Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 12:22 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 92 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pią Lut 27, 2015 12:27 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
I smutna wiadomość. Nie żyje Adam Halber - informuje TVP Info. Polityk, dziennikarz i były członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zmarł w wieku 67 lat. Halber przez wiele lat zasiadał też w gronie ekspertów bardzo popularnego niegdyś teleturnieju "Wielka gra", gdzie był specjalistą od muzyki rozrywkowej.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lut 27, 2015 12:49 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Adam Halber był też jednym z ekspertów w beatlesowskich Wielkich Grach: Maxwella i mojej.

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lut 27, 2015 10:40 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Smutne bardzo bo jeszcze wczoraj go oglądałem, wspomniałem o nim na forum a dziś już go nie ma... Zdecydowanie najsympatyczniejszy wśród ekspertów Wielkiej Gry.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lut 27, 2015 11:09 am 
Offline
starszy fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Cze 04, 2008 8:49 pm
Posty: 49
Miejscowość: Poznań
Z tego co pamiętam, to Halber był wielkim fanem i znawcą The Shadows i rzeczywiście w tym temacie czuł się jak ryba w wodzie.

_________________
There are places I'll remember...


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Mar 17, 2015 9:19 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Wrażeń ciąg dalszy z podziwiania naszych zawodników na placu boju. Miałem dziś zaszczyt obejrzeć kultowy odcinek Wielkiej Gry z 86 roku z wygraną dr Maxwella. 29 lat młodszy jest prawie nie do poznania :) Ten zawadiacki wąsik i urok młodzieńca :). Ale nieustannie drobiazgowy w odpowiedziach, zawsze z dokładną datą i innymi mikroskopijnymi szczególikami. Słynne wpadka jury z pytaniem o wpływ wyprawy do Indii, oraz jeszcze większa ze słowem "blues" w tytule, wprowadziły do spektaklu elementy komedii, tudzież groteski :) I piękny finał. Max sprawiał wrażenie wyluzowanego.

Na widowni dostrzegłem Argusa, który jeszcze całych 8 lat będzie grzał ławę w poczekalni na swój występ :)

Klasyk po prostu.

Wreszcie wiem komu był dedykowany film Help!. W 86 roku chyba nikt nie miał pojęcia o kogo chodzi ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Maj 30, 2015 4:49 pm 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Sob Maj 30, 2015 4:44 pm
Posty: 2
A może kochani, dałoby radę udostępnić linki do tych odcinków wszystkim na forum? You tube milczy nt temat a fajnie by było powrócić czasem do nich;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Cze 03, 2015 12:25 am 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Wto Cze 02, 2015 10:37 pm
Posty: 2
..."It Was Twenty (One) Years Ago Today”!!!

Witam wszystkich forumowiczów, a zwłaszcza mojego "przeciwnika" Argusa z pamiętnej "Wielkiej gry" A.D. 09 lutego 1994 (nagrywany program w TVP). Eliminacje do gry odbyły się 26 stycznia 1986 roku!

Takie były pytania i odpowiedzi w "Wielkiej grze" w A.D. 1986 roku

1. Podaj tytuł piosenki, w której zostało użyte słowo "blues"
Michał - Ringo Starr II jego solowa płyta
Sławek - Year Blues
2. Kto gra na organach i jaki jest tytuł piosenki?
Sławek - Mr. Moonlight, McCartney,
Michał - Mr. Moonlight, McCartney
3. Pierwszy singiel Beatlesów wydany w Wielkiej Brytanii pod koniec 1962 roku, kto grał na perkusji na wersji studyjnej?
Michał - Alan White
Sławek - Alan White
4. Kto jest kompozytorem tego utworu - "Octopus's Garden"?
Michał - Ringo Starr
Sławek - Ringo Starr
5. Komu był poświęcony, dedykowany film "Help"?
Sławek - ?
Michał - ?
Odpowiedź eksperta - "Wynalazcy maszyny parowej"
6. Której piosenki jest bohaterką bileterka na parkingu, a której poborca podatkowy?
Sławek - Lovely Rita, Taxman
Michał - Taxman, Eleanor Rigby, Drive My Car
Michał popełnił 2 błądy

Pytania ekspertów

1. Która piosenka śpiewana jest w innym języku niż angielski, niemiecki?
Sławek - Michelle
2. Jak nazywa się płyta, którą wydała EMI/APPLE, gdzie grała grupa Elephant's Memory oraz rok wydania.
Sławek - Some Time In New York City IX 72r.
3. Którą piosenkę Harrisona uznano za plagiat i jakiej piosenki?
Sławek - "My Sweet Lord" - "She So Fine"
4. Jak i czym w warstwie muzycznej zaowocowała podróż do Indii?
Sławek - wykorzystywano instrumenty hinduskie
5. Podaj tytuł płyty wydanej przez APPLE, nie kompozycje Johna Lennona i jaki zawierała materiał.
Sławek - Rock'N"Roll - "Stand By Me", "Ya, Ya"
6. Co powiedział nietaktowego John Lennon?
Sławek - Powiedział, że Beatlesi są popularniejsi od Jezusa
7. Co oznacza: Linda McCartney, 33/1/3, Mark Chapman
Sławek - żona Paula, płyta Georga Harrisona, zabójca Johna Lennona
8. Kto grał jeszcze w Beatlesach i jak się nazywał?
Sławek - Stu Sutcliff, Pete Best, The Silver Beatles
9. Podaj pseudonim Richarda Starkey'a.
Sławek - Ringo Starr - Ekspert dodał - Ongir Rrast
10. Nie było.

Gra za 12500 zł

1. Jak nazywał się film, w którym John Lennon grał bez pozostałych Beatlesów?
Sławek - "How I Won The War"
2. Kto grał w utworze "Rock And Roll Music"?
Sławek - Lennon, McCartney, George Martin

Gra za 25000 zł

1. Jak nazywała się I solowa płyta Georga Harrisona?
Sławek - Wonderwall Music
2. Tytuł płyty oraz nazwisko współproducenta, z której pochodzą - "Let It Be", "A Cross The Universe"?
Sławek - "Let It Be", Phil Spector

Gra za 50000 zł

Która płyta kończy się utworami - "Good Night", "The And"?
Sławek - "Biały Album", "Abby Road"

Jutro opublikuję telegram jaki otrzymałem w sprawie "Wielkiej gry", naszą walkę z Jurkiem i udostępnię Wam "Wielką grę" w pliku avi.

Pozdrawiam Zbyszek :D


Ostatnio edytowany przez apple1962 Czw Cze 04, 2015 12:11 am, edytowano w sumie 2 razy

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Cze 03, 2015 12:35 am 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Wrz 07, 2014 8:07 pm
Posty: 113
Dziękuję za przytoczenie pytań! Z niecierpliwością czekam na resztę materiałów. :D


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Cze 03, 2015 1:09 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Jak to dobrze, że się Michale odnalazłeś i napisałeś. Z wielkim zainteresowaniem "czekamy" na Twoje kolejne posty i wspomnienia.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Cze 03, 2015 4:20 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
apple1962 napisał(a):
..."It Was Twenty (One) Years Ago Today”!!!

Witam wszystkich forumowiczów, a zwłaszcza mojego "przeciwnika" Argusa z pamiętnej "Wielkiej gry" A.D. 09 lutego 1994 (nagrywany program w TVP). Eliminacje do gry odbyły się 26 stycznia 1986 roku!

Zbyszku, cóż za wzruszające ‘Spotkanie’ po latach! :D Pamiętam, że przez jakiś czas po Wielkiej Grze mieliśmy kontakt listowny, z wymianą różnych Fab-materiałów, gdzieś mam te listy, zresztą niedawno znalazłem też papierową korespondencję z Wielko-Growym Maxwellem (Sławkiem) - dotyczącą m.in. tekstów solowych i nagrań BBC - wówczas to był absolutny Kosmos Fab-Wiedzy!

Mam też gdzieś (gdzie?) kilka listów z czasów podstawówki / liceum wymienianych z Jerzym Tolakiem, który wiele lat później - właśnie w roku 1994 był Ekspertem zadającym pytania w Wielkiej Grze! :) [długa i kręta droga :wink: ]

PS. Telegram od Wielkiej Gry z 1994 roku też mam! :) Cieszę się, że nadal Jesteś Fab! :)

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Cze 03, 2015 8:06 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Dzięki za wspomnienia. Nie mogę się doczekać pliku avi.
apple1962 napisał(a):
.

Odpowiedź eksperta - "Wynalazcy maszyny parowej"

Ale tutaj ekspert się pomylił? Bo o ile pamiętam to chodziło o wynalazcę maszyny do szycia.

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Cze 03, 2015 9:14 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Jakie fantastyczne spotkanie po latach!

To chyba pierwsze takie "Beatle-reunion" w historii naszego Forum :D

Panowie, to teraz musicie umówić się na piwo! ;)



Noelka napisał(a):
Ale tutaj ekspert się pomylił? Bo o ile pamiętam to chodziło o wynalazcę maszyny do szycia.


Dokładnie o Eliasa Howe ;)

Ja też nie mogę się doczekać pliku!

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Cze 03, 2015 9:54 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Czekamy, czekamy! :D

Tak w ogóle to wielkie dzięki wszystkim, którzy w tym i innych wątkach dzielą się z nami swoimi wspomnieniami sprzed lat, bo to bezcenne świadectwa i aż się prosi, by było ich jak najwięcej.

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Cze 03, 2015 11:24 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Rita napisał(a):
Jakie fantastyczne spotkanie po latach!

To chyba pierwsze takie "Beatle-reunion" w historii naszego Forum :D

Panowie, to teraz musicie umówić się na piwo! ;)

Jasne! (Pełne :wink: ) I myślę, że optymalnym Fab-Napojem powinno być “home brew from a wooden cup” :wink:

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Cze 03, 2015 11:39 pm 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Wto Cze 02, 2015 10:37 pm
Posty: 2
..."It Was Twenty (One) Years Ago Today”...!!!

A.D. 09 lutego 1994 (nagrywany program w TVP). Eliminacje do gry odbyły się 26 stycznia 1986 roku!

Eksperci – Marek Gaszyński, Jerzy Tolak, Adam Halber

1. Beatlesi w 1967 roku przed kilkunastomilionową publicznością telewizyjną po raz pierwszy zaśpiewali swoją nową wówczas piosenkę, jaki był jej tytuł?
Jerzy – "All You Need Is Love"
Zbyszek – "All You Need Is Love"
2. Beatlesi w pierwszym okresie swojej działalności nagrywali kompozycje innych twórców. Po wysłuchaniu fragmentu piosenki, proszę powiedzieć, kto jest kompozytorem, dodam jeszcze, że Beatlesi nagrali tylko jeden utwór tego kompozytora (Baby It’s You).
Zbyszek – Aleksander
Jerzy – Burt Bacharach
3. Wszyscy pamiętamy jak wyglądała okładka płyty „Abbey Road” są na niej czterej Beatlesi, przechodzący przez ulicę, który z Beatlesów idzie pierwszy, a który ostatni?
Jerzy – ostatni idzie Ringo Starr, a pierwszy George Harrison
Zbyszek – pierwszy idzie John Lennon, a ostatni George Harrison
4. Producentem prawie wszystkich płyt Beatlesów był George Martin, ale jedną z nich wyprodukował inny muzyk, z płyty tej pochodzi ten oto fragment muzyczny, który panowie za chwilę usłyszą, proszę posłuchać, a następnie powiedzieć , jak brzmi nazwisko tego muzyka, kompozytora, aranżera i producenta ("I’ve Got A Feeling").
Zbyszek – "Let It Be", Phil Spector
Jerzy – "Let It Be", Phil Spector
5. W niektórych piosenkach nagranych przez zespół Beatlesów słychać odgłosy wydawane przez różne zwierzęta. Proszę podać tytuły przynajmniej dwóch takich utworów.
Jerzy – "Good Morning, Good Morning", "Blackbird"
Zbyszek – "Good Morning, Good Morning", "Blackbird"
6. Tylko w jednym wypadku oficjalnie zarzucono jednemu z Beatlesów plagiat, po wysłuchaniu fragmentu piosenki, proszę podać tytuł z plagiatowanego utworu lub nazwę grupę, która śpiewała tę oto piosenkę w oryginale. (My Sweet Lord)
Zbyszek – "He’s Fine"
Jerzy – The Chiffons, "He’s So Fine"
7. Przed zdobyciem sławy światowej, przed zdobyciem popularności w Wielkiej Brytanii, Beatlesi wielokrotnie występowali w Niemczech, konkretnie w Hamburgu, były cztery kluby, w których tam śpiewali, proszę podać przynajmniej nazwy dwóch klubów.
Jerzy – Indra, Kaiserkeller, Top Ten, Star
Zbyszek – Indra, Kaiserkeller, Top Ten, Star Club
8. Członkowie zespołu Beatlesów w schyłkowym okresie istnienia grupy mieli własne plany solowe, komponowali dla innych wykonawców, po wysłuchaniu fragmentu utworu, proszę powiedzieć, który z Beatlesów był jego współkompozytorem.
Zbyszek – Paul McCartney
Jerzy – utwór „Badge” grupy Crem, współkompozytorem obok Claptona, pod pseudonimem Langelo Job, był George Harrison

Zbyszek popełnił 2 błędy

Pytania EKSPERTÓW

1. Marek Gaszyński – Proszę pana, Beatlesi w pierwszej połowie roku, lat sześćdziesiątych właściwie nie mieli konkurentów, no oczywiście istniał zespół Beach Boys, istniała grupa The Rolling Stons, która też cieszyła się, oba te zespoły cieszyły się wielką sławą, ale w 1966 roku po drugiej stronie Atlantyku w Stanach Zjednoczonych powstał pewien zespół w podobnym składzie co Beatlesi, czyli również w czteroosobowym składzie i również śpiewający bardzo popularne łatwe i melodyjne piosenki, ten zespół krótko, ale mocno konkurował z Beatlesami, jaka to grupa amerykańska?
Jerzy – "The Birds", "The Monkees"
Po odpowiedzi Jurka - Ekpspert Marek Gaszyński - Proszę pana, a druga może pan wymieni bo wtedy, jeżeli poda pan obydwa zespoły to będzie nam łatwiej.....(Panie redaktorze, pan wymienił dwa zespoły)....Jerzy - Mankess, Birds i Mankess, to Mankess ja nie usłyszałem tego Mankess, oczywiście chodziło o Mankess, ale warto dodać, że zespół Birds również konkurował i tutaj też pan miał rację.
2. Jerzy Tolak – Proszę pana, niezależnie od pracy w studio nad swoimi nagraniami płytowymi, nad swoimi nagraniami płytowymi dla wytwórni EMI, Beatlesi do maja 1965 roku nagrali dodatkowo blisko 300 piosenek, w konkretnym celu wśród tych 300 piosenek większość były to inne wersje nagrań znanych z płyt, natomiast było wśród nich kilkadziesiąt piosenek, które nigdy nie znalazły się na oficjalnych płytach Beatlesów. Moje pytanie brzmi, dla której z firm zespół The Beatles nagrał te 300 piosenek (Dla jakiej instytucji M.G. dodał), dla ułatwienia posłuchajmy fragmentu piosenki (Carol).
Jerzy - to było nagranie dla programu Pop Go The Beatles bodajże z 16 lipca 1963 roku, a tą instytucją jest radio BBC
3. Adam Halber – Beatlesi na początku swojej kariery nagrywali i umieszczali na płytach piosenki innych niż oni sami kompozytorów, ot choćby Burta Bacharacha, jakiego tutaj słyszeliśmy, na jakiej płycie po raz pierwszy znalazły się wyłącznie kompozycje członków zespołu.
Jerzy – „A Hard Days Night”
4. Marek Gaszyński – Na podwójnym „Białym Albumie”, Beatlesów znalazła się jedna piosenka do nagrania, której Beatlesi znanego już wtedy gitarzystę, wokalistę i kompozytora, no ten muzyk jest sławny do dziś , o kogo chodzi?
Jerzy – o Erica Claptona
5. Jerzy Tolak – Proszę pana, Paul McCartney i John Lennon to nie tylko znani muzycy i piosenkarze to przed wszystkim twórcy niezliczonych ilości przebojów, jedna z piosenek solowych Lennona, będąca jego autorstwa nosi identyczny tytuł jak piosenka, którą Paul McCartney napisał jeszcze w okresie działalności zespołu The Beatles, ale nie zespół The Beatles tę piosenkę nagrał, tylko inny wówczas popularny zespół brytyjski Peter&Gordon. Proszę podać wspólny tytuł tych obu całkowicie różnych kompozycji.
Jerzy – "Woman"
6. Adam Halber – Jaki tytuł nosiła druga książka napisana przez Johna Lennona.
Jerzy – "A Spaniard In The Works"
7. Marek Gaszyński – Sięgnijmy do czasów bardzo współczesnych do ubiegłego roku (1993), w zeszłym roku Paul McCartney wydał płytę, której okładka korespondowała ze słynną okładką „Abbey Road”. Korespondowała w tym sensie, że widzimy to samo zdjęcie, tylko inne osoby, ktoś inny przechodzi przez ulicę. Jaki jest tytuł tej płyty?
Jerzy – "Paul Is Live"
8. Jerzy Tolak – 13 lipca 1985 roku odbył się słynny koncert „Live Aid”, który był bezpośrednio transmitowany na cały świat, również Paul McCartney znalazł się wśród wykonawców i zaśpiewał tylko jedną piosenkę, proszę podać jej tytuł.
Jerzy – "Let It Be"
9. Adam Halber – Właściwie chciałem zadać panu pytanie o to, jak brzmi drugie imię Paula McCartneya, (Jemes… pan łaska byłby wysłuchać tego co ja chcę powiedzieć…), otóż proszę pana, chciałem zadać panu jak brzmi drugie imię Paula McCartneya, Koledzy stwierdzili, że niestety mogłoby to być pytania za trudne dla pana. W związku z tym pytam pana, jak brzmi proszę uważnie się zastanowić, pierwsze imię Paula McCartneya.
Jerzy – Paul James McCartney, James Paul McCartney

Gra za 25 000 000 zł – zestaw nr 1

1. John Lennon specjalnie dla Davida Bowiego skomponował jedną piosenkę, jaki jest jej tytuł?
2. Na, której dużej płycie Beatlesów znajduje się ta oto piosenka, której tytuł zdaniem wielu krytyków symbolizuje zbliżający się koniec zespołu (The End)?

Jerzy – 2 – „Abbey Road”, 1 - "Fame"

Gra za 50 000 000 zł

1. 14 kwietnia 1964 roku zaistniała niezwykła sytuacja na czele list przebojów według tygodnika Billboard, na czym polegała niezwykłość tej sytuacji, oczywiście w kontekście zespołu Beatlesów.
2. Z archiwum Jerzego Tolaka pochodzi ten unikatowe nagranie, które pan zaraz usłyszy, usłyszymy jedynie podkład instrumentalny, jednego z przebojów bez partii wokalnej, po wysłuchaniu proszę podać tytuł tego utworu.

Jerzy – 2 - "We Can Work It Out", 1 – prawdopodobnie chodzi o to, że wówczas na liście przebojów pierwszych 5 pozycji to były utwory Beatlesów, plus jeszcze parę na dalszych miejscach

Gra o 100 000 000 zł – Pytanie nr 6

Jaki jest tytuł jednego z niewielu utworów instrumentalnych nagranych przez zespół Beatlesów, utwór ten znalazł się w albumiku „Magical Mystery Tour” …..mierzymy czas 2 minuty.
Jerzy – "Flying" :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Jerzy serdecznie Cię pozdrawiam. Mile wspominam występ w "Wielkiej grze". Oczywiście przez kilka lat pisaliśmy do siebie, gdzieś też posiadam Twoje listy z informacjami....Najzabawniejszym moment był, kiedy siedząc w kawiarni TVP przy kawie i rozmawiają o Beatlesach zostaliśmy wywołani do gry po nazwiskach i ze zdziwieniem patrzyliśmy na siebie.....Napisz do mnie na maila lewzbigniew@mail.ru to odświeżymy po latach znajomość. Oczywiście "piwko" przy najbliższym spotkaniu murowane....

Tutaj telegram z "Warszawy" - https://www.dropbox.com/s/2cd7etcquf9u1 ... m.jpg?dl=0

Wielka Gra - "Beatlesi razem i osobno" - A.D. - 9 kwietnia 1994 - https://www.youtube.com/watch?v=z7gkOeG ... e=youtu.be

Wielka Gra - "Beatlesi razem i osobno" do pobrania, plik .avi - 270 MB - https://www.dropbox.com/s/xg894a603b62z ... 4.avi?dl=0


Ostatnio edytowany przez apple1962 Sob Cze 06, 2015 2:30 pm, edytowano w sumie 5 razy

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Cze 04, 2015 1:41 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Dzięki za kolejną porcję pytań!

apple1962 napisał(a):
1. Marek Gaszyński – Proszę pana, Beatlesi w pierwszej połowie roku, lat sześćdziesiątych właściwie nie mieli konkurentów, no oczywiście istniał zespół Beach Boys, istniała grupa The Rolling Stons, która też cieszyła się, oba te zespoły cieszyły się wielką sławą, ale w 1966 roku po drugiej stronie Atlantyku w Stanach Zjednoczonych powstał pewien zespół w podobnym składzie co Beatlesi, czyli również w czteroosobowym składzie i również śpiewający bardzo popularne łatwe i melodyjne piosenki, ten zespół krótko, ale mocno konkurował z Beatlesami, jaka to grupa amerykańska?
Jerzy – The Birds, The Monkees

Która odpowiedź była prawidłowa? Ja bym stawiał na The Monkees (te "łatwe i melodyjne piosenki").
apple1962 napisał(a):
2. Jerzy Tolak – Proszę pana, niezależnie od pracy w studio nad swoimi nagraniami płytowymi, nad swoimi nagraniami płytowymi dla wytwórni EMI, Beatlesi do maja 1965 roku nagrali dodatkowo blisko 300 piosenek, w konkretnym celu wśród tych 300 piosenek większość były to inne wersje nagrań znanych z płyt, natomiast było wśród nich kilkadziesiąt piosenek, które nigdy nie znalazły się na oficjalnych płytach Beatlesów. Moje pytanie brzmi, dla której z firm zespół The Beatles nagrał te 300 piosenek (Dla jakiej instytucji M.G. dodał), dla ułatwienia posłuchajmy fragmentu piosenki (Carol).
Jerzy - to było nagranie dla programu Pop Go The Beatles bodajże z 16 lipca 1963 roku, a tą instytucją jest radio BBC

Argus, tą odpowiedzią mnie zabiłeś :D
"Dziękuję za pytanie, Panie Ekspercie, ale następnym razem prosiłbym o trudniejsze" 8)

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Cze 05, 2015 12:23 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Fangorn napisał(a):
apple1962 napisał(a):
1. Marek Gaszyński – Proszę pana, Beatlesi w pierwszej połowie roku, lat sześćdziesiątych właściwie nie mieli konkurentów, no oczywiście istniał zespół Beach Boys, istniała grupa The Rolling Stons, która też cieszyła się, oba te zespoły cieszyły się wielką sławą, ale w 1966 roku po drugiej stronie Atlantyku w Stanach Zjednoczonych powstał pewien zespół w podobnym składzie co Beatlesi, czyli również w czteroosobowym składzie i również śpiewający bardzo popularne łatwe i melodyjne piosenki, ten zespół krótko, ale mocno konkurował z Beatlesami, jaka to grupa amerykańska?
Jerzy – The Birds, The Monkees

Która odpowiedź była prawidłowa? Ja bym stawiał na The Monkees (te "łatwe i melodyjne piosenki").

Chodziło o Monkees. W zasadzie, jak dokładnie wsłuchać się w szczegóły pytania, to rzeczywiście wątpliwości nie powinno być, ale wydało mi się to zbyt oczywiste, więc dorzuciłem też Byrds.
Fangorn napisał(a):
"Dziękuję za pytanie, Panie Ekspercie, ale następnym razem prosiłbym o trudniejsze" 8)

Jakiś czas temu, ileś tam postów wcześniej w tym temacie, albo Maxwell, albo ja napisałem, że Gaszyński (bo to jednak on był głównym ekspertem) po prostu nie doceniał wiedzy Fab-fanów. Uważam, że pytać fana o to z jakiej płyty pochodzi ten, czy inny utwór (tak było w grze Maxwella oraz w mojej) jest… ‘uwłaczające’.

Zresztą, przez pierwszy etap eliminacji przeszli wszyscy (!), a wyłoniona po etapie drugim finałowa ósemka miała komplet prawidłowych odpowiedzi.

A może zwyczajnie chcieli nam dać wygrać? :wink:

Podobało mi się pytanie Tolaka o ‘Woman’ - sprytnie wykombinował :)
apple1962 napisał(a):
Jerzy serdecznie Cię pozdrawiam. Mile wspominam występ w "Wielkiej grze". Oczywiście przez kilka lat pisaliśmy do siebie, gdzieś też posiadam Twoje listy z informacjami....Najzabawniejszym moment był, kiedy siedząc w kawiarni TVP przy kawie i rozmawiają o Beatlesach zostaliśmy wywołani do gry po nazwiskach i ze zdziwieniem patrzyliśmy na siebie.....Napisz do mnie na maila lewzbigniew@mail.ru to odświeżymy po latach znajomość. Oczywiście "piwko" przy najbliższym spotkaniu murowane....

I wzajemnie pozdrawiam! :) Będę latem niedaleko Koszalina, więc… rezerwuj dobry stolik! :wink:

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Cze 05, 2015 12:25 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
apple1962 napisał(a):
Witam wszystkich forumowiczów, a zwłaszcza mojego "przeciwnika" Argusa z pamiętnej "Wielkiej gry" A.D. 09 lutego 1994 (nagrywany program w TVP). Eliminacje do gry odbyły się 26 stycznia 1986 roku!


Witaj Zbyszku. Piękne spotkanie po latach i kawał Beatle-historii się nam tutaj rozgrywa!

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Cze 06, 2015 9:35 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Fangorn napisał(a):
Argus, tą odpowiedzią mnie zabiłeś :D
"Dziękuję za pytanie, Panie Ekspercie, ale następnym razem prosiłbym o trudniejsze" 8)


Kiedyś z Argusem rozmawialiśmy na temat dat rejestracji i emisji nagrań dla BBC. Warto wspomnieć ,że w latach 1982 do prawie końca lat 80-tych , w każdy piątek o 18.30 , Piotr Metz w towarzystwie Wojciecha Manna , prezentował różne bootlegowe brylanty. Latem 1982 roku , kilka audycji pod rząd poświęcono właśnie programom Pop Go The Beatles. Oj nagrywało się z wypiekami na twarzy. Do kolejnej emisji mieliśmy tydzień. Materiał nagrany osłuchiwany był do bólu. Tak przy okazji w pamięć wryły się daty nagrań dla BBC. Do dziś z Argusem możemy bawić się w daty. Powiem Wam ,że oczekiwanie na owe audycje rodziły w nas niesamowite emocje. To czekanie , to nagrywanie, to smakowanie "premierowego " materiału. Niepowtarzalne.
P.S. Któregoś piątku wracałem do Wrocławia pociągiem i to nie ostatnim w rozkładzie jazdy. Na wszelki wypadek wybrałem kurs wcześniejszy. Upał. A tu w miejscowości Osola , około 30 km od Wrocławia ...awaria trakcji! Szok. Pierwsza myśl? Idę na piechotę...Do audycji ok.3 godziny. Pół godziny z dylematów "to be or not to be". Krótko-usterkę usunięto ,a ja zdążyłem około pół godziny przed emisją. To była ulga. Dodam ,że opuszczenie programu groziło utratą szansy jej ponownego wysłuchania.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Cze 06, 2015 1:53 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
dr Maxwell napisał(a):
Pierwsza myśl? Idę na piechotę...

Niech się Wam nie wydaje, że Maxwell o tym “iściu na piechotę” napisał żartobliwie, albo dla ubarwienia opowieści. Nic z tych rzeczy - ja WIEM, że on to NAPRAWDĘ pomyślał, i że SERIO brał takie rozwiązanie pod uwagę!

Wówczas odcinek między 18.30 a 19.00 w piątki to był przez kilka lat najważniejszy moment w tygodniu! :)

Też mam wspomnienie z jednym z Tamtych Piątków. W jeden z owych weekendów dostałem zaproszenie od kumpla do Gdańska, na imprezę z okazji obrony przez niego pracy.
„Przyjedziesz?” - „Przyjadę, a kiedy to?” - „W piątek.” - „Dobra, przyjadę, ale musisz zapewnić mi dostęp do radia z programem III i magnetofon czterościeżkowy.” - „Załatwię.” - „Ale na 100%, bo jak nie, to zabieram ze sobą swój magnetofon i swoje radio!” (400 km pociągiem). Kumpel stanął na wysokości zadania. :)

Jestem u niego na tej imprezie, zbliża się magiczna godzina 18.30. kumpel prowadzi mnie do pokoju dwa piętra wyżej w akademiku, a tam… też impreza :) (wiadomo - piątek, akademik), w pokoju chyba ze sto osób - tańczą piją, lulki palą, a kumpel zgodnie z wcześniejszą umową z właścicielem pokoju oddaje znajdujący się tam sprzęt w moje ręce, „bo tu kolega musi sobie nagrać ważną audycję”, więc ja wyłączam ich muzykę, żeby wciśnięty gdzieś w kącie nagrać cotygodniową porcję „brylantów” od Metza, co zresztą nikomu nie przeszkadzało, bo po chwili studencka brać nadal się bawiła - przy nagraniach Beatlesów dla BBC :), a ja nawet załapałem się na kolejkę i przekąskę :). Po nagraniu audycji dostałem jeszcze strzemiennego i z Taśmą Pełną Szczęścia :D wróciłem dwa piętra niżej na „moją” imprezę, gdzie - cytując ścieżkę niesławnego filmu Give My Regards To Broad Street - mógłbym powiedzieć: „Gentlemen, we’ve got the tapes!” :wink:

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 92 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY