Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 9:51 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Deep Purple
PostWysłany: Pon Sty 29, 2007 9:49 pm 
Offline
Sierżant Pepper
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 11, 2003 10:18 pm
Posty: 139
Co myslicie o tym zespole? Dla mnie absolutny klasyk, na początku
(jakieś 2 lata temu) tylko ten zespół lubiłem, teraz po przesłuchaniu Made in Japan moje podejscie się zmnieniło, naprawdę fantastyczne! Zwłaszcza "Space Truckin'".

Wiem, że Hubert kocha Purpli, kto jeszcze?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Sty 30, 2007 2:19 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
cześć Woland!

ja lubie Purpli, ale tak bardzo to tylko In Rock i Fireball. Na pozniejszych płytach cenie tylko pojedyńcze kawałki. A na Perfect Stranges genialne jest tylko nagranie tytułowe, nie wiem za co ta płyta jest az tak lubiana?

Najlepsze kawałki Purpurowych dla mnie to Fools, Child In Time, Highway Star i Hard Lovin Man.

Kalosz ich bardziej lubi, to pewnie jego post będzie miał w sobie więcej zachwytu i objętości. :wink:

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Maj 28, 2007 10:08 pm 
Offline
Little Child

Rejestracja: Pon Maj 28, 2007 12:09 am
Posty: 15
Powiem jedynie - nie przepadam. Choć posłuchać w wolnych chwilach mogę, jakoś mnie "Smoke on the Water" zniechęciło do dalszego słuchania. Po prostu nie lubię tego utworu, co przełożyło się na całą grupę.

_________________
www.last.fm/user/krejdziu


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Wrz 23, 2007 3:09 pm 
Ja znam niestety tylko z jednego utworu
Smoke on the water


Góra
  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Wrz 23, 2007 3:47 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
Fenomenalny zespol.. ktorego praktycznie nie znam ;), wiec mozliwe, ze jeszcze cofne opinie ;). Jeden z tych, ktorych mam w wiecznych planach, zeby koniecznie nadrobic.

Nie cofne natomiast na pewno mojej opinii na temat "In Rock" i "Fireball" (He, he, ostatnio moje opinie sie czesto rozjezdzaja z Twoimi, Piotrku, wiec ciesze sie, ze sie w czyms mozemy zgodzic) - sa absolutnie fe-no-me-nal-ne!!!!!

Zespol strasznie zmienial sklady, moim ukochanym jest wlasnie ow z Blackmore'm (ktory nalezy do moich absolutnie najulubienszych gitarzystow) i Gillanem (ktory nalezy do moich ulubionych wokalistow).

Pamietam, ze "Smoke On The Water" swojego czasu tez sredno do mnie trafialo. Z pewnoscia nie moglby mnie utwor zniechecic, ale nie zrozumialabym fenomenu Purpli, znajac tylko ten kawalek. Zaciekawilam sie nimi bardziej po uslyszeniu "Black Night".

Ale np. "Child In Time"???? ABSOLUTNY majstersztyk, jeden z najgenialniejszych utworow w historii rocka.. przynajmniej w moim odczuciu.. Niesamowity feeling, niesamowita gra Hammondow, rozwijajace sie napiecie, ascetyczny poczatek, plyniecie poprzez przestrzen i niemalze diabelskie ;) rozwiniecie - cos niesamowitego w gillanowskim glosie! Wlasnie owe organy stanowia, m.in. o wyjatkowosci brzmienia Purpli. W wielu innych utworach - fantastycznie poprowadzony hard rock z wyraznymi korzeniami w bluesie.. Nie moge pozostac obojetna :)

Albo taki blues i zadziornosc, wspaniale operowanie tempem (i oczywiscie wokalem) w "Into The Fire"!

Niesamowite rozpedzenie "Speed Kinga" czy "Fireballa" - baza niby dosc.. hmm. rock and rollowa, alez jak wspaniale ujeta w nawias heavy rocka!

Fantastyczny cover utworu Joe Southa - "Hush"!!! (To z wczesniejszego okresu).

itd. itp.

Z pozniejszych utworow dwa sa dla mnie absolutnie genialne - lekko.. hmm.. soulowe??? "Keep On Moving" z "Come Taste The Band" oraz "Perfect Strangers" (Bardzo kojarzacy sie z zeppelinowskim "Kashmirem", choc stanowiacy jakos sama w sobie).

Ach - no i oczywiscie fenomanalnym albumem live jest Made In Japan!
Udalo mi sie zobaczyc zespol na zywo kilka lat temu w Spodku - koncert byl bardzo udany, chociaz nie az tak powalajacy, jak sie spodziewalam.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Wrz 23, 2007 9:53 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Lip 14, 2003 10:22 am
Posty: 650
Miejscowość: Mikołów / Gdańsk
Ringo napisał(a):
Udalo mi sie zobaczyc zespol na zywo kilka lat temu w Spodku - koncert byl bardzo udany, chociaz nie az tak powalajacy, jak sie spodziewalam.

Jeśli mówisz o koncercie z 3 grudnia 2003 to też tam byłem ;)

_________________
Pozdrawiam, Adam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Wrz 23, 2007 10:08 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Wrz 09, 2005 4:27 pm
Posty: 972
Miejscowość: Warszawa
No proszę, to byliśmy całą gromadką :D

_________________
"Going fast, coming soon,
We made love in the afternoon.
Found a flat, after that
We got married" :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Wrz 24, 2007 3:42 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Ostatnio dostałem 2 płyty DVD z przeróżnym materiałem Purpli z Gillanowskiego okresu - nawet nie miałem okazji się temu zjawisku bliżej przyjżeć. :shock:
To przez to, że Purpurowi nigdy nie zawładnęli całkowicie moim sercem. No ale sie zobaczy...

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Deep Purple
PostWysłany: Pon Lip 16, 2012 10:24 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Zmarł Jon Lord !


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Deep Purple
PostWysłany: Wto Lip 17, 2012 11:15 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 11, 2006 10:21 pm
Posty: 2315
Miejscowość: New Salt
Wielka szkoda. Był częścią mego muzycznego świata. Dobrze,że pozostała muzyka i wspomnienia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Deep Purple
PostWysłany: Sob Lip 21, 2012 8:00 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Tak... Jon Lord...Pamiętam jak w maju 1976 roku "uciekłem" z komunijnego przyjęcia do domu aby nagrać audycję w Trójce albowiem w jej ramówce zapiano ,że pomiędzy 15.50 a 16.00 będzie Deep Purple. Zaprezentowano wówczas utwór "Hard Lovin' Man". Porażające i zarazem fascynujące było to wrażenie...( Na przyjęcie po dwukrotnym(?) przesłuchaniu wróciłem..)Te Jego sola w Fireball , No No No (!), Space Truckin Rat Bat Blue , Burn etc...
Z rzeczy poza Deep polecam np. subtelne Pavane (lp Sarabande) czy Over And Over z płyty wydanej w 2007 roku. Kolejny klasyk odszedł...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Deep Purple
PostWysłany: Wto Lip 24, 2012 3:22 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Maj 15, 2005 9:35 pm
Posty: 737
Miejscowość: Kielce
Raz wyczerpały mi się pomysły muzyczne i powiedziałem ojcu: "Daj jakąś płytę wartą wysłuchania". Dał mi "Sarabande". Było fajne.

_________________
Ah, matches.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY