Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 9:18 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Sty 10, 2006 4:45 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Tomek napisał(a):
Michelle-ja tez uwielbiam Raz Dwa Trzy :wink: :P


Bardzo mnie to cieszy. :D Zorientowałeś się po moim podpisie? :wink: :P

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Sty 13, 2006 5:37 pm 
Offline
Admiral Halsey

Rejestracja: Nie Lut 29, 2004 6:58 pm
Posty: 501
Miejscowość: Polonia -Bydgoszcz-Fordon
Michelle napisał(a):
Tomek napisał(a):
Michelle-ja tez uwielbiam Raz Dwa Trzy :wink: :P


Bardzo mnie to cieszy. :D Zorientowałeś się po moim podpisie? :wink: :P




No tak ,a wracajac do muzyki RDT to urzeka mnie harmonia ciekawe instrumentarium,ciekawe zagrywki gitarowe no i przede wszystkim głeboke teksty o życiu. Moze głos wokalisty Nowaka(zgadza sie? :roll: ) nie jest szczegolnie wybitny ale porusza za serducho i zmusza do myslenia.


A jeden z ulubionych numerów to -oczywiscie Trudno nie wierzyc w nic :D


P.s Ostatnio od kumpla dostalewm zapis koncertowy (świetna płytka) :D

Pozdrawiam

_________________
8 grudnia 1980-Dzień w którym pękło niebo.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Sty 13, 2006 9:11 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Tak, Nowak to wokalista Raz Dwa Trzy. Ale jego głos nie jest jakiś wybitny, jeśli mam powiedzieć szczerze co myślę. W każdym razie jest wystarczający. Tylko, że to nie wokal moim zdaniem się w tej formacji najbardziej liczy.
Adam to przede wszystkim świetny tekściarz. Jego utwory doceniał sam Kaczmarski! :D Dla mnie ten zespół to przede wszystkim teksty, przekaz, a dopiero na drugim miejscu muzyka. Co wcale nie oznacza, że jest zła. Jest na dobrym poziomie, ale teksty się znacznie 'wybijają'. Kaczmarski powiedział kiedyś, że to "pozbawiony płaczliwości, energiczny egzystencjalizm" i miał rację. :P

PS: Aleśmy off-topa zrobili. :shock: :roll: :lol:

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Sty 14, 2006 2:11 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
A ja właśnie słucham Raz Dwa Trzy i trudno mi jest sobie tu wyobrazić inny głos niż Nowaka. On drapie i szarpie duszę, ale czasem i ukoić potrafi. W niektórych kawałkach czysta magia... Zdarzy się, że mnie denerwuje jak Nowak puści tu i ówdzie "fałsza", bo niby nagranie zawsze w studiu można dopieścić, ale te moje odczucia są w zdecydowanej mniejszości, a poza tym im Nowak starszy, tym lepiej śpiewa :) Teksty, tekstami - są świetne, ale muzyka Raz Dwa Trzy także potrafi się sama obronić. Jak chcę mieć tylko dobry tekst, to poezję czytam 8)
W chwili obecnej 'Niecud' rządzi :lol:

PS Niech ktoś się zlituje i nas na jakiś nowy temat wyeksportuje :lol:

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Sty 14, 2006 1:44 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Bardzo dziękuję modowi, który zrobił z naszego off-top`a osobny temat. :D

Wracając do głosu Nowaka to widzisz, hans80, mi on nie przeszkadza. W zupełności wystarczy na zespół Raz Dwa Trzy. Bo nie wokal ma tu dominować (tak myślę :roll: ), ale przesłanie. I w tym wypadku Nowak wystarczy na wokalistę. Stwierdzam tylko ogólny fakt, że oceniając go tylko jako piosenkarza to wypada średnio. Jednak jeśli weźmiemy pod uwagę głębię jego tekstów i muzykę, którą komponuje wraz z resztą zespołu to jest zdecydowanie ponad przeciętny. :wink: :P

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Sty 14, 2006 6:03 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lut 24, 2005 12:38 pm
Posty: 847
Miejscowość: Warszawa
No to ja widzę, że ja mam zupełnie inny gust muzyczny. Dla mnie RDT stoją na tej samej pułce, co Queen i Sistars i facet, co śpiewa To The End Of Love. Ja nie mógłbym ich słuchać... Po prostu nie potrafiłbym...

_________________
I ty Brutusie przeciwko mnie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Sty 14, 2006 6:55 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
Nie masz chyba na myśli Leonarda Cohena ??? oby nie :roll: :roll:

Swoja droga zrównanie Queen z Sistars to ... no nie powiem nic:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Sty 14, 2006 7:42 pm 
Offline
Mean Mr Mustard

Rejestracja: Sob Gru 31, 2005 12:09 pm
Posty: 164
Miejscowość: Cz-wa
greg napisał(a):
Swoja droga zrównanie Queen z Sistars to ... no nie powiem nic:)

Nie da się ukryc, dlatego myślę, że Maveric miał na myśli Queens i przez niedopatrzenie nie dopisał litery "s".


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Sty 14, 2006 8:25 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 14, 2005 9:32 pm
Posty: 373
A ja się zgadzam a Maverikiem. Tzn może powiem w ten sposób:
Mi też się nie podoba zespół Raz Dwa Trzy oraz: Cohen, Sistars i Queen.
Maveric nie porównywał tych artystów, stwierdził jedynie, że dla niego stoją na jednej półce, a to dlatego, że nie interesuje go taka muzyka.
Mnie też nie interesuje ani Sistars (staram się zapomnieć, że coś takiego istnieje), ani Queen (w pewnym okresie zaczęli grać syntezatorowe disco) ani Cohen, który wg mnie "marudzi" niesamowicie :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Sty 14, 2006 8:56 pm 
Offline
Admiral Halsey

Rejestracja: Nie Lut 29, 2004 6:58 pm
Posty: 501
Miejscowość: Polonia -Bydgoszcz-Fordon
no hej



Widze ze zaczyna sie kolejny off-topic :wink: Moze cos powiem :
Sistars to dla mnie wyjątkowy zespoł, Cohen ahh ten głos,a Queen bardzo lubie choc nie lubie fanów Queen ktorzy sa zarozumiali i wypisuja wszelkie głupoty. :roll: :roll: :evil:
........... nieważne wrócmy do RDT, chyba juz to napisałem ze Pan Nowak nie ma wybitnego (za to wyjątkowego) głosu ale dokładnie nie to sie w nim liczy. Teksty sa niesamowite i strona muzyczna rowniez nie odstępuje wielce. Wyjątkowy zespoł na naszej scenie polskiej.
Wiecie moze czy bedzie jakas nowa kolejna płytka Raz Two Tri :P
Gdyz narazie o niczym nie słychac


Peace,Love Rock'n'roll

_________________
8 grudnia 1980-Dzień w którym pękło niebo.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Sty 14, 2006 10:17 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lut 24, 2005 12:38 pm
Posty: 847
Miejscowość: Warszawa
kalosz napisał(a):
A ja się zgadzam a Maverikiem. Tzn może powiem w ten sposób:
Mi też się nie podoba zespół Raz Dwa Trzy oraz: Cohen, Sistars i Queen.
Maveric nie porównywał tych artystów, stwierdził jedynie, że dla niego stoją na jednej półce, a to dlatego, że nie interesuje go taka muzyka.
Mnie też nie interesuje ani Sistars (staram się zapomnieć, że coś takiego istnieje), ani Queen (w pewnym okresie zaczęli grać syntezatorowe disco) ani Cohen, który wg mnie "marudzi" niesamowicie :)
5 dla Kalosza! Dokładnie, ja ich nie zrównuję!!!! Tylko stoją u mnie na "półce" z wykonawcami, których nie trawię! Jednak nie mówię, że są BEE... Wszystko jest częścią gustu.

_________________
I ty Brutusie przeciwko mnie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Sty 15, 2006 1:02 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sie 30, 2003 12:06 pm
Posty: 1537
Miejscowość: Wrocław
no dla mnie stwierdzenie ze stoja na tej samej połce jest jednoznaczne:), no ale ok:)

PS
ze w pewnym okresie queen zaczal cos tam robic to nire znaczy ze nie stworzyli masy rewelacyjnych piosenek


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Sty 18, 2006 4:14 pm 
Offline
Admiral Halsey

Rejestracja: Nie Lut 29, 2004 6:58 pm
Posty: 501
Miejscowość: Polonia -Bydgoszcz-Fordon
greg napisał(a):
no dla mnie stwierdzenie ze stoja na tej samej połce jest jednoznaczne:), no ale ok:)

PS
ze w pewnym okresie queen zaczal cos tam robic to nire znaczy ze nie stworzyli masy rewelacyjnych piosenek



uwaga-off-topic :roll:

_________________
8 grudnia 1980-Dzień w którym pękło niebo.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Sty 18, 2006 4:19 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Tomek napisał(a):
greg napisał(a):
no dla mnie stwierdzenie ze stoja na tej samej połce jest jednoznaczne:), no ale ok:)

PS
ze w pewnym okresie queen zaczal cos tam robic to nire znaczy ze nie stworzyli masy rewelacyjnych piosenek



uwaga-off-topic :roll:


I to kto! Sam moderator. :wink: :lol: No dobra, off-topic zaczął się już wcześniej (a mówiłam, żeby wrzucać to do "Wolnych Pogaduch" i tam kończyć dyskusję niezgodną z tematem....ale kto by mnie słuchał :wink: )
Pomijam fakt, że ten off-topic ciągniemy dalej... :lol:

Greg:
Jeśli o mnie chodzi to nie mam nic przeciw offtopicom, według mnie są naturalnym elementem rozmowy i nie ma co ich sztucznie unikać czy wycinać. Nawet jeśli miałoby to poświęcać kwestię czytelności tematu, to uważam, że jeśli coś komuś wpadnie na myśl, to powinien to napisać, a nie szukać innego tematu by znaleść dla tego czegoś lepsze miejsce. A jeśli wątek nabiera rozmachu (tak jak Wasz o RDT) to się go po prostu wydziela.

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Sty 18, 2006 7:30 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
To ja może wrócę do tematu :)

Michelle napisał(a):
Wracając do głosu Nowaka to widzisz, hans80, mi on nie przeszkadza. W zupełności wystarczy na zespół Raz Dwa Trzy. Bo nie wokal ma tu dominować (tak myślę :roll: ), ale przesłanie. I w tym wypadku Nowak wystarczy na wokalistę. Stwierdzam tylko ogólny fakt, że oceniając go tylko jako piosenkarza to wypada średnio. Jednak jeśli weźmiemy pod uwagę głębię jego tekstów i muzykę, którą komponuje wraz z resztą zespołu to jest zdecydowanie ponad przeciętny. :wink: :P


No widzisz Magdo, zgadzam się, że w Raz Dwa Trzy największą wartością są teksty i zgadzam się również, że obiektywnie głos i technikę śpiewania Nowaka można uznać za średnie. Ale moim zdaniem, to połączenie tych dwóch czynników decyduje o sukcesie całego zespołu. Dla przykładu, nie jestem jakimś wielkim miłośnikiem Kultu, ale wiem, że dobre (przynajmniej niektóre) teksty Kazika bez jego technicznie przeciętnego, ale bardzo charakterystycznego głosu nie zdobyłyby takiej popularności. I na tym to polega, wytwarza się pewna chemia, będąca wynikiem działania wielu czynników. Ja nie jestem sobie w stanie wyobrazić zespołu Raz Dwa Trzy z innym, lepszym wokalistą. Bo ten zespół to właśnie nie tylko tekst. Tekst musi być tak zaśpiewany, by mógł mnie do siebie przekonać, a to nie każdy potrafi zrobić. Pewnie gdyby nie zainteresowało mnie brzmienie całego zespołu, to i jego teksty by do mnie nie dotarły.

pozdr
Karol

PS jakoś dziwnie się czuję jak ktoś do mnie mówi per hans80 - to tylko taki ogólnointernetowy nick :lol:

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Sty 18, 2006 8:03 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
No dobrze, w takim razie Karolu :wink: mogę się absolutnie zgodzić z Twoją opinią! I Niech Cię to nie dziwi. :wink:
Zresztą zgadzam się i co do Kultu i co do Raz Dwa Trzy. Ten głos (Nowaka ) jest na tyle charakterystyczny i łączony z zespołem, że inny, lepszy wokalista byłby już jakiś "taki nie tego" :wink: :lol: (jeśli wiesz co mam na myśli :roll: ). Ja tylko chciałam być obiektywna i podkreślić, że wyjątkowych uzdolnień wokalnych Adam nie ma.
Ale jak już pisałam wcześniej to w zupełności wystarczy na ten zespół, wpasowuje się w jego styl i klimat i jest już nieodłączną częścią twórczości Raz Dwa Trzy (tak, cały czas mówię o wokalu :wink: ).

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Sty 19, 2006 12:35 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
Amen :lol:

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Maj 10, 2007 6:10 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Sty 06, 2005 11:33 pm
Posty: 164
Miejscowość: Warszawa
Grają świetną muzykę, słucham ich w zasadzie od 2 lat dopiero i może nie znam wszystkich utworów ale mogę powiedzieć, że są bardzo dobrzy... :)

_________________
We still LOVE you John. [08.12.1980 - 08.12.2005] - 08.12.2006] - 08.12.2007] - 08.12.2008]
The Beatles Forever...
<b>TO JUŻ 28 LAT</b>


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY