Krzyżówka muzyczna z The Beatles

zapowiedzi, informacje, recenzje i komentarze o tym, co ukazuje się w prasie na temat zespołu

Krzyżówka muzyczna z The Beatles

Postprzez Noelka » Czw Mar 24, 2016 11:46 pm

Znalazłam w moich beatlesowskich "szpargałkach" Krzyżówkę muzyczną z The Beatles. Nie mam pojęcia z którego to jest roku. Egzemplarz podarował mi kolega z pracy w zamian za przegranie kilku bootlegów.

Image

Skany do pobrania pod tym linkiem: https://www.sendspace.com/file/5qohqv

Zachęcam do wydrukowania i rozwiązywania :D
Image
Strawberry Fields Forever
Awatar użytkownika
Noelka
Beatlesiak

Re: Krzyżówka muzyczna z The Beatles

Postprzez bobski66 » Pią Mar 25, 2016 2:09 am

Krzyżówka z lat 80-tych. Próbowałem kiedyś rozwiązać, ale pozostawiłem nawet sporo pustych pól. Może czas zmierzyć się kolejny raz?
Awatar użytkownika
bobski66
Beatlesiak

Miejscowość: New Salt

Postprzez Argus9 » Nie Mar 27, 2016 2:57 pm

Kasiu, dzięki za skany! :) Zupełnie zapomniałem o tym wydawnictwie.

Pamiętam ten cykl krzyżówek muzycznych. Mam gdzieś parę egzemplarzy, ale nie wiem gdzie… Oczywiście, zawsze można mieć jakieś tam zastrzeżenia odnośnie jakichś tam w nich usterek, czy nieścisłości, ale biorąc pod uwagę czas ich pojawienia się (czasy PRZED-INTERNETOWE) i firmujące to przedsięwzięcie Polskie Stowarzyszenie Jazzowe, uważam że było to wydawnictwo całkiem całkiem. A obecni Fab-Fani mają okazję „sprawdzić się” - najlepiej BEZ internetu - TAK WÓWCZAS rozwiązywało się te krzyżówki - zachęcam do zmierzenia się z Fab-Wiedzą! :) Jest tu sporo pytań naprawdę „ambitnych” :wink: i myślę, że odpowiedzi na niektóre hasła mogą sprawić problem.

Człowiek się Fab-Uczy całe życie! :)

PS. Próbuję namierzyć dokładny czas - rok wydania tych krzyżówek, kojarząc ich publikację z innymi wydarzeniami, ale mam w pamięci rozbieżności. Czy ktoś potrafi doprecyzować czas ich wydania?
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image
Awatar użytkownika
Argus9
Beatlesiak

Postprzez Fangorn » Nie Mar 27, 2016 9:22 pm

Dzięki! Chętnie się sprawdzę, gdy tylko wydrukuję całość :) Interesujące, że ukazywały się kiedyś tak wąskie tematycznie krzyżówki.

Argus9 napisał(a):PS. Próbuję namierzyć dokładny czas - rok wydania tych krzyżówek, kojarząc ich publikację z innymi wydarzeniami, ale mam w pamięci rozbieżności. Czy ktoś potrafi doprecyzować czas ich wydania?

Mała podpowiedź znajduje się na stronie 5: termin nadsyłania rozwiązań - 30 września 1989 r. :)
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie
Awatar użytkownika
Fangorn
Admiral Halsey

Miejscowość: Zamość / Warszawa

Postprzez Argus9 » Nie Mar 27, 2016 9:44 pm

Fangorn napisał(a):
Argus9 napisał(a):PS. Próbuję namierzyć dokładny czas - rok wydania tych krzyżówek, kojarząc ich publikację z innymi wydarzeniami, ale mam w pamięci rozbieżności. Czy ktoś potrafi doprecyzować czas ich wydania?

Mała podpowiedź znajduje się na stronie 5: termin nadsyłania rozwiązań - 30 września 1989 r. :)

Fangorn, jesteś Histo/erycznym Mistrzem! :) (tuż obok Maxwella :wink: ). Próbowałem określić czas pojawienia się tegoż wydawnictwa zawężając lata. Informacja Roberta (bobski66), że to lata 80. pokrywała się z moimi pierwszymi przemyśleniami, że było to w przedziale 1983-1989. Obstawiałem czas 1987/88. Wgryzałem się w stopkę na ostatniej stronie. Najciemniej pod latarnią! :wink:
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image
Awatar użytkownika
Argus9
Beatlesiak

Postprzez Noelka » Wto Mar 29, 2016 11:29 am

Ale gapa ze mnie. Również szukałam informacji o roku wydania na ostatniej stronie. Nastał czas by zmierzyć się z krzyżówką :D
Image
Strawberry Fields Forever
Awatar użytkownika
Noelka
Beatlesiak

Postprzez Ringo » Sob Kwi 02, 2016 10:45 am

WOW!!! Fantatastyczne!!!! Dzięki!!!!
Image
Awatar użytkownika
Ringo
Admiral Halsey

Miejscowość: Karlstad

Postprzez Emeela » Wto Kwi 05, 2016 2:55 pm

Również pięknie dziękuję!
Kocham krzyżówki - a taka to już czysty obłęd!
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"
Awatar użytkownika
Emeela
Beatlesiak

Miejscowość: Piernikowo

Postprzez Fangorn » Śro Cze 15, 2016 6:37 pm

Jak tam Wam poszło z krzyżówką? Ktoś oprócz mnie się za nią zabrał?

Jak na dzisiejsze standardy jest całkiem łatwa, ale w latach 80./90. z oczywistych względów odgadnięcie niektórych haseł musiało być nie lada trudnością. Przy rozwiązywaniu nie posiłkowałem się żadnymi źródłami poza moją głową :wink: , więc musiałem zostawić kilka wolnych miejsc. Nie wiem, czy to proste czy trudne hasła, po prostu nie mogę już na nic wpaść. Mam pytanie i prośbę: moglibyście pomóc, ale nie "wejdź na Wikipedię czy jakąś inną stronę i tam jest napisane", tylko jakąś podpowiedzią pomocniczą? Może się uda, bo szkoda mi szukać tego w Internecie, skoro już większość udało mi się wykombinować :)

str. 7:

nr 8: tajemniczy Robert z jednego z filmów związanych z Beatlesami
_ _ _ _ O _ _ _

str. 14:

nr 14: brzmienie charakterystyczne dla Beatlesów [w ogóle nie wiem, o co tutaj chodzi]
_ _ _ _ _ Y _ _ _ _ _

nr 16: ulubione papierosy Johna Lennona
_ _ _ _ O _ _ _ _

str. 10:

nr 12: był nim sierżant Pepper
_ _ _ _ F _ _ _ _

Poza tym nie mogę znaleźć dwóch imion w wykreślance na str. 13 :(
Awatar użytkownika
Fangorn
Admiral Halsey

Postprzez Argus9 » Śro Cze 15, 2016 7:40 pm

Fangorn napisał(a): ...szkoda mi szukać tego w Internecie, skoro już większość udało mi się wykombinować :)

Fangorn, Pan jesteś ginącym gatunkiem! :D

Fangorn napisał(a):str. 14:

nr 14: brzmienie charakterystyczne dla Beatlesów [w ogóle nie wiem, o co tutaj chodzi]
_ _ _ _ _ Y _ _ _ _ _

Hasło nie do końca precyzyjne, chodzi o wczesne brzmienie/sposób grania nie tylko Beatlesów, ale też innych grup z Liverpoolu, a termin jest ‘wodnie’ geograficznie z Liverpoolem związany.

Fangorn napisał(a):nr 16: ulubione papierosy Johna Lennona
_ _ _ _ O _ _ _ _

Są to papierosy francuskie, opakowanie - kolor niebieski, pierwsza litera nazwy „G”. (paliłem je podczas Mundialu 1982 - ale to chyba nic Ci nie da :wink: )

Fangorn napisał(a):Poza tym nie mogę znaleźć dwóch imion w wykreślance na str. 13 :(

Tu żeby podpowiedzieć KOGO Ci brakuje, najpierw musisz ujawnić KOGO rozszyfrowałeś :)

Image
Awatar użytkownika
Argus9
Beatlesiak

Postprzez Fangorn » Śro Cze 15, 2016 8:11 pm

Argus9 napisał(a):
Fangorn napisał(a):...szkoda mi szukać tego w Internecie, skoro już większość udało mi się wykombinować :)

Fangorn, Pan jesteś ginącym gatunkiem! :D

Może, ale jakby to była aktualna krzyżówka z atrakcyjnymi nagrodami, to jednak bym poszukał w Internecie, by jak najszybciej wysłać rozwiązanie :wink:

Argus9 napisał(a):
Fangorn napisał(a):str. 14:

_ _ _ _ _ Y _ _ _ _ _

Hasło nie do końca precyzyjne, chodzi o wczesne brzmienie/sposób grania nie tylko Beatlesów, ale też innych grup z Liverpoolu, a termin jest ‘wodnie’ geograficznie z Liverpoolem związany.

No właśnie, przyszło mi do głowy "Merseybeat", ale jest jedna kratka za dużo. Czyli błąd w krzyżówce?

Argus9 napisał(a):
Fangorn napisał(a):nr 16: ulubione papierosy Johna Lennona
_ _ _ _ O _ _ _ _

Są to papierosy francuskie, opakowanie - kolor niebieski, pierwsza litera nazwy „G”. (paliłem je podczas Mundialu 1982 - ale to chyba nic Ci nie da :wink: )

Gauloises! Pamiętam, że kiedyś sponsorowali drużynę w Formule 1 :)
Argus9 napisał(a):
Fangorn napisał(a):Poza tym nie mogę znaleźć dwóch imion w wykreślance na str. 13 :(

Tu żeby podpowiedzieć KOGO Ci brakuje, najpierw musisz ujawnić KOGO rozszyfrowałeś :)

Myślałem, żeby jutro zeskanować, ale mogę też napisać. Znalazłem takie imiona jak: (pionowo) 1. Prudence, 2. Sally, 3. Martha, 4. Eleanor, (poziomo) 5. Lizzy, 6. Michelle, 7. Sadie, 8. Rita, 9. Yoko, 10. Maggie, (ukośnie) 11. Anna.
Awatar użytkownika
Fangorn
Admiral Halsey

Postprzez Argus9 » Śro Cze 15, 2016 10:21 pm

Fangorn napisał(a):No właśnie, przyszło mi do głowy "Merseybeat", ale jest jedna kratka za dużo. Czyli błąd w krzyżówce?

Nie, tutaj nie ma błędu - chodzi o „BRZMIENIE Rzeki” :)

Fangorn napisał(a):Znalazłem takie imiona jak: (pionowo) 1. Prudence, 2. Sally, 3. Martha, 4. Eleanor, (poziomo) 5. Lizzy, 6. Michelle, 7. Sadie, 8. Rita, 9. Yoko, 10. Maggie, (ukośnie) 11. Anna.

Przedostatnie Imię Żeńskie, które namierzyłem jest szekspirowskie :wink: - szukaj go we wpisach z dołu w górę.

Image
Awatar użytkownika
Argus9
Beatlesiak

Postprzez Fangorn » Śro Cze 15, 2016 11:42 pm

Argus9 napisał(a):
Fangorn napisał(a):No właśnie, przyszło mi do głowy "Merseybeat", ale jest jedna kratka za dużo. Czyli błąd w krzyżówce?

Nie, tutaj nie ma błędu - chodzi o „BRZMIENIE Rzeki” :)

Aaa, dobra, już zrozumiałem. Imię też znalazłem. Dzięki :D
Nieśmiało dopytuję, czy masz jakieś pomysły na pozostałe hasła?
Awatar użytkownika
Fangorn
Admiral Halsey

Postprzez Argus9 » Czw Cze 16, 2016 12:11 am

Fangorn napisał(a):Nieśmiało dopytuję, czy masz jakieś pomysły na pozostałe hasła?

Odpowiedzi na pytania o „tajemniczego Roberta” i Sierżanta P. nie znam - może ktoś pomoże?

Ale znalazłem ostatnie imię - znowu pisane w górę, jest to Vodden née O'Donnell :wink:

Image
Awatar użytkownika
Argus9
Beatlesiak

Postprzez bobski66 » Czw Cze 16, 2016 1:14 am

Fangorn napisał(a): str. 10: nr 12: był nim sierżant Pepper
_ _ _ _ F _ _ _ _

Prawdopodobnie chodzi tutaj o stopień wojskowy.
Awatar użytkownika
bobski66
Beatlesiak

Miejscowość: New Salt

Postprzez Fangorn » Czw Cze 16, 2016 9:14 am

Argus9 napisał(a):Ale znalazłem ostatnie imię - znowu pisane w górę, jest to Vodden née O'Donnell :wink:

Dzięki, ja już dostałem oczopląsu od tych literek :wink:
bobski66 napisał(a):
Fangorn napisał(a): str. 10: nr 12: był nim sierżant Pepper
_ _ _ _ F _ _ _ _

Prawdopodobnie chodzi tutaj o stopień wojskowy.

Mam! Dzięki :D
Awatar użytkownika
Fangorn
Admiral Halsey

Postprzez mary1994 » Pon Cze 20, 2016 8:00 pm

Ale czad! :) Super zajęcie na aktualnie trwającą sesję! :)
<3 :** Maybe you're amazed at the way I love you all the time ;*<3 Pauliee ;*
Awatar użytkownika
mary1994
Nowhere Man

Miejscowość: Racibórz

Wróć do Beatlesi w prasie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość