Breakout

Ostra muzyka gitarowa.<br>
She's so heavy ...Beatlesi - rzecz jasna - byli pierwsi ale ich następcy radzą sobie dość przyzwoicie więc warto dać im trochę miejsca na forum.

Breakout

Postprzez Argus9 » Wto Maj 05, 2015 2:17 am

Za bardzo nie wiem, gdzie ‘podczepić’ tą informację. Zmarł Józef Hajdasz - perkusista LEGENDY POLSKIEGO ROCKA - zespołu Breakout. Jego gra utrwalona została na Historycznych Albumach: Na drugim brzegu tęczy (1969), Breakout 70a (1970), Blues (1971), Karate (1972). [a wcześniej, w drugiej połowie lat 60. grał w równie kultowej grupie Blackout.]

Józef Hajdasz.jpg
Józef Hajdasz.jpg (36.05 KiB) Obejrzany 3542 razy

W Rockowym Raju Józef Hajdasz dołącza do Wielkich Postaci zespołu Breakout: Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej.

PS. Jednym z punktów zwrotnych, który zmienił moje życie był mój pierwszy (niezapomniany!) koncert (na którym byłem nielegalnie, jako bardzo nieletni małolat) - był to właśnie koncert Breakoutów, który zaczął się od Tego Utworu:
https://www.youtube.com/watch?v=rYHhguqlTY0
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image
Awatar użytkownika
Argus9
Beatlesiak

Re: Breakout

Postprzez Adriana » Śro Sie 26, 2015 7:57 pm

Uwielbiam Gdybyś Kochał Hej :) https://www.youtube.com/watch?v=mv41zHIQIVM
Adriana
Musketeer Gripwood

Postprzez Argus9 » Pon Kwi 04, 2016 4:39 pm

Wiadomość być może Ważna tylko dla Wąskiego Grona, ale dla mnie Elektryzująca i Wyczekiwana od lat! :) Właśnie ukazuje się CD „Za siódmą górą” zespołu Breakout. Na płycie same Rarytasy!!! Nagrania radiowe i koncertowe z 1968 (!) i z 1969 (Zgaduj Zgadula i Opole), w tym Breakoutowy „Święty Graal” - ‘Koło Birczy’, o którym wszyscy czytali, ale rzadko kto słyszał + DVD ze zremasterowanymi teledyskami.

Data wydania - rzekłbym „julianowa” :wink: , zamówienia rozchodzą się błyskawicznie (dla mnie nie dziwota).
Załączniki
Breakout 68-69.jpeg
Breakout 68-69.jpeg (67.28 KiB) Obejrzany 2979 razy
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image
Awatar użytkownika
Argus9
Beatlesiak

Postprzez Argus9 » Sob Mar 28, 2020 11:06 pm

28 marca 2020 roku zmarł Winicjusz Chróst - gitarzysta zespołu Breakout, którego gra utrwalona została na albumie "Kamienie" (1974). Jego gitarę słychać (obok Tadeusza Nalepy) w jednym z najbardziej przejmujących utworów w historii polskiego rocka - "Modlitwa" (muzyka - Tadeusz Nalepa, słowa - Bogdan Loebl).

Jeśli ktoś (z młodszych słuchaczy?) tego nie zna, zachęcam do wsłuchania się w TEKST.

https://www.youtube.com/watch?v=JlTHsTamdws

Image
Awatar użytkownika
Argus9
Beatlesiak

Postprzez bobski66 » Nie Mar 29, 2020 8:35 pm

Mocna rzecz. Dzięki za przypomnienie.
Awatar użytkownika
bobski66
Beatlesiak

Miejscowość: New Salt

Wróć do Rock, hard rock, metal, heavy metal, trash...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość