Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 6:53 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pon Wrz 06, 2010 5:02 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
W najnowszym (wrześniowym) numerze "Machiny" znalazło się miejsce dla Johna Lennona!

Mija 70. rocznica urodzin muzyka, a za rogiem czai się kolejny, tym razem smutny, jubileusz – 30 lat od jego tragicznej śmierci. Zamiast budować pomnik, redaktorzy rozmyślają o tym, co mógłby robić, gdyby żył. W numerze znajdziemy również fragmenty nowowydanej biografii Lennona i rozmowe z Yoko Ono.

Image

"Kiedy się rodził, niemieckie bomby burzyły Liverpool. Kolejny dzieciak, którego na świat wydała nieodpowiedzialna dziewucha, 26-letnia wówczas Julia Lennon, związana z nieodpowiednim facetem, o dwa lata starszym Fredem Lennonem, który najpierw, jak to marynarz, pojawiał się w domu od wielkiego dzwonu, by wreszcie zupełnie zniknąć. O synu przypomniał sobie dopiero, gdy świat ogarnęła beatlemania. Julia nie podjęła się trudu samotnego wychowywania dziecka i opiekę nad Johnem przejęła jej siostra, Mary „Mimi” Smith. Zatem ani w narodzinach, ani w pierwszych latach Johna Winstona Lennona nie było niczego szczególnie romantycznego.

Po raz drugi stracił matkę, gdy miał 18 lat i właśnie zaczął budować z nią relacje, których nie było im dane nawiązać po jego urodzeniu. Czekająca na autobus Julia została potrącona przez samochód – to wydarzenie wstrząsnęło dorastającym Johnem i już wcześniej niesfornego młodzieńca pchnęło w mroczną krainę alkoholu i bijatyk. Ale też, paradoksalnie, przyczyniło się do scementowania jego więzi z Paulem McCartneyem, który również przedwcześnie pochował matkę.

W szkole Lennon robił za klasowego błazna, a kiedy nauczyciele zadawali mu pytanie, kim chciałby zostać w życiu, całkiem serio odpowiadał, że dziennikarzem. Bo w tamtych czasach, w tamtym mieście, nikt nie odważyłby się nawet marzyć o byciu artystą. Owszem, artystów można było podziwiać, czytać o nich, odwiedzać w muzeach, ale być jednym z nich? Niemożliwe. Zresztą nauczyciele młodego Lennona uważali, że i dziennikarski fach jest poza jego zasięgiem, więc prosili o „coś bardziej prawdopodobnego”. Może weterynarz, lekarz, dentysta albo prawnik. Nastoletni Johnny niewiele wtedy wiedział o świecie i o sobie samym, ale to wiedział na pewno – za nic, choćby nie wiedział co, nie pójdzie tą drogą. Olewał naukę, nie robił planów na przyszłość, szukał guza. Był tym, przed którym rodzice zawsze ostrzegają swoje dzieci: „Boję się, że ten Johnny sprowadzi cię na złą drogę”. Jak przyznał po latach, obawy rodziców jego kumpli nie były bezpodstawne. On naprawdę robił, co mógł, by ich odciągnąć od szkoły, zepsuć, wprowadzić zamęt. Początkowo robił to ze zwykłej złośliwości, dlatego że oni mieli normalne domy, a on nie. Ale potem wszystko się zmieniło. Przyszedł rock and roll i życie nabrało sensu.
"

Więcej w Machinie … :wink:

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Wrz 06, 2010 9:04 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
Dzieki!

Jak duzo jest o Johnie w "Machinie"? 1-2 strony?

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Wrz 06, 2010 9:12 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
11 stronicowa wkładka! :D

Właśnie wkroczyłem z nią do mieszkania i pierwsze co zrobiłem to przygotowałem wersje dla wszystkich tych, których los wywiał poza granice kraju i nie będą w stanie jej nabyć :wink:

Machina nr 9 (54) wrzesień 2010
http://www.sendspace.com/file/lgic3a (.pdf)

Od strony wizualnej jest super, zauważyłem też trochę smaczków od Piotra Metza. Zabieram się za lekturę :wink:

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Wrz 06, 2010 10:25 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
Macho, wysciskalabym Cie :), ale nie mam jak. DZIEKI!

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Wrz 07, 2010 12:14 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Dzięki Machosławie.

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Wrz 07, 2010 3:24 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Własnie 15 minut temu miałem w reku tą Machine, niestety przejrzeć nie mogłem bo była zafoliowana, a kupić mi sie nie chciało. Wchodze na forum i już wiem, że dobrze zrobiłem. Dzieki.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Wrz 07, 2010 4:36 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
A ja kupię tę "Machinę". W końcu jeśli więcej osób (w kraju) będzie kupowała czasopisma muzyczne z The Beatles razem/solo jako temat główny, tym większa szansa, że będą o Bitlach pisać. Ale i tak dzięki za skany! :)

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 39 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY