Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 8:15 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: recepta nr 1
PostWysłany: Czw Lut 01, 2007 12:45 am 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Piotr Kaczkowski prezentował kiedyś muzyke w ten sposób, że gawędził sobie o różnych sprawach, a w przerywnikach puszczał jakąś rewelację. Człowiekowi szczęka opadała (np. pierwsze nagrania Marillion) a on kontynuował ..."minęła godzina szesnasta". Nie podawał nazwy zespołu, ani nawet tytułu utworu. Zasunął jakąś bombę i ...koniec, rób co chcesz...

Mnie takiego psikusa zrobili też kiedyś Beatlesi. Proszę tego posłuchać http://www.beatles.kielce.com.pl/Bach_air_on_G.mp3


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lut 01, 2007 12:51 am 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Był to niegdyś wielki przebój, który szturmem wziął salony Europy.
Ostatnio za mną chodzi - ciekaw jestem Waszych opinii http://www.beatles.kielce.com.pl/Prokof ... Juliet.mp3


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lut 01, 2007 1:31 am 
Offline
Lovely Rita

Rejestracja: Pią Kwi 14, 2006 8:44 pm
Posty: 373
mam jednen krążek z Profokievem (z wyborczej :D), kiedyś słuchałam nałogowo, ale to było dawno. dzięki za przypomnienie. wiele mocy drzemie w jego muzyce. jak próbuję komus wyjaśnic, która reklama zawiera motyw z Romea i Julii, prawie nikt nie wie, o co chodzi :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lut 01, 2007 2:49 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Ten fragment to nie "Dance Of The Knights"? Uwielbiam, chodziło za mną także, ale kilka miesięcy temu. Nelya, w jakiej reklamie ten motyw zostal wykorzystany? Ja sobie nic nie przypominam.

W dzieciństwie rodzice puszczali mi bajkę symfoniczną Prokofiewa "Piotruś i Wilk". Bałam się nieziemsko. Któregoś razu rodzice chcieli włączyć taśmę - a ja w ryk. :lol: Gdy już trochę podrosłam (miałam może 7, góra 8 lat) jednocześnie coś "ciągnęło" mnie do tej kasety i odpychało. Nie byłam w stanie jej słuchać, kiedy zostawałam sama w domu; po przesłuchaniu wystarczył byle szmer czy nawet przesypywanie się śniegu na strychu (mieszkam na ostatnim piętrze, nad nami jest już tylko strych) i zawał murowany. ;)

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lut 01, 2007 3:16 pm 
Offline
Lovely Rita

Rejestracja: Pią Kwi 14, 2006 8:44 pm
Posty: 373
reklama jakiegoś piwa, to była chyba fabryka piwa i maszyny wygrywały tę melodię, takie tutututu :lol: i zawsze myślałam, że to "Montecchi i Capuletti", tak by wynikało z mojego krążka


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lut 01, 2007 3:31 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Wrz 24, 2006 4:07 pm
Posty: 181
Miejscowość: Nowhere Land ;)
To było "Okocim Palone". Wiem, bo melodia właśnie z tej reklamy tak mocno spodobała się mojej mamie, że później przez dobre 2 tygodnie szukała tytułu tego utworu. I znalazła, stąd właśnie go znam. :)

_________________
But listen to the colour of your dreams... :roll:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lut 01, 2007 5:35 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 8:55 pm
Posty: 1041
Miejscowość: Warszawa
Michelle napisał(a):
Ten fragment to nie "Dance Of The Knights"? Uwielbiam, chodziło za mną także, ale kilka miesięcy temu. Nelya, w jakiej reklamie ten motyw zostal wykorzystany? Ja sobie nic nie przypominam.

profanacja, jak dla mnie ;) Na "R&J" byłam już wcześniej, znałam nim wyszła ta reklama. Idzie sobie mała Audrey i słyszy melodię, jak to ona zaczyna nucić i nagle..."co? co? co? skrócili!" Byłam bardzo zła! Miło, że ktoś dzięki temu mógł choć posmakować Prokofieva... Mi się bardzo bardzo podoba temat Julii. Jest taki... zwiewny! I ten kontrast z "buczeniem"! :) Posłuchałam sobie przed chwilką zamieszczonego wyżej fragmentu i aż pewien niedosyt czułam z powodu braku "kontynuacji". To tak jakbyś długo słuchał Abbey Road, od początku do końca, przez kilka dni tylko to. I potem w radiu "I Want You". A nie ma dalej "Here Comes The Sun". Co jest?! :)

Michelle napisał(a):
W dzieciństwie rodzice puszczali mi bajkę symfoniczną Prokofiewa "Piotruś i Wilk". Bałam się nieziemsko. Któregoś razu rodzice chcieli włączyć taśmę - a ja w ryk. :lol: Gdy już trochę podrosłam (miałam może 7, góra 8 lat) jednocześnie coś "ciągnęło" mnie do tej kasety i odpychało. Nie byłam w stanie jej słuchać, kiedy zostawałam sama w domu; po przesłuchaniu wystarczył byle szmer czy nawet przesypywanie się śniegu na strychu (mieszkam na ostatnim piętrze, nad nami jest już tylko strych) i zawał murowany. ;)

Magda- wierz lub nie, ale i ja w dzieciństwie słuchałam "Piotrusia i Wilka"!!!! Nawet na tym byłam, niestety zupełnie nie pamiętam, miała kilka lat, może ze trzy... Pamiętam za to doskonale moją pierwszą operę, Turandot, miałam 7 lat (zasłaniałam oczy często, bo było krwawo :D ). Offtop. I też miałam taką sytuację jak Ty z kasetą, tylko chodziło o "słuchankę" Czarnoksiężnik z Krainy Oz. Gdy dochodziło do momentu, w którym Oz mówi głosem potwora "Jestem Oz, wielki i straszliwy", umieraliśmy z bratem ze strachu!

Bach -znamy, znamy :) Tylko tylko... Joryku, gdzie psikus?

Miło, że taki wątek powstał :) Toż to też muzyka, tylko stara trochę. W takiej czuję się pewniej niż w tych wszystkich nowych nurtach, które mnie absolutnie przerażają, gubię się w nich i zapętlam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lut 02, 2007 9:19 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Cze 02, 2002 3:07 pm
Posty: 964
Cytuj:
Bach -znamy, znamy :) Tylko tylko... Joryku, gdzie psikus?

tutaj -> http://www.beatles.kielce.com.pl/Sea_of_Monsters.mp3


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Lis 21, 2007 2:12 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
To bardziej sprawka George'a Martina i jego orkiestry.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY