Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 1:45 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 344 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Czw Sie 27, 2015 10:02 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 14, 2011 6:16 pm
Posty: 347
Miejscowość: Kołobrzeg
Muszę powiedzieć, że ostatnio wróciłem do płyt jednego z moich ulubionych zespołów - Genesis.
Dwie płyty, które naprawdę bardzo mi się spodobały to drugi i trzeci album, czyli Trespass i Nursery Cryme.
Te dwa albumy mają coś w sobie, co żadna późniejsza płyta nie posiadała.
Trespass właściwie nie ma słabych punktów: Looking For Someone to świetny wstęp do płyty z wieloma zmianami tempa, co bardzo mi się podoba, White Mountain to też świetny utwór i wokal, jednak końcówka jest zbyt długa, brzmi jakby chcieli skończyć, ale nie wiedzieli gdzie :wink: , Visions Of Angels to bardzo ładna ballada oparta na pianinie i znowu z typowo progresywną końcówką i dobrym tekstem, Stagnation to progresywny klasyk ze świetnym wokalem i niesamowitą końcówką, Dusk to folkowy utwór trochę w stylu debiutu z ładną akustyczną gitarą i różnymi dzwonkami, a The Knife jest utworem, który każdy szanujący się fan rocka progresywnego (i w ogóle rocka) powinien znać, mocna, prąca do przodu pierwsza część z dynamicznym wokalem Gabriela, potem cichy fragment z fletem, a następnie kończy się świetnym graniem na gitarze i organach (głównie w unisonie) i krzykiem Petera na końcu.
Nursery Cryme to nieznacznie lepszy album, który zawsze był w mojej ścisłej czołówce albumów Genesis.
Rozpoczyna się od klasycznego utworu The Musical Box, który trwa dziesięć i pół minuty, ze zmianami tempa ( raz ciszej, raz głośniej) i ze świetnym zakończeniem, For Absent Friends to urokliwy, krótki zespół napisany przez dwóch nowych muzyków Phila Collinsa i Steve'a Hacketta, śpiewany przez pierwszego i oparty na akustycznej gitarze, The Return Of The Giant Hogweed to następny świetny utwór, ma innowacyjny (jak na 1971 rok) wstęp gitarowy, mocny wokal oraz niesamowitą końcówkę, z fortepianem i (później) ostrą gitarą i organami, Seven Stones to oparty na mellotronie, zapomniany utwór ze spokojną melodią i świetnymi chórkami w późniejszej części, Harold The Barrel jest krótszym, dowcipnym utworem o właścicielu restauracji, który obciął palce od nóg i zaserwował je gościom a potem uciekł i próbował popełnić samobójstwo, Harlequinn to urokliwy utwór, który śpiewany jest przez Phila i Petera, a album kończy niesamowity utwór The Fountain Of Salmacis, który dla mnie jest jednym z najlepszych nagrań zespołu, zaczyna się od pięknego wstępu na organach a później mamy też dużo świetnej gry na perkusji, organach i piękną końcówkę.
Myślę, że to świetne albumy, które nie są tak cenione jak powinny być.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Wrz 14, 2015 3:41 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
David Gilmour ruszył w trasę. Połowa setu to solowe utwory, w tym większość z nowej płyty ALE druga połowa to numery Pink Floyd:

Wish You Were Here
Money
Us and Them
High Hopes
Astronomy Domine
Shine On You Crazy Diamond (Parts I-V)
Fat Old Sun

Sorrow
Run Like Hell
Time
Breathe (Reprise)
Comfortably Numb

Gdyby taki zestaw dotrwał do Wrocławia to byłbym przeszczęśliwy. Brak Echoes jest raczej zrozumiały. Trzy wyróżniony utwory to dla mnie piękne zaskoczenie. No, może przy Shine On nie powinienem się zaskakiwać ;) Przy braku Echoes to będzie z pewnością szczytowy moment koncertów (w Comfortably Numb będzie bardzo brakowało Watersa).
Pełna setlista:
http://www.setlist.fm/setlist/david-gil ... 74a15.html

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sty 26, 2016 2:06 pm 
Offline
Little Child
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Cze 28, 2013 11:30 am
Posty: 17
Są już bilety na koncert Gilmoura we Wrocławiu, lepiej się spieszyć!
https://sklep.ebilet.pl/Event/Details/2251799813685250


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sty 26, 2016 2:18 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Ceny chyba dość przystępne. Ale miejsce jest moim zdaniem średnie. Jeszcze niedawno było to chyba najszpetniejsze miejsce w okolicy Starego Miasta. Dokoła panuje totalny bałagan architektoniczny, hula wiatr (dosłownie, bo okolice placu są bardzo nierówno zabudowane), dojazd jest ciężki, dojście też. Nie wiem czemu, bo nie śledzę tematu, zrezygnowano z tak prestiżowej (w porównaniu z Placem Wolności) lokalizacji, jaką jest Rynek.

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sty 26, 2016 3:47 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
GC poszło od razu. Zostały dalsze miejsca. Próbowałem już 3 razy zarezerwować bilet i ciągle jakiś błąd wyskakuje na samym końcu. Też tak macie?
Wiecie może czy w Empiku też można kupić?

Tak niskich cen na artystę tego formatu jeszcze nigdy nie widziałem.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sty 26, 2016 4:27 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Yer Blue napisał(a):
GC poszło od razu. Zostały dalsze miejsca. Próbowałem już 3 razy zarezerwować bilet i ciągle jakiś błąd wyskakuje na samym końcu. Też tak macie?
Wiecie może czy w Empiku też można kupić?

Ja jestem realistą i myślę, że GC po prostu jeszcze nie "rzucili". Dziś będę w Empiku, to mogę sprawdzić, czy są bilety.

EDIT: A jednak się wyprzedały! Jestem zaskoczony. Zostaje Allegro?
I znalazłem info w Internecie, że bilety są też w Empikach.

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sty 26, 2016 6:00 pm 
Offline
Little Child
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Cze 28, 2013 11:30 am
Posty: 17
GC wyprzedali w pół godziny. Teraz został tylko ostatni sektor.
Dużo osób pisze, że ma problemy z kupieniem biletu, ja kupowałam z opcją zwykły przelew i wszystko poszło sprawnie.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sty 26, 2016 8:00 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Udało mi się zarezerwować, ale tylko najtańszy, pewnie pół km. od sceny. Trudno. Ale pewnie będą telebimy.
Ten cały szał z wykupywaniem biletów i pewnie załamanie systemu, przez co nie szło normalnie zarezerwować - to pewnie przez te niskie ceny. Nikt specjalnie się nie zastanawiał.

A Ty Herbatko na jaki sektor masz bilet?

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sty 26, 2016 10:12 pm 
Offline
Little Child
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Cze 28, 2013 11:30 am
Posty: 17
Udało mi się zarezerwować GC EE w pierwszych minutach, tylko dzięki temu, że przeziębienie mnie zmogło i zalegałam w łóżku do południa :) Zapisałam się na fan alert na ebilet.pl, a powiadomienie przyszło 4 minuty przed rozpoczęciem sprzedaży. Bardzo dziwną organizację ma ten koncert. Wiele osób nie zdążyło kupić lepszych biletów przez brak informacji o dacie rozpoczęcia sprzedaży, a duża część biletów GC została wykupiona przez koniki. Ceny na viagogo zaczynają się od 900 zł :? Nie znoszę takiego cwaniactwa, ciekawe czy da się coś z tym zrobić...

W każdym razie ogromnie się cieszę z biletu, bo Gilmour to, obok spełnionego już McCartneya i niestety nie do spełnienia Davida Bowie, moje największe koncertowe marzenie :D


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sty 26, 2016 11:49 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Pogratulować tego super GC :)

Też moje marzenie z czołówki, Gilmour live to namiastka Pink Floyd niczym Macca na żywo po części odebrany jako ułamek zobaczenia występu Beatlesów.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Sty 27, 2016 1:29 am 
Offline
Little Child
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Cze 28, 2013 11:30 am
Posty: 17
Dzięki :)
Też tak to odbieram, szkoda tylko, że brakuje już Ricka Wrighta. Nie byłam na koncercie w Gdańsku, a bardzo chciałabym go usłyszeć na żywo. Jego klawisze to mocna strona wieeelu utworów Pink Floyd.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Sty 27, 2016 12:39 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Koncert niby oficjalnie wyprzedany ale co jakiś czas będą się pojawiać jakieś pojedyncze (lub więcej) sztuki - teraz wyskoczyło miejsca za 145zł. Ktoś nie wpłacił, ktoś się pomylił i bilety wracają do puli.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lut 01, 2016 1:52 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 14, 2011 6:16 pm
Posty: 347
Miejscowość: Kołobrzeg
Za późno się zorientowałem i okazało się że GC zostały kompletnie wyprzedane.
Bilety chyba zaczęli sprzedawać koło 12, a ja się zorientowałem o tym kilka minut po 13.
W takim razie zamówiłem bilety w dalszych miejscach. Mam nadzieję, że na koncercie będą telebimy, bo z tego miejsca może nie być nic widać :wink: . Nie wiem, czy słyszeliście ale Aubrey Powell (z Hipgnosis) będzie nagrywał ten koncert i pokażą go w telewizji i być może tak jak Live In Gdańsk sprzed 10 lat wyjdzie na DVD.
Powell kręcił także koncert Paula Paul Is Live z 1993.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lut 01, 2016 3:56 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
winter rose napisał(a):
Nie wiem, czy słyszeliście ale Aubrey Powell (z Hipgnosis) będzie nagrywał ten koncert i pokażą go w telewizji i być może tak jak Live In Gdańsk sprzed 10 lat wyjdzie na DVD.
Powell kręcił także koncert Paula Paul Is Live z 1993.


Ja nie wiedziałem. Niesamowita wiadomość!

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lut 01, 2016 4:25 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
Ja liczę na relację na żywo w TVP. W końcu to koncert w ramach ESK 2016. Występ Andrei Bocellego był transmitowany na żywo w telewizji, a przynajmniej jego część. Telebimy też na pewno będą. Pod względem organizacyjnym to myślę, że Wrocław stanie na wysokości zadania i np. uprzątnie Plac Wolności :)

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lut 01, 2016 10:24 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Fangorn napisał(a):
Wrocław stanie na wysokości zadania i np. uprzątnie Plac Wolności


Plac już uprzątnięty!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lut 01, 2016 11:36 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Mar 28, 2014 4:48 am
Posty: 615
Miejscowość: Zamość / Warszawa
dr Maxwell napisał(a):
Fangorn napisał(a):
Wrocław stanie na wysokości zadania i np. uprzątnie Plac Wolności


Plac już uprzątnięty!

Cieszmy się! :D

A tak serio, to gorąco zachęcam wahających się do wybrania się do Wrocławia i to nie tylko na Davida Gilmoura, bo warto odwiedzić piękny gród na Odrą jako Europejską Stolicę Kultury i znaleźć coś ciekawego dla siebie. Na pewno się nie zawiedziecie!

(dr Maxwell, liczę że się pod tym podpiszesz jako drugi reprezentant klubu wrocławian :wink: )

_________________
Kiedy się dziwić przestanę, będzie po mnie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 02, 2016 1:41 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 14, 2011 6:16 pm
Posty: 347
Miejscowość: Kołobrzeg
Przeglądałem ten cały dział i chciałem wreszcie dodać coś od siebie na temat rocka progresywnego, który jest moim ulubionym gatunkiem razem z psychodelic i hard rockiem.
Przeglądając go aż się zawstydziłem, bo moja wiedza w porównaniu do wiedzy np. Yer Blue jest mała, podczas gdy On zna tyle mniej znanych zespołów progresywnych.
Wiele razy pisałem w innych tematach o Pink Floyd, których bardzo lubię, ale uważam, że jednak mają trochę nieprogresywnych płyt.
Najbardziej z nich lubię Meddle, The Dark Side Of The Moon, Wish You Were Here, Animals i A Saucerful Of Secrets, które jest bardzo niedoceniane.

Genesis to następny bardzo lubiany przeze mnie zespół, myślę, że ich albumy od Trespass do Wind And Wuthering to wielkie dzieła rocka progresywnego, później w trzyosobowym składzie z progiem mieli mało wspólnego oprócz kilku nagrań (Home By The Sea, Domino, Driving The Last Spike, One Man's Fool), ale ja właściwie lubię wszystko co wydali, nawet nielubiane Calling All Stations.

Yes to następny świetny zespół, jednak w niektórych ich nagraniach jest mało konkretnego grania, natomiast moje top 5 Yes to:
1.Close To The Edge
2.Relayer
3.Fragile
4.The Yes Album
5.Going For The One

Po Tormato, które polubiłem po dłuższym czasie i Drama (też lubię ten album) nadeszły 90125 i Big Generator, które mają kilka dobrych utworów, ale są słabe w porównaniu z albumami z lat 70, jedyny album wydany po 1980, który jest naprawdę ciekawy i dobry to Talk z 1994, na którym jest m.in. prawie szesnasto minutowa suita Endless Dream.

Emerson Lake And Palmer to zespół, który przyszło mi szybko polubić, jednak zostawiają mi niedosyt, ze względu na to, że wydali świetny debiut, Tarkus (chyba mój ulubiony ich album), Trilogy (dość średni na tle poprzedników, ale ma swoje momenty), Pictures... (świetny), Brain Salad Surgery (klasyk), a później wydali bardzo średnie Works 1 i 2 i wreszcie tragiczny Love Beach (Canario i Memoirs... trochę ratują ten album, jak na ELP są przeciętne, ale tutaj błyszczą). Nigdy nie wsłuchiwałem się w wydane w latach dziewięćdziesiątych Black Moon i In The Hot Seat, natomiast Emerson, Lake And Powell z 1986 wydaje się być całkiem dobry.
Top 5:
1.Tarkus
2.ELP
3.Brain Salad Surgery
4.Pictures At An Exhibition
5.Trilogy

King Crimson to świetny zespół na albumach: In The Court..., In The Wake..., Lizard (trochę gorszy ale nadal niezły), Islands (też troszkę rozczarowujący, może oprócz tytułowego), Larks..., Starless And Bible Black i Red. Po tych płytach z lat 1969-1974 kiedy wrócili w 1981 nagrywali dziwną muzykę, nigdy bardziej się nią nie interesowałem, jest to duży spadek formy po pierwszych latach.
Moje top 5: (znowu)
1.In The Court...
2.Red
3.Larks Tongues In Aspic
4.In The Wake Of Poseidon
5.Lizard lub Starless And Bible Black

Jeszcze bardzo lubię Marillion, chociaż wiem, że to taki wyrób progresywnopodobny, wszystkie płyty z Fishem mi się podobają, Hogarth też miał swoje momenty (Season's End), ale jednak Fish był lepszy. Najlepsze płyty:
1.Misplaced Childhood
2.Clutching At Straws
3.Fugazi
4.Script...
5.Season's End

Z mniej znanych lubię jedyny album Arzachel (o którym kiedyś chyba pisałem), na razie poznaję Camel i właściwie podoba mi się większość (Mirage, Harbour Of Tears, Camel), planuję też poznać VDGG (chyba najlepiej od Pawn Hearts ? ). To właściwie tyle co znam, wiem, że może nie jest to imponujące, ale nadal poznaję tą piękną część rocka :wink:


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 02, 2016 6:44 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
winter rose napisał(a):
planuję też poznać VDGG (chyba najlepiej od Pawn Hearts ? ).


Na pierwszy ogień weź wcześniejszą o rok H To He Who Am The Only One. Jest bardziej chwytliwa, idealna na początek.

winter rose napisał(a):
To właściwie tyle co znam, wiem, że może nie jest to imponujące


Jak na Twój wiek to aż nie do wiary, że Ty takiej muzyki słuchasz i już tyle znasz. Ja w Twoim wieku znałem co najwyżej jakieś pojedyncze utwory rocka progresywnego.


A dzisiaj dotarł do mnie bilet na Davida Gilmoura :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 02, 2016 7:24 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 14, 2011 6:16 pm
Posty: 347
Miejscowość: Kołobrzeg
Yer Blue napisał(a):
winter rose napisał(a):
planuję też poznać VDGG (chyba najlepiej od Pawn Hearts ? ).


Na pierwszy ogień weź wcześniejszą o rok H To He Who Am The Only One. Jest bardziej chwytliwa, idealna na początek.

winter rose napisał(a):
To właściwie tyle co znam, wiem, że może nie jest to imponujące


Jak na Twój wiek to aż nie do wiary, że Ty takiej muzyki słuchasz i już tyle znasz. Ja w Twoim wieku znałem co najwyżej jakieś pojedyncze utwory rocka progresywnego.


A dzisiaj dotarł do mnie bilet na Davida Gilmoura :)


Bardzo dziękuję za miłe słowa :) . Cieszę się, że mam kontakt z taką fantastyczną muzyką od tego wieku, pomimo tego że moi koledzy mówią np., że Genesis to pitolenie na klawiszach przez godzinę, ale nie ma co się półmózgów słuchać, którzy nie są przystosowani do takiej muzyki i słuchają tego okropnego rapu :wink: . Pawn Hearts już zacząłem słuchać i Lemmings wydaje mi się dość znajome, zrobiło na mnie dobre wrażenie, planuję skończyć słuchać ten album niedługo.
H To He Who Am The Only One też przesłucham zaraz po tej.
Zorientowałem się, że zapomniałem napisać w moim pierwszym poście o Rush, których też bardzo lubię, cenię ich debiut, Hemispheres, Fly By Night, oczywiście 2112, Signals, Moving Pictures, ale tak koło lat 90 zaczęli mieć dość męczącą (tak jak King Crimson) muzykę.
Właściwie to z albumów King Crimson po 1974 podoba mi się tylko Thrak, reszta jest naprawdę średnia.
Przy okazji mówiłem wcześniej, że Trilogy ELP jest dość rozczarowujące, ale posłuchałem całego albumu dziś i właściwie to tylko dziwny Living Sin i rozwlekły Abaddon's Bolero są rozczarowujące, reszta jest bardzo dobra (szczególnie Endless Enigma 1 i 2)
Ja nadal czekam na bilety, ale powinny przyjść niedługo. Który masz sektor ?


Ostatnio edytowany przez winter rose, Wto Lut 02, 2016 7:37 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 344 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY