Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 5:59 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Czw Lut 02, 2006 3:23 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lut 24, 2005 12:38 pm
Posty: 847
Miejscowość: Warszawa
No to teraz się wysilę... Co sądzicie o Rolling Stones...? Ich album A bigger bang doszedł do 2 i 3 miejsc przebojów..

_________________
I ty Brutusie przeciwko mnie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lut 02, 2006 8:28 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Pią Gru 16, 2005 3:08 pm
Posty: 110
Miejscowość: Bydgoszcz
jak dla mnie bez skrajnosci. Moga byc.
Od razu zaznaczam, ze moj osad opiera sie tylko na kilku utworach, bo tak szczerze to nigdy nie mialam okazji zaglebic sie bardziej w ich tworczosc :)

_________________
"And I realized the silence has a sound."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lut 02, 2006 10:41 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lut 24, 2005 12:38 pm
Posty: 847
Miejscowość: Warszawa
Z tego co wiem, to przez cały zespół przewineła się niezła 11 (Mick Jagger , Mick Taylor , Ron Wood , Charlie Watts , Bill Wyman, Brian Jones, Dick Taylor , Mick Avory , The Glimmer Twins , Keith Richards , Ian Stewart). No i dostali 2 Grammy... Co do dokonań muzycznych to podoba mi się Angie, Paint it black, Brown sugar i jeszcze kilka. Dla mnie byli to jakby naśladowcy Beatlesów (popatrzcie na Let It Bleed)... Co ciekawe ilekroc ktoś spotyka mnie na ulicy i gdy ich oniemienie się skończy (szczególnie w przypadku żeńskich fanek). To pytają czy nienawidzę Stonesów (prowadziłem w swojej szkole przed 8 grudnia istną kampanię na rzecz NAWRÓĆCIE SIĘ POGANIE NA The Beatles - skutek był duuuużżżżżyy). Ja odpowiadam, że są mi obojętni. A one wtedy robią BIG EYES itd...

_________________
I ty Brutusie przeciwko mnie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lut 02, 2006 11:41 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Ja tam uważam, że nagrody Grammy absolutnie o niczym nie świadczą. Ale nie wdawajmy się w drobiazgi.

The Rolling Stones to zespół wybitny (dla mnie :wink: ) i niewątpliwie godna konkurencja dla The Beatles.
Wow, straszne, że się zdobyłam na odwagę powiedzieć to głośno. :shock: :lol: Godna, co nie oznacza, że kiedykolwiek prowadzili w tym "pościgu za sławą".
Myślę, że do Stonesów trzeba po prostu czasu by się przekonać. To znaczy tak było w moim przypadku. :oops: Dopiero w pewnym momencie styl ich gry zaczął mi się naprawdę podobać.
Ale rozumiem tych, dla których ten zespół jest obojętnym. :wink:

Ech, na koncert Stonesów raczej się nie wybiorę. :( Raz, że za dużo na głowie, dwa iż nie dam chyba rady przekonać "władzy", a po trzecie: kasa, kasa, kasa. :?
Liczę, że ktokolwiek z tego forum będzie na koncercie i może nawet pokusi się na zrelacjonowanie występu i dodanie komentarza. :wink:

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lut 06, 2006 8:39 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lut 24, 2005 12:38 pm
Posty: 847
Miejscowość: Warszawa
Michelle napisał(a):
Ja tam uważam, że nagrody Grammy absolutnie o niczym nie świadczą. Ale nie wdawajmy się w drobiazgi.

The Rolling Stones to zespół wybitny (dla mnie :wink: ) i niewątpliwie godna konkurencja dla The Beatles.
Wow, straszne, że się zdobyłam na odwagę powiedzieć to głośno. :shock: :lol: Godna, co nie oznacza, że kiedykolwiek prowadzili w tym "pościgu za sławą".
Myślę, że do Stonesów trzeba po prostu czasu by się przekonać. To znaczy tak było w moim przypadku. :oops: Dopiero w pewnym momencie styl ich gry zaczął mi się naprawdę podobać.
Ale rozumiem tych, dla których ten zespół jest obojętnym. :wink:

Ech, na koncert Stonesów raczej się nie wybiorę. :( Raz, że za dużo na głowie, dwa iż nie dam chyba rady przekonać "władzy", a po trzecie: kasa, kasa, kasa. :?
Liczę, że ktokolwiek z tego forum będzie na koncercie i może nawet pokusi się na zrelacjonowanie występu i dodanie komentarza. :wink:
a kiedy i gdzie będzie ten koncert?

_________________
I ty Brutusie przeciwko mnie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lut 06, 2006 9:53 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Maveric napisał(a):
a kiedy i gdzie będzie ten koncert?


Coby się za bardzo nie rozgadywać - odsyłam do wcześniejszego tematu o owym koncercie. :wink: :arrow:

http://www.beatles.kielce.com.pl/phpbb2 ... php?t=1163

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lut 14, 2006 9:29 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 9:55 pm
Posty: 393
Miejscowość: Bielsko - Biała
Ja Stonesów bardzo lubię, chociaż nie powiem, żeby na początku przypadli mi do gustu :D Po prostu byłam tak zafascynowana Beatlesami, że wszystkie inne zespoły były be :wink:

Są w porządku, grają świetną muzykę. No i to, że tyle lat już nagrywają, to też coś... :D

_________________
"Rozczarowanie wymaga uprzedniej nadziei"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lut 14, 2006 10:26 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Wrz 23, 2004 10:08 am
Posty: 1620
Miejscowość: www.the-beatles.pl
Stonesi są super!
ale bez "durnego" okresu '66-67 gdy grali niewiadomo-co :?

_________________
www.the-beatles.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Lut 15, 2006 12:50 pm 
Offline
Mean Mr Mustard

Rejestracja: Pią Cze 11, 2004 3:06 pm
Posty: 161
Miejscowość: Warszawa (ostatnio)
Jest to klasyka R&B i rokendrola. Doskonali.

_________________
Piotrek


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lut 16, 2006 1:41 pm 
Offline
Admiral Halsey

Rejestracja: Nie Lut 29, 2004 6:58 pm
Posty: 501
Miejscowość: Polonia -Bydgoszcz-Fordon
Skura napisał(a):
Jest to klasyka R&B i rokendrola. Doskonali.



To mi przypomina wypowiedzi pewnego IWO :wink: (pozdrawiamy :D )
Wracajac do głównego watku to Stonesi byli postrzegani jako chłopcy surowego rocka ,niegrzeczni, nieokiełzani.
Zreszta sami siebie tak kreowali. Obok Bitli tworzyli bariere nie do pokonania w sławie w muzyce itd. Relacje miedzy tymi dwiema kapelami z tego co wiem to były dobre,bywali razem na imprezach albo pisali dla siebie piosenki :D Tylko John po latach stwierdził ze Stonesi kopiowali Beatlesow,no wiecie cały John.
Dla mnie The Rolling Stones to po Beatlesach najwieksza grupa rockowa świata :D

_________________
8 grudnia 1980-Dzień w którym pękło niebo.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lut 16, 2006 6:52 pm 
Offline
Mean Mr Mustard
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 14, 2005 8:33 pm
Posty: 185
Miejscowość: Przemyśl
jestem szczesliwa posiadaczka nowej plyty stonesow i coz moge powiedziec?? nie sugeruje sie iloscia nagrod grammy, recenzjami itd. plyta bardzo mi sie podoba choc jest tam kilka tzw wypelniaczy.. i zgadzam sie z tym ze nie polubilam ich od razu bo.. wszystkie zespoly oprocz Beatlesow byly be.. ale teraz wiem jak odroznic chlam od Muzyki

_________________
...an eye for an eye will make as all blind...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lut 17, 2006 8:52 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Gru 08, 2005 9:55 pm
Posty: 393
Miejscowość: Bielsko - Biała
hera napisał(a):
ale teraz wiem jak odroznic chlam od Muzyki


Od Muzyki przez duże M :D Zgadzam się z Tobą :wink:

pzdr

_________________
"Rozczarowanie wymaga uprzedniej nadziei"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lut 17, 2006 9:30 pm 
Offline
Mean Mr Mustard

Rejestracja: Pią Cze 11, 2004 3:06 pm
Posty: 161
Miejscowość: Warszawa (ostatnio)
Tomek :) Może moja wypowiedź kwiecista nie była, ale prawdziwa :) Mogłbym się rozpisać jak bardzo ich lubię, i jak świetnie grali od początku do teraz...ja po prostu esencjonalnie wyraziłem swoje zdanie. Szczerze mówiac prowokacyjnie rzuciłem że Stonsi to klasyka R&B i liczyłem na jakaś fajną kłótnię z tymi, którzy uważają, ze R&B to jest nieco inna muzyka, grana współcześnie :) Ale, kuchnia, nikt się pokłócić nie chciał.
Tez pozdrawiam oczywiście.

_________________
Piotrek


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lut 17, 2006 9:34 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lut 06, 2005 11:35 pm
Posty: 2038
Miejscowość: Łódź
Skura napisał(a):
Tomek :) Może moja wypowiedź kwiecista nie była, ale prawdziwa :) Mogłbym się rozpisać jak bardzo ich lubię, i jak świetnie grali od początku do teraz...ja po prostu esencjonalnie wyraziłem swoje zdanie. Szczerze mówiac prowokacyjnie rzuciłem że Stonsi to klasyka R&B i liczyłem na jakaś fajną kłótnię z tymi, którzy uważają, ze R&B to jest nieco inna muzyka, grana współcześnie :) Ale, kuchnia, nikt się pokłócić nie chciał.
Tez pozdrawiam oczywiście.


Bo Rythymn and blues to nie jest to, co się gra dzisiaj... teraz to jakaś porażka i zupełnie inny gatunek, który mając swoje korzenie w R&B z niewiadomo jakiej racji ciągle jest tak nazywany (choć nie ma już z Rythymn and bluesem nic, lub niewiele wspólnego).
Przynajmniej tak uważam. :wink:

_________________
"Normalność nie jest kwestią statystyki."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Paź 14, 2006 1:50 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Maj 10, 2006 10:11 am
Posty: 1293
Miejscowość: Piernikowo
Co ja myślę o Stonesach? Porządna kapela (chociaż znam tylko kilka utworów), dobra muzyka - Angie podoba mi się najbardziej...Tylko chyba nie powinni mieć styczności z palmami... :lol: :lol: :lol:

_________________
"Czekaj i nie trać nadziei"
"Żeby czekać trzeba żyć"
"Do, or not do - there is no try"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lis 04, 2008 3:34 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Kiedyś nie lubiłam Stonesów, głównie dlatego, że miał być to (jak często słyszałam) 2 zespół po Bitlach, a dla mnie byli zawsze sporo słabsi. W końcu jednak na własnym "poletku" odkleiłam im tę upartą etykietkę i było OK. Tzn. uważam, że mieli genialne przeboje (Mother's Little Helper! Honky Tonk Women! Satisfaction! Paint It Black! i wiele innych), ale jeśli chodzi o całe albumy, to moim zdaniem pozostają w tyle nie tylko za Beatlesami, ale także za kilkoma innymi zespołami.

Btw baaaaardzo, baaaaardzo polecam to wydawnictwo - wszystkim słuchaczom Stonesów, ale zwłaszcza tym, którzy mają na ich temat zdanie podobne do mojego.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Maj 22, 2014 4:33 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Nie wiem gdzie to wrzucić, nie znalazłem wątka ze zdjęciami, więc niech będzie tutaj. Jakiś czas temu zdjęcie pojawiło się na FB i mnie z miejsca zauroczyło :)

Image

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Maj 22, 2014 5:51 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
Yer Blue napisał(a):
Jakiś czas temu zdjęcie pojawiło się na FB i mnie z miejsca zauroczyło


Super! Nie spodziewałem się tego po jego krytycznych wypowiedziach na temat The Beatles, w stylu, że to czterogłowy potwór :D

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Maj 22, 2014 6:54 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Zdanie które powtarzam wszystkim znajomym: wg. mnie Keith Richards jest najlepszym gitarzystą rytmicznym na świecie! :) Trzeba tylko dokładnie wsłuchać się w jego Stonesowanie: i w nagraniach studyjnych, i (szczególnie) w koncertowych.

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Maj 22, 2014 7:50 pm 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
svarog napisał(a):
Super! Nie spodziewałem się tego po jego krytycznych wypowiedziach na temat The Beatles, w stylu, że to czterogłowy potwór :D


Od kiedy to "czterogłowy potwór" jest krytyczną wypowiedzią na temat Beatlesów? :shock:

To wewnętrzny żart Stonesów. Nazywali tak Bitli gdyż ci wyglądali podobnie, wszędzie chodzili razem i nawet gdy się wypowiadali, używali liczby mnogiej.To określenie nie ma nic wspólnego z oceną ich muzyki. Po cichutku zresztą Stonesi trochę tej bliskości Beatlesom zazdrościli.

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY