Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 2:08 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 46 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Gru 21, 2005 5:44 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
Pawel napisał(a):

Nie o taką sławę chodzi przecież. Zbyt dosłownie odbierasz słowa, gregu :)

John stał się sławny, a potem nieśmiertelny dzięki swojemu geniuszowi i twórczości.
A taki Mark stał się również nieśmiertelny, bo przejdzie do historii jako zabójca Johna Lennona.
Nie zrobił w życiu nic takiego za co mógłby zyskać sławę, oprócz jednej strasznej rzeczy - zabił Johna Lennona.
O Marku będzie już zawsze można znaleźć parę słów w róznych encyklopediach, książkach, publikacjach, itp, itd.
Za 500 lat przyszli fani Lennona, wciąż będą poznawać na nowo nazwisko i postać Marka - w tym sensie Mark unieśmiertelnił się, gregu.

Ja nie będę nigy nadużywał nazwiska tego świra.
Powody podałem w tym, i powyższym poście.
jeszcze raz pozdrowienia
i na razie :)



Nie Pawle...ja wszystko rozumiem, nie chce po prostu zamykac ludziom ust z powodu "zeby nie byl slawny" slawny nie bedzie, to ze o kims jest wzmianka w encyklopedii , to nie znaczy ze jest slawny. A ze jest niesmiertelny... tak musi byc, bo zapomnienie historii to najgorsze co moze sie zdarzyc.

I na koniec chcialbym dodac jedna rzecz...to czy wymieniamy go z nazwiska w zaden sposob nie zwieksza jego niesmiertelnosci ... i to Ty mnie Pawle nie rozumiesz , gdy mowie ze jego czyn bardziej, niz on sam, jest niesmiertelny i to czyn przechodzi do historii, a dane osobowe sprawcy, czy byl to ktos wysoki czy niski, czy urodzil sie wtedy czy wtedy i w koncu jak sie nazywal..to wszystko pozostaje nieistotne.

PS
obiecuje sie juz wiecej nie odzywac w tym temacie:P bo de facto chodzi mi o to co powiedzial Hans


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Kwi 05, 2010 8:06 pm 
Offline
Musketeer Gripwood

Rejestracja: Pią Kwi 02, 2004 3:24 pm
Posty: 88
No cóż, część postów się zdezaktualizowała, bo oto nakręcono film o M.Ch. - "Killing John Lennon". To już nie jakaś tam wzmianka w encyklopedii, niestety :evil: Czyli osiągnął co chciał... Filmowców zawsze fascynowali dewianci np. Manson, ale się niespodziewałam takiego filmu... :?
A o używaniu imienia - śmieszyło mnie to omijanie, bo to coś jak u Harrego Pottera z Voldemortem i tak mi się to kojarzyło. Ale po trailerze tego filmu to lepiej żeby było śmiesznie niż strasznie...


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sty 15, 2016 3:07 am 
Offline
Musketeer Gripwood

Rejestracja: Pon Paź 12, 2015 1:25 am
Posty: 77
A co niestosownego jest w napisaniu "Chapman"? Czy Watykan prosi, aby nie mówić o Ali Agcy z imienia i nazwiska? Niestosowna to jest taka netykieta, wzięta... za przeroszeniem z pały.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sty 15, 2016 1:26 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
Niestosowane jest to, że on zabił Johna, żeby jego nazwisko było znane. Więc wymienianie go z nazwiska jest jakby, wybaczcie mi kolokwializm, robieniem mu dobrze.

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lut 01, 2016 5:17 am 
Offline
Musketeer Gripwood

Rejestracja: Pon Paź 12, 2015 1:25 am
Posty: 77
Eeeee...., przesadzasz, jak zresztą pozostali. Ten człowiek jest ochry psychicznie i właśnie dlatego dostał dożywocie, a nie coś gorszego.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Kwi 05, 2016 2:06 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
Co nie zmienia faktu, że nie zamierzam schlebiać jego choremu ego.

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 46 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY