Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 5:40 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Sob Mar 11, 2023 8:29 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Czw Maj 20, 2004 7:20 am
Posty: 142
Miejscowość: Gdańsk
Ostatnio przeglądam tygodnik "Radio i telewizja", który zaczął pojawiać się w 1945r a w 1981r tytuł został zmieniony na "Antena".
Pierwsza wzmianka o zespole pojawiła się w marcu 1964r. (skan 2) Następne wspomnienie pojawiło się w ostatnim numerze tego roku(3), ale jak to rozumieć ? Przypuszczam, że ten co redagował, albo tłumaczył z innego źródła sam nie wiedział o czym pisze. Wg tego w następnym wspomnieniu powinna być reaktywacja, albo powrót do korzeni :D bo jak to inaczej rozumieć. :?: Taki kit naszym rodzicom wciskali. Będę przeglądał dalej, może coś jeszcze dziwnego ci redaktorzy stworzyli ?
1>Image. 2>Image.3>Image
Wracając do wcześniejszego numeru z 1959r, to w ciekawostkach pojawiło się takie zdjęcie(4) i na pierwszy rzut oka pomyślałem, że to jakieś wczesne lata, ale nie, to tylko podobne. Ostatni skan dla porównania. O tamtych dziś nikt nie pamięta, choć zaczynali podobnie.
4>Image.5>Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Mar 12, 2023 4:54 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1338
Świetna rzecz! Dzięki za te wykopaliska :D Artykulik o transformacji Beatlesów w Dave Clark Five jest rarytasem nie do przebicia! :lol: Mistrzostwo świata :wink:

Nie wiedziałem, że tygodnik "Radio i Telewizja" powstał tak dawno (1945!). Ja znam jego wersję z lat 70. z charakterystycznym czerwono-białym logo (zdjęcie poniżej). Kupowało się wtedy "RTV" i zaznaczało audycje do nagrania na szpulowca. Młodszym fanom pewnie trudno to pojąć, ale wówczas (mówię o latach 70.) w Polsce były (aż!) 4 programy radiowe i (tylko!) 2 telewizyjne.

Image

PS. Z takiego jak widoczny na tej okładce radioodbiornika "Ewa" (pożyczonego od kolegi) nagrałem z ówczesnej Trójki z audycji Piotra Kaczkowskiego mój pierwszy cały album - "Master of Reality" Black Sabbath (1971).
To radyjko (z UKFem) było hitem na polskim rynku.

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Mar 18, 2023 6:00 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Czw Maj 20, 2004 7:20 am
Posty: 142
Miejscowość: Gdańsk
4 tygodnie trzeba było czekać na sprostowanie tej gafy, ale nie z powodu zorientowania się redaktora (redaktorów), tylko przez czytelników, którzy pewnie też zachodzili w głowę, co oni piszą? W połowie stycznia 65r przy okazji nowej wiadomości pojawiły się przeprosiny (1). Jak dla mnie za tą kompromitację te przeprosiny powinny zajmować całą stronę wraz ze zdjęciami a nie jedno ostatnie zdanie.
Nie jestem pewny czy to jest zdjęcie czy rysunek a może kopia z którejś tam kopii bo wygląda to fatalnie. Nie wiem skąd i dlaczego kiedyś niektórzy tłumaczyli nazwę zespołu jako długowłosi? Tak też ich określono w tej informacji.
Na kolejne wiadomości trzeba było poczekać prawie rok, do grudnia 65r. Wtedy w grudniu tydzień po tygodniu pojawiły się dwie wzmianki o zespole (2 i 3).
Wiosną 66r jest jakieś porównanie, tylko czy rzeczywiście są podobni? Dwóch może tak, ale pozostała dwójka już nie bardzo, nawet kolejność wybrana przez autora notatki nie bardzo się zgadza (4). W grudniu 66r jest zdjęcie Johna i barbera, ale znowu fatalna jakość (5). Po tym trzeba było czekać ponad rok, żeby coś zobaczyć. W lutym 1968r jest pewna informacja i tu przyznam, że nie wiedziałem o czymś takim (6), a w grudniu 68r mało spotykany w naszej prasie Ravi Shankar (7).
W 1969r zmieniła się grafika okładki na taką z czerwonym logo, i w lutym można przeczytać krótkie podsumowanie działalności zespołu (8), a w grudniu kilka informacji dot. Lennona (9). W lutym 1970r wzmianka o zespole i pewnej artystce (10) i to tyle co do okresu istnienia The Beatles, jednak w lutym 1971r tygodnik jeszcze obwieścił zakończenie ich działalności (11).
1>Image.2>Image.3>Image.4>Image.>5Image.6>Image.7>Image.8>Image.9>Image.10>Image.11>Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 43 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY