Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 5:08 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Sob Sie 25, 2012 6:01 pm 
Offline
fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Sie 18, 2011 10:23 pm
Posty: 31
O 20.00 na festiwalu Top of the Top w Sopocie rozpocznie się koncert z okazji 50 - lecia Fab4 . Fajnie się zapowiada :D


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sie 26, 2012 8:20 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
I co ? Nikt nie oglądał?
Obejrzałam i wysłuchałam koncertu z ciekawości. Cóż zaoferowano? Maciek Rock w stylizacji lat 60-tych, i jako "opowiadający" Darek Maciborek z radia RMFM.
Jako pierwsi wystąpili "Bracia", wykonując A Hard Day's Night oraz Can't Buy Me Love- Nieco stylizacji i dodatku własnego widzimisię w aranżu. W tak zwanym międzyczasie publiczność miała okazję przywitać brawami obecnego na koncercie Lecha Wałęsę wraz z małżonką ( dopisujemy do znanych, którzy lubią TB!). Następnie Grzegorz Markowski i Perfect próbowali zaśpiewać Yesterday.....Po nich Ania Wyszkoni w Love Me Do i I Wan To Hold Your Hand - wykonanie zaliczyłabym na plus. Kobiecy wokal bardzo dobrze wypadł, zwłaszcza w drugim utworze - brawo pani Aniu!
Zespół "Lemon" - zwyciezcy ostatniej edycji Must Be The Music porwali się na hicior All You Need Is Love i .... spieprzyli maksymalnie ( moim skromnym zdaniem)- bardzo się zawiodłam tym co usłyszałam.... następnie Let It Be - tu się obronili, choć do Paula daleko, daleko....
Pozytywnie odebrałam Grzegorza Skawińskiego i Kombi - chłopina nie udziwniał, nie dodawał dodatkowych nut... po prostu zaśpiewał bardzo zbliżenie do oryginału! A i oczywiście podkład - również taki beatlesowski! To mi się podobało, zwłaszcza, że wybór padł na takie perły jak: Here Comes The Sun i Oh Darling. Plus, plus, plus!
Nie mogło zabraknąć naszych rodzimych Żuków- panowie postawili na All My Loving/Please Please Me-były owacje na stojąco.
Część 2 koncertu to na początek Afromental i Wojtek Łozowski( Come Together/With A Little Help From My Friends)- niestety - jak dla mnie można to podciągnąć pod pytanie: jaka to melodia? Jedynym plusem były koszulki wokalistów z napisem The Beatles i zdjęciami......
Łukasz Zagrobelny - facet o porządnym wokalu- silny, mocny, dźwięczny. Mogliśmy wysłuchać Help w wykonaniu a'la ballada. Jeśli komuś się podobają zamiany rytmu tak znanego utworu... potem She Loves You- szkoda pisać.
Ryszard Rynkowski i Imagine....rozczarowanie? i Get Back....
A co powiecie na rytmy samby w Ob La Di Ob La Da? Tak rozpoczął swój występ De Mono.... lecz po pierwszej zwrotce wskoczył na znane i lubiane rytmy. Potem Hey Jude, które okazało się super przebojem TB wszech czasów wybranym przez radiosłuchaczy RMFM.
Usłyszeliśmy jeszcze Twist and Shout, lecz nie pamiętam już kto wykonywał...
tyle ode mnie....

_________________
http://www.ratujkonie.pl/.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sie 26, 2012 8:51 pm 
Offline
fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Sie 18, 2011 10:23 pm
Posty: 31
Mi podobnie jak tobie Aniu bardzo podobało się wykonanie zespołu Kombii :D
Fajnie zagrało też De Mono :p


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sie 26, 2012 9:10 pm 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Nie Sie 26, 2012 12:39 pm
Posty: 9
-Witam , idea koncertu wspaniała , z wykonawcami - żenada!!! - Ludzie BEATLES'ÓW NIE WOLNO PROFANOWAĆ !!! Tak jak Hymnu Narodowego (dała przykład P.Górniak w Korei) . Niektóre wykonania nie nadawałyby się do zaśpiewania pod prysznicem . - A już całkiem mnie szlag trafił jak usłyszałem z pięknych ust Pani Prowadzącej , że i tu cytat -"żony John'a i Paul'a i bez Nich byłyby sławne" . O litości , kto Jej to napisał !!!??? - Dla ścisłości o Yoko na świecie mówią , że to jest , i tu cytat " najbardziej znana nieznana artystka" , że o wokalu już nie wspomnę . A Linda, no cóż, taka sama wokalistka jak Yoko. (z całym dla niej szacunkiem , jako , że zmarłych nie mówi się żle ) i to tyle moim skromnym zdaniem. Pozdrawiam - Julian (muzyka Beatles'ów jest ścieżką dżwiękową mojego życia! - byłem nastolatkiem w szalonych latach sześćdziesiątych i do dziś Ich MUZYKA mi towarzyszy nadal ) - " LET IT BE "


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sie 26, 2012 9:28 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Kwi 13, 2005 8:27 am
Posty: 1052
Miejscowość: Warmia
Julianie L, nic Ci się nie podobało, tak zupełnie nic? Ja też kocham oryginały.... może jednak coś , odrobinka jakaś była w tym koncercie? Jak dla mnie to najlepsi - Kombi i oczywiście Żuki.

_________________
http://www.ratujkonie.pl/.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sie 26, 2012 10:23 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 06, 2006 10:52 am
Posty: 1499
Oglądałam to z dwójką fanów The Beatles. Wszyscy stwierdziliśmy, że to był jakiś koszmarek. Jak to już wcześniej Julian L, pomysł był fajny, wykonanie tragedia.
Bardzo podobały mi się animacje, ale niestety zakradło się kilka błędów, na przykład wspomniano koncert na dachu studia i pokazano budynek z napisem Abbey Road Studios :shock:

Karolina Korwin-Piotrowska komentowała na Facebooku to w taki sposób:

"na Polsacie masakrują The Beatles......HELP!!!!!"

"jezuuuuuu nieeeeeee
Krzywy śpiewa po angielsku
Lennon przewraca sie w grobie......nie wytrzymam...."

"a teraz Krzywy masakruje Hey Jude.
dlaczego on to spiewa po angielsku, choć NIE UMIE?"

"ktos jeszcze powie, ża Sir Paul coś przy Hey Jude fałszował podczas uroczystości rozpoczęcia Olimpiady?????"

Pozdrawiam
Kasia

_________________
Image
Strawberry Fields Forever


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sie 26, 2012 11:11 pm 
Offline
Nowhere Man

Rejestracja: Nie Sie 26, 2012 12:39 pm
Posty: 9
Ania1 napisał(a):
Julianie L, nic Ci się nie podobało, tak zupełnie nic? Ja też kocham oryginały.... może jednak coś , odrobinka jakaś była w tym koncercie? Jak dla mnie to najlepsi - Kombi i oczywiście Żuki.

-Sory Aniu , ja nie napisałem , ze nic mi się nie podobało . - Napisałem to,co napisałem , "że niektórzy wykonawcy...." . Co do ŻUKÓW , to oni są dla mnie poza klasyfikacją,tak jak każdy kto wykonuje kompozycje Beatles'ów bez przekombinowań-udziwnień i innych wynalazków interpretacyjnych!!! - "Kombi" zasiewali , owszem, poprawnie i chwała im za to, ze nie Kombi-nowali . A reszta dla mnie lepiej w temacie BEATLES niech nie śpiewa (takie są moje odczucia - śpiewać każdy może , tylko po co ???) - Pzdr. J.L.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY