Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 12:56 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: Wto Kwi 24, 2007 1:26 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Lut 26, 2007 10:19 pm
Posty: 256
Miejscowość: Warszawa
Jakie płyty według Was są zbliżone muzycznie do twórczości The Beatles , ale jednocześnie nie są plagiatami lub profanacją ? Oczywiście pytam o normalne zespoły , raczej cieszące się dużą popularnością z jakąś pozycją w historii rocka a nie coverbandy lub parodie typu The Rutles .

Ja ostatnio taką subtelną nute na The Beatles odnalazłem na pierwszym albumie Davida Bowiego - "David Bowie" z 1967 roku i raczej śmiało mogę ja polecić fanom Beatli . Dużo tu instrumentów , których używali The Beatles , dużo podobnych melodii , dźwięków i harmonii wokalnych .

Przykładowy numer : Little Bombadier
stylistyką trochę przypomina A benefite of Mr. Kite


kolejna moja propozycja to płytka The Who - "Who Sings My Generation" z 1965 roku - iście beatlesowska płytka :wink: , szczególnie polecam kawałek "The Kids Are Alright" - tutaj normalnie jakbym słyszał Lennona , jakby to był jego wokal i jego kompozycja :wink:

The Kids Are Alright

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Kwi 24, 2007 2:22 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Właściwie to był juz podobny temat, w którym była dyskusja m.in. o Oasis.

Wiadomo, że więcej płyt zblizonych stylistycznie do Fabsów było w latach 60-tych, zarówno tych z pierwszej połowy (z muzyką beatową) jak i z drugiej (z psychodelią).
Ale jeżeli chodzi o chwytliwość, piekno i taki zwyczajnie bitlowo-uroczy klimat to dla mnie w podrabianiu żuków niezwycięzone sa utwory Budgie. Mówię tu oczywiście o tych króciutkich akustycznych perełkach porozrzucanych na wszystkich wczesnych płytach zespołu. Posłuchajcie sobie You And I, Rolling Home Again, Make Me Happy czy Don't Go Away.

W latach 90 przyszła moda na lata 60 i stare brzmienia, powstało sporo takich chwytliwych, w duchu Beatlesów płyt. Dla mnie najbardziej przypadło do gustu to co robiła Sheryl Crow, szczególnie na płycie bez tytułu jest pełno takich chwytliwych beatlepodobnych kawałków (jak Oh Marie czy Home), dużo tam było starych, prawie archaicznych brzmień np. hammondów i w ogole tych uroczych MELODII.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Cze 07, 2007 6:57 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Lut 26, 2007 10:19 pm
Posty: 256
Miejscowość: Warszawa
spore podobieństwo widzę pomiędzy Białym Albumem a 2 - płytowym projektem amerykańskiej formacji The Smashing Pumkins - Mellon Collie And The Infinite Sadness z 1995 roku . Nawet ostatnia piosenka z drugiego kompaktu jest kołysanką i nosi tytuł Farewell and goodnight . Album tak samo jak "Biały" jest bardzo eklektyczny i tworzy mieszankę różnych stylów .

kilka próbek :

Mellon Collie And The Infinite Sadness - instrumentalny , fortepianowy kawałek

Galapagos - ballada

Where Boys Fear To Tread - coś bardziej hard rockowego

Lily (My One And Only) - taka jakby McCartneyowska ballada

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Lis 21, 2007 2:05 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Jest tego mnóstwo, m.in King Crimson, Klaatu, E.L.O, Barcley James Harvest,The Moody Blues i inni. Wiele zespołów wzorowało się na Beatlesach jeśli nie celowo to podświadomie. Właściwie większość melodyjnych piosenek ma coś wspólnego z Beatlesami, choć Czesław Niemen powiedział kiedyś, że wszystkie najpiękniejsze piosenki napisali już Beatlesi, wiem że to nieprawda i jeszcze wiele przed nami.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY