Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 11:28 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pią Mar 20, 2015 9:51 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
W angielskim magazynie muzycznym poczytamy o 100 największych piosenkach The Beatles. Zestawienie ułożyli słynni muzycy i osoby związane z branżą muzyczną: Dave Grohl, Julian Lennon, George Martin, The Vaccines, Suede, Nile Rodgers, The Libertines, Noel i Liam Gallagher, Matt Bellamy of Muse, The Beach Boys' Brian Wilson, Royal Blood, Arctic Monkeys i wielu innych.
Ponadto w numerze przedstawiono muzyczne wzloty i upadki solowych karier Johna , Paula, George’a i Ringo. Wytypowano czterdzieści najlepszych piosenek po rozpadzie zespołu.
Ciekawym kąskiem dla wielbicieli Beatlesów będzie fragment, w którym Ethan Hawke wyjaśnia dlaczego solowa kariera członków zespołu nie jest końcem pewnej historii, ale jej nowym początkiem.

Image

Skany do pobrania pod tym linkiem: https://www.sendspace.com/file/gse7nj

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Mar 20, 2015 11:27 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Coś dla mnie :) Przeglądłem zestawienie z wypiekami na twarzy. Patrząc na listę osób, które je ukladały budzi szacunek.
Strasznie nisko Yer Blues, Fool On Te Hill, Happiness Is A Warm Gun (60 miejsce :shock: ), Helter Skelter i I Want You. Zaskakująco wysoko Hey Bulldog (9), Paperback Writer (17) i Blackbird (5!). Pozycja Long Long Long bardzo mile mnie zaskoczyła. Fajnie, że Wild Honey Pie się załapało do setki - dla mnie to absolutny klasyk i perełka.
Chyba sobie wydrukuję te skany bo to cenna rzecz.

Top 40 solowych kawałków odbieram jako nierozgarnięte. Temporary Secretary na 4, Surprise Surprise a nawet kolaboracja z Kanye Westem się załapała. Nie może byc zgody na takie coś ;)

Dzięki za skany!

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Mar 20, 2015 11:36 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Dzięki, zabieram się do ściągania :)
Yer Blue napisał(a):
Top 40 solowych kawałków odbieram jako nierozgarnięte. Temporary Secretary na 4, Surprise Surprise a nawet kolaboracja z Kanye Westem się załapała. Nie może byc zgody na takie coś ;)

Temporary... na czwartym miejscu spośród wszystkich solowych kawałków wszystkich czterech ex-Beatlesów? Paul i Kanye West? Serio? :shock:

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Mar 21, 2015 12:06 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
W sumie to psuje Ci (Wam) ciekawostkę. Jestem ciekaw opinii nt tych zestawień.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Mar 21, 2015 1:55 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Kurczę, dużo czytania, a już bym poszedł spać :wink:

No ale przeglądnąłem i lista jest niezwykle ciekawa. Moim zdaniem kolejność nie ma tutaj większego znaczenia, bo dopiero od ósmego miejsca daną piosenkę wyznaczyła więcej niż jedna osoba, więc "Top 100" powstało zapewne w redakcji, żeby lepiej wyglądało na okładce (ciekawe, że tyle piosenek zostało wyznaczonych przez jedną osobę, hmm). W każdym razie, bardziej niż kolejność według redakcji NME (Rain na 40. miejscu? I Want You... na 44.? Happiness... na 60.? proszę...) ciekawią mnie opinie i wybory muzyków, których lubię, np. Boba Dylana, braci Gallagher, Reginy Spektor, Lemmy'ego, Grahama Coxona, Johnny'ego Marra czy Jacka White'a. Ewidentnie brakuje w tym gronie Ozzy'ego i Erica Claptona :) Natomiast część wypowiedzi jest chyba nie na potrzeby tego konkretnego zestawienia, np. zdanie Dylana już gdzieś widziałem (nie wiadomo, ile osób zostało zaproszonych do wytypowania piosenek A.D. 2015, a ile typów "wyciągnięto" z wcześniejszych wypowiedzi i analiz granych przez artystę utworów, pojawia się przecież np. Kurt Cobain). Zaskakujące są niektóre wybory, np. Now and Then, Like Dreamers Do czy Wild Honey Pie. Świetne i interesujące podsumowanie - wyróżnia się dominacja drugiej połowy kariery (zdaje się, że MMT policzyli jako EP-kę, a nie LP, przy takim rozwiązaniu byłoby kilka piosenek więcej).

Co do listy utworów post-Beatlesowskich, to jest to opinia konkretnego pana redaktora i nie jest tak interesująca jak lista piosenek The Beatles. Dziwi mnie, co tam robi "Only One" (którego pozycja zakrawa na jakiś żart albo efekt "wtyków" Paula w redakcji NME :wink: ). Wszystkie utwory George'a pochodzą z okresu ATMP (oprócz Handle with Care), a trzy piosenki Ringo to te najbardziej oczywiste. Autor chyba nie zagłębiał się w dyskografię George'a i Ringo (cyt. "Wiele z post-Beatlesowskich śmieci George'a i Ringo nie zasługuje nawet na wspomnienie". No i wszystko jasne).

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Maj 23, 2015 12:47 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Dziś znalazłem kolejną listę najlepszych piosenek Beatlesów, tym razem wytypowaną przez magazyn MOJO, czyli pismo całkiem prestiżowe.

http://www.mojo4music.com/19982/beatles ... est-songs/

Jest kilka kontrowersji (bardzo nisko I Am The Walrus, Help! i Let It Be, obecność Hold Me Tight), ale z kilku tego typu zestawień jakie do tej pory widziałem to przedstawia się chyba najwiarygodniej. Pierwszy raz widzę Revolution 9 oraz Good Morning Good Morning wytypowane do tych najlepszych. Prawidłowo.
Każdy utwór jest skomentowany przez jakaś osobę, częstokroć znanego muzyka.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Maj 23, 2015 4:57 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
http://beatles.kielce.com.pl/?action=ne ... ewsid=5326 :)

Ta lista jest na pewno bardziej tradycyjna od NME, wręcz klasyczna; taki przekrój przez całą twórczość, nawet jeden utwór z okresu hamburskiego się załapał. Chyba dobra na rozpoczęcie poznawania dorobku The Beatles. Choć wersja papierowa z NME ładniej się prezentuje wizualnie i ma fajne podsumowanie.

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY