Polski Serwis Informacyjny The Beatles

Istnieje od 2001 roku. Codzienna aktualizacja, ksiazki, filmy, plyty.
jesteś na Forum Polskiego Serwisu Informacyjnego The Beatles
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 12:59 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
PostWysłany: Czw Maj 22, 2014 8:34 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Paź 12, 2010 6:31 pm
Posty: 866
Na przełomie 2012/13 roku ,w ciagu kilku miesięcy wysłuchałem chronologicznie całą oficjalną dyskografię Stonesów. Do tego bootlegi z zapisem koncertów , różnych "tejków"czy DVD. Ze "wstydem" musiałem sobie przyznać ,że część nagrań z lat 1963-65 zabrzmiała dla mnie barzdiej świeżo niż naszej czwórki. Może dlatego ,że przedtem za często nie wracałem do "Kamieni". Płyta z 1965 roku "Out Of Our Heads" to rewelacja do dziś. No i to bardziej mocniejsze brzmienie niż Fabs , zwłaszcza w warstwie rytmicznej.
Moim ulubionym okresem tego zespołu to lata 1968-74 (Mick Taylor!) Rock , rock ,rock. Kwintesencja rocka przełomu lat 60-tych i 70-tych.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Maj 23, 2014 10:56 am 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
Argus9 napisał(a):
wg. mnie Keith Richards jest najlepszym gitarzystą rytmicznym na świecie!


Całkowicie się z tym zgadzam. Można to również dobrze usłyszeć na jego płytach solowych.

dr Maxwell napisał(a):
Płyta z 1965 roku "Out Of Our Heads" to rewelacja do dziś.


Moje ulubione płyty to Between The Buttons i Sticky Fingers. Szczególnie ta pierwsza - jest świeża i bardzo równa.

dr Maxwell napisał(a):
Ze "wstydem" musiałem sobie przyznać ,że część nagrań z lat 1963-65 zabrzmiała dla mnie barzdiej świeżo niż naszej czwórki


Niektóre rockandrolle rzeczywiście na tym korzystają, np. Route 66 albo Carol, którą możemy porównać z bitlesowską wersją z BBC. Ale dużo jest również piosenek trochę dla mnie nużących.

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Maj 23, 2014 11:33 am 
Offline
Beatlesiak

Rejestracja: Śro Lut 11, 2004 11:07 pm
Posty: 1958
Miejscowość: Warszawa
Po latach u mnie nic się nie zmieniło ;)

Nadal ich single uważam za fantastyczne i słuchając ich jestem pod ogromnym wrażeniem powera zespołu... którego może trochę brakuje naszym Bitlom.
Ale całe albumy mnie raczej nużą. Brakuje mi jakieś takiej różnorodności.

Stąd moja prywatna konkluzja, że Rolling Stonesi są mistrzami... ale tylko w rdzennie "swoich" rejonach muzycznych ;)

_________________
On nie ma duszy, mówisz...
Popatrz jeszcze raz
Psia dusza większa jest od psa
My mamy dusze kieszonkowe
Maleńka dusza, wielki człowiek
Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Maj 23, 2014 2:05 pm 
Offline
Admiral Halsey
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 15, 2006 11:03 pm
Posty: 991
Miejscowość: Karlstad
Swojego czasu, kiedy miałam 16-17 lat, to wymieniałam Stonesów jako jedną z najważniejszych dla mnie grup. Mówiłam o miejscu pierwszym jako Świętej Trójcy, składającej się z Beatli, Led Zep i Doorsów, ale później Trójca przekształciła się właśnie w Czwórcę, razem ze Stonesami. Koncert w 1998 w Chorzowie to było niesamowite wydarzenie. Miałam też małego crusha na punkcie Briana Jonesa:). Kupowałam biografie, zaczęłam zbierać albumy. Jednak jakoś to wszystko okrzepło, nadal bardzo ich lubię, ale już dawno nie okupują pierwszego miejsca, a raczej znajdują się gdzieś w pierwszej trzydziestce. Nigdy nie poznałam całej dyskografii, znam bardzo niewiele albumów: "12x5", "The Rolling Stones no. 2", "Aftermath" (mój ukochany album nr 1), "Their Satanic Majesties Request" (ukochany album nr. 2), "Beggars Banquet", "Let It Bleed" oraz "Bridges to Babylon", oraz oczywiście greatest hits. Dla mnie są świetni.. a mimo to nie potrafię słuchać ich długo pod rząd.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Maj 27, 2014 4:22 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Nie przepadam za Stonesami, ale bardzo polubiłem jakiś czas temu płytę "Sticky Fingers". Utwór "Can't You Hear Me Knocking" to wg mnie najlepsze co skomponowali.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Maj 27, 2014 4:38 pm 
Offline
Sun King
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 08, 2005 3:13 pm
Posty: 452
Miejscowość: Kłobuck
Yer Blue napisał(a):
Nie przepadam za Stonesami, ale bardzo polubiłem jakiś czas temu płytę "Sticky Fingers". Utwór "Can't You Hear Me Knocking" to wg mnie najlepsze co skomponowali.


Bardzo lubię tę piosenkę. Kiedyś włączałem płytę tylko dla tego utworu :D

_________________
you can boogie if you try


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Cze 13, 2014 7:11 am 
Offline
Little Child

Rejestracja: Czw Sty 02, 2014 9:22 pm
Posty: 11
Tak a propos Stonesów, od wczoraj książka o Micku za 9,99 PLN przy "Poradniku Domowym": http://dodatkiwkiosku.blogspot.com/2014 ... w=magazine
Kiedyś już czytałem w formie ebooka - za tę cenę i przy takim wydaniu (twarda oprawa) to naprawdę warto. Tylko trzeba się spieszyć, bo szybko znika z kiosków. Mnie się udało załapać :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Gru 02, 2014 9:41 pm 
Offline
Dr Robert
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lip 30, 2014 2:54 pm
Posty: 265
Miejscowość: Pepperland
Co sadzicie o albumie stonesów, ktory byl jakby odpowiedzia na Sgt Peppera TB -Their Satanic Majesties ?
Moim zdaniem jest swietny! Z tego co mi wiadomo to jedyny psychodeliczny albumow tego zespolu. Moje ulubione utwory to She's A Rainbow, 2000 light years from home (wspaniala psychodela, ostatnimi czasy ten utwor za mna caly czas chodzi), in another land. Tak w ogole w "Sing this all Together" spiewali rowniez Lennon/Macca

_________________
"Life is very short, and there's no time for fussing and fighting, my friend"


Ostatnio edytowany przez Sgtpepper, Wto Gru 02, 2014 10:16 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Gru 02, 2014 9:43 pm 
Offline
Sierżant Pepper

Rejestracja: Śro Sie 06, 2014 9:15 pm
Posty: 110
Miejscowość: Kielce
Ja ostatnio próbuję sie do nich bardziej przekonać, cóż, zobaczę co z tego wyjdzie :D

_________________
Turn off your mind, relax and float down stream...


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Gru 02, 2014 10:08 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Sgtpepper napisał(a):
Co sadzicie o albumie stonesów, ktory byl jakby odpowiedzia na Sgt Peppera TB -Their Satanic Majesties ?
Moim zdaniem jest swietny! Z tego co mi wiadomo to jedyny psychodeliczny albumow tego zespolu. Moje ulubione utwory to She's A Rainbow, 2000 years from home (wspaniala psychodela, ostatnimi czasy ten utwor za mna caly czas chodzi), in another land. Tak w ogole w "Sing this all Together" spiewali rowniez Lennon/Macca


Kiedyś uwielbiałem Satanica, teraz muszę przyznać bardziej cenię surowych i prostych Stonesów. Na wspomnianej płycie pamiętam dobrze tylko She's A Rainbow oraz GENIALNE 2000 Years from home. Zawsze miałem wrażenie, że jego wyciszenia i powroty zainspirowały Paula do zrobienia podobnego chwytu w Helter Skelter. Jeśli tak to byłoby to jedno z nielicznych "zapożyczeń" Beatlesów od Stonesów.
Choć też nie wiadomo czy obydwa utwory nie ściągnęły patentu ze Stawberry Fields Forever.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Gru 02, 2014 10:59 pm 
Offline
starszy fan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Cze 04, 2008 8:49 pm
Posty: 49
Miejscowość: Poznań
A propos Stonesów, Keith Richards podał dziś na swoim Facebooku, że dziś zmarł wieloletni współpracownik zespołu, a prywatnie przyjaciel Keitha, saksofonista Bobby Keys.
Słychać go między innymi na tych płytach:

The Rolling Stones: Let It Bleed, Sticky Fingers, Exile on Main St., Goats Head Soup, Emotional Rescue, Stripped, Shine a Light Live Licks, Sweet Summer Sun
Keith Richards: Talk Is Cheap, Live at the Hollywood Palladium
Ronnie Wood: 1234, Gimme Some Neck, Mahoney's Last Stand

Joe Cocker: Mad Dogs and Englishmen

John Lennon: Some Time in New York City, Walls and Bridges, Rock 'n' Roll
John Lennon and Paul McCartney: A Toot and a Snore in '74
John Lennon: Whatever Gets You thru the Night
George Harrison: All Things Must Pass
Ringo Starr: Ringo, Goodnight Vienna
Yoko Ono: Fly

B.B. King: B. B. King in London
Barbra Streisand: Barbra Joan Streisand
Chuck Berry: Hail! Hail! Rock 'n' Roll
Delaney, Bonnie & Friends: On Tour with Eric Clapton, Accept No Substitutes
Donovan: Cosmic Wheels
Dr. John: The Sun, Moon & Herbs
Eric Clapton: Eric Clapton
Faces: Long Player
Harry Nilsson: Nilsson Schmilsson, Son of Schmilsson, Pussy Cats, Duit on Mon Dei
Humble Pie: Rock On
Keith Moon: Two Sides of the Moon
Lynyrd Skynyrd: Second Helping
Marvin Gaye: Let's Get It On (deluxe edition)
Sheryl Crow: The Globe Sessions
Graham Nash: Songs for Beginners

_________________
There are places I'll remember...


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Gru 03, 2014 3:07 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 28, 2005 10:56 pm
Posty: 4281
Miejscowość: Bielsk Podlaski
Taka już rola muzyków drugiego albo trzeciego planu, że człowiek dowiaduje się o jego istnieniu dopiero po jego śmierci, pomimo tak monumentalnych zasług. Spis płyt, na których grał jest powalający. Swoją drogą uwielbiam Globe Sessions Sheryl Crow a tam okazuje się również grał.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Gru 21, 2014 12:19 pm 
Offline
Lovely Rita
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 14, 2011 6:16 pm
Posty: 347
Miejscowość: Kołobrzeg
Niedawno skompletowałem wszystkie albumy Rolling Stones'ów i muszę powiedzieć, że jest jeden album, który moim zdaniem jest niedoceniany, a jest to It's Only Rock 'N' Roll, który jest w mojej pierwszej trójce ulubionych albumów Kamieni.
Właściwie nie ma tu złych utworów (może tylko głupawy Short And Curlies jest gorszy), a takie jak If You Can't Rock Me, tytułowy, Time Waits For No One czy Luxury to ogólnie moje ulubione utwory Stones'ów.
Póki co moje top 10 płyt prezentuje się tak:
1.Sticky Fingers
2.Let It Bleed
3.It's Only Rock 'N' Roll
4.Some Girls
5.Goats Head Soup
6.Exile On Main Street
7.Beggars Banquet
8.Tattoo You
9.Their Satanic Majesties Request
10.Aftermath

Nie wiem, czy to jest odkrywcze, że Sticky Fingers mam na 1 miejscu, ale album mówi sam za siebie.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Gru 21, 2014 10:18 pm 
Offline
Beatlesiak
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Lis 19, 2013 3:54 pm
Posty: 1335
Nie jesteś osamotniony, bo It's Only Rock'n Roll to od zawsze jeden z moich absolutnie najbardziej ulubionych albumów Rolling Stonesów.
Short And Curlies jest głupawe? Głupi to jest dopiero teledysk do utworu tytułowego… Grzeczne marynarzyki! :lol: A pomysł z pianą - tragedia! :roll: (od 3’05)
https://www.youtube.com/watch?v=JGaBlygm0UY

_________________
WISH is the future and ASH was the past, what stood in between was WISHBONE ASH.

Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY