Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 2:53 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Black Sabbath
PostWysłany: Czw Cze 05, 2014 2:17 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
11 czerwca 2014 roku, w Łodzi, na jedynym koncercie w Polsce - Black Sabbath! :)

Oto co zagrają:

1. War Pigs [1970, ‘Paranoid’]
2. Into The Void [1971, ‘Master Of Reality’]
3. Under The Sun / Every Day Comes And Goes [1972, ‘Vol. 4’]
4. Snowblind [1972, ‘Vol. 4’]
5. Age Of Reason [2013, ‘13’]
6. Black Sabbath [1970, ‘Black Sabbath’]
7. Behind The Wall Of Sleep [1970, ‘Black Sabbath’]
8. N.I.B. [1970, ‘Black Sabbath’]
9. End Of The Beginning [2013, ‘13’]
10. Fairies Wear Boots [1970, ‘Paranoid’]
11. Rat Salad /instrumental/ [1970, ‘Paranoid’]
12. Iron Man [1970, ‘Paranoid’]
13. God Is Dead? [2013, ‘13’]
14. Dirty Women [1976, ‘Technical Ecstasy’]
15. Children Of The Grave [1971, ‘Master Of Reality’]

Bis:
16. Paranoid [1970, ‘Paranoid’]

Black Sabbath A.D. 2014
Ozzy Osbourne - wokal
Tony Iommi - gitara
Geezer Butler - bas

Plus:
Adam Wakeman - klawisze
Tommy Clufetos - perkusja

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Black Sabbath
PostWysłany: Czw Cze 05, 2014 2:55 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
Zazdroszczę, jak nie wiem co, wszystkim, co będą :cry:

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Black Sabbath
PostWysłany: Czw Cze 05, 2014 3:20 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Ringo napisał(a):
Zazdroszczę, jak nie wiem co, wszystkim, co będą :cry:


Rozumiem Cię... Jak wrócimy, opowiemy JAK było :)

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Black Sabbath
PostWysłany: Pią Cze 06, 2014 2:39 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Jeszcze tylko 5 dni :)

Jak dla mnie wykonują najlepszy set w swojej karierze. Utwory grane z "13" to jest moim zdaniem ścisła czołówka tego co stworzyli a do tego nie grają nic z płyty, za którą nie przepadam - Sabbath Bloody Sabbath. Sytuacja dla mnie wymarzona.
Brakuje mi tylko jednego utworu - Sympthom Of The Universe. Podobno wykonywali wstęp do niego na tej trasie.

A jedynym słabszym utworem z obecnego setu jest dla mnie...Paranoid. Ale to muszą grać.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Black Sabbath
PostWysłany: Wto Cze 10, 2014 8:40 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Yer Blue napisał(a):
A jedynym słabszym utworem z obecnego setu jest dla mnie...Paranoid.

Jak to mówią: 'Bez komentarza' ... :wink:

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Black Sabbath
PostWysłany: Wto Cze 10, 2014 10:30 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
A gdzie indziej powiedzieliby : no komments ;)

Nie przepadam za takim prostym rock%rollem, szczególnie gdy aspiracje zespołu są znacznie większe. Paranoid (utwór) zespół nagrał chyba w 10 minut, bo wytwórnia szybko potrzebowała czegoś na singla. Po prosu nagrali coś z marszu, niemal na zamówienie. Przez to wszystko w ostatnie chwili zmieniono tytuł płyty z War Pigs na Paranoid. I tak okładka nawiązuje do Wony świń a tytuł krzyczy Paranoja. Dla mnie jeden ze słabszych utworów Black Sabbath do Sabotage włącznie. Potem zdarzały się dużo gorsze rzeczy.
Jak słucham Paranoid (płyty) to przewijam tego średniaka. Trochę obciachowo brzmi pomiędzy całą resztą.

Jutro rozwiniemy wątek ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Black Sabbath
PostWysłany: Wto Cze 10, 2014 10:49 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
Ojej, też okrutnie zazdroszczę tym, co będą! Udanej zabawy życzę!

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Black Sabbath
PostWysłany: Wto Cze 10, 2014 11:57 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Dzię-ku-je-my! :) ParanoIdealnie :wink:

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Black Sabbath
PostWysłany: Śro Cze 11, 2014 6:02 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Jestem już w blokach startowych! Do zobaczenia!

Yer Blue napisał(a):
Jak słucham Paranoid (płyty) to przewijam tego średniaka. Trochę obciachowo brzmi pomiędzy całą resztą.

Na szczęście nie wszyscy podzielają Twoje zdanie. Jest parę gorszych numerów Sabbath do Sabotage włącznie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Black Sabbath
PostWysłany: Czw Cze 12, 2014 1:26 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Płyt można słuchać raz za razem, w nieskończoność. Natomiast każdy koncert - nawet Ten Wyjątkowy ma jedną ‘wadę’ - kiedyś ‘musi’ (niestety) się skończyć… :(

Na szczęście! POZOSTAJĄ Ciarki w uszach :) i Drganie w duszy :) .

Najkrótsza ‘recenzja’: nie było Fab-owo (bo być nie mogło). Było Sab-owo! :wink:

PS. Czekam, aż ‘ochłonę’. Ale specjalnie mi się do ‘tego’ nie spieszy… :)

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Black Sabbath
PostWysłany: Czw Cze 12, 2014 1:48 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
dr Maxwell napisał(a):
Jestem już w blokach startowych! Do zobaczenia!

Yer Blue napisał(a):
Jak słucham Paranoid (płyty) to przewijam tego średniaka. Trochę obciachowo brzmi pomiędzy całą resztą.

Na szczęście nie wszyscy podzielają Twoje zdanie. Jest parę gorszych numerów Sabbath do Sabotage włącznie


Parę jest, ale niewiele. Z Evil Womam na czele.

Dzięki za miłe spotkanko, panowie. Poznać Argusa to sprawa ciekawa i inspirująca :)

Jak zresztą sam koncert. Nie wiem jak dla Was ale dla mnie Ozzy był w wyśmienitej formie.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Black Sabbath
PostWysłany: Czw Cze 12, 2014 6:28 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Koncert wyborny bo:
1. Set lista prawie wymarzona
2. Nagłośnienie (każdy instrument słyszalny , wokal wyrazisty) i oprawa świetlna bardzo dobre
3. Zespół - pełen profesjonalizm (brzmi to jednak banalnie)
4. Sprzężenie pomiędzy publicznością a Ozzym :fantastiko
Ozzy nie zawsze osiągał "te" rejestry ale Jemu wszystko się wybacza.Charyzmatyczna postać , kapitalnie panował nad widownią (sześć wiader z wodą opróżniono!), choć grepsy stare jak Black Sabbath. Ten zespól to kopalnia klasycznych już riffów, które miażdżą niczym walec.
Brawo Sabbath!
P.S. Przemiłym akcentem było spotkanie dwóch arcy forumowiczów! Argusa 9 i Yer Blue. Wszyscy wymieniliśmy pomiędzy sobą proporczyki ( czytaj materiały muzyczne). Szkoda tylko , że nasze spotkanie trwało jedynie 2 godziny i zaczęło się ... o dwie godziny za późno!


Ostatnio edytowany przez dr Maxwell, Czw Cze 12, 2014 6:57 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Black Sabbath
PostWysłany: Czw Cze 12, 2014 6:53 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
To ja też pozwolę sobie sobie tak off-Sabbathowo :wink: - wszyscy, którzy znają Piotrka - wiedzą że Jest Postacią w Tonacji ‘Yer Blue’ :) . Natomiast do wiadomości tych wszystkich, którzy go (jeszcze) nie znają - potwierdzam, że TAK RZECZYWIŚCIE JEST :) .

Koniec ‘komplementów’ na ten miesiąc :wink: .

PS. Spotkanie rzeczywiście za krótkie… Odbijemy sobie! :)

PPS. A riffy, o których wspomniał Maxwell… Ach, dziś już takich Iommich nie ma… Dwie godziny Historii Riffów!!! :)

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Black Sabbath
PostWysłany: Czw Cze 12, 2014 8:06 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 14, 2011 6:16 pm
Posty: 347
Miejscowość: Kołobrzeg
Kurde, zazdroszczę :cry: .
Dopiero ostatnio (jakieś 2 tygodnie temu) skompletowałem wszystkie albumy Black Sabbath i uważam , że są fantastyczni (oczywiście nie na poziomie Beatli :) ), choć znałem ich dawno temu.
Pluję sobie w brodę za to, że nie pojechałem, tym bardziej, że set lista wymarzona, no ale cóż :roll: .


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Black Sabbath
PostWysłany: Pią Cze 13, 2014 6:50 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Było za krótko chyba o 4 godziny - to wszystko przez komunikację i fatalne tego dnia korki. Miałem być o 14 w Łodzi, a przyjechałem o 18.

Argus9 napisał(a):
PS. Spotkanie rzeczywiście za krótkie… Odbijemy sobie! :)


Już w sierpniu :)

Koncert jak dla mnie miał tylko jedną wadę. Nie, nie, to nie Paranoid :) Znałem dokładnie setlistę i nie było żadnej niespodzianki. Przez moment Iommi zagrał riff z Supernaut, w jakiejś improwizowanej części - tylko wtedy poczułem dreszczyk zaskoczenia - tak ważny na koncercie.
Najlepsze momenty: Snowblind, NIB oraz Fairies Wear Boots. W przypadku pierwszych dwóch pewnie decydowała świeżość bo raczej rzadko ich słucham, natomiast Fairies na żywo potwierdził tylko moje odczucie, że to najwybitniejszy utwór Black Sabbath.

Into The Void powinno być na końcu, a nie już jako drugi. To jest największy walec zespołu, po którym ciężko zagrac cokolwiek innego, dlatego byłby to mój wymarzony finał. Paranoid z kolei fajniej by wypadł na starcie. Takie tylko jeszcze 2 uwagi ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Black Sabbath
PostWysłany: Sob Cze 28, 2014 10:33 am 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Cze 10, 2013 10:41 pm
Posty: 598
Miejscowość: Cieszyn
Nie chciałem otwierać nowego tematu, więc podepnę się pod ten koncertowo-kultowy. Wczoraj byłem w Oświęcimiu na Life Festival, o całe 24 godziny od...Erica Claptona :(
Z wiadomych przyczyn sobotni koncert przechodzi mi koło nosa. Byłem tam przez wzgląd na Luxtorpedę, w której gra mój kolega Kmieta, no a jak juz tam byłem, to załapałem sie
na koncert kultowej kapeli, o której nie miałem zielonego pojęcia. Nawet jeśli wstyd się przyznać,to po koncercie w sumie zrozumiałem dlaczego ich nie znałem. Zespół to ...Soundgarden :shock:
To trochę nie moja bajka, ale musze przyznać , że frontman, gitarzysta i wokalista wywarł na mnie piorunujące wrażenie. Starałem się wyłapywać rzeczy pozytywne i w trakcie wkręcania
się w te muzę, wyłapywałem wszelakie formy psychodelii i jakichkolwiek nawiązań do tego co lubię. Było sporo, nawet przez myśl mi przeszło, że z naszej Czwórki, Lennon dałby się ponieś
takiemu grunge`owi :wink: . Do teraz uśmiecham się na myśl, czego byłem świadkiem, w przypadkowych okolicznściach, bo wymiar tego festiwalu przeszedł moje najśmielsze oczekiwania.
Tylko ten Clapton....buuu. Na otarcie łez, jak dobrze pójdzie(a raczej pójdzie :D ) to zaliczę z Argusem, Kansas w Warszawie. Pora zacząć odliczac dni do Święta PRL-u :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Black Sabbath
PostWysłany: Sob Cze 28, 2014 10:45 am 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Helter-Skelter napisał(a):
Nie chciałem otwierać nowego tematu, więc podepnę się pod ten koncertowo-kultowy.

Może trzeba by założyć osobny temat - ‘Koncerty’ - bo chyba nie ma takiego? Nie wszystkie koncerty w Polsce mają odpowiednie nagłośnienie (np. wspomniany Kansas) i niektórym takie informacje mogą umknąć...

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Black Sabbath
PostWysłany: Sob Cze 28, 2014 3:09 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Soundgarden to jeden z moich ulubionych zespołów dzieciństwa. Zawsze wydawali mi się sto razy lepsi od Nirvany i Pearl Jam. Koncertu żałuję, ale nie aż tak bardzo, gdyż zespół w setlistach bardzo pomija moją ulubiona ich płytę "Down On The Upside" - grają chyba tylko jeden utwór, a skupiają się głównie na mocno przereklamowanym moim zdaniem "Superunknown". Ale dla samego Black Hole Sun warto było tam być. Bez cienia przesady wolałbym zobaczyć Soundgarden z jakimkolwiek setem od Claptona :)

A tak dla ciekawostki: Chris Cornell, wokalista Soundgarden to wielki fan Beatlesów.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Black Sabbath
PostWysłany: Sob Cze 28, 2014 7:09 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Moim zdaniem Chris Cornell to jeden z najlepszych wokalistów rockowych , przynajmniej ostatniego 20-lecia. Wspaniałe gardło!
Moją ulubioną płytą Soundgarden jest Badmotofinger.

Yer Blue napisał(a):
pomija moją ulubiona ich płytę "Down On The Upside" - grają chyba tylko jeden utwór, a skupiają się głównie na mocno przereklamowanym moim zdaniem "Superunknown". Ale dla samego Black Hole Sun warto było tam być. Bez cienia przesady wolałbym zobaczyć Soundgarden z jakimkolwiek setem od Claptona :)


Mnie akurat Down And Upside w chwili ukazania się mocno rozczarowała . Z kolei podoba mi się w większości materiał z Superunknown. Gdybym miał wybierać:EC


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Black Sabbath
PostWysłany: Sob Cze 28, 2014 8:56 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Superunknown jest dla mnie zbyt komercyjny i monotonny. Down On The Upside jest bardzo różnorodny i wszystko mi się tam podoba. Na koncercie w Oświęcimiu zagrali jednak 2 utwory z tej genialnej płyty, w tym najlepszy Blow Up The Outside World, co jest dla mnie zaskoczeniem.
No ale z Superuknown zagrali aż 8 kawałków.

A co do Badmotorfinger to lubię bo jest ciężka, bardzo riffowo sabbathowa. Chociaż znowu na mój nos monotonna ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY