Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 2:49 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Oddział Zamknięty
PostWysłany: Czw Lut 04, 2016 9:17 pm 
Offline
Musketeer Gripwood

Rejestracja: Pon Sie 10, 2015 11:28 pm
Posty: 94
Znacie? Słuchacie? :)
Popularność zyskał w latach 80.

Ten wasz świat: https://www.youtube.com/watch?v=QxQA6WMgMBg


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 04, 2016 9:38 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
Znamy ,słuchamy i...kochamy!
Mój pierwszy rockowy koncert w życiu to właśnie Oni, kiedy jako 11 latek dopchałem się do pierwszego rzędu (a nie było wtedy jeszcze żadnych barierek, tylko stało się bezpośrednio przed sceną) i wyjście mistycznego Jarego(jeszcze wtedy nie mogłem wiedzieć,że mógł być "dziabnięty" :wink: )który przyklęknął właśnie przede mną, wyciągnął rękę, skinął głową a potem zaśpiewał Odmienić los...mój ... przypieczętował. :D Dalej juz było różnie z tym zespołem. Druga płyta jeszcze dawała radę, ale kolejne odsłony słuchałem raczej z sentymentu, bo choć miewały niezłe rzeczy, to jednak juz to nie było TO.
Do dziś uważam, że pierwsza płyta Oddziału jest najlepszą płytą rockową w historii naszego kraju. Hmm...może ranking, takich polskich płyt Piotrek?


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lut 05, 2016 12:17 am 
Offline
Musketeer Gripwood

Rejestracja: Pon Sie 10, 2015 11:28 pm
Posty: 94
Ale wspomnienia :) A na którym składzie byłeś? Pierwszym złotym z Kapiszonem i Szlagą?
http://ifotos.pl/zobacz/jary-i-mc_npqeppn.jpg/ xD

"Do historii przeszła sytuacja, kiedy podczas podpisywania pierwszej płyty w warszawskim EMPiKu został zablokowany ruch na ulicy Marszałkowskiej, a szyby w salonie zostały powybijane. Nie obyło się bez interwencji milicji, zespół zaś musiał uciekać tylnym wyjściem." [wiki] https://www.youtube.com/watch?v=_fewJn-JQmc

Cóż, ja żadnym koncertem pochwalić się nie moge. Nie moje czasy :( Zdradze tylko, że moja mama znała pana Coganianiu a brat jeszcze niedawno pobierał lekcje gitary u pana Zawadki. :)

Pierwszy album... nie do pobicia!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lut 05, 2016 3:15 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Pierwszy album OZ - SKANDALEM jest, że Tak Ważny i Tak Dobry album wciąż nie jest powszechnie dostępny na CD - odpowiednio opracowany, dobrze opisany i porządnie wydany, i za normalne pieniądze…

Mam tę płytę w wersji winylowej, mam też ich drugi album, który po Takim Debiucie był kompletnym (dla mnie) rozczarowaniem (przesłuchałem go góra pięć razy).

Może się narażę fanom OZ, ale dla mnie jest to zespół JEDNEJ PŁYTY.

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lut 05, 2016 10:14 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
Adriana napisał(a):
Ale wspomnienia :) A na którym składzie byłeś? Pierwszym złotym z Kapiszonem i Szlagą?
http://ifotos.pl/zobacz/jary-i-mc_npqeppn.jpg/ xD


Niestety, był to juz skład z Ciempielem i Coganianu, ale wielu uważa, że był to koncertowo najlepszy skład Oddziału

Natomiast dużo racji w tym co pisze Argus, druga płyta jako całość nie powala, ale mimo wszystko parę kilerów zawierał bo kawałki
Bobby X, Debiut czy To tylko pech, nawiązywały do świetności pierwszej płyty. Tak naprawdę świadomie lub nie , ale jakość zespołu
od środka rozłożył na łopatki Jary, który poprzez swój mocno zaawansowany nałóg, doprowadził się do stanu "nieużywalności" wokalnej i tym samym artystycznej.
Nawiasem mówiąc polecam jego wspomnienia "Zerostan"
On sam, juz jako Jary Band nagrał ostatnio świetną płytę(Trudno powiedzieć - 2012) z jednym mały ale... gdyby to zaśpiewał wokalista
w stylu starego Jaryczewskiego, byłaby to płyta niesamowita. Zaśpiewana przez niego samego z cudem odratowanym głosem w ogóle,
brzmi już nie tak energetycznie i traci połowę wartości :(


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 09, 2016 1:43 am 
Offline
Musketeer Gripwood

Rejestracja: Pon Sie 10, 2015 11:28 pm
Posty: 94
Sopot '84 do ściągnięcia: http://janusz2013.wrzuta.pl/audio/8K9ne ... y_sopot_84

Szukam koncertu z Rockowiska'83, dziwne, że taka pustka na yt.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY