Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 12:42 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 92 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
PostWysłany: Sob Cze 06, 2015 3:35 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Argus9 napisał(a):
Też mam wspomnienie z jednym z Tamtych Piątków. W jeden z owych weekendów dostałem zaproszenie od kumpla do Gdańska, na imprezę z okazji obrony przez niego pracy.
„Przyjedziesz?” - „Przyjadę, a kiedy to?” - „W piątek.” - „Dobra, przyjadę, ale musisz zapewnić mi dostęp do radia z programem III i magnetofon czterościeżkowy.” - „Załatwię.” - „Ale na 100%, bo jak nie, to zabieram ze sobą swój magnetofon i swoje radio!” (400 km pociągiem). Kumpel stanął na wysokości zadania. :)


Tak. Tak bywało. Może nie na temat "Wielkiej Gry" ale...Gdy rodzice kupili mi na urodziny magnetofon , przez lata nie rozstawałem się z nim. Prawdziwy przyjaciel , szpulowy ZK 140 T, dwuścieżkowy. Każdy wyjazd na wakacje ( z wyjątkiem wakacji w plenerze, które ostatecznie można było przerwać ,żeby nagrać np. album "George Harrison", wspominałem o tym kiedyś), wiązał się z "transportem" magnetofonu , który ważył 8 kg wraz z gumowym uchwytem! Magnetofon ciotki u której spędziłem dwukrotnie wakacje , nie wchodził w grę ponieważ mógł mieć inaczej ustawioną głowicę nagrywającą , a wówczas dźwięk nie był na miarę marzeń. Kolejnym "warunkiem" takich wakacji było radio , koniecznie z "Trójką".
P.S. Na magnetofonie miałem nalepkę z podobizną Harrisona z 1969 roku.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Wrz 12, 2015 1:03 pm 
Offline
Little Child

Rejestracja: Wto Lut 24, 2015 9:45 pm
Posty: 13
Miejscowość: Warszawa
Witam po dłuższej przerwie.
Miałam niedawno przyjemność osobiście poznać Piotra i wziąć udział w projekcie naszej wersji okładki Band On The Run na warszawskiej starówce. Dlaczego o tym w tym temacie... ? Otóż otrzymałam kopię nagrania Wielkiej Gry z '86 ! Ogląda się to niesamowicie. Zastanawiałam się czy kamera gdzieś zdołała mnie uchwycić... A i owszem, po pytaniu o płytę Johna R'n'R jest wyraźne zbliżenie mojej osoby przeżuwającej gumę, obok mnie siedzi blondyna w okularach -Kasia, a w środku ówczesna "głównodowodząca" fan-clubu -Ewka -"uczciwa". Nieoczekiwanie zobaczyć siebie jako 18-latkę i swoje wówczas najbliższe koleżanki -bezcenne.
Wspomniano powyżej o beatlesowskich piątkach w radiowej trójce. Oj tak, na to czekało się cały tydzień by nagrywać w napięciu, pilnować anteny by odbiór był jak najlepszy, bez żadnych szumów.... Niezapomniane.

_________________


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Wrz 12, 2015 9:21 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Agafia napisał(a):
Zastanawiałam się czy kamera gdzieś zdołała mnie uchwycić... A i owszem, po pytaniu o płytę Johna R'n'R jest wyraźne zbliżenie mojej osoby przeżuwającej gumę, obok mnie siedzi blondyna w okularach -Kasia, a w środku ówczesna "głównodowodząca" fan-clubu -Ewka -"uczciwa".


Ostatnio mam problem z odpaleniem tego materiału ale jak już uporam się z tą problematyczną materią to koniecznie muszę sprawdzić jak wyglądałaś żując gumę te 29 lat temu :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Wrz 14, 2015 2:19 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Agafia napisał(a):
...otrzymałam kopię nagrania Wielkiej Gry z '86 ! Ogląda się to niesamowicie. Zastanawiałam się czy kamera gdzieś zdołała mnie uchwycić... A i owszem, po pytaniu o płytę Johna R'n'R jest wyraźne zbliżenie mojej osoby przeżuwającej gumę, obok mnie siedzi blondyna w okularach -Kasia, a w środku ówczesna "głównodowodząca" fan-clubu -Ewka -"uczciwa". Nieoczekiwanie zobaczyć siebie jako 18-latkę i swoje wówczas najbliższe koleżanki -bezcenne.

Zajrzałem do tego fragmentu - i znalazłem :) I teraz Historyczne Pytanie: JAKA to guma do żucia była? :wink: I ile WÓWCZAS kosztowała? (mierzymy czas :wink: )

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Wrz 14, 2015 12:37 pm 
Offline
Little Child

Rejestracja: Wto Lut 24, 2015 9:45 pm
Posty: 13
Miejscowość: Warszawa
Na 99 % Donald i zapewne nie za złotówki.... :lol:

A jeszcze jedno ! W innej części widowni (tak w środku) pokazano chłopaka , którego wówczas znałam , też był w fan-clubie. Tutaj w czymś czerwonym jest, dość jasne, dłuższe, kręcone włosy... Może ktoś go zna...?

_________________


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Wrz 14, 2015 12:56 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Zrób zrzut ekranu i wklej "chłopaka w czymś czerwonym" na forum. Nie wszyscy mają video z tej "Wielkiej Gry". Może ktoś się zgłosi lub rozpozna "osobnika".


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Wrz 14, 2015 1:10 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Agafia napisał(a):
W innej części widowni (tak w środku) pokazano chłopaka , którego wówczas znałam , też był w fan-clubie. Tutaj w czymś czerwonym jest, dość jasne, dłuższe, kręcone włosy... Może ktoś go zna...?

Jeśli chodzi Ci o chłopaka, którego widać kilka razy, m.in. w momencie, gdy na początku zawodnicy wstają z widowni, by udać się na swoje miejsca do gry, a potem (dokładniej) gdy odtwarzany jest Mr Moonlight, to... siedziałem obok niego :) i rozmawiałem z nim przed, w trakcie i po programie, ale...niestety nawet nie pamiętam jego imienia... :(
Pamiętam, że był oblatany Fabowo i mieliśmy być w kontakcie, ale nie wiem dlaczego to się rozmyło. (coś mi się kołacze, że on chyba miał wyjechać za granicę, ale dziś tego za bardzo nie pamiętam)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PS. Odezwał się do mnie Maxwell - nie tylko pamięta tego chłopaka, ale ma też jego personalia. Nie może teraz odezwać się na forum - zrobi to pod koniec tygodnia.
A więc „zguba” się odnalazła :)

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Wrz 18, 2015 8:13 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Argus9 napisał(a):
Jeśli chodzi Ci o chłopaka, którego widać kilka razy, m.in. w momencie, gdy na początku zawodnicy wstają z widowni, by udać się na swoje miejsca do gry, a potem (dokładniej) gdy odtwarzany jest Mr Moonlight, to... siedziałem obok niego :) i rozmawiałem z nim przed, w trakcie i po programie, ale...niestety nawet nie pamiętam jego imienia... :(


To Witold S. (ochrona danych osobowych?) z Mińska Mazowieckiego chyba. Korespondowałem z nim przez czas jakiś.
Na widowni był tez chłopak w okularach z kręconymi włosami. To mój imiennik Sławek. Widzieliśmy się później kilka razy. Startował kiedyś w teleturnieju "Jak To Melodia". Ciekawa historia: mieszkał w Sulejówku a kilka lat później przeczytałem wywiad z młodziutką wówczas Kasią Kowalską , która pochodzi z Sulejówka. Wspominała m.in. ,że Beatlesami "zaraził " ją starszy brat. Zbieżność miejsca zamieszkania , nazwiska i zainteresowań. Ciekawe...

P.S. Obaj dżentelmeni byli (są?) wielkimi fanami "Naszych"
P.s.S . Witek szukał w sposób zdecydowany wersji "I Call Your Name " z BBC. Ja zresztą również :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Wrz 19, 2015 7:34 pm 
Offline
Little Child

Rejestracja: Wto Lut 24, 2015 9:45 pm
Posty: 13
Miejscowość: Warszawa
Muszę jeszcze raz materiał bardzo dokładnie obejrzeć bo zdaje się piszesz o obydwu chłopakach, którzy byli dla nas wówczas głównymi dystrybutorami beatlesowskich zdjęć :)

_________________


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Paź 26, 2015 9:28 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Jakiś czas temu użytkownik Apple1962 wrzucił linka do Wielkiej Gry z 94 roku, ale jedynie edytując swojego starego posta. Prawdopodobnie mało kto to zauważył (sam wpadłem na linka przez przypadek), dlatego wrzucę go w oddzielnym poście - będzie bardziej widoczny:
https://www.youtube.com/watch?v=z7gkOeG ... e=youtu.be

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 17, 2016 4:17 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
(taki offtop...)
Wprawdzie to nie ta "Wielka gra", ale i tak wielka gra - Trivial Pursuit o Beatlesach:
http://boardgamegeek.com/boardgame/6147 ... rs-edition
Chętnie bym w to zagrał :D Ktoś ma? :wink:

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 17, 2016 6:51 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
A tymczasem "Wielka Gra" wraca na antenę Dwójki:
http://teleshow.wp.pl/title,Wielka-gra- ... aid=1167fa

Kto wie, może zrobią trzecie podejście z Beatlesami.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 92 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY