać :wink: samego zapalania tego jakże nieoryginalnego i mało pomysłowego znaku wyszło około pół godziny :roll: :roll: :?
Ale warto było, bo efekt był całkiem niezły (no dobra, niezły jak na mnie :wink: ).

Lennon poprzez swoją muzykę, poglądy, przekonania, a przede wszystkim postawę wobec świata i życia wywarł na mnie ogromne piętno. Niewiele ludzi wpłynęło na mnie w tak dużym stopniu. Ta dobra strona Johna (bo wiadomo, jak każdy człowiek miał swoje wady) była, jest i zawsze będzie dla mnie niedoścignionym wzorem do naśladowania. Tacy ludzie są wyjątkowi, niezastąpieni, rodza się niezwykle rzadko. Pojawiają się, błysną i znikają, żeby na zawsze pozostawić po sobie nie gasnącą o nich pamięć.

Zawsze wierzyłam w jego słowa, mogłam się czasem z nimi nie zgadzać, ale zwykle to on miał rację. Tylko ja źle je z początku interpretowałam. W każdym razie zawsze te słowa były dla mnie ważne i niosły ze sobą prawdę. Bo przez teksty Lennona czuć było, że są prawdziwe, nie nadmuchane frazesami, nie przesadzone, płynące prosto z serca, nigdy kłamstwa.

Nie ważne co niektórzy mówią, dla mnie to był wielki człowiek. Cały czas jest. Duchem :)

['] Imagine all the people living life in peace.
You may say I`m a dreamer, but I`m not the only one. I hope some day you`ll join us and the world will live us one.

Postarajmy się dziś z nikim nie kłócić. Weźmy sobie do serca słowa Johna :)

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Gru 08, 2005 7:23 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Sty 06, 2005 11:33 pm
Posty: 164
Miejscowość: Warszawa
Michelle jak Ty to pięknie ujęłaś. John Lennon był, jest i będzie dla mnie wielkim przyjacielem. Poprostu bez jego muzyki czuł bym źle, jakby zabrano jakąś część samego mnie. John podobnie jak na Michelle wywarł ogromne piętno. Dzięki niemu myślę, że jestem lepszym człowiekiem. Zawsze kiedy mi coś nie wychodzi, jestem w złym humorze, mam problem wiem, że mam Johna i jego muzykę. Mogę jej posłuchać i po jakimś czasie humor mi się poprawia, znajduję rozwiązania problemów. Wszystko wokół mnie staje się lepsze.

-Czego najbardziej oczekujesz od życia, John ?
-"Czego najbardziej? Pokoju najbardziej. To wszystko, czego chcę".
-Gdyby ci się coś stało, to chciałbyś, żeby jakim cię ludzie zapamiętali?
-"Jako wielkiego DUCHA POKOJU".

Napewno John zostanie w moim sercu jako przyjaciel i wielki DUCH POKOJU.

_________________
We still LOVE you John. [08.12.1980 - 08.12.2005] - 08.12.2006] - 08.12.2007] - 08.12.2008]
The Beatles Forever...
<b>TO JUŻ 28 LAT</b>


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Gru 08, 2005 7:37 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
Nie wyobrażam sobie już życia bez Johna,bez Jego muzyki, masy książek i artykułów, zdjęc wiszących na ścianach. Bez Jego twarzy, Jego głosu i przede wszytskim Jego ducha nie byłoby tak samo. Stwierdzić można że jest on dla mnie jak i pewnie dla Was nierozerwalną częścią świata w którym przyszło żyć. szkoda tylko że świat ten nie jest już Jego udziałem i nic nowego, żadnej więcej części siebie od 25 lat nie moze nam już dać

POKÓJ i MIŁOŚĆ BRACIA i SIOSTRY


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Gru 08, 2005 7:37 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
BEATLEMAN napisał(a):
-Czego najbardziej oczekujesz od życia, John ?
-"Czego najbardziej? Pokoju najbardziej. To wszystko, czego chcę".
-Gdyby ci się coś stało, to chciałbyś, żeby jakim cię ludzie zapamiętali?
-"Jako wielkiego DUCHA POKOJU".


"Czy to ważniejsze od twojej muzyki?
- O tak, z pewnością."

Takim właśnie zawsze chcę i będę go pamiętać. Potrafił niektóre wartości przedłożyć nad własną dumę.

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Gru 08, 2005 8:22 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Macca Radio nadaje obecnie jedynie utwory Johna. Można poprosić o konkretny utwór i dodać do niego dedykację. U mnie to radio bedzie właczone aż zasnę późnym wieczorem...

http://www.maccaradio.com/

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Gru 08, 2005 8:41 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Tak sobie dziś myślałem, choć to banalne i oklepane, ile pięknych płyt i piosenek John nagrałby przez te 25 lat! :(
Jak się nad tym zastanowić, to jest to tragicznie smutne.
Brakuje Johna i jego piosenek...

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Gru 08, 2005 8:46 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 14, 2005 8:33 pm
Posty: 185
Miejscowość: Przemyśl
jestem choc dawno mnie nie bylo..ale jak przeczytalam o zjednoczeniu to wiedzialam ze chocby nie wiem co to i tak tu wpadne... udalo sie:)

a kim był dla mnie John?? zapewniam ze nie da sie tego opisac kilkoma slowami.. tak wiele dla mnie zrobil tak wiele we mnie zmienil gdyby nie On to nie wiem co by sie ze mna stalo.. pojawil sie kiedy odeszla inna bardzo bliska mi osoba i moze dla tego tak bardzo go cenie i nie wstydze sie powiedziec poprostu ze KOCHAM GO! kocham i szanuje bo byl poprostu czlowiekiem ktory byc moze czasem sie mylil, ktory tak jak inni odnosil porazki, ale ktory zdobyl sukces dzieki swej wytrwalosci...

nie bede zbyt oryginalna kiedy dodam ze nie wyobrazam sobie zycia bez Niego i jego muzyki...

Dziekuje Ci John za to ze byles i za to ze na zawsze pozostaniesz w moim i naszych sercach i nie jestem twarda nie probuje....;(

['] ['] ['] ['] ['] ['] [']

i w glowie slysze tylko:

"IMAGINE"

_________________
...an eye for an eye will make as all blind...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Gru 08, 2005 8:48 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
hera napisał(a):
jestem choc dawno mnie nie bylo..ale jak przeczytalam o zjednoczeniu to wiedzialam ze chocby nie wiem co to i tak tu wpadne... udalo sie:)

a kim był dla mnie John?? zapewniam ze nie da sie tego opisac kilkoma slowami.. tak wiele dla mnie zrobil tak wiele we mnie zmienil gdyby nie On to nie wiem co by sie ze mna stalo.. pojawil sie kiedy odeszla inna bardzo bliska mi osoba i moze dla tego tak bardzo go cenie i nie wstydze sie powiedziec poprostu ze KOCHAM GO! kocham i szanuje bo byl poprostu czlowiekiem ktory byc moze czasem sie mylil, ktory tak jak inni odnosil porazki, ale ktory zdobyl sukces dzieki swej wytrwalosci...

nie bede zbyt oryginalna kiedy dodam ze nie wyobrazam sobie zycia bez Niego i jego muzyki...

Dziekuje Ci John za to ze byles i za to ze na zawsze pozostaniesz w moim i naszych sercach i nie jestem twarda nie probuje....;(

['] ['] ['] ['] ['] ['] [']

i w glowie slysze tylko:

"IMAGINE"


Ela, nareszcie się odezwałaś :D :D A myślałam, że Cię już tu nigdy nie zobaczę :wink: I jak tu nie wierzyć w moc jednoczenia ludzi dzięki muzyce Johna :D

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Gru 08, 2005 8:52 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 14, 2005 8:33 pm
Posty: 185
Miejscowość: Przemyśl
" poniewaz wszyscy porzadni ludzie, jak Martin Luter King, John Kennedy lub Ghandi, zostali zastrzeleni"
te slowa John wypowiedzial w czerwcu 1969 r., ponad pol roku pozniej zespol The Beatles przestal istniec, minelo 10 lat i-chociaz traktowal wszystko z humorem- John zostal zastrzelony....

_________________
...an eye for an eye will make as all blind...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Gru 08, 2005 8:56 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 14, 2005 8:33 pm
Posty: 185
Miejscowość: Przemyśl
dzieki Michelle:) tak to John:)

_________________
...an eye for an eye will make as all blind...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Gru 08, 2005 8:59 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Pawel napisał(a):
Tak sobie dziś myślałem, choć to banalne i oklepane, ile pięknych płyt i piosenek John nagrałby przez te 25 lat! :(

Rowniez o tym rozmyslalem, zastanawiajac sie czy zostalby przy korzeniach starego rock'n'rolla...czy moze poszedlby w strone elektronicznych wynalazkow (wiadomo - dzisiejsza technika dalaby mu wieksze mozliwosci).Jedno jest pewne - obojetnie co by robil - zaskakiwalby nas na kazdym kroku. Taki juz z niego byl dowcipny, bystry intelegent, ktory nie bal sie eksperymentow.......

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Gru 08, 2005 9:06 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Pią Lis 07, 2003 10:56 pm
Posty: 120
Miejscowość: Czerwionka
........Taki juz z niego byl dowcipny, bystry intelegent, ktory nie bal sie eksperymentow.......

mozna wiele epitetów dodawać..... ja już nic nie powiem oprócz tego ze podpisuje się pod wszystkim co tu napisaliscie i ze jest mi dzisiaj smutno- i jednocześnie jakaś dziwna nadzieja mnie ogarnia.....nie wiem dlaczego- i nie zastanawiam się nad tym.... ON jest ze mną- w to wierzę.....



[*] from me to You........

_________________
That love is all and love is everyone
It is knowing, it is knowing


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Gru 08, 2005 9:12 pm 
Offline
Admiral Halsey

Rejestracja: Nie Lut 29, 2004 6:58 pm
Posty: 501
Miejscowość: Polonia -Bydgoszcz-Fordon
Jak czytam Wasze posty to sie ąz łza w oku kreci :cry:
Nie musze powtarzac że bez Johna nie byłoby mojej wrażliwosci i tej muzycznej i tej duchowej.
Życze sobie żeby został w moim sercu na zawsze,bo nie wyobrażam sobie istnienia bez Jego osoby i muzyki!




Dziekuje Wam że jestescie tutaj....


TomekS

_________________
8 grudnia 1980-Dzień w którym pękło niebo.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Gru 08, 2005 9:13 pm 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Śro Gru 07, 2005 8:49 pm
Posty: 1
Miejscowość: Cieszyn
Michele,pięknie ujęte.Jestem akurat w grupie zwolenników Paula jeśli już takie podziały zaznaczamy, ale doskonale wiem że to co John zrobił dla NIego ma o wiele większą wartość nim sam Macca przypuszcza.Uważam że całą wrażliwość muzyczną jaką Paul w sobie "odnalazł" zawdzięcza młodemu Lennonowi. Z drugiej strony wyraz tej wdzięczności i miłości podkreślał niejednokrotnie.Dlatego jakieś wyjęte z kontekstu wypowiedzi Johna,krótko po rozpadzie zespołu kiedy cała czwórka nie potrafiła na siebie patrzeć nie zaciemnią rzeczywistego obrazu geniuszu zarówno Johna jak i Paula.Uważam że dziś byliby by przyjaciółmi na miarę ich największej "bliskości". Chciałbym również okreslić się zdecydowanie przeciw TV-Show-om Chapmana,bo jedyne wywiady jakich powinien udzielać to ......psychiatrom
Pozdrawiam wszystkich Beatles fanów


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Gru 08, 2005 9:14 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 11, 2003 10:18 pm
Posty: 139
To jest bardzo smutna rocznica, już 25 lat mineło...

To dobry moment aby przypomnieć sobie o spadku zostawionego przez Niego dla nas, a więc posłucham kilklu płyt Johna których nie słuchałem od długiego czasu, w pierwszej kolejności Imagine!


Ostatnio edytowany przez Woland, Czw Gru 08, 2005 9:19 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Gru 08, 2005 9:18 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
McArtney napisał(a):
Michele,pięknie ujęte.Jestem akurat w grupie zwolenników Paula jeśli już takie podziały zaznaczamy(...)


Ja żadnych podziałów nie zaznaczałam :wink: Już nie raz podkreślałam jak równą miłością darzę każdego z Beatlesów :wink: :D :P :D Nawet czasem podkreślałam to zbyt często, aż do bólu :wink: :oops: :oops: :lol: :wink:

A swoją drogą jakie to niesamowite, że po 25 latach muzyka Johna nie straciła na wartości.
Ćwierć wieku temu odszedł wielki, i wrażliwy człowiek, który teraz patrzy na ten świat z góry i nadziwić się nie może jak bardzo jego słowa nie straciły znaczenia, a być może są nawet bardziej aktualne dziś, niż wtedy.

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Ostatnio edytowany przez Michelle, Czw Gru 08, 2005 9:21 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Gru 08, 2005 9:20 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 14, 2005 8:33 pm
Posty: 185
Miejscowość: Przemyśl
Tomek napisał(a):

Dziekuje Wam że jestescie tutaj....


TomekS


a ja sie pod tym podpisuje...dziekuje ze nie jestem sama...

_________________
...an eye for an eye will make as all blind...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Gru 08, 2005 9:22 pm 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Wrz 04, 2004 7:00 pm
Posty: 75
Miejscowość: Warszawa
Wspaniała osobowość, fabulous artist. John na pewno zmienił mnie na lepsze, The Beatles pomogli mi przetrwać trudne chwile...
Dziś w każdych wiadomościach wspomnieli Johna. To cudowne, że ludzie jeszcze o nim pamiętają, jednak nie jest łatwo słuchać o jego śmierci...
W radiu BBC 2 jest 'lennon night' a na www.maccaradio.com puszczane są tylko piosenki Johna...

"If you were here today..." :(

_________________
And if my thought-dreams could be seen,
they'd probably put my head in a guillotine,
but it's alright, Ma, It's life and life only.

Bob Dylan


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Gru 08, 2005 9:24 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Pią Lis 07, 2003 10:56 pm
Posty: 120
Miejscowość: Czerwionka
wchodzie na czata

www.beatles.vel.pl

_________________
That love is all and love is everyone
It is knowing, it is knowing


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Gru 08, 2005 9:26 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
_Ania_ napisał(a):
wchodzie na czata

www.beatles.vel.pl


Na czacie mam nick Lucy :wink: Żeby nie było, że mnie nie było :wink: :lol: Wchodźcie, bo to jedyna taka okazja.

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY