Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 5:33 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pon Lut 10, 2014 10:09 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Wczorajszego wieczoru amerykańska stacja telewizyjna CBS wyemitowała program "The Night That Changed America: A Grammy Salute To The Beatles", w ramach którego na jednej scenie zagrali Paul i Ringo! Materiał został przygotowany dla uczczenia 50-lecia przełomowego występu The Beatles programie "Ed Sullivan Show", który otworzył im drogę do podbicia Ameryki.

Żyjący Beatlesi wykonali razem "With a Little Help from My Friends" oraz "Hey Jude". Sam Starr, ze skompletowanym na tę okazję zespołem zaśpiewał trzy klasyki - "Matchbox", "Boys" oraz "Yellow Submarine". McCartney ze swoją grupą zaprezentował "Birthday", "Get Back", "I Saw Her Standing There" i "Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band".

Na potrzeby wyjątkowego show swoje wersje beatlesowskich przebojów zarejestrowali także inni artyści. Joe Walsh i Jeff Lynne wykonali "Something", reaktywowane na tę okazję Eurythmics "The Fool on the Hill", Stevie Wonder "We Can Work It Out"...


Źródło: tuba.pl

Image

Materiał można pobrać stąd :wink:

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lut 10, 2014 10:44 pm 
Offline
Taxman
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Maj 28, 2006 10:40 am
Posty: 229
Miejscowość: Warmia
Macho wielki dzięki!
Moim zdaniem będzie to najważniejszy link w tym roku na naszym forum.
Pozdrawiam


Oglądam i dosłownie ciary mnie przechodzą. Super koncert i sami Beatlesi sprawdzili się w śpiewie i graniu. Jakość nagrania rewelacyjna.
Jeszcze raz wielkie dzięki.
Spokojnej nocy


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 11, 2014 1:28 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Dzięki wielkie za filmik. Świetna jakość!

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 11, 2014 3:31 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
Macho, Ty draniu...2:30 ...skończyłem...dziękuję...jesteś W-I-E-L-K-I :D


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 11, 2014 9:08 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
"Niestety, obecnie nie możesz wyświetlić ani pobrać tego pliku.

Ostatnio zbyt wielu użytkowników obejrzało lub pobrało ten plik. Spróbuj uzyskać do niego dostęp później. Jeśli plik, do którego próbujesz uzyskać dostęp, jest wyjątkowo duży lub jest udostępniany wielu osobom, zanim będzie on dostępny do pobrania lub obejrzenia, może minąć do 24 godzin. Jeśli nadal nie możesz uzyskać do niego dostępu, skontaktuj się z administratorem domeny."

_________________
http://www.ratujkonie.pl/.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 11, 2014 12:49 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Jak zapewnił macho - usterka będzie naprawiona dzisiaj wieczorem. Jeśli ktoś nie chce czekać tak długo, niech napisze do mnie priva :D

Pozdrawiam
Kasia

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 11, 2014 12:51 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Jakieś dwie godziny skorzystałem z linka macho i obyło się bez problemów. Swoją drogą piękne dzięki :)

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 11, 2014 2:15 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Macho Mongo! :wink:

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 11, 2014 2:25 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Wczoraj podlinkowałem ten temat na grypy beatlesowskie na fejsie, stąd może ta duża ilość pobrań i jakieś problemy :)
Zbiorowe podziękowania dla macho z fejsbukowej rzeczywistości :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 11, 2014 8:17 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
No to lecimy z tym tematem! Podrzucam alternatywny link do całego koncertu. Gdyby nie ruszyło zajrzyjcie tutaj i zaakceptujcie warunki serwisu. Odświeżyłem również link z pierwszego posta :wink:

Tymczasem ściągajcie i komentujcie...bo czekam z tym na Was, żeby niczego nie zdradzać :D

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 11, 2014 8:20 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
macho napisał(a):
McCartney ze swoją grupą zaprezentował "Magical Mystery Tour", "Birthday",

Jestem po lekturze artykułu: Grammy Salute - czego nie zobaczyliście w telewizji. Wspomniano, że nie pokazano jak Macca zaśpiewał Magical Mystery Tour. Hey Jude zostało mocno skrócone, jak również występ Erica Idle'a. Nie dane nam było wysłuchać do końca ciekawej opowieści Jeffa Bridge'a.

Nie mam zbytnio teraz czasu żeby wszystko wyszczególnić, poczytajcie sobie tutaj: http://www.latimes.com/entertainment/mu ... z2swieWrIL

Z artykułu wynika, że program zostanie wydany na nośniku DVD/Blu-Ray.

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 12, 2014 1:42 am 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Co za show!!

Jest 00:37, jutro do pracy a ja właśnie skończyłam oglądać :) A miałam tylko kawałek zobaczyć... no cóż, powinnam wiedzieć, że tak to się skończy :)

Znakomite były te wstawki o występie u Sullivana oraz rozmowy z Paulem, Ringo i sullivanowskim teamem technicznym! A już historyjka o słuchawkach u Eda powaliła mnie dokumentnie :)

Co do wykonawców - ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu, ogromne wrażenie zrobiło na mnie Yesterday w wykonaniu Katy Perry. Nie za bardzo jestem zaznajomiona z twórczością tej artystki i nie tyle ujmowałam jej talentu, co nie spodziewałam się, że jakikolwiek cover tego utworu może mnie jeszcze kiedykolwiek poruszyć. A jednak!

Nr dwa to Eurythmics i The Fool on the Hill.

No ale bezapelacyjne nry poza wszelką kolejnością to występy naszych dwóch ostałych Żuków!

Pochlipałam sobie przy wspomnieniu Johna i George'a oraz ... wystąpieniu Seana Penna ;)

A teraz idę spać uszczęśliwiona :)


PS macho - ogromne dzięki!

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 12, 2014 3:16 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Czyli mamy wpływ Beatlesów na rozwój technologii słuchawkowej! :) Pewnie nawet nie wiedzieli o tym. Show Wzruszający! Jak już po obejrzeniu i wysłuchaniu ochłonąłem, to pomyślałem sobie, czy jeszcze coś podobnego wydarzy się? Czy będzie jeszcze jakaś tego typu Okazja? Mhm…

PS. Ładne wykonanie Revolution.

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 12, 2014 4:26 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
Ooo, z tego ostatniego linku, wetransfer, dopiero mi się rozpocząć pobieranie.
Obejrzę z takim opóźnieniem dopiero dziś... aż głupio, czuję, że nawalam jako Beatlemaniak ;) No coż, bywa :)
Macho, DZIĘKUJĘ! :))))

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 12, 2014 6:47 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
Pora na jakąś ocenę, bo choc obejrzałem całość wówczas, pózno w nocy, to kilkakrotnie już wracałem do tego programu.
Zacznę od występów, które mnie nie powaliły. Nie były złe, ale sprawiały wrażenie takich "sklecionych" na prędce.
Do tej grupy na pewno zaliczyłbym występ Maroon 5. Niby poprawnie,w miare wiernie z orginałem, ale akurat po tym
zespole, spodziewałbym się jakiejś ciekawej interpretacji. Zresztą mina wokalisty, przy występach innych, zdaje się
potwierdzać taki niedosyt z ich strony również. Rita pochwaliła "Yesterday" a mnie własnie niespecjalnie się ten
wykon podobał, jakoś tak dziewczyna zaśpiewała, tę najczęsciej coverowaną piosenkę, że miałem przeczucie, jakby
nie do końca była pewna czy tak chciała. Ostatnim lekkim rozczarowaniem okazała się "While My Guitar Gently Weeps"
chociaz pod koniec chopoki zolówkami troche nadrobili
W kategorii bardzo pozytwnie bez wątpienia wspomniany przez Argusa " Revolution", fortepianowy duet z "Let it Be"
(nawet jakoś zniosłem te " wykrętasy" Alicji :wink: ), gitarowa wersja "In My Life" ( kompletnie nie znam gościa, ale
myslę że nawet Johnowi podbała by się ta wersja) i come back Eurythmics, bo tyle radości było widac w oczach
Annie, że aż serce się radowało(reakcja po jej występie, obu Beatli była dośc wymowna) Rowniez z zaciekawieniem
czekałem na duet Brada Paisley`a, bo tego twórczość trochę znam i raczej nie zawiódł.
W kategori genialnie: bez wątpienia Stevie i metamorfoza folkowej pieśni w soulowa bestię :wink:
Mój ukochany Jeff Lynne, jako "ojciec medialny" Dhaniego(pierwsze łezki poszły własnie na "Something") oraz niesamowity
"Hey Bulldog" z Deve`m. Świetny duet z piosenką "Don`t Let Me Down" z przepiękna końcówką(tak własnie wyobrażałem
sobie koncertowe wersje tej piosenki w wykonaniu Johna)
No i chłopaki, nasze kochane. Tu nie było niespodzianek, bo każdy z nas, zna ich mozliwości. Uśmiechnięty Ringo, porywający
salę tymi prostymi, ale trafionymi w punkt melodiami i perfekcyjny jak zwykle Paul, z obnażonym boleśnie :wink: wyświetlaczem
tekstów na pianinie( na koncertach ukryty wzorcowo)
Generalnie pare chusteczek padło , ale jak mawiał Kazimierz Pawlak: "Nie wstydz sie, bo jak prawdziwy chop płacze, widac musi być jakieś święto"
Jeszcze tylko jakby ktoś wiedział co bierze Yoko, to dajcie znać , bo szaleństwo na "Boys" w tym wieku, godne podziwu :D

P. S Gdyby ktoś z grona anglojęzycznych, wyłapał jakieś wyjątkowe kwestie nie muzyczne i to opisał, było by cudnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 12, 2014 9:58 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Śro Lip 21, 2004 1:31 pm
Posty: 135
Miejscowość: Blue Island
Fantastyczny, pełen emocji i wzruszeń koncert. Doskonała reżyseria, piękna oprawa wizualna...Po pierwszym obejrzeniu trudno zebrać myśli, całość niesie bowiem ogromny ładunek emocjonalny...Pierwsze potężne wzruszenie to "Something" z udziałem Dhaniego - wierną kopią George'a...Doskonała interpretacja "Hey Bulldog", przepiękna "In My Life", wzruszająca wersja "The Fool On The Hill" a na koniec występ Bohaterów tego koncertu 8)
Miejmy nadzieję, że całość będziemy mogli zobaczyć wkrótce na oficjalnym dvd bo to wydarzenie na takie wydawnictwo zasługuje.

Muchas Gracias Macho :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lut 14, 2014 12:26 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Jeśli ktoś jest zainteresowany, podrzucam materiał w formie...audio! Z mała inspiracją Dorothy pociąłem koncert na poszczególne utwory i wrzuciłem je w mp3! W paczce znajdziecie same piosenki, bez zbędnych (choć niezbędnych zarazem) komentarzy :wink:

Image

01. All My Loving (Maroon 5)
02. Ticket To Ride (Maroon 5)
03. We Can Work In Out (Stevie Wonder)
04. Something (Jeff Lynne, Dhani Harrison & Joe Walsh)
05. In My Life (Ed Sheeran)
06. Don't Let Me Down (John Mayer & Keith Urban)
07. Yesterday (Katy Perry)
08. Revolution (Imagine Dragons)
09. Hey Bulldog (Dave Grohl & Jeff Lynne)
10. Fool On The Hill (Eurythmics)
11. Let It Be (Alicia Keys & John Legend)
12. Here Comes The Sun (Brad Paisley & Pharrell Williams)
13. While My Guitar Gently Weeps (Gary Clark Jr., Dave Grohl & Joe Walsh)
14. Matchbox (Ringo Starr)
15. Boys (Ringo Starr)
16. Yellow Submarine (Ringo Starr)
17. Birthday (Paul McCartney)
18. Get Back (Paul McCartney)
19. I Saw Her Standing There (Paul McCartney)
20. Sgt Pepper's / With A Little Help From My Friends (Paul McCartney & Ringo Starr)
21. Hey Jude (Paul McCartney & Ringo Starr)

http://www.sendspace.com/file/wxd91y

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lut 14, 2014 2:26 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Dzięki. Dla mnie audio to teraz jedyna opcja zapoznania się z materiałem. Wersję z obrazkiem najszybciej obejrzę za miesiąc.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lut 14, 2014 3:06 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Wrz 23, 2002 4:06 pm
Posty: 2132
Miejscowość: Wrocław
Jak to dopiero za miesiac? Nie ma mowy, zebys zwlekal z TAKIM materialem! Daj znac, zaraz cos wymyslimy! :wink:

pozdrawiam
macho

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=6f6uVZon_Kg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lut 14, 2014 4:37 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Może Piotrek ma pokaźną kolejkę innych materiałów do obejrzenia i materiał z The Night That Changed America wpisał po prostu w swój pierwszy wolny termin ;)

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY