Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 3:26 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Czw Sie 14, 2014 10:50 am 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Lut 03, 2014 11:42 pm
Posty: 84
Miejscowość: Kielce
Nowhere_girl1990 napisał(a):
A z Kielc się ktoś wybiera może ?? ;)

Ja będę!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Wrz 03, 2014 11:41 am 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Lut 03, 2014 11:42 pm
Posty: 84
Miejscowość: Kielce
Michalxxx napisał(a):
23 września o godzinie 20. Odbędzie się pokaz filmu A hard day's night z okazji 50 lecia wydania filmu w Multikino Złote Tarasy. Czy w innych kinach też się to pojawi? Nie wiadomo trzeba patrzeć na stronę Multikina na fb, lub obserwować stronę internetową.

Ja czegoś takiego sobie nie odpuszczę :)

Konkurs - do wygrania zaproszenia na film "AHDN".

http://beatles.kielce.com.pl/?action=news_com&newsid=4785


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Wrz 05, 2014 7:14 pm 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Pią Mar 21, 2014 5:25 pm
Posty: 3
mam pytanie, czy film będzie jeszcze puszczany po 23 września czy tylko w ten jeden dzień o 20.00??


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Wrz 05, 2014 10:37 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lip 30, 2014 2:54 pm
Posty: 265
Miejscowość: Pepperland
Raczej tego dnia tylko

_________________
"Life is very short, and there's no time for fussing and fighting, my friend"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Wrz 06, 2014 1:20 am 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
A póki co 50 rocznicę AHDN świętowano w Warszawie na placu Defilad ;)

Z okazji tego złotego jubileuszu pod Pałacem Kultury odbył się koncert zespołu Beatles For Sale z gościnnym udziałem Muńka Staszczyka i Tymona Tymańskiego. Panowie zagrali całą (!) płytę A Hard Day's Night oraz kilka dodatkowych utworów z różnych okresów twórczości Beatlesów, m.in. She Loves You, Help!, She Said She Said (!), Birthday, Back in the USSR czy The Night Before.

Koncert był bardzo pozytywnym wydarzeniem :) To fantastyczne, że takie rzeczy mogą obecnie zadziać się i to w bezpośrednim sąsiedztwie budynku będącego symbolem tego, co nasz kraj kiedyś od Beatlesów odgradzało. To cudowne, że ludzie przychodzą na takie koncerty i fajnie się bawią. To genialne, że można zrobić koncert uwzględniający całą płytę A Hard Day's Night :D

Jeśli ktoś chce sobie wyrobić wyobrażenie, jak to mniej więcej wyglądało - można kliknąć w poniższe linki na You Tube. Jednak jakość nagrań nie jest delikatnie mówiąc powalająca, raz, bo nie dysponowałam odpowiednim sprzętem, dwa - bo ze względu na mojego czworonożnego towarzysza stałam w pewnej odległości od sceny, trzy - że nie stałam nieruchomo ;)

http://youtu.be/52wVkWbX4bc
http://youtu.be/4U6R-BG54FA
http://youtu.be/gboF0moRSRg

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Wrz 07, 2014 10:59 am 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Sie 07, 2014 7:27 pm
Posty: 79
Udało się! Od tygodnia mam już zamówiony bilet. :D Trochę się bałam czy bilety jeszcze będą, ale okazało się, że zajęte były tylko dwa miejsca! :shock: Nie mniej jednak jestem bardzo nakręcona na ten film, bo jeszcze nigdy go nie oglądałam. Miło mi, że zrobili taki seans nie tylko w Warszawie a także w Lublinie. :D


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Wrz 07, 2014 11:50 am 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lip 30, 2014 2:54 pm
Posty: 265
Miejscowość: Pepperland
Thx Rito za videa ;) Ile trwal caly "koncert" tak wgl?

_________________
"Life is very short, and there's no time for fussing and fighting, my friend"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Wrz 07, 2014 12:08 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Coś ok. 1,5 godziny.

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Wrz 07, 2014 10:07 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Myślałem by jechać na ten koncert ale mam już czasem przesyt Beatlesami. Niemniej fajna inicjatywa. Jak będa grać cały Revolver na 50-lecie za 2 lata to na pewno już nie będę marudził. BTW: W jakich nagraniach zagościł Tymon?

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Wrz 23, 2014 3:45 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lip 30, 2014 2:54 pm
Posty: 265
Miejscowość: Pepperland
Juz tylko 4h! Nie moge sie doczekac :D

_________________
"Life is very short, and there's no time for fussing and fighting, my friend"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Wrz 23, 2014 4:58 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Teraz już tylko 3h ;)

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Wrz 23, 2014 10:02 pm 
Offline
Musketeer Gripwood
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Sie 07, 2014 7:27 pm
Posty: 79
Już po! :D Oglądałam po raz pierwszy. Film genialny! Cały czas się śmiałam! :lol:


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Wrz 23, 2014 10:32 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lip 30, 2014 2:54 pm
Posty: 265
Miejscowość: Pepperland
No, juz po :(
Ja niestety juz wczesniej widzialem, wiec nie bylo takiego szalu, ale i tak zobaczyc AHDN na wielkim ekranie to cos wspanialego! :D

_________________
"Life is very short, and there's no time for fussing and fighting, my friend"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Wrz 23, 2014 10:48 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lip 30, 2014 2:54 pm
Posty: 265
Miejscowość: Pepperland
Chyba moja ulubiona scena:
https://www.youtube.com/watch?v=GIvEc4yhdpM

I this boy w tle

_________________
"Life is very short, and there's no time for fussing and fighting, my friend"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Wrz 23, 2014 10:58 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
Oj, ja go widziałam chyba z pięćdziesiąt razy... :D Do niektórych scen wracam jeszcze częściej.
Ulubiona? Chyba ta:
https://www.youtube.com/watch?v=r5lr4yNyEOw

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Wrz 23, 2014 11:55 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Zobaczyć AHDN po raz ...-y, ale po raz pierwszy na dużym ekranie, to jest jednak zawsze coś :)

Wrażenie zupełnie inne. Choć z drugiej strony, wydawało mi się, jakby ścieżka dźwiękowa była wolniejsza od tego, do czego przywykłam, i jakby zabrakło jej jakiegoś nie wiem, "powera"? Nie wiem, może nastawiłam się na o wiele lepszy efekt w kinie.

Inna sprawa to tłumaczenie. Wyłapałam kilka różnic w stosunku do wersji lektorskiej. Niektóre na plus (np. Norm mówiący, że myślał o zakuciu Johna w łańcuchy, a nie że John by jego zakuł), niektóre na minus (zbyt dosłowne w kilku miejscach + moje przyzwyczajenie do niektórych wyrażeń użytych w starszej wersji).

Na równi z samą możliwością obejrzenia filmu cieszyła mnie frekwencja na seansie. Jak sobie jeszcze czekałam obok stoiska z popcornem i badałam teren, wydawało mi się, że przyjdzie niewiele osób. A potem nagle utworzyła się wielka kolejka do sprawdzania biletów. Oczywiście, jak to u Bitli, przekrój wiekowy od A do Z.

Nie mogę powiedzieć, aby sala (wcale zresztą nie taka mała) była zapełniona w całości, ale szacuję, że w ok. 75 proc. To też cieszy. A miał być jeszcze dodatkowy seans o 22 i to podobno na prośbę widzów :D.

No i słuchajcie, ludzie się śmiali! Ten humor się trzyma! Wygrała jak zwykle scena z biedną kobietą wpadającą do dziury.

PS Moje ulubione sceny to te w łazience ;).

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Wrz 24, 2014 12:03 am 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Wrz 07, 2014 8:07 pm
Posty: 113
Niesamowite uczucie widzieć Fab Four na dużym ekranie. :)
Uwielbiam wszystko w tym filmie. Od żartów o nosie Ringo, po wszystkie "świnie" Johna i wybryki dziadka Paula. :D
Film widziałam już kilka razy i znam go prawie na pamięć, ale nadal nie potrafiłam oderwać wzroku od ekranu. Ah, magia Beatlesów.

Tam gdzie ja oglądałam film (Katowice) były głównie starsze osoby, na palcach jednej ręki można by policzyć ludzi, którzy mieli tam max. 30 lat. Było o wiele więcej widzów, niż zwykle na seansach, ale też nie było tłumów. Ale za to były częste śmiechy na sali i szczere uśmiechy. :D


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Wrz 24, 2014 12:07 am 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lip 30, 2014 2:54 pm
Posty: 265
Miejscowość: Pepperland
Z tym:
- How did you find America?
- Turned left at Greenland
Mogli podac w nawiasie to, ze ten zwrot ma 2 znaczenia bo mysle, ze malo osob sie polapalo co bylo smiesznego w tej scenie.

Chociaz i tak bylo mnostwo swietnych scen, wiec nie ma na co narzekac :>

_________________
"Life is very short, and there's no time for fussing and fighting, my friend"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Wrz 24, 2014 12:25 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Rita napisał(a):
...wydawało mi się, jakby ścieżka dźwiękowa była wolniejsza od tego, do czego przywykłam, i jakby zabrakło jej jakiegoś nie wiem, "powera"?

Zgadza się, zwolniono niektóre utwory, żeby synchronizowały z obrazem (nie wszędzie perfekcyjnie). Przez to właśnie siadł nieco ‘power’.
Rita napisał(a):
Inna sprawa to tłumaczenie. Wyłapałam kilka różnic w stosunku do wersji lektorskiej. Niektóre na plus (...) niektóre na minus

Tłumaczenie… Do tego zawsze (niestety…) można mieć zastrzeżenia. Czekałem na omawiany już tu kiedyś wcześniej fragment z Ameryką i Grenlandią - w tym tłumaczeniu: na minus.
Rita napisał(a):
Na równi z samą możliwością obejrzenia filmu cieszyła mnie frekwencja na seansie. (...) Nie mogę powiedzieć, aby sala (wcale zresztą nie taka mała) była zapełniona w całości, ale szacuję, że w ok. 75 proc. To też cieszy.

Niestety ‘u mnie’ (Łódź) frekwencja baaardzo rozczarowująco cienka… Zasmuciło mnie to. :(

Z niecierpliwością oczekiwałem rezultatów (dobrych!) obróbki muzycznej części ścieżki dźwiękowej. No i bardzo dobrze zabrzmiały… Don’t Bother Me i I Wanna Be Your Man. Chciabym, aby w takiej wersji stereo ukazały się albumy Please Please Me, With The Beatles i Rubber Soul - czyli te mocno ‘roz-kanałowane’. Próbki takiego podejścia do Rubber Soul słyszalne są na ‘Yellow Submarine Songtrack’ - Nowhere Man jest tam rewelacyjne.

PS. Jakby ktoś nie zauważył: Ringo rzuca lotki do tarczy lewą ręką.
PPS. Fragment, który lubię (obok wielu innych): wymawianie przez George'a słowa "grotty" :)

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Wrz 24, 2014 12:26 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Śro Lip 21, 2004 1:31 pm
Posty: 135
Miejscowość: Blue Island
Warszawskie Multikino Ursynów wypełnione było prawie w połowie, co było frekwencją zdecydowanie większą niż rok temu na pokazie Rockshow. Kupując bilet w ostatni czwartek zostałam poinformowana, że zostały jedynie pojedyncze bilety, ostatni rząd i trzy bilety vip-owskie za jedyne dodatkowe 3,50 (na taki zresztą się skusiłam :wink: ). Czy ktoś te wszystkie puste miejsca zarezerwował? :shock:
Film znam chyba na pamięć od ponad 30 lat, na dużym ekranie widziałam go ostatni raz w połowie lat 80-tych i muszę stwierdzić, że debiutancki obraz Beatlesów jest jak wino… Wciąż bawi, wzrusza i przyprawia o szybsze bicie serca. Reakcja widzów może nie tak entuzjastyczna jak te 30 lat temu, ale śmiech słychać było dosyć często.
Jakość odnowionego obrazu, tak jak piszecie, rzeczywiście nie jest oszałamiająca. Dobrze, że nikt nie pokusił się na pokolorowanie obrazu (były chyba takie pomysły) i zachował swój pierwotny urok. Co do dźwięku to niestety spowolniono nieco muzykę, najbardziej słyszałam to w „And I Love Her” i „If I Fell”. W przypadku tego drugiego utworu, w początkowych sekundach miałam wrażenie, że obraz śpiewającego Johna „rozjechał się” z muzyką.

Miło było powspominać i jeszcze raz zobaczyć „A Hard Day’s Night” …Ringo, George, Paul i John na dużym ekranie, ich abstrakcyjne poczucie humoru, młodzieńcza radość, fenomenalna muzyka, zbliżenia twarzy 8) … Bezcenne!


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY