Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Sob Kwi 20, 2024 7:53 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 550 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Gru 19, 2006 9:34 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Natknęłam się przypadkowo w sieci na fragment wywiadu z Cynthią:

Tylko ze mną był wolny

Życie z Johnem Lennonem

Jestem częścią jednej z najbardziej emocjonujących historii XX wieku – mówi z dumą Cynthia Lennon, pierwsza żona Johna Lennona. W swoich wspomnieniach nie zostawia jednak suchej nitki ani na liderze Beatlesów, ani na wielkiej konkurentce – Yoko Ono.
Rozm. Diego A. Manrique

Opublikowała pani książkę zatytułowaną „John”. Dlaczego?

Cynthia Lennon: Czuję się zobowiązana opowiedzieć swoją wersję tego, co zaszło między mną a Johnem. O Beatlesach wydano setki książek, w których opisuje się mnie jako głupiutką prowincjuszkę z Liverpoolu, którą John nieuchronnie musiał zostawić. A ja studiowałam przecież sztukę, byłam wykształconą kobietą i dobrze gotowałam! To oburzające, że autorzy tych książek zupełnie nas nie znali. Niektórzy nawet ze mną rozmawiali, ale potem się przekonywałam, że to niczemu nie służyło, bo i tak trzymali się swoich uprzedzeń.

Czy istnieje jakaś książka o zespole The Beatles, którą pani ceni?

Być może książki Raya Colemana. Jeden z moich pokoi jest nimi wypełniony – ja tylko przekartkowałam niektóre. Każda zawiera ziarno prawdy, ale… Pamiętam, co przeżyłam, i rozumiem, że ktoś porównuje moją wersję wydarzeń z wersjami innych osób. W „Antologii” cała czwórka przedstawiła coś w rodzaju oficjalnej biografii, ale nie słuchano głosu osób, które żyły u boku członków grupy. Dlatego to dobrze, że Patti Boyd (żona George’a Harrisona, a później Erica Claptona – przyp. FORUM) ujawnia swoje przeżycia. Przyrodnia siostra Johna, Julia, również ma już przygotowaną bardzo wzruszającą książkę. Gdyby to była łamigłówka, powiedziałabym, że mamy już prawie wszystkie jej części.

Cały wywiad można przeczytać w gazetce "Forum", ale nie mam pojęcia w jakim numerze. Może ktoś takowy posiada?

Pozdrawiam
Kasia


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Gru 19, 2006 10:22 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 17, 2006 10:19 pm
Posty: 605
Miejscowość: Londyn/Abbey Road/namiot przy pasach
no prosze, a ja z chęcią bym przeczytala całą tą książkę.
Poza tym nie uwazalam nigdy Pattie za glupiutką pustą blondyneczkę.
Zawsze bardzo ją lubiłam.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Gru 19, 2006 11:35 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
A książkę Cynthii widziałam we wrześniu w American Bookstore w Arkadii w Warszawie i nawet w znośnej cenie, 43 PLN.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Gru 19, 2006 11:50 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Maj 15, 2005 9:35 pm
Posty: 737
Miejscowość: Kielce
ImageImageImage w takim razie dotykaliśmy tej samej ksiązki ImageImageImage

_________________
Ah, matches.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Gru 29, 2006 10:08 pm 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 20, 2005 3:12 pm
Posty: 93
Miejscowość: Poznań
w gazecie "Na przełaj" w latach osiemdziesiatych był prawie cały przedruk ksiązki "Moje życie z Johnem"...miałem to...zagineło....i szkoda....żałuję bardzo..jak się okazuje jest to obecnie duzy rarytas. Miałem okazję jednak to przeczytać..... wcale nie miała łatwego życia...dużo dobrego za to pisała o Paulu..miała w nim oparcie. Coś dla was jednak przygotuję...myslę, że dla fanów "świeżych" będzie to niezła gratka a i tym starszym się spodoba :wink:

_________________
Informuję, że wszystkie moje wypowiedzi są bardzo subiektywne i powstają spontanicznie w danym momencie, więc są tylko odzwierciedleniem stanu moich mysli z danej chwili - z czasem mogą ulec nieznacznym zmianom.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Gru 29, 2006 10:50 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 8:55 pm
Posty: 1041
Miejscowość: Warszawa
Noelka napisał(a):
A książkę Cynthii widziałam we wrześniu w American Bookstore w Arkadii w Warszawie i nawet w znośnej cenie, 43 PLN.

A co powiesz na cenę 4 funty minus 1p ;) Hihihi


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Gru 29, 2006 10:52 pm 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 20, 2005 3:12 pm
Posty: 93
Miejscowość: Poznań
Audrey napisał(a):
Noelka napisał(a):
A książkę Cynthii widziałam we wrześniu w American Bookstore w Arkadii w Warszawie i nawet w znośnej cenie, 43 PLN.

A co powiesz na cenę 4 funty minus 1p ;) Hihihi

czy to jest wersja polska czy anglojęzyczna.....?

_________________
Informuję, że wszystkie moje wypowiedzi są bardzo subiektywne i powstają spontanicznie w danym momencie, więc są tylko odzwierciedleniem stanu moich mysli z danej chwili - z czasem mogą ulec nieznacznym zmianom.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Gru 29, 2006 10:56 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 8:55 pm
Posty: 1041
Miejscowość: Warszawa
Jadis napisał(a):
Audrey napisał(a):
Noelka napisał(a):
A książkę Cynthii widziałam we wrześniu w American Bookstore w Arkadii w Warszawie i nawet w znośnej cenie, 43 PLN.

A co powiesz na cenę 4 funty minus 1p ;) Hihihi

czy to jest wersja polska czy anglojęzyczna.....?

Anglojęzyczna, prościutko z Londynu, zakupiona przeze mnie 9.07.06! Mój pierwszy zakup przy tamtym pobycie!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Gru 29, 2006 11:20 pm 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 20, 2005 3:12 pm
Posty: 93
Miejscowość: Poznań
obiecane...niestety będzie w częściach...gratka duża artykuł z 1981r

artykuł ukazał się w gazecie "Non Stop" tuż po smierci Lennona. Gazeta Non Stop" była pierwszym pismem poświęconym całkowicie muzyce rockowej...pra pra przodek gazety "Teraz rock"
Image

artykuł ten otrzymałem od kolegi D.J.Jacka i za jego zgodą będę mógł wam udostepnić....Z D.J.Jackiem znam się od jakiegos czasu. Poznalismy sie na forum poświeconym muzyce lat 80tych..choc nie tylko...przytoczę tu adres gdyz uwazam, że nie jest ono konkurencją dla tego forum z uwagi na zakres tematyczny. Jednak gdyby potrzebne były jakies informacje wykraczajace poza strefę waszych tematów..zawsze możecie liczyc na wszechstronną pomoc. http://www.forum.80s.pl/

bezpośredni link do fotki
http://images2.fotosik.pl/313/bb7760168a1ac942.jpg

_________________
Informuję, że wszystkie moje wypowiedzi są bardzo subiektywne i powstają spontanicznie w danym momencie, więc są tylko odzwierciedleniem stanu moich mysli z danej chwili - z czasem mogą ulec nieznacznym zmianom.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Gru 29, 2006 11:47 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lip 23, 2006 6:42 pm
Posty: 325
Miejscowość: Leńcze/Kraków
Dzięki wielkie! Faktycznie gratka nie lada :) takie stare artykuły...coś pieknego. Tylko literki takie małe :wink: ale to nic - powiekszy się :)

_________________
I.
Może to ten deszcz.
Może przez tę mgłę.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Gru 29, 2006 11:53 pm 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 20, 2005 3:12 pm
Posty: 93
Miejscowość: Poznań
zrobiłem błąd przy wrzucaniu ...podaję pełen rozmiar tzn link skąd sobie pobierzesz
http://www.evilshare.com/c4ec610e-e8d6- ... a0c993e9d6

oczywiście w najblizszym czasie uzupełnię jeszcze o kolejne 6 stron + inne z tamtego okresu...jezeli będzie zainteresowanie :wink:

_________________
Informuję, że wszystkie moje wypowiedzi są bardzo subiektywne i powstają spontanicznie w danym momencie, więc są tylko odzwierciedleniem stanu moich mysli z danej chwili - z czasem mogą ulec nieznacznym zmianom.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Gru 29, 2006 11:59 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lip 23, 2006 6:42 pm
Posty: 325
Miejscowość: Leńcze/Kraków
Jest, pobrane i odrobinę powiększone wspaniale nadaje się do czytania :D dzięki jeszcze raz! :)
____________________

Po lekturze: czekam z niecierpliwością na ciag dalszy :) jak oni mogli urwać tekst na stronie w pół słowa? :wink: "...a odźwier-" i KONIEC :wink:

_________________
I.
Może to ten deszcz.
Może przez tę mgłę.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Gru 30, 2006 6:23 am 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 20, 2005 3:12 pm
Posty: 93
Miejscowość: Poznań
Artykuł z 1981r z NON STOP część 2 i 3

część 2/11 ...

http://www.evilshare.com/2990ab0c-e90d- ... a0c993e9d6

część 3/11

http://www.evilshare.com/843fc57e-e90d- ... a0c993e9d6


miłej lektury CDN

_________________
Informuję, że wszystkie moje wypowiedzi są bardzo subiektywne i powstają spontanicznie w danym momencie, więc są tylko odzwierciedleniem stanu moich mysli z danej chwili - z czasem mogą ulec nieznacznym zmianom.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Gru 30, 2006 9:17 pm 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 20, 2005 3:12 pm
Posty: 93
Miejscowość: Poznań
Artykuł z 1981r z NON STOP część 4 / 5 / 6

część 4/11
http://www.evilshare.com/d7ad5614-e989- ... a0c993e9d6

cześć 5/11
http://www.evilshare.com/4a81bec8-e98a- ... a0c993e9d6

część 6/11
http://www.evilshare.com/6eedd602-e98a- ... a0c993e9d6

ciąg dalszy nastąpi....

_________________
Informuję, że wszystkie moje wypowiedzi są bardzo subiektywne i powstają spontanicznie w danym momencie, więc są tylko odzwierciedleniem stanu moich mysli z danej chwili - z czasem mogą ulec nieznacznym zmianom.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Gru 30, 2006 9:55 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lip 23, 2006 6:42 pm
Posty: 325
Miejscowość: Leńcze/Kraków
Rany 11 części...cudnie :)
A tak w ogóle, myślę że tym artykułom warto by poświęcić osobny wątek. Tak żeby nie zostały przypadkiem przeoczone. Ale to zadanie dla tych, którzy mają moc w swoich rękach :wink:

_________________
I.
Może to ten deszcz.
Może przez tę mgłę.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Gru 30, 2006 10:00 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 8:55 pm
Posty: 1041
Miejscowość: Warszawa
blackie napisał(a):
Rany 11 części...cudnie :)
A tak w ogóle, myślę że tym artykułom warto by poświęcić osobny wątek. Tak żeby nie zostały przypadkiem przeoczone. Ale to zadanie dla tych, którzy mają moc w swoich rękach :wink:

Masz na myśli... MECHANIKA ROWEROWEGO?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Gru 30, 2006 10:15 pm 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 20, 2005 3:12 pm
Posty: 93
Miejscowość: Poznań
Jutro postaram się wrzucic artykuł do konca.....dalej jest jeszcze ciekawszy...póżniej bedzie wywiad na dwie strony z Ringo Starrem ..tez chyba z tamtego okresu....potem będą jeszcze dwie duże strony z gazety "Razem"...też z początków lat 80tych...i jeszcze jestem w trakcie pozyskiwania artykułu o Beatlesach (duza strona) z okresu gdy jeszcze Lennon żył......może faktycznie osobny temat by sie przydał na atykuły o Beatlesach z serii vintage :wink:

_________________
Informuję, że wszystkie moje wypowiedzi są bardzo subiektywne i powstają spontanicznie w danym momencie, więc są tylko odzwierciedleniem stanu moich mysli z danej chwili - z czasem mogą ulec nieznacznym zmianom.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Gru 30, 2006 11:16 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lip 23, 2006 6:42 pm
Posty: 325
Miejscowość: Leńcze/Kraków
Audrey napisał(a):
blackie napisał(a):
Rany 11 części...cudnie :)
A tak w ogóle, myślę że tym artykułom warto by poświęcić osobny wątek. Tak żeby nie zostały przypadkiem przeoczone. Ale to zadanie dla tych, którzy mają moc w swoich rękach :wink:

Masz na myśli... MECHANIKA ROWEROWEGO?


Tak jakby :wink:

_________________
I.
Może to ten deszcz.
Może przez tę mgłę.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Gru 31, 2006 4:12 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 8:55 pm
Posty: 1041
Miejscowość: Warszawa
Noelka napisał(a):

Cały wywiad można przeczytać w gazetce "Forum", ale nie mam pojęcia w jakim numerze. Może ktoś takowy posiada?

Pozdrawiam
Kasia

Haaaaa! Właśnie to zauważyłam (umknęło mi wcześniej!) Przyjaciółka z mojej klasy mi to wycięła! Poszperam w mojej skrzynce z wycinkami i wrzucę!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Gru 31, 2006 9:42 pm 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 20, 2005 3:12 pm
Posty: 93
Miejscowość: Poznań
Artykuł z gazety NON STOP z roku 1981 - całość

Za duży bałagan się robi z tymi częściami...a przede wszystkim bardzo jest to niewygodne....więc zamiast kolejnych części, wszystko spakowałem zip'em i podaję jako całość
w jednej paczce cały kompletny artykuł.....

http://www.evilshare.com/39c4ab36-ea57- ... a0c993e9d6

Miłego czytania...

_________________
Informuję, że wszystkie moje wypowiedzi są bardzo subiektywne i powstają spontanicznie w danym momencie, więc są tylko odzwierciedleniem stanu moich mysli z danej chwili - z czasem mogą ulec nieznacznym zmianom.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 550 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY